EN

E-commerce

RSS

Omnikanałowość gwarantuje sukces

schedule 12 lutego 2018
Eurobuild CEE

ŚWIAT Nadal 90 proc. sprzedaży globalnej ma miejsce w sklepach tradycyjnych, jednak prawdziwa walka o klienta rozegra się w kanałach cyfrowych – twierdzą eksperci firmy doradczej Deloitte w raporcie „Global Powers of Retailing 2018. Transformative change, reinvigorated commerce”.

E-commerce

Sephora rośnie dzięki e-commerce

schedule 06 lutego 2018
Aneta Cichla

POLSKA Sieć perfumerii Sephora rozwija sprzedaż internetową, którą rozpoczęła cztery lata temu. – Obecnie liczba odwiedzin w naszej perfumerii online rośnie w tempie 40 proc. rok do roku – mówi Małgorzata Kwiecień, senior digital manager, Sephora.

Rynek e-commerce obiecujący i bardziej profesjonalny

schedule 05 lutego 2018
Eurobuild CEE

POLSKA Rynek e-commerce szybko rośnie, coraz więcej inwestuje i zmierza w kierunku większej profesjonalizacji usług – wynika z najnowszego „Raportu z polskich sklepów internetowych” przygotowanego przez platformę Shoper, oferującą rozwiązania dla sklepów internetowych.

E-commerce

Eobuwie.pl łączy kanały sprzedaży. Nowy format już na rynku

schedule 01 lutego 2018
Aneta Cichla

POLSKA Internetowy sklep Eobuwie.pl otworzył drugi salon stacjonarny w Polsce, ale pierwszy w nowym formacie – bez butów na ekspozycji i z nowatorskim systemem zamawiania. Na jego lokalizację firma wybrała wrocławskie centrum handlowe Magnolia Park.

E-commerce

Pionierski koncept Zary

schedule 01 lutego 2018
Aneta Cichla

ŚWIAT W maju w londyńskim centrum handlowym Westfield Stradford powstanie pełen innowacyjnych rozwiązań flagowy salon marki Zara. Do tego czasu będzie tam działał pop-up store pełniący funkcję punktu obsługi zamówień internetowych.

E-commerce

Zakupy w Carrefourze także mobilnie

schedule 25 stycznia 2018
Aneta Cichla

POLSKA Carrefour Polska rozszerzył funkcjonalność aplikacji Mój Carrefour o moduł m-commerce. Dzięki temu klienci mogą zrobić zakupy również za pośrednictwem telefonu komórkowego.

E-commerce

Frisco.pl stawia na Warszawę i łatwość zamawiania

schedule 23 stycznia 2018
Anna Pakulniewicz

POLSKA W najbliższych miesiącach supermarket Frisco.pl planuje znacząco rozwijać stronę internetową oraz pracować nad jej nowymi funkcjami, które mają zapewnić łatwość kupowania i wprowadzić zupełnie nową jakość zamawiania produktów spożywczych online.

E-commerce

Płatności ratalne zachętą do e-zakupów

schedule 17 stycznia 2018
Eurobuild CEE

POLSKA/EUROPA Płatności ratalne lub z odroczonym terminem nie były jeszcze w 2017 roku zbyt popularne wśród polskich e-konsumentów. Jednak eksperci przewidują, że to się zmieni i zyskają one więcej zwolenników.

E-commerce

Ebay rośnie w Polsce

schedule 16 stycznia 2018
Eurobuild CEE

POLSKA W minionym roku liczba sprzedawców portalu aukcyjnego Ebay w Polsce wzrosła o 20 proc., a obroty dziesięciu największych, którzy dołączyli do platformy w 2017 roku, wyniosły prawie milion euro – wynika z danych jednego z największych portali aukcyjnych na świecie.

Trendy w handlu internetowym

schedule 05 stycznia 2018
Eurobuild CEE

POLSKA Rośnie rola smartfonów w rozwoju handlu internetowego. Rynek e-commerce zmieniają także nowe technologie jak np. rozszerzona rzeczywistość, międzynarodowi giganci oraz kryptowaluta.

E-commerce

Wiarygodność e-sklepów pod lupą Gemiusa

schedule 29 grudnia 2017
Eurobuild CEE

POLSKA Opinie i doświadczenia innych internautów są dla 50 proc. klientów sklepów internetowych najważniejszymi czynnikami, które wpływają na wiarygodność e-sklepów – dowiadujemy się z raportu firmy Gemius, która zbadała aspekty wpływające na pozytywne postrzeganie przez internautów sklepów internetowych.

E-commerce

Tak dla leków z sieci

schedule 27 grudnia 2017
Eurobuild CEE

POLSKA Już 34 proc. Polaków kupuje leki w sieci. Najwięcej jednak, bo aż 48 proc., nadal zaopatruje się w nie w tradycyjnych aptekach, ale po uprzednim sprawdzeniu informacji o nich w internecie – wynika z raportu Gemius, który przeanalizował szczegóły dotyczące zakupów w e-aptekach.

E-commerce

Szybkie przelewy zachętą do e-zakupów

schedule 21 grudnia 2017
Eurobuild CEE

POLSKA Dla prawie dwóch trzecich Polaków (62 proc.) szybki przelew jest najbardziej atrakcyjną i motywującą do zakupów online formą płatności – wynika z raportu firmy Gemius, która przeanalizowała finansową stronę zakupów internetowych.

Polacy online nawet w święta

schedule 19 grudnia 2017
Eurobuild CEE

POLSKA Ponad 3/4 Polaków korzysta z internetu przed i w trakcie świąt Bożego Narodzenia, robiąc zakupy, ale także śledząc portale społecznościowe, kontaktując się z bliskimi oraz przeglądając portale informacyjne – wynika z ankiety Payback Opinion Poll.

E-commerce

Ebay i Shoplo działają razem

schedule 19 grudnia 2017
Aneta Cichla

POLSKA Internetowa platforma aukcyjna Ebay rozpoczęła w Polsce współpracę z Shoplo. Dzięki temu możliwa będzie koordynacja sprzedaży w wielu kanałach jednocześnie.

E-commerce

Polacy i zakupy internetowe

schedule 15 grudnia 2017
Aneta Cichla

POLSKA W internecie najchętniej kupują ubrania, książki i AGD – Gemius przyjrzał się zwyczajom zakupowym Polaków.

E-commerce

Grudniowe poniedziałki dobre dla e-handlu

schedule 13 grudnia 2017
Aneta Cichla

ŚWIAT W grudniu internauci najchętniej odwiedzają e-sklepy i robią zakupy w poniedziałki, a najrzadziej w soboty. Od połowy grudnia wysokie zainteresowanie zakupami w internecie zaczyna systematycznie spadać, co może przekładać się na wyższe wskaźniki sprzedaży tradycyjnej – wynika z analizy przeprowadzonej przez RTB House.

E-commerce

CityFit także online

schedule 13 grudnia 2017
Aneta Cichla

POLSKA Sieć klubów fitness CityFit uruchomiła sklep internetowy. Można w nim kupić m.in. suplementy i odżywki, akcesoria, sprzęt treningowy.

E-commerce

Jak Polacy, Czesi i Słowacy kupują świąteczne upominki?

schedule 11 grudnia 2017
Barbara Nahorny

POLSKA Aż 40 proc. Czechów gromadzi świąteczne upominki przez cały rok, z kolei co trzeci Polak i co czwarty Słowak zostawiają ich zakup na ostatnią chwilę.

E-commerce

(Po)świąteczna gorączka w sklepach internetowych

schedule 08 grudnia 2017
Aneta Cichla

POLSKA W 2016 roku sklepy internetowe odnotowały największy ruch w okresie poświątecznym – wynika z badania firmy Gemius, która przygotowała i opracowała dane z grudnia 2016 roku dotyczące sprzedaży online zebrane wśród polskich internautów w wieku 7-75 lat.

Wydanie 5 (288) maj 2024

Kategorie