EN

Ruchomości

RSS
Ruchomości

Polska (Hulaj)noga z gazu

schedule 30 listopada 2021
Opr./edited by MR

Warszawa wprowadza nowe zasady korzystania z elektrycznych hulajnóg. Operatorzy działający na terenie stolicy podpisali z miastem porozumienie regulujące zasady poruszania się i parkowania pojazdów w przestrzeni publicznej.

Ruchomości

Polska Koniec Innogy go

schedule 09 lutego 2021
Opr./edited by AKL

Wypożyczalnia w pełni elektrycznych aut na minuty, Innogy go, kończy działalność w połowie marca. Samochody będą stopniowo wycofywane z ulic Warszawy. innogy go! ogłasza także partnerstwo na rzecz rozwoju elektromobilności z Traficar.

Ruchomości

Polska Wszystkie elektryki pod ręką

schedule 05 sierpnia 2020
Opr./edited by TC

Na warszawskim Służewcu powstaje Hub Mobilności, czyli pierwsza w Polsce wspólna przestrzeń parkingowa dla ekologicznych pojazdów współdzielonych – elektrycznych hulajnóg, skuterów i aut na minuty – wraz z infrastrukturą ładowania. Projekt jest realizowany przez platformę Vooom we współpracy z Adgar Poland. 

Ruchomości

Polska Elektryki dowiozą spożywkę

schedule 10 lipca 2020
Opr./edited by AKL

Carrefour Polska rozpoczął testowanie elektrycznych samochodów dostawczych z nowatorskim systemem przewozu produktów spożywczych. Samochody będą dostarczać zamówienia segmentu e-grocery ze sklepu internetowego.

Ruchomości

Poznań na prąd

schedule 01 czerwca 2020
Opr./edited by TC

POLSKA Do 21 autobusów z napędem elektrycznym, które od kilku miesięcy przewożą poznaniaków, w przyszłym roku dołączą kolejne. Władze miasta podpisały umowę z firmą Solaris Bus & Coach, która dostarczy stolicy Wielkopolski 37 zeroemisyjnych pojazdów za 91 mln zł netto.

Ruchomości

Piąteczka dla rowerów

schedule 14 maja 2020
Opr./edited by TSG

POLSKA Firma Bike2box wykonania parkingi rowerowe w kolejnych budynkach kompleksu High5ive (budynki 4 i 5) w Krakowie.

Ruchomości

Elektroniczne konsultacje na elektryki

schedule 14 kwietnia 2020
Opr./edited by TSG

POLSKA Warszawski ratusz rozpoczyna elektroniczne konsultacje społeczne na temat lokalizacji co ponad 800 punktów ładowania pojazdów napędzanych energią elektryczną.

Ruchomości

Wirus goni elektryka

schedule 14 kwietnia 2020
Opr./edited by TC

POLSKA /EUROPA Komisja Europejska ogłosiła, że – mimo pandemii – nie zamierza przesuwać terminu ograniczania emisji CO2, a polskie samorządy (m.in. Gorzów, Wrocław i Bydgoszcz) rozpoczęły konsultacje w sprawie elektromobilności.

Ruchomości

Nextbike dezynfekuje rowery

schedule 17 marca 2020
Eurobuild CEE

POLSKA Wybierając ekologiczny środek podróżowania po stolicy – rower Veturilo – warto pamiętać o podstawowych zasadach profilaktyki. Operator Warszawskiego Roweru Publicznego dezynfekuje newralgiczne elementy systemu.

Ruchomości

Naładujesz samochód przy autostradzie

schedule 20 lutego 2020
Opr./edited by AKL

POLSKA GreenWay Polska wybuduje stacje ładowania samochodów elektrycznych na wybranych Miejscach Odpoczynku Podróżnych przy autostradach A1, A2 i A4. W wyniku przetargu zorganizowanego przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, spółka zainstaluje i będzie operatorem ogólnodostępnych stacji ładowania samochodów na jedenastu kolejnych MOP-ach.

Ruchomości

Zielona energia od Taurona

schedule 03 lutego 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA Od początku 2020 roku wszystkie stacje ładowania samochodów elektrycznych Taurona mają być zasilane energią pochodzącą z elektrowni wodnych i farm wiatrowych.

Ruchomości

Nowe autobusy elektryczne dla polskich miast

schedule 30 stycznia 2020
Eurobuild CEE

POLSKA Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej podpisało kolejne 10 umów na unijne dofinansowanie projektów transportu miejskiego. Dzięki wsparciu z programu Infrastruktura i Środowisko zakupionych zostanie 190 nowych autobusów elektrycznych, które wyjadą na ulice Krakowa, Poznania, Gdyni a także Malborka, Radomia i Piły. Łącznie dzięki dofinansowaniu pojawi się ponad 400 autobusów elektrycznych w 18 miastach w Polsce.

Ruchomości

Coraz więcej ładowarek Greenway

schedule 08 stycznia 2020
Rafał Ostrowski
dziennikarz

POLSKA Do 175 sztuk wzrosła liczba ładowarek samochodowych w sieci Greenway Polska. W 2019 roku firma włączyła do systemu dodatkowych 79 nowych ładowarek, w tym 40 szybkich stacji DC oraz 39 stacji AC.

Ruchomości

Podwójnie Zielona Góra

schedule 03 stycznia 2020
Tomasz Cudowski
redaktor naczelny

POLSKA Lada dzień na ulice Zielonej Gółry wyjadą elektryczne taksówki. Nową korporację uruchomiła lokalna firma produkująca systemy i urządzenia do ładowania pojazdów elektrycznych, która zapowiada ekspansję sieci na całą Polskę.

Ruchomości

Łódź się ładuje

schedule 15 listopada 2019
Opr./edited by AKL

POLSKA 200 stacji ładowania samochodów elektrycznych pojawi się do końca 2020 roku na łódzkich ulicach. Ich lokalizacje pomogli wybrać mieszkańcy miasta.

Ruchomości

Elektryzujące wsparcie dla LG Chem

schedule 08 listopada 2019
Opr./edited by TC

POLSKA Spółka LG Chem należąca do LG Corporation uzyskała pożyczkę w wysokości 250 mln euro z Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOiR), środki zostaną przeznaczone na rozbudowę fabryki akumulatorów litowo-jonowych we Wrocławiu.

Ruchomości

Blinkee ma pół miliona

schedule 21 października 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Firma Blinkee.city ma ponad 500 tys. klientów. Hulajnogi i skutery Blinkee dostępne są już w 28 polskich miastach i ośmiu europejskich metropoliach.

Ruchomości

Blinkee w Piasecznie

schedule 19 września 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA W Piasecznie pojawią się ekologiczne jednoślady, które udostępniła firma Blinkee.city. Na razie w mieście funkcjonować będzie 20 hulajnóg.

Ruchomości

City Bee wprowadza osobowe busy na minuty

schedule 13 września 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Operator City Bee poszerza swoją ofertę. Od 13 września można wynajmować także osobowe busy marki Toyota Proace Verso. To pierwsza tego typu usługa w Polsce.

Brigade znalazła sposób na martwe punkty

schedule 04 września 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Wrost popularności elektrycznych rowerów i hulajnóg zwiększa prawdopodobieństwo kolizji. Kierowcy aut mogą je zminimalizować wyposażając swoje pojazdy w systemy minimalizujące martwe strefy. System Backeye 360 firmy Brigade łączy np. obrazy z szerokokątnych kamer, dzięki czemu kierowca uzyskuje „widok z lotu ptaka.

Wydanie 4 (287) kwiecień 2024

Kategorie