EN

E-commerce

Beton online nie tylko dla profesjonalistów

schedule 18 czerwca 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA W Polsce wystartował pierwszy internetowy serwis do sprzedaży betonu. Platforma EBeton.pl umożliwia zakup betonu z dostawą pod wskazany adres.

Carrefour otwiera e-sklep w Krakowie

schedule 10 maja 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Sieć Carrefour uruchomiła internetowy sklep spożywczy w Krakowie. To kolejne po Warszawie i Katowicach miasto, którego mieszkańcy mogą korzystać z usługi zamawiania i dostawy produktów dostępnych w e-sklepie Carrefoura.

E-commerce

Poczta stawia sieć automatów

schedule 08 maja 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Automaty Poczty Polskiej do odbioru przesyłek staną w placówkach pocztowych i sklepach Biedronki.

Nadchodzi nowy gracz e-handlu

schedule 23 kwietnia 2019
Anna Pakulniewicz
Dziennikarz

POLSKA Grupa Casino do spółki z Realem i trzema innymi firmami chce stworzyć platformę e-handlu.

E-commerce

Kup online odbierz w sklepie

schedule 11 kwietnia 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Jysk wprowadza nową usługę, dzięki której klienci będą mogli kupić asortyment online i odebrać w najbliższym sklepie.

Lidl wchodzi w e-commerce

schedule 04 kwietnia 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Lidl uruchamia sklep internetowy w Polsce, na razie bez żywności w ofercie.

E-commerce

Click & collect w Bricomarché

schedule 01 kwietnia 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Od lutego klienci pięciu supermarketów budowlanych Bricomarché mogą korzystać z tzw. bricomatów. To nowa forma dostawy.

E-commerce

Kup zamiast wynajmować

schedule 01 kwietnia 2019
Anna Pakulniewicz
Dziennikarz

POLSKA Firma Rent Design – zajmująca się wypożyczaniem mebli i sprzętu na różne wydarzenia profesjonalne – utworzyła nową markę – Buy Design.

E-commerce

Bricomarché wchodzi w e-commerce

schedule 28 marca 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Od lutego klienci sieci Bricomarché mogą korzystać z nowej strony internetowej sieci i robić zakupy przez internet. Na razie usługa dostępna jest dla mieszkańców Konina, Skierniewic, Wałcza, Wągrowca i Zduńskiej Woli. W tym roku wprowadzana będzie w kolejnych miastach.

Frisco.pl chce być liderem e-zakupów

schedule 04 marca 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Supermarket Frisco.pl miał w 2018 roku sprzedaż na poziomie 96 mln zł, co oznacza wzrost o 32,4 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem. W tym roku spółka planuje dalszy rozwój. W połowie 2019 roku otworzy m.in. nowy magazyn, dzięki któremu jej skala działania zwiększy się blisko czterokrotnie.

E-commerce

Carrefour inwestuje w e-zakupy

schedule 26 lutego 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Carrefour uruchomił w Katowicach internetowy sklep spożywczy. Sieć wprowadziła usługę zamawiania online i dostawy artykułów spożywczych na terenie miasta.

SumUp łączy siły z Shoplo

schedule 12 lutego 2019
Opr./edited by AZ

EUROPA Brytyjska firma SumUp, która umożliwia małym firmom dokonywanie płatności kartą za pośrednictwem urządzeń mobilnych, przejęła polską platformę e-commerce Shoplo.

E-commerce

Apka zamiast wizyty w centrum handlowym

schedule 05 lutego 2019
Agnieszka Zielińska
dziennikarz

POLSKA Na przełomie kwietnia i maja 2019 roku na polskim rynku pojawi się nowa aplikacja BagsOff, która ma zastąpić wizytę w centrum handlowym. Dzięki nowemu rozwiązaniu mają być możliwe zakupy online w różnych sklepach w ramach jednego koszyka.

DB Schenker łączy siły z Magento

schedule 25 stycznia 2019
Agnieszka Zielińska
dziennikarz

ŚWIAT DB Schenker ogłosił strategiczne partnerstwo z firmą Magento, jednym z globalnych dostawców platform dla segmentu e-commerce. Celem jest wyposażenie małych i średnich firm działających w segmencie online w rozwiązanie, które wspomaga ich rozwój.

E-commerce

Dynamiczny rozwój serwisu Sephora.pl

schedule 16 stycznia 2019
Opr./edited by AC

POLSKA Mija pięć lat od powstania polskiej wersji internetowej perfumerii sieci Sephora. Od tego czasu sklep Sephora.pl rokrocznie notuje dwucyfrowe wzrosty.

E-commerce

Carrefour z Szopi

schedule 14 stycznia 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Sieć handlowa Carrefour i polski serwis zakupowy Szopi.pl rozpoczęły współpracę. W jej wyniku kupujący online w serwisie mogą wybierać również artykuły z oferty sieci.

E-commerce

Chiny szansą dla e-commerce

schedule 10 stycznia 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Rośnie liczba polskich firm z sektora e-commerce, które działają na zagranicznych rynkach – wynika z danych firmy DHL Express. Kierunkiem, na który szczególnie warto zwrócić uwagę są Chiny. To największy rynek e-commerce na świecie, dwukrotnie większy niż amerykański.

E-handel trafił do izby

schedule 07 stycznia 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA W 2019 roku Izba Gospodarki Elektronicznej stworzyła w swoich strukturach e-Izbę Retailers Group. Jest ona adresowana do przedstawicieli branży handlowej, którzy działają w e-commerce lub planują rozwinięcie biznesu w tym sektorze.

Mobilne płatności mogą wyprzeć gotówkę

schedule 14 grudnia 2018
Opr./edited by AZ

POLSKA Z roku na rok rośnie liczba osób korzystających z płatności mobilnych, które przestają być nowinką, a stają się standardem – wynika z raportu „Płatności cyfrowe 2018” przygotowanego przez Izbę Gospodarki Elektronicznej (IGE).

E-commerce

Tradycyjny handel nie zniknie

schedule 28 listopada 2018
Opr./edited by AZ

POLSKA Branża e-commerce rozwija się coraz szybciej, ale nie jest zagrożeniem dla tradycyjnego handlu. Zdaniem Aleksandra Walczaka, prezesa Dekady, oba kanały sprzedaży mogą równolegle funkcjonować, a narzędzia e-commerce mogą ułatwić zrozumienie potrzeb klientów.

Pozostałe nowości

Kategorie