EN

E-commerce

RSS
E-commerce

Grudniowe poniedziałki dobre dla e-handlu

schedule 13 grudnia 2017
Aneta Cichla

ŚWIAT W grudniu internauci najchętniej odwiedzają e-sklepy i robią zakupy w poniedziałki, a najrzadziej w soboty. Od połowy grudnia wysokie zainteresowanie zakupami w internecie zaczyna systematycznie spadać, co może przekładać się na wyższe wskaźniki sprzedaży tradycyjnej – wynika z analizy przeprowadzonej przez RTB House.

E-commerce

CityFit także online

schedule 13 grudnia 2017
Aneta Cichla

POLSKA Sieć klubów fitness CityFit uruchomiła sklep internetowy. Można w nim kupić m.in. suplementy i odżywki, akcesoria, sprzęt treningowy.

E-commerce

Jak Polacy, Czesi i Słowacy kupują świąteczne upominki?

schedule 11 grudnia 2017
Barbara Nahorny

POLSKA Aż 40 proc. Czechów gromadzi świąteczne upominki przez cały rok, z kolei co trzeci Polak i co czwarty Słowak zostawiają ich zakup na ostatnią chwilę.

E-commerce

(Po)świąteczna gorączka w sklepach internetowych

schedule 08 grudnia 2017
Aneta Cichla

POLSKA W 2016 roku sklepy internetowe odnotowały największy ruch w okresie poświątecznym – wynika z badania firmy Gemius, która przygotowała i opracowała dane z grudnia 2016 roku dotyczące sprzedaży online zebrane wśród polskich internautów w wieku 7-75 lat.

Czarny Piątek nadchodzi

schedule 17 listopada 2017
Eurobuild CEE

POLSKA Za tydzień Black Friday, czyli jeden z najważniejszych dni w e-handlu, gdy sklepy internetowe notują rekordowe wyniki sprzedaży. W tym roku spodziewane są jeszcze lepsze rezultaty co, według analiz RTB House, wynika z kilkuletniego trendu wzrostowego.

E-commerce

Znajdź oparcie w NewCommerce

schedule 17 listopada 2017
Eurobuild CEE

EUROPA Cushman & Wakefield wprowadza w regionie EMEA usługę o nazwie NewCommerce, która ma wspierać klientów z sektora handlowego wobec rozwoju technologii, wielokanałowej formy dystrybucji i zacierania się granicy pomiędzy sprzedażą w sklepach tradycyjnych i na platformach internetowych.

Sieci handlowe muszą popracować nad sprzedażą wielokanałową

schedule 30 października 2017
Aneta Cichla

EUROPA Tylko połowa europejskich sieci handlowych oferujących zakupy online posiada opcję ekspresowej wysyłki, a mniej niż 6 proc. oferuje dostawę tego samego dnia – wynika z rocznego raportu EDelivery Index 2017 przygotowanego przez firmę Radial zajmującą się projektowaniem rozwiązań technologicznych dla sprzedaży wielokanałowej.

Startuje marketplace Carrefoura

schedule 30 października 2017
Eurobuild CEE

POLSKA Carrefour na stronie internetowej Carrefour.pl wdraża koncept marketplace, do którego dołączają zewnętrzni sprzedawcy.

E-commerce

Drewno od DLH w internecie

schedule 30 października 2017
Eurobuild CEE

POLSKA Marka DLH Global uruchomiła sklep internetowy, w którym można kupić deski podłogowe, tarasowe i elewacyjne, blaty, drzwi, meble ogrodwe i wiele innych drewnianych produktów przeznaczonych do wnętrz i ogrodów.

Polski e-commerce lubi Pocztę Polską

schedule 24 października 2017
Eurobuild CEE

POLSKA Poczta Polska jest najczęściej wybieranym przez polskie sklepy internetowe i ich klientów dostawcą. E-sklepy wysyłają coraz więcej przesyłek, a wartość poszczególnych zakupów zdecydowanie rośnie.

Centra logistyczne przeniosą się do miast

schedule 23 października 2017
Eurobuild CEE

EUROPA Według oceny firmy Cushman & Wakefield rozrastający się rynek e-commerce szybko spowoduje wzrost zapotrzebowania na powierzchnie logistyczne w miastach.

E-commerce

Zalando notuje wzrosty i wchodzi na rynek kosmetyczny

schedule 18 października 2017
Aneta Cichla

EUROPA Zalando, internetowa platforma sprzedażowa, podała wyniki za trzeci kwartał 2017 roku. Firma poinformowała również, że wiosną 2018 rozpocznie w Niemczech sprzedaż kosmetyków.

E-commerce

Więcej Polaków na zagranicznych e-zakupach

schedule 12 października 2017
Eurobuild CEE

POLSKA Mają poniżej 50 lat, wyższe wykształcenie i mieszkają w mieście – tacy są polscy konsumenci, robiący zakupy w Internecie. Coraz częściej robimy e-zakupy również w zagranicznych sklepach internetowych.

Rośnie znaczenie logistyki dla handlu internetowego

schedule 12 października 2017
Aneta Cichla

ŚWIAT Do 2024 roku rynek logistyki dla handlu internetowego na świecie ma wzrosnąć o 800 mld dolarów – wynika z badania „E-commerce Logistics Market – Global Industry Analysis, Size, Share, Growth, Trends and Forecast 2016-2024” przygotowanego przez firmę Transparency Market Research (TMR).

E-commerce

Esprit idzie w sprzedaż wielokanałową

schedule 03 października 2017
Aneta Cichla

POLSKA Sieć odzieżowa Esprit wdraża rozwiązania typu omnichannel. Od 16 października w ramach sprzedaży wielokanałowej będzie można wypróbować usługi, których celem jest zapewnienie spójnego doświadczenia zakupowego konsumentowi marki.

E-commerce

Więcej Polaków na e-zakupach

schedule 25 września 2017
Magda Rachwald

POLSKA Polacy coraz chętniej kupują w e-sklepach, a polski handel internetowy staje coraz przyjaźniejszy – dostosowany do wymagań urządzeń mobilnych, z elastyczną polityką zwrotów i wygodnymi opcjami dostawy.

E-commerce

Zalando uruchamia nową usługę w Polsce

schedule 20 września 2017
Aneta Cichla

POLSKA Firma Zalando uruchomiła w Polsce usługę Zalando Lounge. To internetowy klub zakupowy z codziennymi kampaniami promocyjnymi.

E-commerce

AmRest większościowym udziałowcem PizzaPortal.pl

schedule 01 września 2017
Eurobuild CEE

POLSKA AmRest stał się udziałowcem większościowym w Restaurant Partner Polska, spółce prowadzącej PizzaPortal.pl. 49 proc. udziałów pozostało w posiadaniu firmy Delivery Hero.

Zalando z drugim centrum logistycznym w Polsce

schedule 10 sierpnia 2017
Eurobuild CEE

EUROPA Zalando planuje wybudować dwa kolejne duże centra logistyczne, z czego jedno w Polsce. Pierwsze polskie centrum logistyczne firmy, zlokalizowane pod Szczecinem, jest już prawie gotowe i zacznie działać w trzecim kwartale 2017 roku.

E-commerce

E-commerce lubi poniedziałki

schedule 24 lipca 2017
Eurobuild CEE

POLSKA 86 proc. polskich internautów odwiedziło w czerwcu serwisy i aplikacje związane z e-handlem. Jak wynika z danych firmy Gemius, w czerwcu najpopularniejszymi serwisami e-commerce były Allegro.pl, Ceneo.pl i Aliexpress.com.

Pozostałe nowości

Kategorie