Polska Mleczna droga do biura
Style i wnętrzaDziałający w ponad 130 krajach Hoogwegt podpisał umowę najmu na 767 mkw. powierzchni w 2022 roku. Firma dostarcza informacje rynkowe, inteligentne usługi logistyczne i dostosowane rozwiązania w zakresie zarządzania ryzykiem.
Wnętrze designem miało nazwiązywać do charakteru oraz brandingu firmy. Powtarzającym się motywem jest m.in. użycie koloru granatowego i wzorów graficznych. W strefie wejścia oraz w jednej z sal konferencyjnych znajdziemy akustyczny sufit wykonany na zamówienie przez firmę Nyquista. Prostopadłościenne elementy z materiału typu PET tworzą kompozycję naprzemiennie ułożonych pudełek z wycięciami o różnych kształtach – litery „H” nawiązującej do logotypu firmy, kwadratów, okręgów z miejscem na oprawę oraz półkoli. W pomieszczeniach biurowych, w przestrzeniach typu open space oraz pozostałych salach spotkań również zaprojektowano sufit wykonywany według indywidulnego projektu, tym razem przez firmę Morrow Woods.
Program biura odpowiadający potrzebom inwestora był jak zawsze dla nas priorytetem przy tworzeniu nowego układu oraz designu aranżacji. W tym przypadku zależało nam na zaprojektowaniu koncepcyjnie spójnej powierzchni, dlatego też ograniczyliśmy paletę użytych barw oraz materiałów. Pomieszczenia przenikają się między sobą, co odzwierciedla m.in. projekt sufitów, który oparty jest na kwadracie oraz wykończeniu materiałami w takim samym szarym kolorze – wyjaśnia Barnaba Grzelecki, architekt, właściciel Bit Creative.
Innym ciekawym elementem jest foliowanie, które pojawia się na ścianach szklanych. Ze względu na ograniczony budżet, szkło ryflowane zastąpiono tu wzorem drobnych pasków klejonych równolegle i prostopadle do posadzki – dodaje architektka Zuzanna Wojda.
Istotny był także sam podział funkcjonalny przestrzeni, który miał odpowiadać konkretnym potrzebom inwestora. Strefa wejścia składa się z recepcji, poczekalni oraz otwartego coffee pointu. W tej części biura użyto dużo drewna oraz różnych materiałów w odcieniach szarości. Kolor ten pojawia się na posadzce, suficie czy froncie lady recepcyjnej. Przeciwwagą dla stonowanej kolorystyki są płytki, meble oraz oprawy dekoracyjne w kolorze granatowym i pomarańczowym. Część pracownicza, na którą składa sią open space oraz pomieszczenia biurowe, to przede wszystkim jasne wnętrza ocieplone drewnem, z kolorystycznymi akcentami w formie lakierowanej siatki cięto-ciągnionej na suficie czy kolorowych frontów szafek. Przestrzenie te zróżnicowano poprzez dobranie innych wzorów tapet do gabinetów i open space’ów. Całość wystroju uzupełnia duża ilość żywej zieleni w donicach.
Na powierzchni biura znajdują się łącznie cztery sale spotkań, z których trzy można połączyć w jedną, uzyskując przestrzeń dla 20 osób. W tych pomieszczeniach pojawia się kolor niebieski i zestawienie kolorystyczne drewna z szarością. W jednej z mniejszych salek na ścianie znajdziemy wycięte z dibondu symbole z karty graficznej inwestora, które nawiązują do obszaru aktywności firmy, czyli branży mleczarskiej. Główna sala spotkań, przeznaczona dla 10 osób, nieco wyróżnia się na tle pozostałych ze względu na użycie koloru pomarańczowego w dosyć jaskrawym odcieniu.
W kuchni utrzymaliśmy prostą posadzkę oraz otwarty sufit, gdzie jedynie strop pomalowany jest na biało. W zabudowie kuchennej uwagę przyciągają granatowe płytki o różnorodnym wybarwieniu i fronty ze szkła ryflowanego. Z kolei na dwóch przeciwległych ścianach charakterystycznym punktem są dekoracyjne kinkiety umieszczone w osiach okładziny drewnopodobnej. W ten sposób miejsce to staje się mniej formalnym, a jednak ciągle utrzymanym w tej samej tonacji stylistycznej, punktem spotkań pracowników – dodaje architekt Jakub Bubel, Bit Creative.
Certyfikacja budynków podnosi standardy. Kilku rzeczy wciąż jednak brakuje
Certyfikacja budynków podnosi standardy. Kilku rzeczy wciąż jednak brakuje
biuro projektowe PM Projekt
Lawinowo rośnie liczba certyfikowanych budynków. Jak wskazują eksperci, to przede wszystkim efekt presji regulacyjnej. Certyfikacje znacząco wpłynęły na poprawę standardów ESG, cho ...
Sektor deweloperski nadal buduje
Sektor deweloperski nadal buduje
Polski Związek Firm Deweloperskich
Najnowsze dane GUS potwierdzają wcześniejsze przypuszczenia analityków, które mówiły o stopniowym wyhamowywaniu i oznakach stabilizacji w zakresie nowych inwestycji. Nadal jednak u ...
Polski kapitał idzie po nieruchomości komercyjne
Polski kapitał idzie po nieruchomości komercyjne
Walter Herz
Po zawieszeniu aktywności przez międzynarodowych inwestorów instytucjonalnych na rynku nieruchomości w Europie Środkowej zmienił się krajobraz inwestycyjny. Miejsce zachodnich fund ...