EN

E-commerce

RSS
E-commerce

Ebay uruchamia program partnerski w Polsce

schedule 03 września 2018
Opr./edited by AZ

POLSKA Ebay uruchomił w Polsce program partnerski Ebay Partnership Network.

Za zakupy w internecie wolimy płacić gotówką

schedule 30 sierpnia 2018
Opr./edited by AZ

POLSKA Gotówka to w dalszym ciągu najpopularniejszy sposób płacenia za zakupy w internecie. Z tej formy korzysta blisko 48 proc. Polaków. Dużą popularnością cieszą się też płatności online – wynika z badania instytutu Kantar TNS na zlecenie Krajowej Izby Rozliczeniowej i Związku Banków Polskich.

Rosną zaległości w e-commerce

schedule 29 sierpnia 2018
Opr./edited by AZ

POLSKA Na koniec czerwca tego roku długi branży e-commerce wyniosły 126 mln zł i były o 19 proc. wyższe niż pod koniec 2017 roku – wynika z danych BIG InfoMonitor.

Allegro Smart! w abonamencie

schedule 27 sierpnia 2018
Opr./edited by AZ

POLSKA Platforma Allegro wprowadza pakiet Allegro Smart!, czyli dostawy w abonamencie. W ramach nowej usługi użytkownicy będą mogli przez rok korzystać z pakietu 365 wysyłek w ramach produktów zakupionych na platformie za ponad 40 zł.

Arena.pl testuje innowacjne rozwiązania

schedule 24 sierpnia 2018
Opr./edited by AZ

POLSKA Kupujący przy pomocy jednego kliknięcia dowiedzą się, co najlepiej sprzedaje się w internecie. Będą będą mogli również szybko zakupić wybrany towar na platformie.

E-commerce

Zara usprawni usługi e-commerce

schedule 24 sierpnia 2018
Opr./edited by AZ

ŚWIAT Sieć sklepów Zara będzie kompletować i wysyłać zamówienia złożone drogą internetową bezpośrednio ze sklepów stacjonarnych. Celem tego działania jest przyspieszenie dostarczania paczek.

Nowy model dostaw e-zakupów w sieci Auchan

schedule 22 sierpnia 2018
Opr./edited by AZ

ŚWIAT Auchan testuje w Bergamo nowy model dostawy e-zakupów. Robi to we współpracy ze startupem Take My Things. Dzięki specjalnej aplikacji system łączy osoby, które chcą mieć dostarczony towar ze sklepu, z tymi, którzy są w stanie im te produkty przywieźć.

Internetowa sprzedaż transgraniczna szansą dla MŚP

schedule 23 sierpnia 2018
Opr./edited by AZ

POLSKA W Polsce działa blisko 23 tys. sklepów internetowych, z których większość to małe podmioty. Dzięki uruchomieniu handlu międzynarodowego mogą liczyć na wzrost sprzedaży nawet o 10 proc. – wynika z raportu DHL Express.

E-commerce

Rośnia liczba osób kupujących w sieci

schedule 21 sierpnia 2018
Opr./edited by AZ

POLSKA Już blisko 56 proc. konsumentów robi zakupy online a co czwarty polski internauta kupuje w zagranicznych sklepach online. Zaufanie do tej formy zakupów systematycznie rośnie wynika z raportu „E-Commerce w Polsce" przygotowanego przez Gemius dla e-Commerce Polska.

Omnipack ma kapitał na dalszy rozwój

schedule 21 sierpnia 2018
Opr./edited by AZ

POLSKA Spółka Omnipack pozyskała 5 mln zł od inwestorów prywtanych. Firma specjalizuje się w usługach logistycznych dla sektora e-commerce. Oferuje sklepom internetowym kompleksowe wsparcie w procesie obsługi zamówień, przechowywania towaru, pakowania i wysyłki zamówień, a także obsługę zwrotów i usługi dodatkowe.

Zalando publikuje wyniki

schedule 17 sierpnia 2018
Alex Hayes
dziennikarz

EUROPA Zalando poinformowało o wzroście przychodów w drugim kwartale roku o 20,9 proc. do 1330,0 mln euro, co jest zgodne z zakładanym docelowym wzrostem o 20-25-proc. Skorygowany EBIT spółki zamknął się kwotą 94 mln euro, co oznacza marżę w wysokości 7,1 proc.

Marks & Spencer innowacyjny dzięki True

schedule 17 sierpnia 2018
Opr./edited by AZ

ŚWIAT Brytyjska sieć Marks & Spencer stawia na innowacje i cyfrową transformację. W tym celu nawiązała współpracę z firmą True działającą w segmencie nowych technologii.

About You w Polsce

schedule 09 sierpnia 2018
Eurobuild CEE

POLSKA Platforma sprzedażowa About You weszła do Polski, oferując polską wersję serwisu z modą.

Transgraniczny motor wzrostu

schedule 23 lipca 2018
Anna Pakulniewicz

ŚWIAT E-handel transgraniczny jest branżą rosnącą w tempie około 25 proc. rocznie – wynika z raportu DHL Express. Wzrost segmentu przełoży się na jego 22 proc. udział w globalnym rynku e-commerce.

E-commerce

Atal wchodzi w antyki

schedule 18 lipca 2018
Opr./edited by TC

POLSKA Yestersen, startupowa platforma e-commerce zajmująca się sprzedażą mebli vintage i antyków, pozyskała nowego inwestora strategicznego. Jest nim jedna ze spółek holdingowych należących do Zbigniewa i Mateusza Juroszków, właścicieli Grupy Atal i STS.

E-commerce

Jak przekonać 44 proc.?

schedule 11 lipca 2018
Opr./edited by AC

POLSKA 44 proc. polskich internautów nie zrobiło jeszcze zakupów przez internet – wynika z tegorocznego raportu „E-commerce w Polsce. Gemius dla e-Commerce Polska”.

E-commerce

Więcej internautów korzysta z e-sklepów

schedule 28 czerwca 2018
Opr./edited by AC

POLSKA Odsetek internautów, którzy dokonują zakupów online wzrósł w stosunku do ubiegłego roku i wyniósł 56 proc. (54 proc. w 2017 roku) – wynika z raportu „E-commerce w Polsce 2018. Gemius dla e-Commerce Polska”.

E-commerce

Demobil w internecie

schedule 20 czerwca 2018
Opr./edited by TSG

POLSKA Agencja Mienia Wojskowego (AMW) uruchomiła sklep internetowy, w którym można kupić używane przedmioty z wyposażenia polskiej armii.

E-commerce

Zalando wchodzi na nowe rynki

schedule 04 czerwca 2018
Aneta Cichla

EUROPA Internetowa platforma sprzedaży odzieży i obuwia Zalando rozszerza zasięg, wchodząc na rynek czeski i irlandzki. To pierwsza, od 2013 roku, aktywność firmy w zakresie ekspansji.

Amazon reaguje na rosnącą falę zwrotów

schedule 25 maja 2018
Aneta Cichla

ŚWIAT Amazon unieważnia karty członkowskie premium i ogranicza dostęp do serwisu klientom, którzy dokonują zbyt wielu zwrotów lub robią to z powodów nieakceptowanych przez firmę. W ten sposób światowy gigant chce walczyć z rosnącą falą zwrotów.

Pozostałe nowości

Kategorie