Polska Flirt i Kiss w biurze
Style i wnętrzaSzwajcarska firma Stadler od ponad 80 lat buduje pojazdy szynowe, które zapewniają bezpieczeństwo i wygodę podróżujących na całym świecie. Aranżując więc swoje biuro w Warszawie postawili na te dwie wartości. Miało być one przyjazne spędzającym tu większą część dnia pracownikom oraz komfortowe.
Biuro ma powierzchnię 960 mkw. i znajduje sie w kompleksie biurowym Business Garden w Warszawie.
Głównym założeniem projektowym było stworzenie biura przyjaznego pracownikom i będącego interesującą wizytówką firmy opartą na brandingu marki. W projekcie pojawiło się więc dużo indywidualnych rozwiązań związanych z firmą. Nie tylko kolorystyka poszczególnych pomieszczeń, którą należało ściśle dopasować do brandbooka, ale i oryginalne grafiki na ścianach inspirowane profilem firmy oraz specjalnie zaprojektowane lampy poprawiające akustykę – opowiada architekt Barnaba Grzelecki.
Zamiast typowych open space’ów przestrzeń funkcjonalna została podzielona na pokoje biurowe, zapewniające optymalne warunki pracy indywidualnej, a na pracę w zespołach pozwalają salki spotkań i sale konferencyjne. Największa sala konferencyjna ma 54 mkw., a mniejsze od 12 do 23 mkw.
Wizytówką firmy jest recepcja – zaprojektowana zgodnie z brandbookiem marki. Centralnym elementem jest tu minimalistyczna w formie lada recepcyjna obłożona spiekiem kwarcowym. W tej części biura znalazła się także mapa całego świata z zaznaczonymi miejscami związanymi z działalnością firmy. Pomieszczenie ociepla drewniana okładzina na ścianie i drewniana konstrukcja sufitu.
Ideą przewodnią sal konferencyjnych są sztandarowe produkty Inwestora, czyli pociągi i tramwaje, wśród których znalazły się Flirt i Kiss, jeżdżące w Polskich miastach. Także ściany korytarzy w ciekawy sposób zostały urozmaicone grafikami przedstawiającymi pojazdy. Zaprojektowała je specjalnie na potrzeby projektu grupa Kolektyf. Poszczególne pomieszczenia łączy brandowa kolorystyka – granat i biel oraz użycie naturalnych materiałów jak drewno, kamień i beton.
Bardzo istotna w projekcie była dobra akustyka pomieszczeń, którą uzyskaliśmy poprzez użycie materiałów typu PET na ścianach i sufitach. W kilku salach pojawiły się też specjalnie zaprojektowane lampy, łączące nowoczesne oświetlenie z materiałem akustycznym. Także w pokojach biurowych na ścianach i sufitach zostały wykorzystane materiały akustyczne we wzorach specjalnie zaprojektowanych dla tej inwestycji. Przewodni kolor został zaś wpleciony w posadzki i meble – wyjaśnia architekt Jakub Bubel.
Na powierzchni biura znajdują się także dwa coffee pointy oraz kantyna, której dwie ściany wyłożone są lakierowanymi lamelami, a dwie rysunkiem nieba wydrukowanym na płytach PET.
Zdjęcia: Fotomohito
Decyzja o rezygnacji z programu "Kredyt 0 proc." powinna zostać podjęta dużo wcześniej
Decyzja o rezygnacji z programu "Kredyt 0 proc." powinna zostać podjęta dużo wcześniej
PZFD
Osoby szukające mieszkań, liczące na to, że państwo wypracuje mechanizm wsparcia w sytuacji rekordowo wysokiego oprocentowania kredytów hipotecznych, zbyt długo utrzymywane byli w ...
Podatek od nieruchomości – czy właściciele centrów handlowych i najemcy zapłacą więcej?
Podatek od nieruchomości – czy właściciele centrów handlowych i najemcy zapłacą więcej?
Causa Finita Szczepanek i Wspólnicy
W Sejmie trwają prace nad rządowym projektem nowelizacji ustawy o podatkach i opłatach lokalnych. Nowelizacja ta wprowadzić ma istotne zmiany w kwestii podatku od nieruchomości. Za ...
Sztuczna inteligencja potrzebuje energii
Sztuczna inteligencja potrzebuje energii
polski oddział Data4
W 2025 roku centra danych, które pełnią fundamentalną rolę dla cyfrowego świata, będą się dynamicznie zmieniać pod wpływem kilku kluczowych trendów. Bez wątpienia ogromną rolę odeg ...