EN

E-commerce

RSS

E-sklep z certyfikatem

schedule 05 września 2017
Eurobuild CEE

POLSKA Jak rozpoznać dobrze funkcjonujący, wiarygodny sklep internetowy? BIG InfoMonitor i BIK zachęcają do sprawdzania certyfikatu wiarygodności finansowej, weryfikowanego w czasie rzeczywistym, 24 godziny na dobę.

E-commerce

AmRest większościowym udziałowcem PizzaPortal.pl

schedule 01 września 2017
Eurobuild CEE

POLSKA AmRest stał się udziałowcem większościowym w Restaurant Partner Polska, spółce prowadzącej PizzaPortal.pl. 49 proc. udziałów pozostało w posiadaniu firmy Delivery Hero.

SąSiatki, czyli od Carrefoura do sąsiada

schedule 25 sierpnia 2017
Eurobuild CEE

POLSKA Carrefour wprowadza nową usługę opartą na ekonomii współpracy i dzielenia się. Klienci sklepu, zamawiający produkty przez internet za pośrednictwem strony sasiatki.pl lub sklepu eCarrefour.pl, mogą skorzystać z opcji dostarczenia przez sąsiada.

Czas na kampanie na smartfonach

schedule 22 sierpnia 2017
Eurobuild CEE

POLSKA Aktywność użytkowników smartfonów i tabletów rośnie w miesiącach letnich nawet o kilkadziesiąt procent. Mogą z tego skorzystać sklepy online, dostosowując do zachowań konsumentów swoje kampanie marketingowe.

Marketplace Facebooka w Europie

schedule 21 sierpnia 2017
Eurobuild CEE

EUROPA W 2016 roku Facebook roku uruchomił nową formę sprzedaży dla klientów zewnętrznych (tzw. marketplace). Usługa przeznaczona dla osób sprzedających używane rzeczy początkowo była dostępna w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, teraz wkracza do Europy Kontynentalnej.

Instant Pickup Amazona: odbiór w dwie minuty

schedule 21 sierpnia 2017
Eurobuild CEE

STANY ZJEDNOCZONE Amazon w kilku amerykańskich miastach uruchomił usługę Instant Pickup. Zamówienie po złożeniu można odebrać w wybranym punkcie po zaledwie dwóch minutach.

E-commerce

Zakupy z Neonetu dostarczy DB Schenker

schedule 17 sierpnia 2017
Eurobuild CEE

POLSKA Neonet po raz kolejny wybrał firmę DB Shenker na swojego operatora logistycznego. Firma będzie dostarczać AGD klientom Neonetu na terenie całej Polski.

E-commerce

ECarrefour z pełną ofertą

schedule 07 sierpnia 2017
Eurobuild CEE

POLSKA Sklep internetowy ECarrefour uzupełnił ofertę o świeże produkty: warzywa i owoce, ryby, pieczywo, wędliny i krojone sery. Niedługo online będzie można też kupić w Carrefourze również świeże mięso.

Zalando z drugim centrum logistycznym w Polsce

schedule 10 sierpnia 2017
Eurobuild CEE

EUROPA Zalando planuje wybudować dwa kolejne duże centra logistyczne, z czego jedno w Polsce. Pierwsze polskie centrum logistyczne firmy, zlokalizowane pod Szczecinem, jest już prawie gotowe i zacznie działać w trzecim kwartale 2017 roku.

E-commerce

Platforma Empiku dla partnerów

schedule 09 sierpnia 2017
Eurobuild CEE

POLSKA Empik.com chce poszerzyć współpracę z kolejnymi partnerami w ramach swojego marketplace'u.

E-commerce

Esotiq z odbiorem

schedule 07 sierpnia 2017
Anna Pakulniewicz

POLSKA Sklep internetowy Esotiq.com wprowadza możliwość odbioru i zwrotu zamówienia internetowego w każdym salonie stacjonarnym sieci Esotiq.

E-commerce

E-commerce lubi poniedziałki

schedule 24 lipca 2017
Eurobuild CEE

POLSKA 86 proc. polskich internautów odwiedziło w czerwcu serwisy i aplikacje związane z e-handlem. Jak wynika z danych firmy Gemius, w czerwcu najpopularniejszymi serwisami e-commerce były Allegro.pl, Ceneo.pl i Aliexpress.com.

E-commerce

Zalando znajdzie Cię wszędzie

schedule 16 maja 2017
Tomasz Cudowski
redaktor naczelny

EUROPA Firmy Zalando i Parcify rozpoczęły testy nowego systemu dostaw – klient może wybrać dowolną godzinę odbioru przesyłki, a miejsce może zmienić w ostatniej chwili przed dostawą. Zatem – w odróżnieniu od tradycyjnych dostaw – odbiorca nie musi czekać na kuriera przez kilka godzin w jednym miejscu. Testy są prowadzone w Brukseli, Gandawie i Antwerpii, w tej fazie usługa jest bezpłatna.

E-commerce

Szafiarki kreują

schedule 18 kwietnia 2017
Eurobuild CEE

POLSKA Najnowsze badania konsumenckie dowodzą, że 8 proc. osób, które w ubiegłym roku kupiły odzież lub obuwie, czyta blogi lub oglądają vlogi związane z modą. Głównie były to kobiety (68,3 proc.) i osoby w wieku 25-44 lata (prawie 50 proc.) – wynika z raportu firmy PMR pt. "Handel detaliczny odzieżą i obuwiem w Polsce 2017".

E-commerce

Nowa odsłona witryny

schedule 10 kwietnia 2017
Anna Pakulniewicz

POLSKA Marka Meble Wójcik odświeżyła swój serwis internetowy www.meblewojcik.com.pl. Platforma przedsprzedażowa zyskała nową szatę graficzną i bardziej intuicyjny podział treści. Za realizację serwisu odpowiada Ideo.

Dobre perspektywy dla magazynów

schedule 05 kwietnia 2017
Rafał Ostrowski
dziennikarz

POLSKA Zwiększone zapotrzebowanie na powierzchnię magazynową, robotyzacja i rozpowszechnienie przewozów dronami – to tylko niektóre z trendów w sektorze magazynowym, o jakich mówi raport firmy Savills zatytułwany "Megatrendy w Logistyce". Analitycy Savillsa przewidują, że sprzedaż internetowa w Europie wzrośnie z obecnych 8 proc. nawet do 25 proc do 2025 roku. Spodziewany jest także rozwój robotyki, co pozwolić ma na bardziej efektywne magazynowanie. Towar będzie mógł być pobierany z większych wysokości, dzięki czemu magazyny będą wyższe.

Zalando będzie rosnąć

schedule 02 marca 2017
Eurobuild CEE

EUROPA Prognozy na 2017 rok firmy Zalando, platformy modowej online, zakładają wzrost przychodów o 20-25 proc. Skorygowana marża EBIT ma wynieść 5-6 proc. Stworzy także ponad 2 tys. miejsc pracy.

E-commerce

DSV Solutions magazynuje i handluje

schedule 01 grudnia 2016
Tomasz Cudowski
redaktor naczelny

POLSKA Sieć drogeryjna Super-Pharm zleciła firmie DSV Solutions obsługę swojego kanału e-commerce. Poza standardową dystrybucją do odbiorców indywidualnych operator będzie także przygotowywał i kompletował zestawy specjalne z możliwością ich odbioru w dowolnym sklepie Super-Pharm.

Wydanie 7 (290) lipiec 2024

Kategorie