EN

Polska We Wrocławiu renegocjacje

Biura i projekty wielofunkcyjne
Choć w 2020 roku na wrocławski rynek biurowy trafiło mniej powierzchni niż w 2019, podaż pod koniec ubiegłego roku osiągnęła poziom 1,23 mln mkw., wynika z danych firmy Colliers. Tym samym Wrocław zachował drugie miejsce pod względem ilości oferowanej powierzchni biurowej wśród miast regionalnych.

Wrocław od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem zarówno inwestorów, jak i najemców. To czyni go jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków w Polsce. Do głównych atutów miasta należą atrakcyjne położenie geograficzne, zapewniające bliskość rynków niemieckiego i czeskiego, dobrze rozwinięta infrastruktura oraz dostęp do wykwalifikowanych pracowników.

W obliczu pandemii Covid-19 wrocławski rynek nieruchomości biurowych w połowie I kwartału 2020 roku spowolnił. Niepewność oraz brak procedur działania w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego doprowadziły do zawieszenia dużej części działań operacyjnych wielu firm w różnych sektorach naszego miasta. Konsekwencją tego było przesunięcie w czasie kluczowych decyzji odnośnie wielu procesów rozpoczętych lub kontynuowanych na początku 2020 roku. Znalazło to odzwierciedlenie w niższej niż w 2019 podaży nowo oddanej powierzchni. Pandemia wpłynęła i będzie wpływać na kształtowanie się nowych trendów rynkowych w sektorze nieruchomości biurowych we Wrocławiu, jednak biorąc pod uwagę plany inwestorów i utrzymujący się wysoki poziom popytu, możemy spodziewać się, że rok 2021 może być całkiem obiecujący dla rynku biurowego – mówi Dorota Kościelniak, dyrektor regionalny Colliers we Wrocławiu.

Najważniejsze wydarzenia 2020 na wrocławskim rynku biurowym

1. Dominacja renegocjacji
Rok pandemii upłynął pod znakiem renegocjacji umów najmu. Aż 4 tego typu transakcje z Wrocławia znalazły się na liście 11 największych transakcji 2020 r. w regionach. W III kw. 2020 Nokia przy wsparciu Colliers renegocjowała umowy najmu łącznie 29 000 mkw. w budynkach West Gate i West Link.

To właśnie te konkretne renegocjacje w dużej mierze ukształtowały wyjątkowo wysoki wskaźnik popytu, który tylko w III kwartale wyniósł we Wrocławiu prawie 44 350 mkw. Był to najlepszy kwartalny wynik spośród miast regionalnych – podkreśla Dorota Kościelniak.

Do największych transakcji zalicza się również renegocjacja prawie 12,1 tys. mkw. w budynku Dominikański B przez jednego z najemców oraz około 10,7 tys. mkw. przez DXC Technology w DH Renoma. Łącznie renegocjacje objęły w 2020 roku blisko 68,5 tys. mkw. (ponad 53 proc. wszystkich umów) i była to dwukrotnie większa powierzchnia niż w 2019 roku. Najczęściej działania podejmowane przez firmy zmierzały do uzyskania dodatkowych upustów czynszowych, które mogły być wykorzystane jeszcze w 2020 roku, oraz możliwie jak najkorzystniejszych budżetów na aranżację powierzchni najmu stosownie do zmieniającej się rzeczywistości.

2. Niesłabnący rynek nowych umów
Pomimo pandemii i związanych z nią zawirowań na rynku, a także wstrzymaniem się wielu organizacji z podejmowaniem decyzji odnośnie najmu powierzchni, we Wrocławiu odnotowano wysoki wskaźnik popytu, który w 2020 r. wyniósł prawie 128,4 tys. mkw. To blisko 5 tys. mkw. więcej niż w 2019. Największa ilość powierzchni została wynajęta w I i III kwartale. Nowe umowy stanowiły 21 proc. wszystkich transakcji w 2020 roku.

3. Start budowy Quorum
W grudniu 2020 roku rozpoczęła się realizacja pierwszego etapu kompleksu Quorum przy ul. Sikorskiego, który będzie największym projektem typu mixed-use we Wrocławiu. Inwestycja docelowo będzie oferować blisko 100 tys. mkw. powierzchni biurowo-usługowej i mieszkaniowej w czterech budynkach o zróżnicowanej wysokości od 6 do 35 pięter. Najwyższa z nieruchomości będzie drugą pod względem wysokości w stolicy Dolnego Śląska. Na terenie kompleksu powstaną również ogólnodostępne tereny zielone, a także deptak.

Podział na dzielnice biurowe, sypialniane czy te, w których lubimy spędzać czas wolny, powoli przechodzi transformację. Na atrakcyjności zyskują projekty typu mixed-use oferujące powierzchnie dostosowane do pełnienia zróżnicowanych funkcji – pracy, mieszkania, spędzania wolnego czasu czy robienia zakupów. Takie inwestycje pozwalają na tworzenie dzielnicowego mikrosystemu - stają się swoistym centrum życia dla lokalnych społeczności, które w bliskiej okolicy mogą zrealizować większość swoich potrzeb życiowych. Projekty mixed-use to przyszłość takich miast jak Wrocław – mówi Dorota Kościelniak.

4. Nowe budynki biurowe
W ubiegłym roku oddano do użytku prawie 58,5 tys. mkw. nowej powierzchni biurowej. Wśród zakończonych inwestycji znalazły się m.in.: pierwsza faza Centrum Południe firmy Skanska (23,7 tys. mkw.), pierwszy z czterech planowanych budynków kompleksu West 4 Business Hub, realizowanego przez Echo Investment (14,4 tys. mkw.), a także ostatni etapu projektu City Forum firmy Archicom – City 2 (12,1 tys. mkw.). Deweloperzy nie zwalniają tempa - w budowie jest kolejnych 77,4 tys. mkw. nowej powierzchni biurowej.

5. Biura serwisowane zyskują na znaczeniu

Obserwujemy stale rosnącą aktywność dostawców biur serwisowanych i coworków. Mowa tu szczególnie o udziale właścicieli nowych projektów biurowych, którzy już na etapie projektowania budynku planują pojawienie się takich przestrzeni w biurowcu. Ci, którzy już ten krok mają za sobą, decydują się na zwiększenie tych przestrzeni. Przykładem może być firma Cavatina, która w ubiegłym roku powiększyła swoją powierzchnię serwisowaną Quick Work w budynku Carbon Tower – mówi Mateusz Cieślik, ekspert z wrocławskiego biura Colliers.

Na ekspansję decydowali się także operatorzy - dodatkową powierzchnię dobrał np. City Space w budynku Nobilis.

W 2020 roku nie zabrakło też otwarć nowych coworków. Na Wyspie Słodowej pojawił się Concordia Design Hub.

Pandemia wymusiła na firmach bardziej elastyczne podejście do przestrzeni pracy, coraz częściej zostawiając pracownikom wybór, skąd chcą wykonywać swoje obowiązki. Powierzchnie flex mogą dzięki temu zyskiwać na znaczeniu – prognozuje Mateusz Cieślik.

Prognozy 2021 dla Wrocławia

1. Popyt nie ulegnie zmianie
Zeszłoroczny popyt na powierzchnie biurowe, pomimo wpływu ograniczeń gospodarczych wprowadzonych w wyniku Covid, ukształtował się na bardzo wysokim poziomie, co pozwala z optymizmem patrzeć na rok 2021. Na początku pandemii Colliers przeprowadził badanie na grupie ponad 100 firm, z którego możemy wnioskować, że w obecnym roku popyt na nowoczesną powierzchnię biurową nie spadnie. Większość najemców (ponad 55 proc.) uznało, że długofalowo po ustaniu pandemii popyt na powierzchnie biurowe utrzyma się na stabilnym poziomie. Około 19 proc. ankietowanych wykazało w swoich odpowiedziach, że może dojść do zmniejszenia zajmowanych obecnie przestrzeni biurowych, a około 12 proc. stwierdziło, że zapotrzebowanie na powierzchnie biurowe wzrośnie w przyszłości.

2. Reorganizacja przestrzeni biurowej i zmiana funkcji biura
Wbrew początkowym przypuszczeniom, że praca zdalna może wyeliminować zapotrzebowanie na powierzchnie biurowe, dziś możemy powiedzieć, że biura z pewnością nie znikną. Po blisko roku pracy zdalnej wiele firm, ale także wielu pracowników, przekonało się, że przestrzeń biurowa jest niezbędnym narzędziem dla zachowania optymalizacji pracy nad większością prowadzonych procesów.

Większość naszych klientów potwierdza, że odpowiednie środowisko pracy wpływa pozytywnie na relacje międzyludzkie, co jest podstawą dla dalszego efektywnego rozwoju firm. 2021 rok we Wrocławiu będzie kontynuacją procesów modyfikacji przestrzeni biurowej związanej z wprowadzeniem modelu pracy hybrydowej. Wdrożenie takich rozwiązań rozważa obecnie wiele firm w rozmaitych branżach, w tym w IT, BPO czy SSC – zwraca uwagę Dorota Kościelniak.

Organizacje większą wagę będą przywiązywać do dostosowania przestrzeni pod potrzeby pracy zespołowej, spotkań czy szkoleń. Biura staną się przede wszystkim miejscem integracji pracowników, nawiązywania relacji, burzy mózgów i wymiany dobrej energii.

3. Więcej nowych transakcji
Przewidujemy, że w 2021 udział nowych transakcji na rynku może wzrosnąć. Główną przyczyną, dla której część firm zdecyduje się na zmianę biura, będą kwestie techniczne i finansowe. Łatwiej i taniej jest bowiem zaprojektować i wykończyć nowe biuro pod klucz w nowoczesnym budynku biurowym, niż dokonać reorganizacji przestrzeni w starszych obiektach.

4. Elastyczność najmu
Hasłem przewodnim roku 2021 będzie także elastyczność m.in. najmu. Organizacje będą oczekiwać możliwości najmu powierzchni na krótszy okres niż w przypadku standardowych umów. Pozwoli to wielu firmom przeczekać okres niepewności i podjąć właściwą decyzję w odpowiednim czasie dla swojego biznesu. Odpowiedzią na tę potrzebę będą oferty podnajmu, których liczba w tym roku zauważalnie wzrosła, a także powierzchnie typu flex.

5. Elastyczność pracy
Większej elastyczności będą oczekiwać również pracownicy, którzy mając możliwość pracy w modelu hybrydowym, będą chcieli częściej korzystać z biur coworkingowych i serwisowych, głównie w pobliżu miejsca zamieszkania. Sądząc po rosnącej liczbie wrocławskich coworków dołączających do platformy Colliers Mobility Pass (platforma ta oferuje możliwość korzystania z różnych biur coworkingowych w ramach jednego abonamentu), operatorzy zauważają ten trend i starają się na niego odpowiedzieć już dziś, otwierając coworki poza centrami miast.

Ostatnie nowości

Architektura i urbanistyka

Europa EUmies Awards 2024

schedule 26 kwietnia 2024
Opr./edited by ANZ

Komisja Europejska i Fundacja im. Miesa van der Rohe ogłosiły zwycięzców Nagrody Unii Europejskiej w dziedzinie architektury – Mies van der Rohe Awards 2024. Najważniejszą europejską nagrodą wyróżniono pawilon naukowy na kampusie Uniwersytetu Technicznego w Brunszwiku.

Materiał partnera

Polska Excellent Fern w Off Piotrkowska

schedule 04 kwietnia 2024
Eurobuild CEE

Ruszyła intensywna komercjalizacja wielofunkcyjnego budynku Fern powstającego w Off Piotrkowska Center. Nowoczesny budynek, którego realizacja rozpocznie się na przełomie 2024/2025, oferuje 4,7 tys. mkw. powierzchni usługowej i 2,7 tys. mkw. powierzchni biurowej.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Venezia wróciła do Bonarki

schedule 26 kwietnia 2024
Opr./edited by MR

W krakowskim centrum handlowym Bonarka ponownie został otwarty sklep marki Venezia. Salon ma powierzchnię około 160 mkw. i został urządzony w nowym koncepcie.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Lush ma trzeci salon

schedule 26 kwietnia 2024
Opr./edited by ANZ

Marka Lush otworzyła nowy sklep w łódzkiej Manufakturze. To pierwszy salon sieci w mieście, a trzeci w Polsce.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Duńskie ubrania w outlecie

schedule 26 kwietnia 2024
Opr./edited by MR

Duńska marka odzieżowa Jack & Jones, będąca częścią międzynarodowej firmy Bestseller, zadebiutowała w outletowym kanale sprzedaży w Warszawie. Salony marki zostały otwarte w dwóch centrach Factory z portfolio Neinver.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Silwana nabiera kształtów

schedule 26 kwietnia 2024
Opr./edited by ANZ

Gorzowski park handlowy już stoi. Inwestycja osiągnęła stan surowy, co oznacza m.in., że część marek przejmuje wynajęte powierzchnie, aby aranżować je według własnych potrzeb. Otwarcie parku zaplanowano na połowę września.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Dla mam i maluchów w Westfield Mokotów

schedule 26 kwietnia 2024
Opr./edited by MR

Kappahl Group otwiera piąty w Warszawie i 10. w Polsce sklep Newbie. Nowy salon rozpocznie działalność w czerwcu 2024 roku w warszawskiej galerii Westfield Mokotów.

Rynek inwestycyjny i finansowy

Polska Nieśmiały inwestycyjny optymizm

schedule 26 kwietnia 2024
Opr./edited by MR

Największym wyzwaniem na rynku inwestycyjnym w Polsce w ciągu ostatnich dwóch lat była rozbieżność w oczekiwaniach cenowych między sprzedającymi a kupującymi – wskazują eksperci Avison Young. 

Rynek mieszkaniowy

Polska Symbioza miasta i natury

schedule 26 kwietnia 2024
Opr./edited by ANZ

Atal rozpoczął sprzedaż mieszkań w nowym projekcie w Gdyni. Osiedle Atal Symbioza powstaje w miejscu, w którym dawniej funkcjonował kompleks handlowy. I faza inwestycji obejmuje cztery budynki oferujące 194 lokale.

Biura i projekty wielofunkcyjne

Polska Priorytety w nowej rzeczywistości

schedule 26 kwietnia 2024
Opr./edited by MR

Koszty, przyciąganie i utrzymanie talentów oraz sprostanie wymaganiom związanym z regulacjami dotyczącymi zrównoważonego rozwoju – to główne wyzwania, z jakimi mierzą się właściciele i najemcy biurowców – wskazuje raport Cushman & Wakefield.

Rynek inwestycyjny i finansowy

Polska Zielona energia z Azalii

schedule 26 kwietnia 2024
Opr./edited by MR

BXF Energia, spółka joint-venture Budimeksu i hiszpańskiego Ferroviala, nabyła 100 proc. udziałów w spółce realizującej projekt budowy farmy fotowoltaicznej o mocy do 60 MW. Farma Azalia powstaje w woj. podkarpackim w okolicy Rzeszowa.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Mają 150 perfumerii w Polsce

schedule 26 kwietnia 2024
Opr./edited by MR

Douglas otwiera 150. perfumerię w Polsce, w Galerii Starówka w Lesznie. Najnowsze otwarcie to element strategii ekspansji w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, koncentrującej się na rozwoju zarówno w największych metropoliach, jak i w mniejszych miastach.

Biura i projekty wielofunkcyjne

Polska Od papierowej teczki do cyfrowego dokumentu

schedule 26 kwietnia 2024
Opr./edited by MR

Iron Mountain inwestuje w swoje centrum digitalizacji w Radomiu. Spółka planuje przeznaczyć na modernizację obiektu około 10 mln zł.

Powierzchnie magazynowe i produkcyjne

Niemcy Panattoni buduje dla Mercedesa

schedule 25 kwietnia 2024
Opr./edited by MR

W Bischweier Panattoni rozpoczęło budowę nowego Międzynarodowego Centrum Konsolidacyjnego (ICC) firmy Mercedes-Benz.

Rynek inwestycyjny i finansowy

Polska Newgate kupuje od Redkomu

schedule 25 kwietnia 2024
Opr./edited by MR

Redkom poinformował o sfinalizowaniu transakcji sprzedaży powstającego w Bielsku-Białej parku handlowego firmie Newgate Investment.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Moda, sztuka i muzyka

schedule 25 kwietnia 2024
Opr./edited by ANZ

Jedyny w Polsce concept store marki modowej PRM można już odwiedzać w Fabryce Norblina, kompleksie z portfolio Grupy Capital Park przy Żelaznej 51/53 w Warszawie. Salon PRM zajmuje powierzchnię blisko 600 mkw.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Popeyes rusza do Posnanii

schedule 25 kwietnia 2024
Opr./edited by MR

Popeyes ogłasza kolejne otwarcie, tym razem w Poznaniu. Nowa restauracja amerykańskiej sieci będzie działać w Posnanii.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Po Bułkę przez Bibułkę do Łodzi

schedule 25 kwietnia 2024
Opr./edited by ANZ

Restauracja śniadaniowa Bułkę przez Bibułkę, otworzy swój pierwszy lokal poza Warszawą. Nowy lokal powstanie w łódzkiej Fuzji. Najemca zajmie 180 mkw. w jednym z historycznych budynków usytuowanych w Ogrodach Anny. Otwarcie zaplanowano w wakacje.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Nowa Starówka w Lesznie

schedule 25 kwietnia 2024
Opr./edited by MR

W Lesznie otwiera się Galeria Starówka, do tej pory znana na rynku jako Galeria Goplana. Obiekt ma powierzchnię 10 tys. mkw., na której rozlokowanych jest 25 punktów handlowych.

ESG

Polska Mniej inwestycji, mniej certyfikacji

schedule 25 kwietnia 2024
Opr./edited by MR

PLGBC opublikowało raport "Zrównoważone certyfikowane budynki 2024". W badanym okresie przybyło nieco ponad 2,1 mln mkw. certyfikowanej powierzchni, co stanowi najmniejszy przyrost obserwowany na przestrzeni ubiegłych lat.

Najnowsze w Biura i projekty wielofunkcyjne

schedule 26 kwietnia 2024

Priorytety w nowej rzeczywistości

Koszty, przyciąganie i utrzymanie talentów oraz sprostanie wymaganiom związanym z regulacjami dotyczącymi zrównoważonego rozwoju – to główne wyzwania, z jakimi mierzą się właściciele i najemcy biurowców – wskazuje raport Cushman & Wakefield.

schedule 26 kwietnia 2024

Od papierowej teczki do cyfrowego dokumentu

Iron Mountain inwestuje w swoje centrum digitalizacji w Radomiu. Spółka planuje przeznaczyć na modernizację obiektu około 10 mln zł.

schedule 25 kwietnia 2024

Brakuje biur w centrum stolicy

Według raportu firmy doradczej Newmark Polska „Office Occupier – Rynek biurowy w Warszawie, I kwartał 2024 roku” warszawski rynek biurowy wkracza w okres intensyfikacji działań w zakresie konwersji i modernizacji budynków biurowych.

schedule 25 kwietnia 2024

Pierwszy kwartał poza Warszawą

Na koniec I kwartału 2024 roku całkowite istniejące zasoby nowoczesnej powierzchni biurowej na ośmiu głównych rynkach regionalnych wyniosły około 6,7 mln mkw. – podaje PINK. 

schedule 24 kwietnia 2024

Mają Empik, czekają na panoramę

W pierwszych miesiącach 2024 roku w kompleksie Sky Tower pojawili się nowi najemcy, zmodernizowano też istniejące punkty handlowe. To część zmian, które zapoczątkowane zostały we wrocławskim wieżowcu w zeszłym roku. 

schedule 24 kwietnia 2024

Wybierają biura w Gdyni

Gdyński biurowiec przy Podolskiej 21, który w 2021 został nabyty przez brytyjski fundusz inwestycyjny First Property Group, zyskuje nowych najemców.

schedule 24 kwietnia 2024

Fort 7 ma zielone światło

Projekt Fort 7 firmy Atenor uzyskał pozwolenie na budowę budynków biurowych. W ramach I etapu inwestycji spółka planuje budowę trzech budynków biurowych o łącznej powierzchni ponad 42 tys. mkw. Wielofunkcyjny projekt jest drugą inwestycją dewelopera w Warszawie.

schedule 23 kwietnia 2024

W poszukiwaniu złotego środka

Eksperci JLL przedstawiają raport „Rok 2024: nowa normalność czy następny etap transformacji hybrydowej… Czyli jak Polacy wracają do biur?” Wynika z niego, że ostatnie cztery lata spowodowały znaczące zmiany w sposobie wykonywania obowiązków służbowych i podejściu do miejsca pracy.

schedule 23 kwietnia 2024

Handel kwitnie w biurowcach

Jak wynika z raportu „Retail @ Office”, przygotowanego przez ekspertów firmy Cushman & Wakefield, 64 proc. warszawskich biurowców oferuje przynajmniej jeden lokal usługowo-handlowy. Niska podaż nowej, typowo handlowej powierzchni w stolicy skłania usługodawców do szukania alternatywnych lokalizacji.

schedule 22 kwietnia 2024

Biurowy Cluster na Siennej

Cluster Offices, polski operator biur serwisowanych i przestrzeni coworkingowych, ogłosił plany otwarcia nowej lokalizacji przy ul. Siennej 75 w Warszawie. Przestrzeń ma być udostępniona w lipcu tego roku.

schedule 22 kwietnia 2024

Podwójny BREEAM dla Acciony

Powstające na warszawskim Ursusie osiedle U-City otrzymało certyfikat BREEAM Interim na poziomie Very Good. To kolejna po Blanco inwestycja firmy Acciona z takim wyróżnieniem.

schedule 22 kwietnia 2024

Nowe The Shire w połowie wynajęte

W warszawskim biurowcu Warsaw Spire C została otwarta przestrzeń The Shire – Beyond Coworking. 40 proc. z 1,5 tys. mkw. powierzchni The Shire zostało wynajęte jeszcze przed otwarciem. 

schedule 22 kwietnia 2024

Kolejne firmy stawiają na Diunę

Do najemców warszawskiej Diuny dołączyły dwie kolejne firmy. Intrum zajęło w kompleksie przy ul. Taśmowej blisko 370 mkw., a Carrier Chłodnictwo około 500 mkw.

schedule 19 kwietnia 2024

Biurowa mapa Krakowa

Całkowite zasoby powierzchni biurowej w Krakowie na koniec 2023 roku wynosiły 1,75 mln mkw., z czego 1,45 mln mkw. to budynki klasy A, 288 tys. mkw. budynków klasy B oraz 10 tys. mkw. budynków klasy C - wynika z raportu Brookfield Partners ,,Office Market Pulse”.

schedule 18 kwietnia 2024

Biurowiec wśród zieleni

Grupa Passerinvest oddała do użytku biurowiec Roztyly Plaza. Obiekt znajduje się w dzielnicy Praga 11, tuż obok stacji metra Roztyly C. To pierwszy nowo otwarty budynek biurowy w Pradze w 2024 roku.

schedule 18 kwietnia 2024

Więcej pustostanów we Wrocławiu

Według raportu firmy doradczej Brookfield Partners całkowite zasoby powierzchni biurowej we Wrocławiu na koniec 2023 roku wynosiły 1,49 mln mkw., z czego 1,15 mln mkw. to budynki klasy A, 331 tys. mkw. – budynki klasy B, a 12 tys. mkw. to obiekty klasy C.

schedule 17 kwietnia 2024

Pierwszy kwartał, cztery projekty

Na koniec marca 2024 roku zasoby nowoczesnej powierzchni biurowej w Warszawie wyniosły niemal 6 mln 245 tys. mkw. - wynika z danych zebranych przez PINK.

schedule 16 kwietnia 2024

Wszystkie piętra The Bridge

Konstrukcja wieżowca The Bridge na warszawskiej Woli osiągnęła swoją ostateczną wysokość, czyli 174 m. Budowniczowie właśnie ukończyli ostatnią kondygnację techniczną. Trwają prace instalacyjne i wykończeniowe wewnątrz obiektu oraz montaż elewacji.

schedule 16 kwietnia 2024

Nowy Rynek dla funduszy

Santander Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych przenosi swoją poznańską siedzibę do realizowanego przez Skanskę kompleksu Nowy Rynek. Najemca zajmie blisko 900 mkw. powierzchni w budynku E.

schedule 15 kwietnia 2024

Fleksy w Cube Flex

W gdańskim kompleksie biurowym Cube Office Park na powierzchni 800 mkw. powstały nowe biura serwisowane Cube Flex. Połowa dostępnej przestrzeni została już wynajęta.

Wydanie 4 (287) kwiecień 2024

Ostatnie komentarze

Kategorie