Polska Moje Miejsce z Tétrisem
Style i wnętrzaSyzygy Warsaw to agencja digitalowa i jednocześnie studio projektowe i firma programistyczna, specjalizująca się w aplikacjach webowych oraz platformach e-commerce. Ars Thanea to studio design & craft, projektujące i tworzące materiały wizualne dla marek takich jak Nike, Coca-Cola, Huawei, Adidas, HBO, Ford i wiele innych.
Obie marki przeniosły się do oddanego niedawno do użytku drugiego etapu biurowego kompleksu Moje Miejsce na warszawskim Dolnym Mokotowie. Klientom zależało na oryginalnym pomyśle i byli otwarci na niestandardowe rozwiązania. Koncepcję oraz spaceplan biura o powierzchni 1,3 tys mkw. przygotowała firma Colliers. Za projekt wykonawczy oraz realizację odpowiadali eksperci od fit-out z Tétris.
Zaadaptowanie tak dużej przestrzeni dla tak różnorodnych potrzeb było nie lada wyzwaniem. Z jednej strony naszym celem było to, aby miejsce, w którym spędzamy większą część naszego dnia, było przytulne – chcieliśmy czuć się w nim dobrze. Stąd tak duża dbałość o detal, ciepłe, stonowane kolory, miękkie tkaniny, drewno, zieleń. Z drugiej strony, zależało nam na tym, aby biuro było funkcjonalne i ułatwiało nam wykonywanie codziennych obowiązków – przeprowadzanie telekonferencji, organizację spotkań, przyjmowanie gości, pracę w mniejszych zespołach czy po prostu zjedzenie obiadu – opowiada Paweł Piotrzkowski, COO Syzygy Warsaw i jeden z założycieli Ars Thanea.
Przygotowane wnętrza utrzymane są w spójnej, ale nieczęsto spotykanej w biurowych wnętrzach kolorystyce. Zieleń łączy się z grafitem, szarościami, beżami oraz drewnem. Wszystko to uzupełniono dawką naturalnej zieleni. Poza open space, pracownicy Syzygy i Ars Thanea mają do dyspozycji kuchnię, salę konferencyjną, focus roomy, budki do rozmów, gabinet oraz dwie strefy chill-out.
Ciemny odcień zieleni w połączeniu z czarnymi, metalowymi konstrukcjami nadaje wnętrzu industrialnego charakteru. Ważnym elementem w budowaniu klimatu wnętrz tego biura są sufity pomalowane na zielono, uzupełnione o podwieszane panele akustyczne - Krzysztof Jastrzębski, senior project manager z Tétris
Dużą salę konferencyjną, wydzieloną przeszkleniem ze szprosami w kolorze butelkowej zieleni, można podzielić za pomocą mobilnej ściany. W focus roomach Tétris wykorzystał tapety sucho-ścieralne oraz elementy z drewna licowanego. W dużej kuchni ze strefą chillout jasna, wzorzysta podłoga kontrastuje z zielonymi szafkami i czarnym podwieszanym sufitem. Na ścianach wykorzystano tynk betonowy oraz cegły licowe. Strefa open space posiada, wydzieloną ażurowymi regałami z metalu i drewna z dużą ilością zieleni, przestrzeń do relaksu. Sześcioosobowe zespoły mogą oddzielić się od reszty przestrzeni za pomocą zasłon.
Kompleks biurowy Moje Miejsce uzyskał certyfikaty BREEAM na poziomie Excellent oraz Very Good. Zakres prac budowlanych i wykończeniowych obejmował: instalacje HVAC, instalację elektryczną, instalacje IT, automatykę i BMS, instalację SSP, dostawę zabudów kuchennych, szaf wnękowych, zasłon, konstrukcji pod zasłony oraz elementów stałych wykończenia wnętrza. Zespół Tétris prowadził działania aranżacyjne przez pięć miesięcy.
Tétris jest spółką zależną JLL, firmą projektująca i wykonawcza.
Październik w budownictwie mieszkaniowym – przybywa inwestycji
Październik w budownictwie mieszkaniowym – przybywa inwestycji
Polski Związek Firm Deweloperskich
Najnowsze dane GUS pokazują dużą aktywność na rynku mieszkaniowym i to zarówno jeśli chodzi o inwestycje rozpoczynane przez deweloperów, jak i budownictwo indywidualne. Październik ...
Przyspieszenie w elektromobilności: 10 tysięcy punktów ładowania na horyzoncie
Przyspieszenie w elektromobilności: 10 tysięcy punktów ładowania na horyzoncie
Powerdot Polska
9,8 tys. punktów ładowania aut elektrycznych jest już zarejestrowanych w systemie Urzędu Dozoru Technicznego. Dzięki dużym inwestycjom w infrastrukturę, Polska wypada coraz lepiej ...
Szanse na odbicie rynku prefabrykacji betonowej?
Szanse na odbicie rynku prefabrykacji betonowej?
PMR Market Experts
Problem z dostępnością pracowników na placach budów jest coraz większym wyzwaniem. Wpływ tego zjawiska na rosnącą popularność technologii prefabrykacji betonowej staje się bardziej ...