Ręcznikowa rewolucja
TechnologieW miejscach o dużym natężeniu ruchu np. na stadionach, lotniskach, w centrach handlowych, łazienki są często zatłoczone i brudne, a ich utrzymanie w czystości stanowi duże wyzwanie dla osób odpowiedzialnych za zarządzanie obiektem. Aby zapobiec tego rodzaju problemom, Tork opracował nowy system do wycierania rąk – Tork PeakServe, czyli system niekończących się ręczników. Nowy system łączy nieosiągalną dotychczas, według Torka, wydajność z unikalnym sposobem dozowania ręczników. Dzięki nowej technologii zarządzający obiektami będą w stanie obsłużyć nawet o 250 proc. więcej gości i upłynnić ruch w łazience.
Według marki Tork, najnowsze badania pokazują, że brudne i zatłoczone łazienki to największy problem dla gości przebywających w miejscach o dużym natężeniu ruchu – ponad 70 proc. respondentów niemiło wspomina wizytę w łazience, a 25 proc. stara się w ogóle unikać łazienek w takich miejscach. – Badania pokazują, że co trzecia osoba unikająca korzystania z łazienki jednocześnie ogranicza ilość spożywanego jedzenia i picia. Takie podejście może mieć negatywny wpływ na prowadzoną działalność, ponieważ licznie odwiedzane miejsca często czerpią duże zyski ze sprzedaży przekąsek i napojów – twierdzi Wioletta Broda, starszy specjalista ds. produktu w Essity.
Do niedawna kierownicy obiektów mogli wybierać między ręcznikami w roli o wysokiej wydajności a ręcznikami składanymi, które można było łatwiej uzupełniać. – Skorzystaliśmy z obu możliwości i połączyliśmy to, co w nich najlepsze tworząc rewolucyjną hybrydę. Ktoś może pomyśleć, że chodzi tylko o suszenie rąk, w rzeczywistości mówimy o najważniejszej innowacji w tej dziedzinie na przestrzeni ostatnich 20 lat – dodaje Wioletta Broda.
W systemie Tork PeakServe w jednym dozowniku mieszczą się 2132 ręczniki, jedno ładowanie dozownika wystarcza do obsługi ponad 1 tys. osób (co odpowiada np. pasażerom 20 autokarów), korzystanie z ręcznika zajmuje 3 sekundy (aby wysuszyć ręce za pomocą suszarki do rąk potrzeba co najmniej 10 sekund), opatentowana technologia gwarantuje łatwe i bezproblemowe dozowanie zawsze po jednym ręczniku, a wymiana wkładu trwa dwa razy krócej, a uzupełnianie jest możliwe w dowolnym momencie.
Badanie zostało zlecone przez Essity i przeprowadzone przez IPSOS w formie ankiety online, wypełnionej przez 3 tys. respondentów, którzy w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy odwiedzili miejsce o dużym natężeniu ruchu (>100 osób). Ankieta została przeprowadzona w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Polsce i Szwecji w 2016 roku.
Październik w budownictwie mieszkaniowym – przybywa inwestycji
Październik w budownictwie mieszkaniowym – przybywa inwestycji
Polski Związek Firm Deweloperskich
Najnowsze dane GUS pokazują dużą aktywność na rynku mieszkaniowym i to zarówno jeśli chodzi o inwestycje rozpoczynane przez deweloperów, jak i budownictwo indywidualne. Październik ...
Przyspieszenie w elektromobilności: 10 tysięcy punktów ładowania na horyzoncie
Przyspieszenie w elektromobilności: 10 tysięcy punktów ładowania na horyzoncie
Powerdot Polska
9,8 tys. punktów ładowania aut elektrycznych jest już zarejestrowanych w systemie Urzędu Dozoru Technicznego. Dzięki dużym inwestycjom w infrastrukturę, Polska wypada coraz lepiej ...
Szanse na odbicie rynku prefabrykacji betonowej?
Szanse na odbicie rynku prefabrykacji betonowej?
PMR Market Experts
Problem z dostępnością pracowników na placach budów jest coraz większym wyzwaniem. Wpływ tego zjawiska na rosnącą popularność technologii prefabrykacji betonowej staje się bardziej ...