Polska Pierwsze mieszkania w Towarowej 22
Rynek mieszkaniowyW miejscu dawnej drukarni przy Towarowej 22 powstaje wielkomiejski kwartał, w którym można będzie mieszkać, pracować, spotykać się i odpoczywać wśród zieleni. Apartamentowiec M7 to integralna część wielofunkcyjnego projektu Towarowa 22 w Warszawie, za którego architekturę odpowiada pracownia JEMS Architekci. Zakończenie budowy przy ul. Miedzianej 7 planowane jest w III kwartale 2026 roku.
Budynek mieszkaniowy o kaskadowej wysokości od czterech do ośmiu pięter uzupełni istniejącą tkankę miejską od strony ulicy Miedzianej i będzie sąsiadować z parkiem, którego część będzie gotowa do końca 2025 roku. Parkowa zieleń przeniknie do wewnętrznego dziedzińca, który wypełnią krzewy i drzewa. Przeznaczony dla mieszkańców ogród ma zachęcać do budowania relacji sąsiedzkich. Odpowiednio dobrana roślinność wpłynie na regulację temperatury oraz dodatkowo wyciszy przestrzeń.
Powstanie tutaj 140 mieszkań, od jedno- do pięciopokojowych, o metrażach od 38 do 148 mkw. Każde z nich mieć balkon lub loggie, a w standardzie premium ogrody zimowe i panoramiczne okna z widokiem na park. Dla lokali na najwyższych piętrach zaprojektowano tarasy na dachu, które można zagospodarować zielenią.
M7 to nasz pierwszy budynek pod marką Archicom Collection. Adresujemy ją do klientów segmentu premium, którzy cenią uroki wielkomiejskiego stylu życia, a zarazem nie chcą rezygnować z chwili wytchnienia w kontakcie z naturą. Realizujemy tutaj miejsce z charakterem, które spełni wszystkie codzienne potrzeby w zasięgu kilku minut. Od spaceru z rodziną, spotkania w ulubionej restauracji, po wydarzenia kulturalne. Wykraczającą poza standard wykończenia wartością dodaną inwestycji będzie wysokiej klasy sztuka – zapowiada Dawid Wrona, chief operating officer w Archicomie.
Elementem charakterystycznym społeczności M7 będzie własna kolekcja sztuki. Wnętrza holi zdobić będą sygnowane prace Helmuta Newtona – jednego z najsłynniejszych fotografów XX wieku.
Przyszłych mieszkańców powita parterowy łącznik z lobby o stylowych detalach, takich jak ceramiczna mozaika, posadzka lastryko ze specjalnie odzyskanego kruszywa czy lada recepcyjna z przetapianego bazaltu. Zaproponowaliśmy też szkło ornamentowe, stalową ślusarkę, podziały okien, okrągłe oświetlenie sufitowe i kolumny inspirowane modernistyczną stylistyką Domu Słowa Polskiego. Elewacja budynku jest kompozycją ryflowanego piaskowca, drewnianych paneli i balustrad ze szklanych cegieł – dodaje Maciej Rydz, partner w pracowni JEMS Architekci.
Na parterze planujemy lokale handlowe, w których zapewnimy funkcje sprzyjające codziennemu życiu: piekarnię, kawiarnię, cukiernię, drogerię. Do dyspozycji mieszkańców będzie fitness z siłownią, sauną i gabinetem masażu, klub mieszkańca z salą kinową, stołem bilardowym, strefą do gry w golfa i piłkarzyki oraz symulatorem Lamborghini. Dostęp do systemu zarządzania inteligentnym domem pozwoli głosowo lub zdalnie sterować oświetleniem, regulować temperaturę i wyłączać urządzenia elektryczne. Natomiast aplikacja w telefonie umożliwi zbliżeniowe otwieranie drzwi, bram czy przywołanie windy.
Towarowa 22 to wielofunkcyjny miejski kwartał realizowany przez AFI Europe, Echo Investment i Archicom. Pomiędzy ulicami Towarową, Pańską i Miedzianą powstają biura, mieszkania na sprzedaż i wynajem długoterminowy, lokale gastronomiczne, punkty usługowe, a także przestrzeń dla kultury i sztuki. Centralnym punktem będzie nowy śródmiejski park z odrestaurowanym pawilonem Domu Słowa Polskiego. Atutem projektu jest lokalizacja w pobliżu stacji metra Rondo Daszyńskiego. Zmotoryzowani mieszkańcy skorzystają też z podziemnego garażu ze stanowiskami do ładowania pojazdów elektrycznych.
Październik w budownictwie mieszkaniowym – przybywa inwestycji
Październik w budownictwie mieszkaniowym – przybywa inwestycji
Polski Związek Firm Deweloperskich
Najnowsze dane GUS pokazują dużą aktywność na rynku mieszkaniowym i to zarówno jeśli chodzi o inwestycje rozpoczynane przez deweloperów, jak i budownictwo indywidualne. Październik ...
Przyspieszenie w elektromobilności: 10 tysięcy punktów ładowania na horyzoncie
Przyspieszenie w elektromobilności: 10 tysięcy punktów ładowania na horyzoncie
Powerdot Polska
9,8 tys. punktów ładowania aut elektrycznych jest już zarejestrowanych w systemie Urzędu Dozoru Technicznego. Dzięki dużym inwestycjom w infrastrukturę, Polska wypada coraz lepiej ...
Szanse na odbicie rynku prefabrykacji betonowej?
Szanse na odbicie rynku prefabrykacji betonowej?
PMR Market Experts
Problem z dostępnością pracowników na placach budów jest coraz większym wyzwaniem. Wpływ tego zjawiska na rosnącą popularność technologii prefabrykacji betonowej staje się bardziej ...