Polska Zwycięstwo na plaży
WydarzeniaPodczas tegorocznego JLL 13. Charytatywnego Turnieju Siatkówki Plażowej Branży Nieruchomości, na terenie Monta Beach Volley Club w Warszawie, w rozgrywkach zmierzyła się rekordowa liczba 64 drużyn. Po zwycięstwo w tym roku sięgnęła firma D&D Devco Duszak, która w finale pokonała MLP Group. Zaszczytne, trzecie miejsce przypadło ponownie reprezentacji firmy Skanska.
Turniejowe zmagania zwieńczyła wieczorna impreza, w czasie której 2 tys. uczestników bawiło się i licytowało unikalne przedmioty podczas aukcji charytatywnej.
Serdecznie gratuluję w imieniu całego zespołu JLL i dziękuję zwycięzcom turnieju, a także wszystkim uczestnikom, którzy zaangażowali się w ten projekt. Po raz kolejny udowodniliśmy, że możemy bardzo dużo osiągnąć jako branża. 800 tys. zł zebrane przez uczestników wydarzenia zostało przekazane na rzecz budowy Domu Ronalda McDonalda przy IPCZD w Międzylesiu, by przy tak wyjątkowym szpitalu łatwiej było rodzinom być razem w trakcie długotrwałego leczenia dzieci z odległych miejsc Polski – komentuje Mateusz Bonca, prezes zarządu JLL Polska.
Pierwszy Dom Ronalda McDonalda powstał w 2015 roku przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie, natomiast drugi od czerwca 2021 roku pomaga pacjentom Dziecięcego Szpitala Klinicznego UCK WUM w Warszawie. Tylko w 2023 roku domy zapewniły ponad 22 tys. noclegów dla rodzin, które muszą podróżować daleko od domu, aby uzyskać najlepszą opiekę medyczną dla swoich dzieci. Trzeci Dom, powstający obecnie przy Instytucie „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie, będzie otwarty dla całych rodzin pacjentów oddziałów onkologicznych, hematologicznych, neonatologicznych i tych przypadków, gdy proces leczenia wymaga cierpliwości i czasu.
Budując i prowadząc Domy Ronalda McDonalda w pobliżu największych szpitali dziecięcych, dajemy całym rodzinom dzieci - pacjentów poczucie bezpieczeństwa i siły płynącej z bycia razem. Domy służą pomocą rodzinom, które by leczyć dziecko muszą wyjechać z własnego domu. Dom to przestrzeń do prowadzenia normalnego życia nie tylko dla mamy czy taty, ale dla obojga rodziców, zdrowego rodzeństwa czy babci. W Domu można mieszkać, gotować, prać, uczyć się, pracować i być razem bardzo blisko leczonego dziecka. Budowa trzeciego Domu poprawi sytuację wielu rodzin z całej Polski, które przyjeżdżają po pomoc do szpitala IPCZD. Jesteśmy wdzięczni całej branży nieruchomości, każdej firmie, każdej osobie, która wzięła udział w tegorocznym turnieju, wspierając misję, „Aby rodzina mogła być razem” – komentuje Katarzyna Rodziewicz, prezeska fundacji i dyrektorka wykonawcza.
Raport JLL i Fundacji Ronalda McDonalda pt. „Domy Ronalda McDonalda w kontekście sytuacji na rynku mieszkaniowym i hotelowym w Polsce” wskazuje, że w pobliżu wiodących szpitali w sześciu głównych miastach w Polsce w promieniu 1 km dostępnych jest średnio jedynie 15 kawalerek na wynajem długoterminowy i przeciętnie trzy obiekty hotelowe, czyli alternatywy krótkoterminowego zakwaterowania są niewielkie. Domy Ronalda McDonalda, zapewniając długoterminowy, bezpłatny pobyt w warunkach domowych dla całej rodziny odpowiadają bezpośrednio na tę potrzebę.
Megainwestycje muszą się liczyć z opóźnieniami
Megainwestycje muszą się liczyć z opóźnieniami
Spectis
Jak wynika z raportu Spectis zatytułowanego „Rynek budowlany w Polsce 2024-2031”, pomiędzy 2016 a 2024 rokiem wartość rynku budowlanego wzrosła ze 177 mld zł do ponad 3 ...
Najem zwrotny nabiera rozpędu
Najem zwrotny nabiera rozpędu
INWI
Rosnąca stabilnie, lecz niegwałtownie i długo utrzymująca się inflacja przyspiesza rozwój rynku najmu zwrotnego nieruchomości. To jedna z najbezpieczniejszych metod uzyskania finan ...
AI na rynku nieruchomości: czy przełom jest bliski?
AI na rynku nieruchomości: czy przełom jest bliski?
PM Projekt
Rosnące zapotrzebowanie na efektywność energetyczną wymusza poszukiwanie rozwiązań, które są precyzyjnie dopasowane do potrzeb danej inwestycji. Rozwiązania AI znacząco w tym pomag ...