EN

E-commerce

RSS

Pieniądze na wysoki połysk

schedule 07 stycznia 2019
Anna Pakulniewicz

POLSKA 4Mass pozyskała w ramach oferty prywatnej i publicznej blisko 3 mln zł. Pieniądze zostały przeznaczone na rozbudowę sieci dystrybucji, prace nad system informatycznym i zwiększenie pozycji w kanale e-commerce, a także na rozbudowę parku maszynowego.

E-handel trafił do izby

schedule 07 stycznia 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA W 2019 roku Izba Gospodarki Elektronicznej stworzyła w swoich strukturach e-Izbę Retailers Group. Jest ona adresowana do przedstawicieli branży handlowej, którzy działają w e-commerce lub planują rozwinięcie biznesu w tym sektorze.

Handel detaliczny będzie ewoluować

schedule 02 stycznia 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Kilkanaście lat temu sprzedaż detaliczna online w Polsce była nowością, dziś porównując rok do roku wzrasta w tempie dwucyfrowym. Równolegle rośnie też wielkość powierzchni handlowej w Polsce, która obecnie liczy 14 mln mkw. Okazuje się, że dziś sprzedaż tradycyjna oraz online mogą się wzajemnie uzupełniać.

Opanować ruch z mobili

schedule 19 grudnia 2018
Opr./edited by AZ

POLSKA W 2019 roku kluczową rolę na rynku e-commerce odegrają m.in. takie rozwiązania jak: business Intelligence, content marketing, big data i chatboty. Wyzwaniem jest też optymalizacja witryn e-sklepów pod kątem ruchu z urządzeń przenośnych.

Prezenty last minute to nasza domena

schedule 19 grudnia 2018
Opr./edited by AZ

POLSKA Internet zmienia sposób, w jaki robimy zakupy. Obecnie znajdujemy się na 13. miejscu w zestawieniu najszybciej rosnących rynków e-commerce w Europie – wynika z raportu: 7 tendencji zakupowych Polaków, który przygotowała firma Omnipack

E-commerce

Jak bezpiecznie robić zakupy w sieci

schedule 19 grudnia 2018
Opr./edited by AZ

POLSKA Według Krajowego Rejestr Długów (KRD) zakupy w sieci robi w Polsce od 56 do 93 proc. internautów. Największą popularnością cieszą się sklepy wielobranżowe, z elektroniką i odzieżowe.

Rekordowy rok dla Inpost

schedule 19 grudnia 2018
Opr./edited by AZ

POLSKA Firma Inpost dostarczyła w tym roku 80 mln przesyłek. Obecnie, w świątecznym szczycie, dostarcza ponad 1 mln przesyłek każdego dnia.

E- konsument kupi prezenty mobilnie

schedule 14 grudnia 2018
Opr./edited by AZ

POLSKA Zakupy na smartfonie są coraz powszechniejsze wśród polskich internautów. Blisko 68 proc. z nich robi to okazjonalnie. Co dziesiąty deklaruje, że to jedyny sposób na zakupy - wynika z badania Mastercard.

Mobilne płatności mogą wyprzeć gotówkę

schedule 14 grudnia 2018
Opr./edited by AZ

POLSKA Z roku na rok rośnie liczba osób korzystających z płatności mobilnych, które przestają być nowinką, a stają się standardem – wynika z raportu „Płatności cyfrowe 2018” przygotowanego przez Izbę Gospodarki Elektronicznej (IGE).

Koniec geoblokowania nie oznacza rewolucji

schedule 13 grudnia 2018
Opr./edited by AZ

POLSKA Kupujący przez internet mają powody do radości. Od 3 grudnia sklepy internetowe nie mogą ukrywać produktów przed internautami z innych krajów Unii Europejskiej ani blokować ich zakupu. Zdaniem ekspertów platformy Shoper to może być impuls do rozwoju dla małych sklepów.

Internet źródłem pomysłów na prezenty

schedule 30 listopada 2018
Opr./edited by AZ

POLSKA W tym roku polska rodzina wyda na święta średnio 1168 zł. To wzrost o 6 proc. w porównaniu z 2017 rokiem – wynika z międzynarodowego raportu Deloitte: Zakupy Świąteczne 2018.

E-commerce

Tradycyjny handel nie zniknie

schedule 28 listopada 2018
Opr./edited by AZ

POLSKA Branża e-commerce rozwija się coraz szybciej, ale nie jest zagrożeniem dla tradycyjnego handlu. Zdaniem Aleksandra Walczaka, prezesa Dekady, oba kanały sprzedaży mogą równolegle funkcjonować, a narzędzia e-commerce mogą ułatwić zrozumienie potrzeb klientów.

E-commerce

E-sklepy wybierają pocztę

schedule 28 listopada 2018
Opr./edited by AZ

POLSKA Ponad połowa e-sklepów korzysta z usług Poczty Polskiej, a blisko 1/3 z oferty Odbiór w Punkcie – wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia.

Narzędzie dla małych detalistów

schedule 22 listopada 2018
Opr./edited by AZ

POLSKA Sklepy małoformatowe mogą konkurować z dyskontami. Zarządzanie placówkami ułatwić ma im platforma Eurocash.pl.

E-commerce

Zalando: spadek zysków

schedule 13 listopada 2018
Eurobuild CEE

EUROPA Zalando opublikowało wyniki za trzeci kwartał 2018 roku, w których informuje o wzroście przychodów o 11,7 proc. do 1,2 mld euro. Wynik EBIT wyniósł -38,9 mln euro. To oznacza marżę na poziomie -3,2 proc.

E-commerce

Sklep przyszłości będzie hubem

schedule 05 listopada 2018
Opr./edited by AZ

POLSKA Wzrost znaczenia sprzedaży online zmienia tradycyjną rolę sklepów. Klienci, niezależnie od wieku, oczekują rozwiązań, które poprawiają wygodę robienia zakupów.

Czy e-commerce „zabije” tradycyjny handel?

schedule 26 października 2018
Opr./edited by AZ

EUROPA ŚRODKOWO-WSCHODNIA Stacjonanarne sklepy nie wyginą, a co więcej, większość zakupów za cztery lata nadal będziemy robić offline – przekonują eksperci Colliers International w raporcie „Przetrwają najsilniejsi”.

Komu ufają internauci

schedule 24 października 2018
Opr./edited by AZ

POLSKA Ceneo.pl ogłosiło wyniki rankingu najbardziej zaufanych sklepów internetowych w Polsce. Wśród zwycięzców w poszczególnych kategoriach znalazły się takie marki jak: wittchen.com, livro.pl czy electro.pl. W kategorii technologia najbardziej zaufanym e-sklepem został z kolei Komputronik.

Nowe technologie zmieniają e-handel

schedule 24 października 2018
Opr./edited by AZ

POLSKA Personalizacja, customer experience, sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe i analiza big data zdecydują o rozwoju e-commerce – wynika z raportu Gemius „E-commerce w Polsce 2018”.

E-commerce

Zeskanuj, dopasuj, kup

schedule 23 października 2018
Opr./edited by AC

POLSKA W centrum handlowym Silesia City Center w Katowicach powstał punkt Esize.me – nowe rozwiązanie proponowane przez platformę sprzedaży wielokanałowej Eobuwie.pl.

Wydanie 6 (289) czerwiec 2024

Kategorie