EN

ESG

RSS
ESG

Polska Excellent dla biurowca Cavatiny

schedule 23 maja 2023
Opr./edited by MR

Największy z budynków kompleksu Ocean Office Park w Krakowie uzyskał certyfikat BREEAM z oceną Excellent. Biurowiec oddany do użytku w lutym tego roku, oferuje ponad 26,5 tys. mkw. powierzchni.

ESG

Euroba Najpierw oszczędności, potem ekologia

schedule 17 maja 2023
Opr./edited by MR

Dla inwestorów i użytkowników nieruchomości mniejsze zużycie energii to kluczowa przewaga budynku wpływająca na jego wybór. Na drugim miejscu pojawia się certyfikat potwierdzający ekologiczność, a podium domyka wysoka odporność na skutki zmian klimatu – wynika z raportu CBRE.

ESG

Niemcy Potrójny certyfikat w Bielefeld

schedule 15 maja 2023
Opr./edited by MR

Budynek Schüco One w Bielefeld uzyskał certyfikaty w aż trzech standardach: LEED, BREEAM i DGNB. Nowa siedziba główna firmy Schüco ma siedem kondygnacji i 7,2 tys. mkw. 

ESG

Polska Robyg raportuje

schedule 15 maja 2023
Opr./edited by ANZ

Robyg opublikował Raport ESG za 2022 rok. Do osiągnięć grupy należy obniżenie emisji gazów cieplarnianych o 27 proc. z roku na rok oraz wzrost udziału energii ze źródeł odnawialnych o ponad 30 proc. Deweloperowi udało się wyposażyć wszystkie nowo budowane osiedla w elementy wspierające bioróżnorodność.

ESG

Polska Zaczytani z Globalworth

schedule 11 maja 2023
Opr./edited by MR

Fundacja Globalworth wspólnie z Fundacją Zaczytani.org otworzyły cztery Zaczytane Biblioteki w szpitalach i ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych dla dzieci w Katowicach, Krakowie Warszawie i we Wrocławiu.

ESG

Świat GXO raportuje ESG

schedule 09 maja 2023
Opr./edited by MR

GXO opublikowało raport ESG za 2022 rok. Firma zaprezentowała postępy w realizacji prowadzonych przez sobie inicjatyw i określiła nowe cele dotyczące bezpieczeństwa publicznego.

ESG

Polska Troska, czułość, empatia

schedule 26 kwietnia 2023
Opr./edited by ANZ

Skanska zaprezentowała opracowanie „Neuroróżnorodni w biurze. Jak projektować neuroinkluzywne przestrzenie pracy?” Raport jest efektem wspólnej pracy grupy architektów, neurobiologów i przedstawicieli biznesu, którzy przeanalizowali potrzeby osób neuroatypowych i przyjrzeli się możliwościom przystosowania przestrzeni biurowych ich do potrzeb.

ESG

Polska Certyfikaty dla Marynarskiej

schedule 26 kwietnia 2023
Opr./edited by ANZ

Kompleks biurowy Marynarska Business Park modernizowany na warszawskim Służewcu przez firmę Syrena Real Estate i PineBridge Benson Elliot otrzymał właśnie certyfikaty WELL Health-Safety oraz WiredScore na poziomie Silver.

ESG

Europa Inwestorzy muszą brać pod uwagę ESG

schedule 26 kwietnia 2023
Opr./edited by MR

Inwestorzy przykładają rosnącą wagę do ESG. 78 proc. z nich uważa, że ryzyko związane ze zmianami klimatycznymi to również ryzyko finansowe - wynika z przygotowanego przez JLL raportu poświęconemu ESG w branży nieruchomości.

ESG

Polska Polska coraz bardziej zrównoważona

schedule 20 kwietnia 2023
Opr./edited by MR

Pomimo nieprzewidywalnych czynników zewnętrznych, takich jak wojna w Ukrainie, nowych certyfikacji na polskim rynku przybywa w stabilnym tempie – wynika z raportu "Zrównoważone certyfikowane budynki 2023", opracowanego przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC.

ESG

Polska Zielone papiery dla MLP Czeladź

schedule 19 kwietnia 2023
Opr./edited by JC

MLP Group – Green Industrial Real Estate – działająca na europejskim rynku nieruchomości magazynowych otrzymała dla dwóch budynków w centrum logistycznym MLP Czeladź certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.

ESG

Polska Zbudują magazyn z klocków Lego

schedule 13 kwietnia 2023
Opr./edited by MR

Prologis ufundował renowację i wyposażenie nowo powstałej pracowni Lego w Szkole Podstawowej nr 14 w Chorzowie. Do uczniów trafiły m.in. zestawy Lego, z których można zbudować mniejszą wersję magazynu Prologisu.

ESG

Polska Kaufland podwójnie certyfikowany

schedule 12 kwietnia 2023
Opr./edited by JC

Siedziba główna firmy Kaufland – Centrum Usług Wspólnych przy al. Armii Krajowej we Wrocławiu – zdobyła certyfikat BREEAM In-Use. Weryfikacja rozwiązań zaimplementowanych w obiekcie skoncentrowana była wokół takich obszarów, jak m.in. zużycie energii i wody, zrównoważona gospodarka materiałami, czystość powietrza i komfort użytkowników.

ESG

Polska Doskonale dla GLP

schedule 12 kwietnia 2023
Opr./edited by ANZ

Budynek zrealizowany w zeszłym roku przez GLP w ramach Pomorskiego Centrum Logistycznego otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.

ESG

Europa Rozwój coraz bardziej zrównoważony

schedule 12 kwietnia 2023
Opr./edited by JC

Znaczenie zrównoważonego rozwoju w działalności biznesowej przybiera na sile nie tylko ze względu na większą świadomość i cele wizerunkowe. Są ku temu także powody związane z prawem, gospodarką i geopolityką. Najważniejszy, wymieniany przez ponad 70 proc. inwestujących w nieruchomości komercyjne w Europie, to wymóg raportowania realizowanych celów ESG – wynika z raportu CBRE „Zwiększanie wartości dzięki ESG”.

ESG

Polska Handlowcy dbają o klimat

schedule 11 kwietnia 2023
Opr./edited by JC

Jak wynika z raportu JLL „Ocena rynku komercyjnego na globalnej drodze do zeroemisyjności” właściciele obiektów handlowych coraz częściej wskazują na korzyści płynące z wdrożonych „zielonych” funkcjonalności i projektów. Rosnąca świadomość i znaczenie ESG wśród interesariuszy oznacza, że wszystkie aktywa będą kształtowane przez długoterminowe wyzwania związane ze zrównoważonym rozwojem.

ESG

Polska Archicom znów raportuje

schedule 06 kwietnia 2023
Opr./edited by JC

Archicom zaprezentował drugie wydanie swojego raportu ESG. Deweloper podsumowuje w nim inicjatywy z zakresu zrównoważonego rozwoju, które miały miejsce w minionym roku, a także deklaruje dalsze działania zgodnie z przyjętą strategią Grupy Echo-Archicom 2030.

ESG

Polska Zielona strategia Seleny

schedule 05 kwietnia 2023
Opr./edited by JC

Selena zaprezentowała obszary zrównoważonego rozwoju dla całej grupy kapitałowej. Firma poświęciła tym zagadnieniom pierwszy raport zrównoważonego rozwoju, robiąc tym samym krok ku realizacji dyrektywy Corporate Sustainability Reporting Directive.

ESG

Polska Norblin z zielonymi papierami

schedule 28 marca 2023
Opr./edited by JC

Warszawski kompleks Fabryka Norblina uzyskał finalne certyfikaty BREEAM dla części biurowej i retailowej. Dodatkowo w kompleksie pojawiła się instalacja fotowoltaiczna, a zarządzający sukcesywnie obniżają ślad węglowy nieruchomości.

ESG

Polska GTC bez barier

schedule 20 marca 2023
Opr./edited by JC

Rok 2022 zaowocował w GTC nowymi certyfikatami i ich odnowieniami. Firma otrzymała dla swoich biurowców tytuły „Obiekt bez barier”, świadczące o wprowadzeniu nowych udogodnień i rozwiązań dla osób z niepełnosprawnościami.

Kategorie