EN

E-commerce

RSS

Czarny Piątek nadchodzi

schedule 17 listopada 2017
Eurobuild CEE

POLSKA Za tydzień Black Friday, czyli jeden z najważniejszych dni w e-handlu, gdy sklepy internetowe notują rekordowe wyniki sprzedaży. W tym roku spodziewane są jeszcze lepsze rezultaty co, według analiz RTB House, wynika z kilkuletniego trendu wzrostowego.

E-commerce

Znajdź oparcie w NewCommerce

schedule 17 listopada 2017
Eurobuild CEE

EUROPA Cushman & Wakefield wprowadza w regionie EMEA usługę o nazwie NewCommerce, która ma wspierać klientów z sektora handlowego wobec rozwoju technologii, wielokanałowej formy dystrybucji i zacierania się granicy pomiędzy sprzedażą w sklepach tradycyjnych i na platformach internetowych.

Sieci handlowe muszą popracować nad sprzedażą wielokanałową

schedule 30 października 2017
Aneta Cichla

EUROPA Tylko połowa europejskich sieci handlowych oferujących zakupy online posiada opcję ekspresowej wysyłki, a mniej niż 6 proc. oferuje dostawę tego samego dnia – wynika z rocznego raportu EDelivery Index 2017 przygotowanego przez firmę Radial zajmującą się projektowaniem rozwiązań technologicznych dla sprzedaży wielokanałowej.

Kupujesz w AliExpress, zapłacisz przez PayU

schedule 30 października 2017
Eurobuild CEE

POLSKA AliExpress podpisał umowę z operatorem elektronicznych płatności PayU. Za zakupy na chińskiej platformie będzie można zapłacić szybkim przelewem PayU.

Startuje marketplace Carrefoura

schedule 30 października 2017
Eurobuild CEE

POLSKA Carrefour na stronie internetowej Carrefour.pl wdraża koncept marketplace, do którego dołączają zewnętrzni sprzedawcy.

E-commerce

Drewno od DLH w internecie

schedule 30 października 2017
Eurobuild CEE

POLSKA Marka DLH Global uruchomiła sklep internetowy, w którym można kupić deski podłogowe, tarasowe i elewacyjne, blaty, drzwi, meble ogrodwe i wiele innych drewnianych produktów przeznaczonych do wnętrz i ogrodów.

Reichelt otwiera polski sklep online

schedule 26 października 2017
Aneta Cichla

POLSKA Reichelt Elektronik, dystrybutor artykułów elektronicznych online, wchodzi na polski rynek, otwierając sklep internetowy.

Ekspresowa rezerwacja w Empiku

schedule 25 października 2017
Eurobuild CEE

POLSKA Empik wprowadza ekspresową rezerwację produktu w sklepie. Produkty dostępne w sieci można teraz kupować z gwarancją odbioru do dwóch godzin w wybranym przez klienta salonie.

Polski e-commerce lubi Pocztę Polską

schedule 24 października 2017
Eurobuild CEE

POLSKA Poczta Polska jest najczęściej wybieranym przez polskie sklepy internetowe i ich klientów dostawcą. E-sklepy wysyłają coraz więcej przesyłek, a wartość poszczególnych zakupów zdecydowanie rośnie.

Sprzedawaj międzynarodowo z EBayem

schedule 24 października 2017
Eurobuild CEE

POLSKA EBay udostępnił polskim sprzedawcom narzędzie EBaymag, służące do wystawiania ofert na zagranicznych rynkach. Dzięki temu sprzedawcy mogą od razu, wystawić swoją ofertę na kilku rynkach jednocześnie, w kilku językach.

Omnichannelowe księgarnie, hipermarkety budowlane i sklepy spożywcze

schedule 23 października 2017
Eurobuild CEE

POLSKA Firma Lizard Media sprawdziła, jak radzą sobie z wyzwaniami rynku e-commerce polskie firmy z branży księgarskiej, sklepów spożywczych i hipermarkety budowlane. Badanie zostało przeprowadzone w drugiej połowie września 2017 roku. Objęło 11 największych i najbardziej rozpoznawalnych sieci handlowych w badanych branżach.

Centra logistyczne przeniosą się do miast

schedule 23 października 2017
Eurobuild CEE

EUROPA Według oceny firmy Cushman & Wakefield rozrastający się rynek e-commerce szybko spowoduje wzrost zapotrzebowania na powierzchnie logistyczne w miastach.

E-commerce

Zalando notuje wzrosty i wchodzi na rynek kosmetyczny

schedule 18 października 2017
Aneta Cichla

EUROPA Zalando, internetowa platforma sprzedażowa, podała wyniki za trzeci kwartał 2017 roku. Firma poinformowała również, że wiosną 2018 rozpocznie w Niemczech sprzedaż kosmetyków.

E-commerce

Więcej Polaków na zagranicznych e-zakupach

schedule 12 października 2017
Eurobuild CEE

POLSKA Mają poniżej 50 lat, wyższe wykształcenie i mieszkają w mieście – tacy są polscy konsumenci, robiący zakupy w Internecie. Coraz częściej robimy e-zakupy również w zagranicznych sklepach internetowych.

Rośnie znaczenie logistyki dla handlu internetowego

schedule 12 października 2017
Aneta Cichla

ŚWIAT Do 2024 roku rynek logistyki dla handlu internetowego na świecie ma wzrosnąć o 800 mld dolarów – wynika z badania „E-commerce Logistics Market – Global Industry Analysis, Size, Share, Growth, Trends and Forecast 2016-2024” przygotowanego przez firmę Transparency Market Research (TMR).

E-commerce

Esprit idzie w sprzedaż wielokanałową

schedule 03 października 2017
Aneta Cichla

POLSKA Sieć odzieżowa Esprit wdraża rozwiązania typu omnichannel. Od 16 października w ramach sprzedaży wielokanałowej będzie można wypróbować usługi, których celem jest zapewnienie spójnego doświadczenia zakupowego konsumentowi marki.

E-commerce

Więcej Polaków na e-zakupach

schedule 25 września 2017
Magda Rachwald

POLSKA Polacy coraz chętniej kupują w e-sklepach, a polski handel internetowy staje coraz przyjaźniejszy – dostosowany do wymagań urządzeń mobilnych, z elastyczną polityką zwrotów i wygodnymi opcjami dostawy.

E-commerce

Zalando uruchamia nową usługę w Polsce

schedule 20 września 2017
Aneta Cichla

POLSKA Firma Zalando uruchomiła w Polsce usługę Zalando Lounge. To internetowy klub zakupowy z codziennymi kampaniami promocyjnymi.

E-commerce

Kurier pierwszy, list polecony na drugim miejscu

schedule 18 września 2017
Eurobuild CEE

POLSKA Jak wynika z raportu platformy Shoper, polskie sklepy internetowe najczęściej oferują klientom dostawę kurierem lub listem poleconym. Klienci najchętniej wybierają przesyłki kurierskie, na drugim miejscu są listy polecone.

EBay zachęca do zakupów

schedule 14 września 2017
Eurobuild CEE

POLSKA EBay intensyfikuje działania na polskim rynku i uruchamia nową kampanię pod hasłem "Kupuj kolorowo".

Wydanie 5 (288) maj 2024

Kategorie