EN

E-commerce

RSS
E-commerce

DSV umacnia pozycję na rynku e-commerce

schedule 06 września 2018
Opr./edited by AC

EUROPA Firma DSV, dostawca usług logistycznych i transportowych, utworzyła nową jednostkę – DSV Multi-channel Fulfillment, która zajmie się obsługą operacji wielokanałowych dla sektora e-commerce. Jest to związane z przejęciem holenderskiego operatora handlu internetowego – spółki S&H.

E-commerce

Wirtualna Polska kupiła Grupę Domodi

schedule 05 września 2018
Opr./edited by AZ

POLSKA Wirtualna Polska nabyła 14 proc. udziałów w spółce Domodi. Wartość transakcji wyniosła 33,4 mln zł. Tym samym stała się jej jedynym właścicielem. Grupa Domodi to trzy marketplace’y w kategorii moda oraz dom i wnętrze.

Po co kupować, skoro można pożyczać

schedule 04 września 2018
Opr./edited by AZ

POLSKA Krakowski startup Rent and Lend chce zautomatyzować rynek wypożyczania przedmiotów na żądanie. Jego twórcy zaprojektowali w tym celu platformę Rent and Lend.

E-commerce

Lidl będzie sprzedawał przez internet

schedule 03 września 2018
Opr./edited by AZ

POLSKA Na przełomie 2019 i 2020 rok zakupy przez internet zrobimy również w Lidlu. Przed sklepami staną paczkomaty Inpost, w których będzie można odbierać zamówione produkty.

E-commerce

Ebay uruchamia program partnerski w Polsce

schedule 03 września 2018
Opr./edited by AZ

POLSKA Ebay uruchomił w Polsce program partnerski Ebay Partnership Network.

Za zakupy w internecie wolimy płacić gotówką

schedule 30 sierpnia 2018
Opr./edited by AZ

POLSKA Gotówka to w dalszym ciągu najpopularniejszy sposób płacenia za zakupy w internecie. Z tej formy korzysta blisko 48 proc. Polaków. Dużą popularnością cieszą się też płatności online – wynika z badania instytutu Kantar TNS na zlecenie Krajowej Izby Rozliczeniowej i Związku Banków Polskich.

Rosną zaległości w e-commerce

schedule 29 sierpnia 2018
Opr./edited by AZ

POLSKA Na koniec czerwca tego roku długi branży e-commerce wyniosły 126 mln zł i były o 19 proc. wyższe niż pod koniec 2017 roku – wynika z danych BIG InfoMonitor.

Allegro Smart! w abonamencie

schedule 27 sierpnia 2018
Opr./edited by AZ

POLSKA Platforma Allegro wprowadza pakiet Allegro Smart!, czyli dostawy w abonamencie. W ramach nowej usługi użytkownicy będą mogli przez rok korzystać z pakietu 365 wysyłek w ramach produktów zakupionych na platformie za ponad 40 zł.

Arena.pl testuje innowacjne rozwiązania

schedule 24 sierpnia 2018
Opr./edited by AZ

POLSKA Kupujący przy pomocy jednego kliknięcia dowiedzą się, co najlepiej sprzedaje się w internecie. Będą będą mogli również szybko zakupić wybrany towar na platformie.

E-commerce

Zara usprawni usługi e-commerce

schedule 24 sierpnia 2018
Opr./edited by AZ

ŚWIAT Sieć sklepów Zara będzie kompletować i wysyłać zamówienia złożone drogą internetową bezpośrednio ze sklepów stacjonarnych. Celem tego działania jest przyspieszenie dostarczania paczek.

Nowy model dostaw e-zakupów w sieci Auchan

schedule 22 sierpnia 2018
Opr./edited by AZ

ŚWIAT Auchan testuje w Bergamo nowy model dostawy e-zakupów. Robi to we współpracy ze startupem Take My Things. Dzięki specjalnej aplikacji system łączy osoby, które chcą mieć dostarczony towar ze sklepu, z tymi, którzy są w stanie im te produkty przywieźć.

Internetowa sprzedaż transgraniczna szansą dla MŚP

schedule 23 sierpnia 2018
Opr./edited by AZ

POLSKA W Polsce działa blisko 23 tys. sklepów internetowych, z których większość to małe podmioty. Dzięki uruchomieniu handlu międzynarodowego mogą liczyć na wzrost sprzedaży nawet o 10 proc. – wynika z raportu DHL Express.

E-commerce

DHL obsłuży Zalando

schedule 22 sierpnia 2018
Opr./edited by AC

POLSKA DHL Supply Chain zajmie się obsługą nowego centrum logistycznego Zalando w Głuchowie (Tuszyn) w okolicach Łodzi.

E-commerce

Rośnia liczba osób kupujących w sieci

schedule 21 sierpnia 2018
Opr./edited by AZ

POLSKA Już blisko 56 proc. konsumentów robi zakupy online a co czwarty polski internauta kupuje w zagranicznych sklepach online. Zaufanie do tej formy zakupów systematycznie rośnie wynika z raportu „E-Commerce w Polsce" przygotowanego przez Gemius dla e-Commerce Polska.

Omnipack ma kapitał na dalszy rozwój

schedule 21 sierpnia 2018
Opr./edited by AZ

POLSKA Spółka Omnipack pozyskała 5 mln zł od inwestorów prywtanych. Firma specjalizuje się w usługach logistycznych dla sektora e-commerce. Oferuje sklepom internetowym kompleksowe wsparcie w procesie obsługi zamówień, przechowywania towaru, pakowania i wysyłki zamówień, a także obsługę zwrotów i usługi dodatkowe.

Zalando publikuje wyniki

schedule 17 sierpnia 2018
Alex Hayes
dziennikarz

EUROPA Zalando poinformowało o wzroście przychodów w drugim kwartale roku o 20,9 proc. do 1330,0 mln euro, co jest zgodne z zakładanym docelowym wzrostem o 20-25-proc. Skorygowany EBIT spółki zamknął się kwotą 94 mln euro, co oznacza marżę w wysokości 7,1 proc.

Marks & Spencer innowacyjny dzięki True

schedule 17 sierpnia 2018
Opr./edited by AZ

ŚWIAT Brytyjska sieć Marks & Spencer stawia na innowacje i cyfrową transformację. W tym celu nawiązała współpracę z firmą True działającą w segmencie nowych technologii.

About You w Polsce

schedule 09 sierpnia 2018
Eurobuild CEE

POLSKA Platforma sprzedażowa About You weszła do Polski, oferując polską wersję serwisu z modą.

E-commerce

The Body Shop otwiera sklep internetowy

schedule 07 sierpnia 2018
Eurobuild CEE

POLSKA The Body Shop – brytyjska marka kosmetyków do ciała – otwiera sklep internetowy w Polsce.

E-commerce

Odzież rządzi handlem internetowym

schedule 30 lipca 2018
Eurobuild CEE

POLSKA Odzież i akcesoria – to produkty najczęściej kupowane przez polskich internautów. Na dalszych miejscach znalazły się książki i płyty oraz bilety do kin i teatrów.

Wydanie 4 (287) kwiecień 2024

Kategorie