Polska Modernizacje i omnichannel w Jurajskiej
Powierzchnie handlowe i rozrywkoweW ciągu ostatnich dwóch lat w częstochowskim centrum handlowym remonty przeprowadzono już łącznie na niemal 6,3 tys. mkw. powierzchni wynajmowanej przez 19 partnerów biznesowych.
Przestrzeń Jurajskiej stale się unowocześnia, podążając za trendami na rynku retail oraz trendami konsumenckimi. W ostatnich latach odświeżyliśmy strefy wejść i parkingi piętrowe, a także zyskaliśmy nowe miejsca spotkań i relaksu. Równolegle także nasi najemcy, zwłaszcza z segmentu mody oraz zdrowia i urody, realizowali swoje inwestycje. Te zaowocowały nie tylko modernizacjami lokali, relokacjami czy zwiększeniem powierzchni najmu, ale w wielu przypadkach także wprowadzeniem nowych, często opartych na omnichannelu, konceptów handlowych – opowiada Anna Borecka, dyrektor Galerii Jurajskiej.
W rezultacie oferta Galerii Jurajskiej znacząco się o rozwiązania łączące zakupy online i offline (np. dostęp do usług click&collect). Dla wielu marek wprowadzenie nowego formatu wiązało się także z jego debiutem na lokalnym rynku.
Wśród 19 marek, które w latach 2023-2024 zmodernizowały swoje lokale w Galerii Jurajskiej, oprócz perfumerii Sephora, marek odzieżowych New Yorker i Bershka czy sportowego multibrandu Intersport, znaleźć można także takie brandy jak chociażby: Stradivarius, Massimo Dutti, Monnari, Vistula, Pepco, Big Star, Wittchen, Matik, Lavard, Tatuum, A-Dong, Bacówka czy iDream.
Kolejne marki rozważają podobne zmiany w swoich lokalach.
2025 rok również zapowiada się intensywnie, a oferta Jurajskiej będzie dalej rozwijana. W planach są nowe otwarcia, obejmujące marki z sektora gastronomii, elektroniki czy usług, a także kolejne modernizacje, których celem jest dalsze unowocześnianie tenant-mixu – dodaje Anna Borecka.
W Galerii Jurajskej na powierzchni 49 tys. mkw. klienci mogą znaleźć 200 sklepów, punktów usługowych oraz lokali gastronomicznych, a także ofertę rozrywkową. Swoje sklepy mają tutaj m.in. grupa LPP (Reserved, Cropp, House, Mohito, Sinsay), grupa Inditex (Zara, Bershka, Stradivarius, Massimo Dutti), H&M, TK Maxx, Mango, New Yorker, Douglas, Rossmann, Sephora, Super-Pharm, Euro RTV AGD, Intersport, Empik, Smyk, Jysk, Apart i wiele innych. W Jurajskiej działa także wielosalowe kino Cinema City oraz strefa rozrywki Bajkowy Labirynt. Operatorem spożywczym jest sieć Biedronka. Do dyspozycji klientów jest bezpłatny wielopoziomowy parking, który może pomieścić ponad 2 tys. samochodów. Jurajska dysponuje też czterema parkingami przyległymi, w tym autokarowym i motocyklowym, co łącznie zapewnia odwiedzającym 2,3 tys. miejsc postojowych. Na terenie galerii klienci znajdą nowocześnie zaaranżowaną strefę food court, a tuż przy centrum handlowym Bulwary Jurajskiej – ogród miejski nad Wartą z alejami spacerowymi, placem zabaw i fontanną. We wnętrzu obiektu przygotowano także kilka stref relaksu, w tym strefę dydaktyczno-wypoczynkową z akwariami słono- i słodkowodnymi. Właścicielem galerii jest GTC.
Grupa GTC jest inwestorem i deweloperem działającym na rynku nieruchomości, koncentrującym się na Polsce i stolicach krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Obecnie GTC aktywnie zarządza portfelem nieruchomości komercyjnych, na który składa się 46 budynków komercyjnych oferujących około 754 tys. mkw. powierzchni biurowej i handlowej do wynajęcia w Polsce, Budapeszcie, Bukareszcie, Belgradzie, Zagrzebiu i Sofii. Ponadto grupa realizuje 500 tys. mkw. powierzchni komercyjnej w stolicach Europy Środkowo Wschodniej, z których ponad 51 tys. mkw. jest w trakcie budowy.
Certyfikacja budynków podnosi standardy. Kilku rzeczy wciąż jednak brakuje
Certyfikacja budynków podnosi standardy. Kilku rzeczy wciąż jednak brakuje
biuro projektowe PM Projekt
Lawinowo rośnie liczba certyfikowanych budynków. Jak wskazują eksperci, to przede wszystkim efekt presji regulacyjnej. Certyfikacje znacząco wpłynęły na poprawę standardów ESG, cho ...
Sektor deweloperski nadal buduje
Sektor deweloperski nadal buduje
Polski Związek Firm Deweloperskich
Najnowsze dane GUS potwierdzają wcześniejsze przypuszczenia analityków, które mówiły o stopniowym wyhamowywaniu i oznakach stabilizacji w zakresie nowych inwestycji. Nadal jednak u ...
Polski kapitał idzie po nieruchomości komercyjne
Polski kapitał idzie po nieruchomości komercyjne
Walter Herz
Po zawieszeniu aktywności przez międzynarodowych inwestorów instytucjonalnych na rynku nieruchomości w Europie Środkowej zmienił się krajobraz inwestycyjny. Miejsce zachodnich fund ...