EN

E-commerce

RSS
E-commerce

Niemcy Wildberries rusza w Niemczech

schedule 15 stycznia 2021
Opr./edited by AKL

Wildberries, międzynarodowy sklep internetowy, wchodzi na niemiecki rynek. Niemcy stały się dziesiątym krajem obecności firmy. Wildberries planuje wejść też na rynek francuski, włoski i hiszpański.

E-commerce

Polska Przynajmniej raz w miesiącu online

schedule 26 listopada 2020
Opr./edited by AKL

Epidemia koronawirusa wpływa na zmianę nawyków zakupowych. Już 76 proc. osób korzystających z internetu wybiera się na zakupy online co najmniej raz w miesiącu, a tylko 4 proc. deklaruje, że nie robi tego w ogóle.

E-commerce

Polska E-commerce przyspiesza dzięki pandemii

schedule 01 października 2020
Opr./edited by AKL

Pandemia przyspieszy rozwój branży e-commerce w Europie średnio o rok, co z kolei przełoży się na wzrost popytu na najbardziej atrakcyjne nieruchomości logistyczne – uważają eksperci Savillsa.

E-commerce

Polska Zwrotem w konkurencję

schedule 01 października 2020
Opr./edited by AKL

Skala zwrotów zakupów dokonanych przez internet nie jest duża – według raportu przygotowanego przez firmę Merce.com, u 44 proc. badanych e-sklepów, zwracane jest do 3 proc. wszystkich zamówień. Choć dla e-commerce’owych gigantów reklamacje i zwroty są zazwyczaj wliczone w koszty operacyjne, dla mniejszych sklepów internetowych może to być spore obciążenie. O przekuciu zwrotów w przewagę konkurencyjną mówią eksperci z Merce.com i firmy Sendit.

E-commerce

Polska Branża FMCG idzie we franczyzę

schedule 09 września 2020
Opr./edited by GŚ

W sieciach franczyzowych funkcjonuje już ponad 43 tys. sklepów spożywczych oraz ponad 3 tys. drogerii – wynika z raportu Akademii Rozwoju Systemów Sieciowych (ARSS). Mimo koronakryzysu sieci FMCG rozwijają się prężnie.

E-commerce

Polska Polskie drewno debiutuje w Rumunii

schedule 29 lipca 2020
Opr./edited by AKL

Polska firma Plantwear, specjalizująca się w drewnianych akcesoriach lifestylowych, uruchamia sprzedaż swoich produktów na rynku rumuńskim – na razie zakupów można dokonywać za pośrednictwem strony internetowej, wkrótce wystartuje również rumuńska wersja platformy sprzedażowej Giftbay należącej do Plantwear.

E-commerce

EUROPA CCC rośnie w sieci  

schedule 29 czerwca 2020
Opr./edited by AZ

Mija rok od uruchomienia sklepu internetowego firmy CCC, w tym czasie zrealizował on ponad 1,5 milion zamówień i osiągnął blisko 13,5 mln wizyt klientów miesięcznie.

E-commerce

Polska Eurocash przejął Frisco

schedule 26 czerwca 2020
Opr./edited by AZ

Grupa Eurocash sfinalizowała transakcję nabycia supermarketu internetowego Frisco, spółka była strategicznym akcjonariuszem Frisco od 2014 roku.

E-commerce

Polska Omnichannel przechodzi rewolucję

schedule 24 czerwca 2020
Opr./edited by AKL

Teorie o końcu handlu w formule tradycyjnej są znacznie przesadzone, natomiast można się spodziewać zmiany strategii co do liczby punktów stacjonarnych, wyboru lokalizacji oraz formatu sklepów – wynika z raportu firmy Colliers dotyczącego rozwoju sektora e-commerce podczas pandemii.

E-commerce

Cło, podatki, chaos

schedule 03 czerwca 2020
Opr./edited by AKL

ŚWIAT Dla prawie połowy biznesów na całym świecie jednym z głównych wyzwań w e-handlu transgranicznym są opłaty celne. Z kolei dla 42 proc. przedsiębiorców, globalnie zajmujących się obsługą łańcuchów dostaw w międzynarodowym e-handlu, najczęstszym wyzwaniem jest pomoc klientom w poruszaniu się w gąszczu przepisów celnych.

E-commerce

Stava dowozi coraz więcej

schedule 25 maja 2020
Opr./edited by TC

POLSKA Firma Stava, pierwsza franczyza gastro-kurierska w Europie, rozszerza zasięg terytorialny – wystartował oddział w Kaliszu, a w miastach, w których Stava już działała, uruchomiono dowozy zakupów ze sklepów.

E-commerce

Bezpieczeństwo albo plajta

schedule 20 maja 2020
Opr./edited by TC

POLSKA Około 20 proc. Polaków podczas pandemii dokonało pierwszych zakupów online, a ponad 55 proc. respondentów zamierza ograniczyć wizyty w galeriach handlowych w obawie o bezpieczeństwo – wynika z badań konsumentów przeprowadzonych przez Accenture i Fashion Biznes w kategoriach: moda, uroda i elektronika na przełomie kwietnia i maja.

E-commerce

E-commerce wygrywa z galeriami

schedule 19 maja 2020
Opr./edited by TC

POLSKA Sprzedaż online grupy LPP wzrosła w kwietniu prawie czterokrotnie, w maju nadal zwyżkuje – poinformował zarząd spółki. W ostatnim kwartale 2019 roku udział e-commerce w sprzedaży grupy wynosił 14,5 proc., zaś w pierwszym kwartale tego roku skoczył do 33 proc.

E-commerce

Wildberries planuje wydać na Słowacji 200 mln euro

schedule 12 maja 2020
Tomasz Szpyt-Grzegórski

EUEOPA Po otwarciu sklepu w Polsce, największy detalista internetowy krajów Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej (EUG), firma Wildberries, wchodzi od maja na rynek Słowacki. Firma planuje też budowę dużego centrum dystrybucyjnego.

E-commerce

Mediamarkt wchodzi na Allegro

schedule 01 kwietnia 2020
Opr./edited by AKL

POLSKA Od początku kwietnia w sklepie Mediamarkt na Allegro dostępnych będzie 2 tys. ofert sprzętu i akcesoriów popularnych marek elektroniki użytkowej. Oferta obejmie również markowe produkty dostępne na wyłączność w Mediamarkt.

E-commerce

Moliera2 podzieli się miejscem w sieci

schedule 27 marca 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA Sklep internetowy Moliera2.com rusza z inicjatywą #Moliera2iprzyjaciele. Od jutra chce zaoferować na swojej platformie możliwość internetowej sprzedaży zamkniętym butikom. Celem jest utrzymanie miejsc pracy w zamkniętych sklepach.

E-commerce

Sephora z nową platformą ecommerce

schedule 26 marca 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA Klienci perfumerii internetowej sephora.pl od ubiegłego tygodnia korzystają z nowej platformy ecommerce. Towarzyszy temu również start nowej aplikacji mobilnej. Perfumeria internetowa Sephory, która wystartowała ponad sześć lat temu, notuje od trzech lat rokrocznie dwucyfrowe wzrosty.

E-commerce

Sprzedaż przenosi się do internetu

schedule 24 marca 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA Pandemia koronawirusa spowodowała, że sklepy internetowe notują dziś duże wzrosty sprzedaży, największe w sektorze spożywczym. Dla wielu firm kanał online stał się obecnie jedyną szansą na sprzedaż.

E-commerce

Poczta Polska dostępna online

schedule 18 marca 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA Platforma Envelo prowadzona przez spółkę Poczta Polska Usługi Cyfrowe (PPUC) umożliwia dostęp do usług pocztowych przez internet. Nie wychodząc z domu można kupić znaczek pocztowy, wysłać kartkę lub list z komputera. Przez stronę envelo.pl można również założyć profil zaufany, pozwalający załatwiać sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu.

E-commerce

Polacy coraz chętniej zamawiają jedzenie online

schedule 03 marca 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA Do 2025 roku rynek zamówień jedzenia online wzrośnie ponad czterokrotnie. Pod koniec tego roku jego wartość wyniesie blisko 1,8 mld zł – wynika z najnowszego raportu Pizza Portal.pl „Klikasz i jesz. Raport o rynku dostaw jedzenia w Polsce 2019".

Wydanie 4 (287) kwiecień 2024

Kategorie