Polska Sky Food w Sky Tower
Biura i projekty wielofunkcyjneNowa przestrzeń zaoferuje 12 lokali gastronomicznych, w tym bar i restauracje z około 300 miejscami siedzącymi. Sky Food – bo tak oficjalnie nazywać będzie się nowa strefa – ma być nie tylko miejscem, gdzie można zjeść smaczny posiłek, ale także miejscem spotkań, również dla osób odwiedzających największe atrakcje w Sky Tower – Kolejkowo, Apex One, Kręgielnię, Wystawę klocków Lego i przede wszystkim Taras Widokowy.
Do współpracy przy projekcie zaproszono profesjonalistów z Chapman Taylor. Pracownia została założona w 1959 roku w Wielkiej Brytanii, a jej warszawski oddział działa na polskim rynku od 25 lat. Chapman Taylor ma duże doświadczenie w realizacji projektów z zakresu handlu detalicznego, przestrzeni biurowych i hotelarstwa, za które było wielokrotnie nagradzane.
W ścisłej współpracy z inwestorem stworzyliśmy wyjątkową koncepcje, która łączy świat sztuki z nowoczesną przestrzenią gastronomiczną. Inspiracją do stworzenia tej przestrzeni była rzeźba Salvadora Dalí, znajdująca się na parterze budynku. „Profil Czasu” nadał początek historii obcowania ze sztuką na co dzień, a kontynuacją będzie food court podzielony na trzy strefy, z których każda nawiąże do innego artysty lub okresu w sztuce, tworząc unikalne doświadczenie dla odwiedzających - zapowiada Rafał Giersz, dyrektor polskiego oddziału pracowni Chapman Taylor
Pierwsza strefa inspirowana jest twórczością Fridy Kahlo. Ta część food courtu będzie charakteryzować się intensywnymi barwami, bujną roślinnością i dekoracjami nawiązującymi do tradycyjnych meksykańskich motywów.
Druga strefa nawiązuje do twórczości Wojciecha Fangora, polskiego artysty znanego przede wszystkim z abstrakcyjnych, optycznych kompozycji. W tej części food courtu dominować będą geometryczne wzory, kontrastowe kolory i efekty wizualne, które tworzą wrażenie ruchu i przestrzeni.
Trzecia strefa zaprojektowana została w stylu art déco i nawiązuje do elegancji i luksusu lat 20. i 30. XX wieku. Wnętrza będą zdobione geometrycznymi wzorami, szlachetnymi materiałami i złoceniami.
Każda z tych stref nie tylko zaoferuje różnorodne doznania kulinarne, ale także stanie się przestrzenią, w której sztuka i design odgrywają kluczową rolę. Proces komercjalizacji powstającej strefy gastronomicznej jest w toku i ma zakończyć się jesienią 2024 roku. Zarządcy Sky Tower podkreślają, że Sky Food ma być uzupełnieniem dotychczasowej oferty centrum, która skupia się na segmencie convenience, usługach i rozrywce.
Sky Food to kolejna duża inwestycja w kompleksie. W maju tego roku udostępniono dla odwiedzających przebudowany Taras Widokowy na 49. piętrze.
Sky Food to kolejny krok w ewolucji Sky Tower jako kompleksowego centrum mixed use. Obserwujemy rosnące zapotrzebowanie na wysokiej jakości przestrzenie gastronomiczne wśród naszych klientów, a nowa strefa nie tylko zaspokoi te potrzeby, ale także stworzy wyjątkowe miejsce spotkań i relaksu w sercu Wrocławia. Jesteśmy w trakcie rozmów z potencjalnymi najemcami i już teraz możemy obiecać, że oferta kulinarna będzie różnorodna i na najwyższym poziomie – zaznacza Agnieszka Muż, senior asset Manager w Adventum Group, funduszu zarządzającym Sky Tower.
Październik w budownictwie mieszkaniowym – przybywa inwestycji
Październik w budownictwie mieszkaniowym – przybywa inwestycji
Polski Związek Firm Deweloperskich
Najnowsze dane GUS pokazują dużą aktywność na rynku mieszkaniowym i to zarówno jeśli chodzi o inwestycje rozpoczynane przez deweloperów, jak i budownictwo indywidualne. Październik ...
Przyspieszenie w elektromobilności: 10 tysięcy punktów ładowania na horyzoncie
Przyspieszenie w elektromobilności: 10 tysięcy punktów ładowania na horyzoncie
Powerdot Polska
9,8 tys. punktów ładowania aut elektrycznych jest już zarejestrowanych w systemie Urzędu Dozoru Technicznego. Dzięki dużym inwestycjom w infrastrukturę, Polska wypada coraz lepiej ...
Szanse na odbicie rynku prefabrykacji betonowej?
Szanse na odbicie rynku prefabrykacji betonowej?
PMR Market Experts
Problem z dostępnością pracowników na placach budów jest coraz większym wyzwaniem. Wpływ tego zjawiska na rosnącą popularność technologii prefabrykacji betonowej staje się bardziej ...