EN

E-commerce

RSS

E-handel trafił do izby

schedule 07 stycznia 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA W 2019 roku Izba Gospodarki Elektronicznej stworzyła w swoich strukturach e-Izbę Retailers Group. Jest ona adresowana do przedstawicieli branży handlowej, którzy działają w e-commerce lub planują rozwinięcie biznesu w tym sektorze.

Mobilne płatności mogą wyprzeć gotówkę

schedule 14 grudnia 2018
Opr./edited by AZ

POLSKA Z roku na rok rośnie liczba osób korzystających z płatności mobilnych, które przestają być nowinką, a stają się standardem – wynika z raportu „Płatności cyfrowe 2018” przygotowanego przez Izbę Gospodarki Elektronicznej (IGE).

E-commerce

Tradycyjny handel nie zniknie

schedule 28 listopada 2018
Opr./edited by AZ

POLSKA Branża e-commerce rozwija się coraz szybciej, ale nie jest zagrożeniem dla tradycyjnego handlu. Zdaniem Aleksandra Walczaka, prezesa Dekady, oba kanały sprzedaży mogą równolegle funkcjonować, a narzędzia e-commerce mogą ułatwić zrozumienie potrzeb klientów.

E-commerce

Zalando: spadek zysków

schedule 13 listopada 2018
Eurobuild CEE

EUROPA Zalando opublikowało wyniki za trzeci kwartał 2018 roku, w których informuje o wzroście przychodów o 11,7 proc. do 1,2 mld euro. Wynik EBIT wyniósł -38,9 mln euro. To oznacza marżę na poziomie -3,2 proc.

E-commerce

Sklep przyszłości będzie hubem

schedule 05 listopada 2018
Opr./edited by AZ

POLSKA Wzrost znaczenia sprzedaży online zmienia tradycyjną rolę sklepów. Klienci, niezależnie od wieku, oczekują rozwiązań, które poprawiają wygodę robienia zakupów.

Czy e-commerce „zabije” tradycyjny handel?

schedule 26 października 2018
Opr./edited by AZ

EUROPA ŚRODKOWO-WSCHODNIA Stacjonanarne sklepy nie wyginą, a co więcej, większość zakupów za cztery lata nadal będziemy robić offline – przekonują eksperci Colliers International w raporcie „Przetrwają najsilniejsi”.

Komu ufają internauci

schedule 24 października 2018
Opr./edited by AZ

POLSKA Ceneo.pl ogłosiło wyniki rankingu najbardziej zaufanych sklepów internetowych w Polsce. Wśród zwycięzców w poszczególnych kategoriach znalazły się takie marki jak: wittchen.com, livro.pl czy electro.pl. W kategorii technologia najbardziej zaufanym e-sklepem został z kolei Komputronik.

Nowe technologie zmieniają e-handel

schedule 24 października 2018
Opr./edited by AZ

POLSKA Personalizacja, customer experience, sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe i analiza big data zdecydują o rozwoju e-commerce – wynika z raportu Gemius „E-commerce w Polsce 2018”.

E-commerce

Zeskanuj, dopasuj, kup

schedule 23 października 2018
Opr./edited by AC

POLSKA W centrum handlowym Silesia City Center w Katowicach powstał punkt Esize.me – nowe rozwiązanie proponowane przez platformę sprzedaży wielokanałowej Eobuwie.pl.

Polskie e-sklepy mają globalny apetyt

schedule 23 października 2018
Opr./edited by AZ

POLSKA Ekspansję zagraniczną rozważa dziś 24 proc. polskich firm z sektora e-commerce – wynika z raportu "Wyzwania e-commerce" przygotowanego przez Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy.

E-commerce

Dobrze dopasowani

schedule 17 października 2018
Opr./edited by AC

POLSKA Firma Eobuwie.pl udostępnia nową usługę – Esize.me, dzięki której możliwe jest dobranie, w sklepie internetowym tej firmy, butów w oparciu o indywidualne skany 3D stóp.

E-commerce

Nagrodzeni za sukces w e-biznesie

schedule 10 października 2018
Opr./edited by AZ

POLSKA Znamy laureautów konkursu E-commerce Polska Awards 2018. Jednym ze zwycięzców szóstej edycji został sklep internetowy Eobuwie.pl, nagrodzony m.in. w nowej kategorii Best in 2018 oraz Best on mobile. Wśród wyróżnionych są także m.in.: Decathlon.pl i Empik.com.

Klarna w kanałach H&M

schedule 08 października 2018
Eurobuild CEE

ŚWIAT H&M i Klarna będą wspólnie pracować nad połączeniem fizycznych i cyfrowych kanałów sprzedaży szwedzkiego koncernu odzieżowego. Firmy podpisały w tej sprawie umowę o partnerstwie.

E-commerce

Inditex dostępny na całym świecie w 2020 roku

schedule 02 października 2018
Alex Hayes
dziennikarz

ŚWIAT Pablo Isla, prezes (CEO) Inditeksu, poinformował, że do 2020 roku wszystkie marki należące do Grupy Inditex umożliwią zakupy przez internet na całym świecie.

E-commerce

Empik pisze apkę na nowo

schedule 27 września 2018
Opr./edited by AZ

POLSKA Empik udostępnił nową aplikację mobilną, która pozwala na szybsze logowanie i rezerwację produktów w salonie. To wstęp do wprowadzenia nowego systemu sprzedaży.

E-commerce

Klienci z zagranicy omijają polskie e-sklepy

schedule 14 września 2018
Opr./edited by AZ

POLSKA Polskie sklepy internetowe nie wykorzystują potencjału klientów z zagranicy. Z badania przeprowadzonego przez PayPal i Ipsos wynika, że nie znajdujemy się nawet w pierwszej dwudziestce krajów najczęściej wybieranych przez kupujących, także tych z Europy.

E-commerce

Inditex planuje ekspansję w e-commerce

schedule 07 września 2018
Opr./edited by AZ

ŚWIAT Hiszpańska Grupa Inditex, właściciel takich marek jak: Zara, Bershka, Stradivarius, Pull and Bear, Oysho, Massimo Dutti, Zara Home oraz Uterque ma ambitne plany. Chce, aby do 2020 roku jej ofertę można było zamówić online w każdym kraju na świecie.

Omnichannel po chińsku

schedule 06 września 2018
Opr./edited by AZ

ŚWIAT Chiński sklep internetowy Alibaba rozwija w Chinach sieć stacjonarnych sklepów detalicznych Hema, które włącza w handel online. Otwiera też sieć restauracji. W zakupach i zamawianiu jedzenia pomaga specjalna aplikacja i roboty.

E-commerce

DSV umacnia pozycję na rynku e-commerce

schedule 06 września 2018
Opr./edited by AC

EUROPA Firma DSV, dostawca usług logistycznych i transportowych, utworzyła nową jednostkę – DSV Multi-channel Fulfillment, która zajmie się obsługą operacji wielokanałowych dla sektora e-commerce. Jest to związane z przejęciem holenderskiego operatora handlu internetowego – spółki S&H.

E-commerce

Lidl będzie sprzedawał przez internet

schedule 03 września 2018
Opr./edited by AZ

POLSKA Na przełomie 2019 i 2020 rok zakupy przez internet zrobimy również w Lidlu. Przed sklepami staną paczkomaty Inpost, w których będzie można odbierać zamówione produkty.

Pozostałe nowości

Kategorie