EN

E-commerce

RSS
E-commerce

Czarny Piątek marketingowym hitem

schedule 05 grudnia 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Podczas tegorocznego Black Friday średnie obniżki cen sięgnęły 4 proc. Na najbardziej atrakcyjne oferty mogli liczyć kupujący gry komputerowe – wynika z badania „Zakupy Świąteczne 2019” firmy Deloitte.

E-commerce

Black Friday zwiększył sprzedaż w sieci

schedule 02 grudnia 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Podczas tegorocznego Black Friday sklepy internetowe na platformie Shoper odnotowały o 50 proc. wyższą wartość sprzedaży niż rok wcześniej – wynika z danych Shopera.

E-commerce

Listopadowe zakupy on-line

schedule 21 listopada 2019
Opr./edited by AKL

POLSKA Listopadowe wyprzedaże pod hasłem Black Friday i Cyber Monday coraz bliżej. Mimo, że akcje te organizowane są nad Wisłą zaledwie od kilku lat, to zapisały się na stałe w świadomości Polaków. Równocześnie postępująca cyfryzacja nawyków zakupowych sprawiła, że coraz częściej kupujemy przez internet.

E-commerce

Drogie ostatnie ogniwo

schedule 20 listopada 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Z najnowszego raportu „Last Link: Quantifying the Cost”, przygotowanego przez firmę Cushman & Wakefield, wynika, że ostatnie ogniwo w łańcuchu dostaw w branży e-commerce stanowi co najmniej 50 proc. łącznych kosztów związanych z łańcuchem dostaw.

E-commerce

Łatwiej złowią klientów w sieci

schedule 14 listopada 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Shoper wprowadza dla sklepów internetowych nową usługę. To automatyczne reklamy na Facebooku i Instagramie, które mają pomóc właścicielom sklepów szybciej zdobywać nowe zamówienia.

E-commerce

Ameryka Południowa stoi otworem przed e-commerce

schedule 23 października 2019
Opr./edited by AZ

ŚWIAT Dzięki zniesieniu ceł na sprowadzane z UE produkty, przed polskimi przedsiębiorcami z sektora e-commerce otwierają się nowe rynki, w tym między innymi w Ameryce Południowej.

Zakupy online, odbiory w sklepach

schedule 23 października 2019
Opr./edited by AKL

POLSKA Polacy zapytani, gdzie najczęściej robią zakupy modowe na pierwszym miejscu wskazują centra handlowe (63 proc.), na drugim Internet (48 proc.) – wynika z badania zrealizowanego na zlecenie CBRE. Eksperci firmy wskazują też, że aż 60 proc. odbierających towar zamówiony online w sklepie stacjonarnym, kupuje dodatkowe rzeczy. Zatem w ogólnym rozrachunku ta grupa konsumentów wydaje więcej niż „tradycyjny” klient.

E-commerce

Konsument w erze omnichannel

schedule 09 października 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Blisko 57 proc. Polaków robi zakupy przez internet, a 43 proc. korzysta wyłącznie ze sklepów stacjonarnych – wynika z raportu EY „Konsument w dobie omnichannel”.

E-commerce

Tysiąc nowych punktów DHL Parcel

schedule 30 września 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA DHL Parcel otwiera nowe punkty nadań i odbioru przesyłek kurierskich. W tym roku uruchomi 1 tys. takich placówek. Zapowiada też, że co roku będzie powiększać swoją sieć o taką liczbę lokalizacji.

Bricomarché inwestuje w e-commerce

schedule 25 września 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Do końca tego roku około 100 sklepów Bricomarché będzie oferowało usługę click & collect

E-commerce

Eurocash uruchamia platformę marketplace

schedule 24 września 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Ruszyła platforma marketplace stworzona przez Grupę Eurocash. Dzięki niej sklepy małoformatowe w Polsce zyskały dostęp do tysięcy nowych produktów.

Lidl inwestuje w e-commerce

schedule 16 września 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Od niedawna w sklepie internetowym Lidla zrobimy zakupy również poprzez aplikację mobilną. Sieć wprowadziła do niej aktualizację, zawierającą moduł zakupowy.

E-commerce

Sklepy szykują się na pierwszy dzwonek

schedule 26 sierpnia 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Na wyprawkę szkolną przeznaczamy już więcej niż na święta. Mimo to zwlekamy z zakupami do samego końca wakacji. Tymczasem sklepy szykują się już na początek roku szkolnego.

E-commerce

Intermarché inwestuje w e-commerce

schedule 22 sierpnia 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Firma Intermarché rozwija usługę Drive. Sieć wprowadziła ją do sklepu w Gryfinie. Do końca roku to rozwiązanie będzie dostępne w kolejnych czterech placówkach.

Współpraca Inpostu z Empikiem

schedule 21 sierpnia 2019
Opr./edited by AKL

POLSKA Inpost, operator logistyczny, został partnerem logistycznym w programie Empik Premium.

Więcej paczek dzięki Żabce i Allegro

schedule 21 sierpnia 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Poczta Polska zanotowała wzrost liczby przesyłek. Spółka poinformowała, że w pierwszym półroczu osiągnęła wynik zbliżony do ubiegłorocznego szczytu świątecznego.

Wszechstronne kompetencje potrzebne od zaraz

schedule 19 sierpnia 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Rynek e-commerce to dziedzina gospodarki o najszybszym wzroście, nie tylko w skali Europy ale i świata. Według prognoz do 2022 roku wartość tego rynku zwiększy się o kolejne 6 mld dolarów. Zdaniem eskpertów firmy Bigram dynamizm tego segmentu gospodarki stwarza w szczególności szansę dla osób szukających nowych wyzwań zawodowych.

Pół miliona dla Empiku

schedule 14 sierpnia 2019
Opr./edited by AKL

POLSKA Empik.com podlicza zamówienia na swojej platformie sprzedażowej. W ciągu ponad dwóch lat od momentu startu marketplace zrealizowano ponad 500 tys. zamówień od sprzedawców oferujących swoje produkty na Empik.com.

E-commerce

Firmy pod presją e-commerce

schedule 12 sierpnia 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Z raportu "Łańcuch dostaw dla e-commerce. Jak sprostać wyzwaniom" firmy DHL Supply Chain działającej w sektorze logistyki kontraktowej wynika, że większość firm nie wdrożyła jeszcze strategii w segmencie e-commerce.

Barner debiutuje w Polsce

schedule 05 sierpnia 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Na polskim rynku handlowym pojawił się nowy gracz – hiszpańska marka Barner specjalizująca się w produkcji designerskich okularów wyposażonych w soczewki chroniące wzrok przed szkodliwym działaniem światła. Marka będzie dystrybuowana w Polsce przez firmę Barner Polska.

Pozostałe nowości

Kategorie