Polska Modern Mokotów w sercu Mordoru
Rynek mieszkaniowyW I etapie projektu Modern Mokotów powstaną trzy budynki. W pierwszym z nich znajdzie się 356 mieszkań oraz dwa dziedzińce, w drugim oddane do użytku zostaną 144 lokale oraz jeden dziedziniec. Na otwarciu osi kompozycyjnej projektu powstanie kolejny budynek, w wyższym standardzie – Apartamenty przy Kwitnącej Wiśni, w którym znajdzie się 40 apartamentów – od kawalerek po przestrzenie pięciopokojowe z metrażami sięgającymi 142 mkw. Do apartamentowca przylegać będzie teren zielony z placem zabaw. W I fazie inwestycji powstanie również podziemny garaż i strefa handlowo-usługowa na poziomie parteru budynków. W ramach udogodnień deweloper zapewni także klub mieszkańca i warsztat dla pasjonatów majsterkowania.
Nowe budynki wyróżnią fasady nawiązujące do konstrukcji fabrycznych hal oraz kratownicowa elewacja z prefabrykowanego betonu w odcieniach beżu i szarości. Architekci z pracowni BBGK zaproponowali również detale i elementy wykończeniowe, nawiązujące do stylistyki popularnych urządzeń elektronicznych, niegdyś produkowanych w tej części miasta. Zakończenie budowy I etapu Modern Mokotów planowane jest w I połowie 2025 roku.
Naszym celem jest gruntowna przemiana przestrzeni znajdujących się naprzeciwko galerii handlowej Westfield Mokotów. To jeden z najdynamiczniej zmieniających się punktów na mapie Warszawy. Kiedyś dominowały tu tereny rolnicze, potem nastąpiła rewolucja przemysłowa, aż w końcu zawitał biznes z biurowcami tworząc tzw. Mordor. Teraz zamierzamy zredefiniować ten fragment Mokotowa. Napiszemy nową historię Służewca, ale już w oparciu o funkcję mieszkalną, oferującą dostęp do najważniejszych miejsc w odległości kwadransa od domu. Zgodnie z tą ideą wystarczy krótki spacer lub przejażdżka rowerem, aby zrobić zakupy, odwiedzić lekarza, dotrzeć do pracy, szkoły oraz parku - opowiada Waldemar Olbryk, prezes zarządu Archicom.
Zieleń w inwestycji zaplanowano nie tylko w zewnętrznych przestrzeniach wspólnych, ale także na budynkach – roślinność dominować będzie od parterów aż po tarasy na dachach. W Modern Mokotów przewidziano łącznie ponad 3,5 ha zieleni wokół budynków, w tym sześć ogrodów z nasadzeniami tematycznymi. O ekosystem, który zastąpi betonowy parking, zadba m.in. odzysk wody deszczowej wykorzystywanej do podlewania drzew, krzewów i traw. Pomiędzy nową zabudową powstanie publiczny plac Przemiany otoczony restauracjami, kawiarniami i butikami.
Osiedle inspirowane modelową koncepcją dzielnicy zrównoważonej – Warszawskiej Dzielnicy Społecznej – zapewni zewnętrzne strefy fitness & crossfit, przestrzeń do uprawiania kalisteniki, tor rowerowy, miejsce do gry w bule oraz minigolfa, a także kameralny amfiteatr. Wszystkie te rozwiązania uzupełnią ofertę rekreacyjną otwartego dla wszystkich parku linearnego zaprojektowanego wzdłuż ul. Wołoskiej. Nabywcy lokali w Modern Mokotów skorzystają także z pomieszczeń do coworkingu oraz wózkowni. Najmłodsi będą mogli spędzać czas na powietrzu korzystając m.in. z trzech placów zabaw, polany gier plenerowych oraz rekreacyjnej górki.
Od strony ul. Wołoskiej zaprojektowano pasaż z kawiarniami, restauracjami, sklepami i usługami - Aleję Lipową z parkiem linearnym, w którym najważniejsi będą piesi i rowerzyści.
Grupa Echo Investment zrealizuje na Służewcu także w szkołę podstawową z oddziałem zerówkowym. Z placówki przy ul. Konstruktorskiej skorzysta niemal pół tysiąca uczniów.
Przyspieszenie w elektromobilności: 10 tysięcy punktów ładowania na horyzoncie
Przyspieszenie w elektromobilności: 10 tysięcy punktów ładowania na horyzoncie
Powerdot Polska
9,8 tys. punktów ładowania aut elektrycznych jest już zarejestrowanych w systemie Urzędu Dozoru Technicznego. Dzięki dużym inwestycjom w infrastrukturę, Polska wypada coraz lepiej ...
Szanse na odbicie rynku prefabrykacji betonowej?
Szanse na odbicie rynku prefabrykacji betonowej?
PMR Market Experts
Problem z dostępnością pracowników na placach budów jest coraz większym wyzwaniem. Wpływ tego zjawiska na rosnącą popularność technologii prefabrykacji betonowej staje się bardziej ...
Certyfikacja budynków podnosi standardy. Kilku rzeczy wciąż jednak brakuje
Certyfikacja budynków podnosi standardy. Kilku rzeczy wciąż jednak brakuje
biuro projektowe PM Projekt
Lawinowo rośnie liczba certyfikowanych budynków. Jak wskazują eksperci, to przede wszystkim efekt presji regulacyjnej. Certyfikacje znacząco wpłynęły na poprawę standardów ESG, cho ...