Polska Diuna wciąż pięknieje
Style i wnętrzaModernizacja kompleksu na warszawskim Służewcu objęła zarówno teren zewnętrzny inwestycji, jak również przestrzenie wspólne czterech budynków. Podobnie jak miało to miejsce przy modernizacji patio – we wnętrzach Diuny użyte zostały materiały ekologiczne oraz te pochodzące całkowicie lub częściowo z recyklingu. W przestrzeniach wspólnych kompleksu odzyskane zostały wcześniejsze elementy, które udało się odnowić i wkomponować w nowy projekt. Zachowane zostały kamienne posadzki, stolarka oraz szklane bariery i poręcze. W nowej odsłonie zobaczyć można stare lampy, które wcześniej wisiały w lobby.
Przestrzenie wspólne wyposażone są w system kontroli dostępu, są też dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. We wszystkich lobby zainstalowano również multimedialne terminale informacyjne. Główna recepcja kompleksu zlokalizowana jest w biurowcu B usytuowanym od ul. Taśmowej. Znajduje się tu nowe centrum konferencyjne, gdzie na 250 mkw. najemcy mają do dyspozycji cztery sale konferencyjne. Największa z nich po godzinach pracy służy najemcom jako miejsce do ćwiczeń. Do utrzymanego w jasnych barwach projektu zastosowane zostało przede wszystkim przyjazne środowisku drewno CLT. Z tego materiału wykonana została m.in. recepcja w głównym holu. W lobby C zamontowano kominek, który wizualnie ociepla pomieszczenie, a w każdym lobby znalazły się ogromne rzeźby, które powstały poprzez połączenie antresoli ze słupem. Ściany Diuny zdobi również kolekcja prac polskich i zagranicznych artystów.
Część mebli wykonana jest z płyt pochodzących z odpadów plastikowych, które są zmielone i przetworzone w taki sposób, że można robić z nich meble lub inne przedmioty. Jest to materiał o organicznym charakterze, trochę przypomina kamień, można go też podświetlać. Do wszystkich lobby zaprojektowaliśmy dywany, które są wydrukowane na podłożu zrobionym częściowo ze starych sieci rybackich – mówi Anna Łoskiewicz, projektantka przestrzeni wspólnych Diuny.
Głównym projektantem nowej odsłony Diuny jest pracownia MJZ, projekt zieleni opracowała firma iGreen Architektura Krajobrazu, za projekt wnętrz oraz nową identyfikację wizualną odpowiada Łoskiewicz Studio. Za przebudowę odpowiada Grupa Reesco, a za project management cmT Group.
Metamorfoza biurowego kompleksu to wspólna inicjatywa firm Syrena Real Estate oraz PineBridge Benson Elliot. Autorski program modernizacji projektu obejmował trzy obszary: teren zewnętrzny i otoczenie budynków, hole wejściowe czterech biurowców oraz udoskonalenia w systemach wentylacji, ciepła i klimatyzacji, które docelowo doprowadzą do poprawy efektywności energetycznej całego projektu. W ramach prac przeprowadzonych w zeszłym roku największą metamorfozę przeszło patio, gdzie zamiast parkingu pojawił się otwarty na miasto park. Na terenie kompleksu znalazło się także 13 ekranów antysmogowych, które obsadzone zostały pnącymi roślinami. Stworzona została ponadto nowa infrastruktura dedykowana rowerzystom.
Diuna (dawniej Marynarska Business Park) to cztery budynki biurowe o łącznej powierzchni użytkowej 46 tys. mkw. Swoje siedziby mają tu m.in. firmy: Accord, NewCold, Colgate, Daikin Europe, Eurocash, Ford, JDE, Oceanic. Na terenie kompleksu działa także przychodnia Lux Med oraz kawiarnia Gorąco Polecam. Kompleks posiada 1,2 tys. miejsc parkingowych na trzech podziemnych poziomach.
Co oznacza implementacja CSRD dla polskich przedsiębiorstw?
Co oznacza implementacja CSRD dla polskich przedsiębiorstw?
Wolf Theiss
Termin na implementację w Polsce dyrektywy CSRD minął 6 lipca tego roku. Projekt ustawy implementującej z kwietnia tego roku jest jednak dopiero na etapie uzgodnień i nie należy si ...
Polska na trzecim miejscu w Indeksie Nearshoringu 2024
Polska na trzecim miejscu w Indeksie Nearshoringu 2024
Savills
Indeks Nearshoringu 2024 opracowany przez Savillsa klasyfikuje 26 krajów na podstawie czynników, które mogą być istotne dla firm poszukujących nowych lokalizacji w celu skrócenia l ...
Logistyczne konsekwencje strajków w amerykańskich portach
Logistyczne konsekwencje strajków w amerykańskich portach
Rohlig SUUS Logistics
Rozpoczęty 1 października strajk objął 36 amerykańskich portów na Wschodnim Wybrzeżu oraz w Zatoce Meksykańskiej, od Maine aż po Teksas. Protest ten niewątpliwie wpłynie na globaln ...