Pod kilof może pójść 100-metrowiec
BudownictwoBudynek należący do Mennicy ma zostać wyburzony. W jego miejscu stanie drugi etap inwestycji mieszkaniowej Mennice Residence. Działka zlokalizowana jest przy ulicy Waliców w Warszawie.
Firma zdradziła nam także, że toczą się rozmowy na temat burzenia budynków nawet stumetrowych. Wg naszych informacji, może to być budynek w centrum miasta. Na razie nie ma informacji o wyburzeniu Ilmetu czy Syreniego Śpiewu.
Tree Polska to firma wyburzeniowa oraz zajmująca się robotami ziemnymi. Ma własny park maszyn składający się z około 200 maszyn budowlanych (maszyny – 70 proc. – Caterpillar, 30 proc. – Volvo; roboty – 100 proc. Husqvarna).
Obecnie Tree Polska pracuje na ponad czterdziestu projektach rozbiórkowych. Średnio firma podejmuje się 30-40 zleceń miesięcznie. Ma kilkaset ofert rocznie. Z rozbiórek odzyskuje około 10 tys. ton stali rocznie. Jest to stal „wygryziona” z betonu – jak powiedział prezes firmy, Dariusz Dudek.
Od soboty rozpoczynają się także weekendowe prace rozbiórkowe wiaduktów kolejowych na ul. Kasprzaka i Wolskiej. Wśród projektów do realizacji są także: Dworzec Gdański, budynki Ghelamco przy Łuckiej, budynek PHN-u przy ul. Świętokrzyskiej.
Firma negocjuje także swój pierwszy kontrakt w Niemczech – jeśli proces zakończy się umową, kontrakt zostanie podpisany do końca roku.
W przypadku Universalu, jak przyznaje firma, Tree Polska miała trzecią co do ceny ofertę, mimo to została wybrana. Firma zaproponowała całkowitą izolację budynku podczas rozbiórki. – Nie zgadzamy się na za niską cenę ze względu na bezpieczeństwo. Od początku, czyli od 10 lat, pracujemy bezwypadkowo. Mamy za to problem w zamówieniach publicznych – ponieważ tam liczy się cena – powiedział Tomasz Wąsek.
Tree Polska brała udział m.in. w takich rozbiórkach, jak: pawilon Emilia, Universal (J44), Rotunda (budowa w systemie LEED i BREEAM – rozliczenie wszystkich odzyskanych materiałów), budynek TVP, 180-metrowy komin Elektrociepłowni Siekierki, trasy tramwajowe, budynek F SGH, tor żużlowy na PGE Narodowym (budowa i rozbiórka), Woronicza 17 (ostatni budynek w Polsce o konstrukcji podwieszanej – rozbiórka od dołu), tzw. wrocławski szkieletor przy ul. Kolejowej (pierwsza oferta została złożona 6-7 lat temu), kino Femina, zachodnia część Mennicy, Foksal 13/15 (kamienice Ghelamco), budynki poprzemyslowe przy Pereca, budynki Tameksu (pod hotel Motel One), część CH Promenada, rozbiórki i podkopy podstropowe w projekcie HB Reavis Varso, Polna 40, wiadukty Trasy Łazienkowskiej, parkingi przy lotnisku pod hotel, pasy startowe lotniska Chopina, Teatr Żydowski (rozbiórka w 30 dni), Sezam i Underground, dokończenie rozbiórki Smyka, budynki PHN-u przy al. Prymasa Tysiąclecia. Maszyny firmy są także wypożyczane do innych prac, np. przy budowie II linii metra.
Październik w budownictwie mieszkaniowym – przybywa inwestycji
Październik w budownictwie mieszkaniowym – przybywa inwestycji
Polski Związek Firm Deweloperskich
Najnowsze dane GUS pokazują dużą aktywność na rynku mieszkaniowym i to zarówno jeśli chodzi o inwestycje rozpoczynane przez deweloperów, jak i budownictwo indywidualne. Październik ...
Przyspieszenie w elektromobilności: 10 tysięcy punktów ładowania na horyzoncie
Przyspieszenie w elektromobilności: 10 tysięcy punktów ładowania na horyzoncie
Powerdot Polska
9,8 tys. punktów ładowania aut elektrycznych jest już zarejestrowanych w systemie Urzędu Dozoru Technicznego. Dzięki dużym inwestycjom w infrastrukturę, Polska wypada coraz lepiej ...
Szanse na odbicie rynku prefabrykacji betonowej?
Szanse na odbicie rynku prefabrykacji betonowej?
PMR Market Experts
Problem z dostępnością pracowników na placach budów jest coraz większym wyzwaniem. Wpływ tego zjawiska na rosnącą popularność technologii prefabrykacji betonowej staje się bardziej ...