Zarejestruj drużynę w Poland Business Run
WydarzeniaSzczytny cel, promocja aktywnego trybu życia, integracja społeczności lokalnej z biznesem, wspaniała atmosfera – tak najkrócej można scharakteryzować warszawską sztafetę, będącą częścią ogólnopolskiego projektu Poland Business Run. W niedzielę 3 września o godz. 10:30 bieg wystartuje aż w ośmiu miastach Polski: Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Katowicach, Łodzi, Gdańsku, Wrocławiu i Lublinie.
Pierwszy bieg charytatywny został zainicjowany w 2012 roku w Krakowie przez Fundację Jaśka Meli Poza Horyzonty, firmę UBS i Radisson Blu Hotel Kraków. Ten wyjątkowy scenariusz współpracy biznesu i miasta sprawdził się także w innych miejscowościach.
– Gdy sześć lat temu organizowaliśmy pierwszy charytatywny bieg sztafetowy, nawet nie marzyliśmy, że wydarzenie będzie miało wymiar ogólnopolski – wspomina Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run, głównego organizatora biegu. – To budujące, że z roku na rok przybywa uczestników, wolontariuszy, a także firm zaangażowanych w organizację Poland Business Run, dzięki czemu możemy pomóc tak wielu osobom. Tylko w ubiegłym roku udało nam się zebrać ponad 1 mln zł. Kwotę tę przeznaczyliśmy na zakup sprzętu, protez czy rehabilitację. Łącznie pomogliśmy aż 78 beneficjentom – dodaje.
W Warszawie ten bieg odbywa się od 2014 i co roku przyciąga nie tylko biegaczy, ale także kibiców – rodziny i przyjaciół uczestników. Dlatego też organizatorzy umożliwią uczestnikom odpoczynek w Strefie Relaksu, a najmłodszym mnóstwo atrakcji w specjalnej Strefie dla Dzieci. Organizacja Warszawa Business Run możliwa jest dzięki zaangażowaniu i pomocy ponad 550 wolontariuszy, którzy dbają o komfort i bezpieczeństwo podczas imprezy. W tym roku trasa WBR po raz kolejny przebiegać będzie wzdłuż ulic Służewca Biznesowego – uczestnicy pobiegną z Emparku, ulicą Wołoską oraz Domaniewską.
– Warszawa Business Run to projekt organizowany przez firmy dla firm, aby stworzyć dla nich przestrzeń do współtworzenia jednego z największych ogólnopolskich projektów CSR. Nie ma w stolicy drugiego takiego wydarzenia, które w równie dużym stopniu wzmacnia więzi między lokalnymi firmami i poczucie biznesowej wspólnoty. Wszyscy jednoczymy się wokół słusznej sprawy – pomocy osobom, które doświadczył los. – tłumaczy Maciej Stefaniak, project manager Warszawa Business Run.
W ramach sztafety każdy z zawodników pięcioosobowej drużyny przebiegnie 4,2 km, by pomóc tym, którzy marzą o samodzielnym stawianiu kroków. Do tej pory Poland Business Run zmienił życie 138 osób, w tym 17 beneficjentów warszawskiego biegu. W ich gronie znalazły się osoby po amputacji, z wrodzonymi wadami kończyn, urazami kręgosłupa i niepełnosprawnością będącą skutkiem chorób nowotworowych, cukrzycy, miażdżycy. Jednym z tegorocznych beneficjentów jest Konrad Molis, który w wyniku wypadku stracił prawą nogę. Nie pozwolił jednak, aby niepełnosprawność ograniczała jego życie – rozpoczął naukę nowego zawodu, trenuje wioślarstwo, podjął pracę jako opiekun-wychowawca. Uczestnicy warszawskiego biegu pomogą mu w sfinansowaniu profesjonalnej protezy.
Wokół charytatywnej akcji zgromadziło się wielu uczestników – biegaczy, wolontariuszy, organizatorów. Ambasadorami imprezy są m.in. Barbara Kurdej-Szatan, Adrianna Palka, Rafał Sonik, Mateusz Kusznierewicz, a honorowy patronat objęła Prezydent m.st. Warszawy.
W organizację Warszawa Business Run i wsparcie finansowe zaangażowane są firmy: Accenture, Baker McKenzie, Carlsberg, Citi, Courtyard, Credit Suisse, Echo Investment, Galeria Mokotów, Goldman Sachs, Hays Poland, Immofinanz, Marriott Warsaw, PKP Cargo, PP Elpro oraz T-Mobile, organizator akcji Pomoc Mierzona Kilometrami. Poprzez udział w projekcie pragną pokazać, że nawet najbardziej globalny biznes nie może pozostać obojętny na potrzeby lokalnej społeczności.
Rejestracja oraz więcej informacji o inicjatywie na stronie: www.warszawabusinessrun.pl, informacje o wydarzeniu także na specjalnej stronie Eurobuildu.
Przyspieszenie w elektromobilności: 10 tysięcy punktów ładowania na horyzoncie
Przyspieszenie w elektromobilności: 10 tysięcy punktów ładowania na horyzoncie
Powerdot Polska
9,8 tys. punktów ładowania aut elektrycznych jest już zarejestrowanych w systemie Urzędu Dozoru Technicznego. Dzięki dużym inwestycjom w infrastrukturę, Polska wypada coraz lepiej ...
Szanse na odbicie rynku prefabrykacji betonowej?
Szanse na odbicie rynku prefabrykacji betonowej?
PMR Market Experts
Problem z dostępnością pracowników na placach budów jest coraz większym wyzwaniem. Wpływ tego zjawiska na rosnącą popularność technologii prefabrykacji betonowej staje się bardziej ...
Certyfikacja budynków podnosi standardy. Kilku rzeczy wciąż jednak brakuje
Certyfikacja budynków podnosi standardy. Kilku rzeczy wciąż jednak brakuje
biuro projektowe PM Projekt
Lawinowo rośnie liczba certyfikowanych budynków. Jak wskazują eksperci, to przede wszystkim efekt presji regulacyjnej. Certyfikacje znacząco wpłynęły na poprawę standardów ESG, cho ...