Polska Przestawmy się na przyszłość
WydarzeniaKonferencja odbędzie się 6–7 października 2021 roku w formule hybrydowej – online oraz na żywo w Hotelu Raffles Europejski w Warszawie. Spotkanie organizowane co roku przez ULI Poland, będzie okazją do wymiany doświadczeń, zebranych podczas pandemii Covid-19. W jednym miejscu spotkają się eksperci z Amsterdamu, Barcelony, Berlina, Hong Kongu, Krakowa, Londynu, Nowego Jorku, Paryża, Pragi, Rotterdamu, Sztokholmu, Sidney oraz Warszawy. W skład paneli eksperckich wejdą innowatorzy, architekci, inwestorzy, przedstawiciele miast oraz urbaniści.
Covid wywarł wpływ na miasta we wszystkich zakątkach świata. Wspólnie z innymi uczestnikami konferencji zastanowimy się nad tym, czy jest to trwały trend. A może miasta wymyślą się na nowo, tak jak przecież już zdarzało się to w przeszłości. Przykładem może być chociażby Nowy Jork, który w latach 70. zbankrutował, aby odrodzić się biznesowo w latach 90. Wierzę, że wnioski z dyskusji staną się dla nas niezwykle inspirujące’ – mówi jeden z prelegentów konferencji dr Tim Williams, International Cities Advocacy Lead, Grimshaw Architecture and Planning z Sydney, który wygłosi prezentację na temat trendów i inicjatyw związanych z sytuacją miast w obliczu pandemii Covid-19.
Prelegenci konferencji wiele uwagi poświęcą rozwiązaniom, które wspierają budowę miejsc odpornych na turbulencje rynkowe i społeczne. Ważnymi zagadnieniami omawianymi podczas konferencji będą: miasta przyszłości, zmieniające się oblicze dzielnic biznesowych oraz to, co te zmiany oznaczają dla miast, inwestorów i innych graczy na rynku nieruchomości.
Pierwszego dnia konferencji podczas uroczystej kolacji inauguracyjny wykład wygłosi Daan Roosegaarde, holenderski artysta i innowator oraz założyciel Studia Roosegaarde. Ma na koncie m.in. takie projekty jak Urban Sun (ma oczyszczać przestrzeń publiczną z koronawirusa), Van Gogh Path (ścieżka rowerowa, która świeci w nocy), czy Smog Free Project (pierwszy na świecie odkurzacz smogu zapewniający czyste powietrze w miejscach publicznych).
Kolejną prelegentką będzie Marion Waller, doradczyni burmistrz Paryża, która ma znaczący wkład w rewitalizację stolicy Francji. Podczas konferencji wystąpi z wykładem, w którym opowie, jak budować w sposób bardziej przyjazny dla środowiska i społeczeństwa.
Wśród ekspertów konferencji znajdzie się również Lisette van Dorn, szefowa Urban Land Institute na Europę ze swoim wystąpieniem na temat wymiaru społecznego i strategii ESG w odneisieniu do branży nieruchomości. Kalin Bracken z World Economic Forum zakończy spotkanie prezentacją dotyczącą wizji przyszłości rynku nieruchomości.
Podczas konferencji zaplanowano również dyskusje na temat pokolenia Z, które dopiero rozpoczyna dorosłe życie i wchodzi na rynek pracy. Podczas panelu przedstawiciele młodego pokolenia postarają się odpowiedzieć na pytania, jak żyje lub chce żyć pokolenie Z.
Z kolei życie w postpandemicznym Hong-Kongu przybliży uczestnikom konferencji Michael Rogers, Urban Design Manager w Arup. Michael pracował przy tak znaczących projektach jak Jakarta MRT czy Dunes Almere.
Urban Land Institute to międzynarodowa organizacja non-profit oraz instytut badawczy, którego misją jest wytyczanie odpowiedzialnych sposobów planowania i rozwoju miast, sprzyjających tworzeniu i umacnianiu lokalnych społeczności. Polski oddział działa od 2014 roku, realizując inicjatywy umożliwiające wymianę doświadczeń i opinii na temat wyzwań, przed jakimi stoją deweloperzy, inwestorzy, architekci, urbaniści oraz władze samorządowe.
Eurobuild jest patronem medialnym konferencji organizowanej przez ULI.
Październik w budownictwie mieszkaniowym – przybywa inwestycji
Październik w budownictwie mieszkaniowym – przybywa inwestycji
Polski Związek Firm Deweloperskich
Najnowsze dane GUS pokazują dużą aktywność na rynku mieszkaniowym i to zarówno jeśli chodzi o inwestycje rozpoczynane przez deweloperów, jak i budownictwo indywidualne. Październik ...
Przyspieszenie w elektromobilności: 10 tysięcy punktów ładowania na horyzoncie
Przyspieszenie w elektromobilności: 10 tysięcy punktów ładowania na horyzoncie
Powerdot Polska
9,8 tys. punktów ładowania aut elektrycznych jest już zarejestrowanych w systemie Urzędu Dozoru Technicznego. Dzięki dużym inwestycjom w infrastrukturę, Polska wypada coraz lepiej ...
Szanse na odbicie rynku prefabrykacji betonowej?
Szanse na odbicie rynku prefabrykacji betonowej?
PMR Market Experts
Problem z dostępnością pracowników na placach budów jest coraz większym wyzwaniem. Wpływ tego zjawiska na rosnącą popularność technologii prefabrykacji betonowej staje się bardziej ...