EN

E-commerce

RSS

Polskie e-sklepy mają globalny apetyt

schedule 23 października 2018
Opr./edited by AZ

POLSKA Ekspansję zagraniczną rozważa dziś 24 proc. polskich firm z sektora e-commerce – wynika z raportu "Wyzwania e-commerce" przygotowanego przez Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy.

E-commerce

Burberry sprzedaje przez Instagram

schedule 19 października 2018
Opr./edited by AZ

ŚWIAT Co miesiąc na Instagramie marki Burberry będzie dostępna w sprzedaży jej limitowana kolekcja.

E-commerce

Dobrze dopasowani

schedule 17 października 2018
Opr./edited by AC

POLSKA Firma Eobuwie.pl udostępnia nową usługę – Esize.me, dzięki której możliwe jest dobranie, w sklepie internetowym tej firmy, butów w oparciu o indywidualne skany 3D stóp.

E-commerce

Nagrodzeni za sukces w e-biznesie

schedule 10 października 2018
Opr./edited by AZ

POLSKA Znamy laureautów konkursu E-commerce Polska Awards 2018. Jednym ze zwycięzców szóstej edycji został sklep internetowy Eobuwie.pl, nagrodzony m.in. w nowej kategorii Best in 2018 oraz Best on mobile. Wśród wyróżnionych są także m.in.: Decathlon.pl i Empik.com.

Klarna w kanałach H&M

schedule 08 października 2018
Eurobuild CEE

ŚWIAT H&M i Klarna będą wspólnie pracować nad połączeniem fizycznych i cyfrowych kanałów sprzedaży szwedzkiego koncernu odzieżowego. Firmy podpisały w tej sprawie umowę o partnerstwie.

Wszystkie grzechy e-commerce

schedule 04 października 2018
Opr./edited by AZ

POLSKA Brak komunikacji z klientem lub spamowanie oraz reklamy niedopasowane do witryny – z badania firmy Smsapi „Komunikacja sms w firmach 2017” wynika, że większość e-sklepów w kontaktach z klientami popełnia klasyczne błędy.

E-commerce

Zalando poszerza ofertę o kosmetyki

schedule 04 października 2018
Agnieszka Zielińska

POLSKA Zalando rozpoczyna międzynarodową ekspansję oferty kosmetycznej. Usługa będzie uruchomiona jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia w Polsce i Austrii.

E-commerce

Inditex dostępny na całym świecie w 2020 roku

schedule 02 października 2018
Alex Hayes
dziennikarz

ŚWIAT Pablo Isla, prezes (CEO) Inditeksu, poinformował, że do 2020 roku wszystkie marki należące do Grupy Inditex umożliwią zakupy przez internet na całym świecie.

E-commerce

Empik pisze apkę na nowo

schedule 27 września 2018
Opr./edited by AZ

POLSKA Empik udostępnił nową aplikację mobilną, która pozwala na szybsze logowanie i rezerwację produktów w salonie. To wstęp do wprowadzenia nowego systemu sprzedaży.

E-commerce

Carrefour wprowadza click & collect do sklepów osiedlowych

schedule 25 września 2018
Opr./edited by AZ

POLSKA Carrefour Polska rozszerza usługę odbioru zakupów click & collect. Klienci będą mogli odbierać teraz produkty niespożywcze zamówione na platformie Carrefour.pl nie tylko w hipermarketach i supermarketach sieci, ale również w wybranych sklepach w Warszawie.

E-commerce

Eurocash idzie na rękę detalistom

schedule 24 września 2018
Opr./edited by AZ

POLSKA Od 24 września sklepy małoformatowe zaopatrujące się w Eurocashu mogą korzystać z platformy eurocash.pl. Grupa zainwestowała w jej rozwój 15 mln zł.

E-commerce

Lektury szkolne w abonamencie w EmpikGo

schedule 24 września 2018
Opr./edited by AZ

POLSKA EmpikGo to nowa aplikacja Empiku, która łączy odtwarzacz audiobooków i czytnik e-booków oraz wirtualną księgarnię. Miesięczny dostęp do bazy lektur jest jednocześnie pierwszym abonamentem w ramach nowej usługi. Kosztuje niecałe 10 zł.

E-commerce

Ebay przyspiesza dostawy z Chin

schedule 21 września 2018
Opr./edited by AZ

ŚWIAT Ebay wprowadził kolejne usprawnienie dla kupujących. Dzięki nowej usłudze wysyłkowej SpeedPAK teraz na dostawę z Chin polscy konsumenci będą czekać 15-18 dni roboczych.

Rusza e-sklep z ofertą smart home

schedule 18 września 2018
Opr./edited by AZ

POLSKA Somfy, producent automatyki domowej i inteligentnych rozwiązań uruchomił internetową platformę sprzedażową sklep.somfy.pl.

Amazon uruchomił serwis dla małych sprzedawców

schedule 17 września 2018
Opr./edited by AZ

ŚWIAT Użytkownicy nowej platformy Storefronts znajdą w niej wyłącznie produkty sprzedawane przez małe i średnie sklepy. Serwis ma pomóc sprzedawcom w dotarciu do klientów – podała agencja Associated Press.

E-commerce

Klienci z zagranicy omijają polskie e-sklepy

schedule 14 września 2018
Opr./edited by AZ

POLSKA Polskie sklepy internetowe nie wykorzystują potencjału klientów z zagranicy. Z badania przeprowadzonego przez PayPal i Ipsos wynika, że nie znajdujemy się nawet w pierwszej dwudziestce krajów najczęściej wybieranych przez kupujących, także tych z Europy.

E-commerce

Inditex planuje ekspansję w e-commerce

schedule 07 września 2018
Opr./edited by AZ

ŚWIAT Hiszpańska Grupa Inditex, właściciel takich marek jak: Zara, Bershka, Stradivarius, Pull and Bear, Oysho, Massimo Dutti, Zara Home oraz Uterque ma ambitne plany. Chce, aby do 2020 roku jej ofertę można było zamówić online w każdym kraju na świecie.

Zakaz handlu w niedzielę sprzyja Szopi.pl

schedule 07 września 2018
Opr./edited by AZ

POLSKA Od momentu wprowadzenia zakazu handlu w niedziele startup zakupowy Szopi.pl zanotował wzrost transakcji o blisko 30 proc. Za 5 lat Szopi.pl chce być liderem nie tylko w Polsce, ale również w Europie.

Omnichannel po chińsku

schedule 06 września 2018
Opr./edited by AZ

ŚWIAT Chiński sklep internetowy Alibaba rozwija w Chinach sieć stacjonarnych sklepów detalicznych Hema, które włącza w handel online. Otwiera też sieć restauracji. W zakupach i zamawianiu jedzenia pomaga specjalna aplikacja i roboty.

Allegro Smart! zyskało 100 tys. użytkowników

schedule 06 września 2018
Opr./edited by AZ

POLSKA W ciągu tygodnia od startu usługi Allegro Smart! skorzystało z niej ponad 100 tys. użytkowników.

Wydanie 5 (288) maj 2024

Kategorie