Vilnius Tech Park wkracza w sferę wirtualną
TechnologieDzięki programowi większa liczba organizacji będzie mogła nie tylko korzystać z infrastruktury parku, kontaktów i partnerów, lecz także wnosić wkład w rozwój ekosystemu nowych spółek działających w kraju bez jednoczesnej fizycznej obecności w obiekcie.
– Naszym celem jest zgromadzenie dobrze rokujących nowych firm, ugruntowanych spółek technologicznych, inwestorów, doradców biznesowych oraz innych utalentowanych innowacyjnych jednostek, które będą wspierać się nawzajem w rozwoju w skali międzynarodowej. Ponieważ brak wolnych powierzchni, a lista oczekujących jest coraz dłuższa, postanowiliśmy zaoferować możliwość wirtualnego członkostwa, dzięki któremu możliwe będzie korzystanie z zasobów parku bez fizycznej obecności w nim – mówi Darius Žakaitis, dyrektor zarządzający Vilnius Tech Park. Firmy, które zostaną zaakceptowane jako wirtualni członkowie, będą mogły korzystać z powierzchni do pracy, uzyskają bezpośredni kontakt ze spółkami działającymi w parku, będą też mogły uczestniczyć w cotygodniowych wydarzeniach i kursach szkoleniowych.
Program jest otwarty zarówno dla nowych firm, jak i korporacji. Członkowie będą mogli korzystać z usług partnerów parku, takich jak na przykład usługi doradztwa prawnego świadczone przez Cobalt, usługi rachunkowe oferowane przez Integre, doradztwa inwestycyjnego ze strony akceleratora biznesu StartupHighway oraz usługi z zakresu oprogramowania oferowane przez Devs.lt. Nowy program jest również dostępny dla zagranicznych startupów, które chcą wprowadzać swoje produkty lub usługi na terytorium Litwy. „Jedną z korzyści wirtualnego członkostwa jest posiadanie oficjalnego adresu na terenie parku oraz usługi skrytki pocztowej. Zagraniczne firmy mogą więc korzystać z naszych usług w celu zarejestrowania adresu na terytorium Litwy. Jest to możliwość bardzo doceniana przez nowe firmy z sąsiadujących państw, które chcą rozwijać się na Litwie lub w UE – szczególnie w przypadku firm z Białorusi, Rosji oraz Ukrainy – wyjaśnia Darius Žakaitis.
Program członkostwa wirtualnego jest obecnie na etapie pilotażowym, lecz ma być rozwijany tak, aby spełniać potrzeby członków.
Park, który mieści się w zabytkowych XIX-wiecznych budynkach, ma przyciągać utalentowane jednostki z segmentów gier, pozyskiwania danych, bezpieczeństwa cyfrowego, technologii finansowych oraz projektowania cyfrowego. Firmy, które działają już na powierzchni 9 tys. mkw., to między innymi Google, Deeper, Telesoft, CGTrader, Code Academy oraz Reach for Change. Partnerem finansowym parku jest DNB bank.
Październik w budownictwie mieszkaniowym – przybywa inwestycji
Październik w budownictwie mieszkaniowym – przybywa inwestycji
Polski Związek Firm Deweloperskich
Najnowsze dane GUS pokazują dużą aktywność na rynku mieszkaniowym i to zarówno jeśli chodzi o inwestycje rozpoczynane przez deweloperów, jak i budownictwo indywidualne. Październik ...
Przyspieszenie w elektromobilności: 10 tysięcy punktów ładowania na horyzoncie
Przyspieszenie w elektromobilności: 10 tysięcy punktów ładowania na horyzoncie
Powerdot Polska
9,8 tys. punktów ładowania aut elektrycznych jest już zarejestrowanych w systemie Urzędu Dozoru Technicznego. Dzięki dużym inwestycjom w infrastrukturę, Polska wypada coraz lepiej ...
Szanse na odbicie rynku prefabrykacji betonowej?
Szanse na odbicie rynku prefabrykacji betonowej?
PMR Market Experts
Problem z dostępnością pracowników na placach budów jest coraz większym wyzwaniem. Wpływ tego zjawiska na rosnącą popularność technologii prefabrykacji betonowej staje się bardziej ...