EN

E-commerce

RSS
E-commerce

CCC zł(app)ało milion

schedule 20 lutego 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA Aplikacja mobilna CCC po 8 miesiącach od jej uruchomienia ma ponad milion użytkowników.

E-commerce

Carrefour z nowymi udogodnieniami

schedule 07 lutego 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA Sieć Carrefour wysyła do klientów swojego sklepu internetowego smsy, informując ich o dokładnej godzinie doręczenia zamówionych produktów.

E-commerce

Twoje nawyki zdradzą twój ślad

schedule 21 stycznia 2020
Eurobuild CEE

ŚWIAT W internecie dostępne jest narzędzie Footprint Calculator, dzięki któremu można sprawdzić ślad węglowy kupionego ubrania – podaje portal cnn.com. Jego twórcą jest sklep internetowy Thredup, który określa się jako „największa na świecie platforma do sprzedaży używanych ubrań”.

E-commerce

Blix zwiększa zasięg

schedule 20 stycznia 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA Platforma internetowa Blix podsumowała 2019 rok. W tym czasie miała około 632 mln wyświetleń, 2,5 mln aktywnych użytkowników miesięcznie oraz 6 mln instalacji.

E-commerce

Okazje to wyzwanie

schedule 16 stycznia 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA Najwięksi internetowi detaliści reklamowali noworoczne obniżki na poziomie do 70 proc. W rzeczywistości sięgnęły one średnio 9-12 proc. – wynika z badania Deloitte „Zakupy świąteczne 2019”.

E-commerce

Rekordowy Odbiór w Punkcie

schedule 07 stycznia 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA Poczta Polska w każdym miesiącu ubiegłego roku obsłużyła ponad milion przesyłek w sieci Odbiór w Punkcie. Trafiła tam co trzecia paczka. Klienci spółki odebrali również dwa razy więcej przesyłek niż rok wcześniej.

E-commerce

CCC wchodzi z e-commerce na Słowację

schedule 03 stycznia 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA Firma CCC uruchomiła e-sklep na Słowacji. To drugi po Czechach zagraniczny rynek, na którym grupa CCC uruchomiła w ostatnich dniach 2019 roku platformę online. Grupa planuje start e-commerce w 2020 roku również w kolejnych krajach.

E-commerce

CCC wchodzi z e-commerce do Czech

schedule 20 grudnia 2019
Eurobuild CEE

POLSKA Czechy są pierwszym zagranicznym rynkiem, na którym grupa CCC uruchomiła swoją internetową platformę. Grupa planuje start e-commerce w pierwszym kwartale 2020 roku również w Rumunii, na Słowacji, Węgrzech i w Austrii – poinformowała spółka w komunikacie prasowym. Pięć miesięcy temu ruszył sklep internetowy firmy w Polsce.

E-commerce

E-commerce w długach

schedule 16 grudnia 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Pomimo rosnącej popularności zakupów online, finanse branży e- commerce nie prezentują się najlepiej. Z analizy Bisnode Polska wynika, że trzy czwarte firm jest w złej lub bardzo złej sytuacji finansowej. Przez trzy kwartały tego roku liczba firm z zaległościami zwiększyła się o jedną trzecią, a niespłacone zadłużenie sklepów internetowych w BIG Infomonitorze oraz BIK-u wzrosło o ponad 50 proc. do 231 mln zł.

E-commerce

Czarny Piątek marketingowym hitem

schedule 05 grudnia 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Podczas tegorocznego Black Friday średnie obniżki cen sięgnęły 4 proc. Na najbardziej atrakcyjne oferty mogli liczyć kupujący gry komputerowe – wynika z badania „Zakupy Świąteczne 2019” firmy Deloitte.

E-commerce

Black Friday zwiększył sprzedaż w sieci

schedule 02 grudnia 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Podczas tegorocznego Black Friday sklepy internetowe na platformie Shoper odnotowały o 50 proc. wyższą wartość sprzedaży niż rok wcześniej – wynika z danych Shopera.

E-commerce

Listopadowe zakupy on-line

schedule 21 listopada 2019
Opr./edited by AKL

POLSKA Listopadowe wyprzedaże pod hasłem Black Friday i Cyber Monday coraz bliżej. Mimo, że akcje te organizowane są nad Wisłą zaledwie od kilku lat, to zapisały się na stałe w świadomości Polaków. Równocześnie postępująca cyfryzacja nawyków zakupowych sprawiła, że coraz częściej kupujemy przez internet.

E-commerce

Drogie ostatnie ogniwo

schedule 20 listopada 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Z najnowszego raportu „Last Link: Quantifying the Cost”, przygotowanego przez firmę Cushman & Wakefield, wynika, że ostatnie ogniwo w łańcuchu dostaw w branży e-commerce stanowi co najmniej 50 proc. łącznych kosztów związanych z łańcuchem dostaw.

E-commerce

Łatwiej złowią klientów w sieci

schedule 14 listopada 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Shoper wprowadza dla sklepów internetowych nową usługę. To automatyczne reklamy na Facebooku i Instagramie, które mają pomóc właścicielom sklepów szybciej zdobywać nowe zamówienia.

E-commerce

Ameryka Południowa stoi otworem przed e-commerce

schedule 23 października 2019
Opr./edited by AZ

ŚWIAT Dzięki zniesieniu ceł na sprowadzane z UE produkty, przed polskimi przedsiębiorcami z sektora e-commerce otwierają się nowe rynki, w tym między innymi w Ameryce Południowej.

Zakupy online, odbiory w sklepach

schedule 23 października 2019
Opr./edited by AKL

POLSKA Polacy zapytani, gdzie najczęściej robią zakupy modowe na pierwszym miejscu wskazują centra handlowe (63 proc.), na drugim Internet (48 proc.) – wynika z badania zrealizowanego na zlecenie CBRE. Eksperci firmy wskazują też, że aż 60 proc. odbierających towar zamówiony online w sklepie stacjonarnym, kupuje dodatkowe rzeczy. Zatem w ogólnym rozrachunku ta grupa konsumentów wydaje więcej niż „tradycyjny” klient.

E-commerce

Carrefour stawia na sprzedaż online

schedule 09 października 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Carrefour Polska rozwija tzw. koncept e-grocery. Sieć rozszerzyła zasięg swojego e-sklepu spożywczego o kolejne miasta województwa śląskiego – Sosnowiec, Chorzów, Czeladź i Siemianowice Śląskie, a za dwa tygodnie uruchomi na terenie całej Polski dostawy kurierskie dla artykułów, które nie wymagają chłodzenia.

E-commerce

Konsument w erze omnichannel

schedule 09 października 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Blisko 57 proc. Polaków robi zakupy przez internet, a 43 proc. korzysta wyłącznie ze sklepów stacjonarnych – wynika z raportu EY „Konsument w dobie omnichannel”.

E-commerce

Tysiąc nowych punktów DHL Parcel

schedule 30 września 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA DHL Parcel otwiera nowe punkty nadań i odbioru przesyłek kurierskich. W tym roku uruchomi 1 tys. takich placówek. Zapowiada też, że co roku będzie powiększać swoją sieć o taką liczbę lokalizacji.

Bricomarché inwestuje w e-commerce

schedule 25 września 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Do końca tego roku około 100 sklepów Bricomarché będzie oferowało usługę click & collect

Wydanie 6 (289) czerwiec 2024

Kategorie