Realne wnętrza wirtualnych redakcji
Style i wnętrzaZarząd grupy Onet – Ringier Axel Springer chciał stworzyć miejsce, które wspierać będzie obie te aktywności i zapewniać odpowiednie wsparcie do rozwoju innowacyjności. Jovan Protic, prezes firmy Ringier Axel Springer, podchodził do projektu ideowo. Biuro miało być wizytówką i domem dla nowych flagowych produktów grupy – nowoczesnych portali medialnych, które, tak jak biuro, mają odpowiadać na potrzeby współczesnych generacji. Jego wizja biura miała przyciągać najlepszych, gromadzić kreatywność w jednej przestrzeni, być miejscem, które motywuje do promowania brandów i oddaje ich charakter.
Poza całą ideowością projektu, nowa przestrzeń RASP miała być projektem pilotażowym i swoistym prototypem dla przyszłych biur organizacji. Jej zadaniem było pokazanie kierunku rozwoju organizacji. To wszystko mieli widzieć klienci przychodzący do biura poszczególnych portali. Biuro miało być także z założenia showroomem – narzędziem sprzedażowym i wizerunkowym, gdzie klient widzi, jak kultura pracy nowoczesnej organizacji jest wspierana przez funkcjonalny i dopracowany design.
Loftowy, garażowy styl wystroju został wybrany jako motyw przewodni. – Przestrzeń biura miała przypominać brooklyńską kawiarnię, pełną energii i pobudzającą. Proces projektowy opierał się stałej wymianie myśli z zarządem, a o wyborze finalnej koncepcji decydowały detale – tłumaczy Bogusz Parzyszek, założyciel pracowni Worplace Solutions.
W strefie networkingowej znajdziemy ceglane ściany, odkryty sufit, stalowe szprosy w przeszkleniach i dużą ilość drewnianych i metalowych elementów. Prócz funkcji socjalnej, może ona też być przekształcona pod konkretne wydarzenia. Obok jest także pokój pełniący rolę studio do codziennych nagrań i wywiadów.
Gabinet dyrektora operacyjnego firmy, Jovana Protika, jest cały przeszklony, zlokalizowany tuż przy strefie networkingowej, ma służyć jako miejsce spotkań, gdzie każdy może wejść i porozmawiać. – Choć gabinet ma kameralny klimat loftowego mieszkania to mocne akcenty kolorystyczne ożywiają przestrzeń – tłumaczy Igor Białorucki, architekt prowadzący odpowiadający za koncepcję.
Przestrzenie pracy każdej marki mają oryginalny i dopasowany do charakteru design. Noizz to industrialna przestrzeń połączona ze strefą networkingową, natomiast Business Insider ma elegancki i oszczędny w detale wystrój. Przestrzenie marek połączone są z centralną strefą wspólną przeszklonymi “oknami” w ścianach.
W nowym biurze RASP jest też miejsce dedykowane klientom wydawnictw. To multimedialny showroom, w którym gości wita Aleksa. To głos inteligentnego systemu Amazon Echo, którym głosowo można sterować przestrzenią, tak by dopasować go do potrzeb prezentacji danej marki. – Wykorzystaliśmy ikony polskiego PRL-owskiego wzornictwa – neonowe szyldy. Branding każdej redakcji wykorzystaliśmy w projekcie spersonalizowanych neonów – tłumaczy Bogusz Parzyszek.
Neon Office ma metraż 1680 mkw. Pracuje tam 130 osób. Wnętrze zostało zrealizowane w 10 miesięcy.
Przy projekcie pracowali: Bogusz Parzyszek, Dominika Zielińska, Marzena Bednarczyk, Igor Białorucki, Maciej Kolak, Damian Bieniek, Dorota Stępniak, Katarzyna Lewoc, Paweł Lewoc, Adam Grzesik.
Październik w budownictwie mieszkaniowym – przybywa inwestycji
Październik w budownictwie mieszkaniowym – przybywa inwestycji
Polski Związek Firm Deweloperskich
Najnowsze dane GUS pokazują dużą aktywność na rynku mieszkaniowym i to zarówno jeśli chodzi o inwestycje rozpoczynane przez deweloperów, jak i budownictwo indywidualne. Październik ...
Przyspieszenie w elektromobilności: 10 tysięcy punktów ładowania na horyzoncie
Przyspieszenie w elektromobilności: 10 tysięcy punktów ładowania na horyzoncie
Powerdot Polska
9,8 tys. punktów ładowania aut elektrycznych jest już zarejestrowanych w systemie Urzędu Dozoru Technicznego. Dzięki dużym inwestycjom w infrastrukturę, Polska wypada coraz lepiej ...
Szanse na odbicie rynku prefabrykacji betonowej?
Szanse na odbicie rynku prefabrykacji betonowej?
PMR Market Experts
Problem z dostępnością pracowników na placach budów jest coraz większym wyzwaniem. Wpływ tego zjawiska na rosnącą popularność technologii prefabrykacji betonowej staje się bardziej ...