EN

Technologie

RSS
Technologie

Accor pracuje nad hotelami w chmurze

schedule 16 listopada 2015
Agata Kłapeć

ŚWIAT Samsung ma wyposażyć obiekty AccorHotels w 92 krajach w rozwiązania technologiczne Smart dla branży hotelowej.

Technologie

Roboty skanujące zawartość półek pomogą sprzedawcom

schedule 16 listopada 2015
Agata Kłapeć

ŚWIAT Amerykańska spółka Simbe Robotics opracowała samosterującego robota, który sprawdza i analizuje dostępność produktów na sklepowych półkach.

Technologie

Windy już jeżdżą w bok

schedule 09 listopada 2015
Agata Kłapeć

ŚWIAT Niemiecki koncern ThyssenKrupp zaprezentował w pełni działający model swojego przełomowego systemu wind Multi. Rozwiązanie pozwala poruszać się kabinom wind zarówno w pionie, jak i w poziomie.

Technologie

Internet rzeczy pozwala zapobiegać awariom wind

schedule 06 listopada 2015
Agata Kłapeć

ŚWIAT Niemiecki producent wind ThyssenKrupp we współpracy z Microsoftem opracował system naprawy i konserwacji wind, który pozwala nie tylko sprawnie przeciwdziałać, ale także zapobiegać awariom wind zanim te w ogóle nastąpią. Rozwiązanie ma umożliwić zredukowanie czasu przestojów wind w budynkach aż o 50 proc.

Mało inteligentnych domów na Litwie

schedule 28 października 2015
Anna Pakulniewicz

LITWA Deweloperzy działający na Litwie koncentrują się przede wszystkim na obniżeniu kosztów, nie są zainteresowani budowaniem domów inteligentnych, podaje w swoim raporcie firma Inreal.

Technologie

Zakupy w goglach u Hilfigera

schedule 22 października 2015
Agata Kłapeć

ŚWIAT Sieć odzieżowa Tommy Hilfiger wprowadza do swoich salonów – oraz do sklepów prowadzonych przez dystrybutorów marki – na całym świecie możliwość oglądania pokazów mody na goglach do wirtualnej rzeczywistości o pełnym widoku 360 stopni.

Technologie

Polskie magazyny Amazona też dostaną mobilne roboty

schedule 16 października 2015
Agata Kłapeć

POLSKA Mobilne roboty magazynowe Amazona – wykorzystywane do tej pory w kilkunastu nowych centrach dystrybucyjnych spółki w Stanach Zjednoczonych – zdały egzamin. Internetowy gigant zdecydował się wprowadzić je także do obiektów w Europie. Na pierwszy ogień idą wrocławskie magazyny firmy.

Technologie

Clear Channel w kolejnych galeriach handlowych

schedule 13 października 2015
Aneta Cichla

POLSKA Nośniki cyfrowe firmy Clear Channel Poland pojawią się w dwóch nowych galeriach – warszawskim Wola Parku i wrocławskiej Alei Bielany. Kontrakty zostały podpisane z właścicielem i zarządcą tych obiektów – firmą IKEA Centres.

Technologie

Amazon wprowadza dostawy crowdsourcingowe

schedule 09 października 2015
Agata Kłapeć

STANY ZJEDNOCZONE Amazon zleca prywatnym kierowcom dostawy zamówień ekspresowych, które mają dotrzeć do klienta w ciągu godziny od złożenia. Usługa pod nazwą Amazon Flex umożliwia uprzednio zarejestrowanym i sprawdzonym przez internetowego sprzedawcę kierowcom z własnym autem, pracę w charakterze dostawców w wybranych przez siebie obszarach miasta i godzinach.

Technologie

Stół sprzyjający współpracy

schedule 08 października 2015
Agata Kłapeć

ŚWIAT Szwajcarska firma Remago opracowała stół konferencyjny z wbudowanymi komputerami pozwalającymi uczestnikom spotkania na wspólną pracę z tymi samymi danymi w czasie rzeczywistym.

Technologie

Paczkomaty 2.0.

schedule 06 października 2015
Agata Kłapeć

ESTONIA Estoński producent paczkomatów Cleveron opracował terminal mieszczący trzykrotnie więcej paczek w przeliczeniu na 1 mkw. niż tradycyjne paczkomaty.

Technologie

Pączkuje nowa forma sprzedaży

schedule 06 października 2015
Agata Kłapeć

ŚWIAT Handlowcom media społecznościowe kojarzą się przeważnie tylko z narzędziem marketingowym. Ale to już niedługo się zmieni.

Bikony wspierają sprzedaż w poznańskiej Plazie

schedule 05 października 2015
Aneta Cichla

POLSKA Dzięki rozmieszczeniu na terenie Poznań Plaza sensorów bikon klienci galerii, którzy posiadają telefon z systemem Android (wersja powyżej 4.3) z zainstalowaną aplikacją Qpony oraz włączonym bluetooth mogą otrzymywać oferty rabatowe na smartfona.

Technologie

Cyfrowy konsjerż w akcji

schedule 02 października 2015
Eurobuild CEE

POLSKA Krakowski Best Western Plus Q Hotel zdecydował się na wdrożenie w swoich pokojach kompleksowego systemu obsługi gości ILumio.

Technologie

Ekrany w Galerii Kazimierz zareklamują najemców

schedule 29 września 2015
Ewa Andrzejewska

POLSKA Krakowska Galeria Kazimierz stawia na unowocześnienie powierzchni inwestując w ekrany LED o łącznej powierzchni blisko 140 mkw.

Technologie

Wirtualna rzeczywistość w hotelowych pokojach

schedule 24 września 2015
Agata Kłapeć

ŚWIAT Marriott testuje VRoom – nową usługę hotelową umożliwiającą gościom zamówienie do pokoju zestawu do rzeczywistości wirtualnej Samsung Gear.

Technologie

Mennica Legacy Tower stawia na gogle

schedule 18 września 2015
Agata Kłapeć

POLSKA Mennica Legacy Tower, nowy warszawski wieżowiec biurowy realizowany przez spółkę powołaną przez Mennicę Polską i Golub GetHouse, wkrótce pokaże się najemcom z zupełnie innej strony. Od października projekt będzie można oglądać w aplikacji mobilnej wykorzystującej m.in. wirtualną rzeczywistość.

Technologie

Klienci coraz sprytniejsi, sprzedawcy nie zawsze

schedule 16 września 2015
Eurobuild CEE

ŚWIAT Dziś ośmiu na dziesięciu klientów korzysta z komputerów, smartfonów, tabletów lub technologii dostępnych w sklepie w trakcie zakupów. Jednak – jak wynika z najnowszej ankiety przeprowadzonej przez Mastercard – to nie zasady realizacji zakupów lub ceny najbardziej frustrują konumentów korzystających z wielu kanałów sprzedaży (tzw. „omni-klientów”), lecz niewystarczająca dostępność towarów.

Technologie

Przeżytek? Google stawia na współczesne budki telefoniczne

schedule 07 września 2015
Agata Kłapeć

STANY ZJEDNOCZONE Sidewalk Labs, nowo utworzona spółka Google z segmentu technologii miejskich, współtworzy sieć 10 tys. przypominających kolumny urządzeń, które zastąpią nowojorskie budki telefoniczne.

Accenture przygotowuje się do ofensywy w handlu wielokanałowym

schedule 01 września 2015
Agata Kłapeć

ŚWIAT Firma doradcza Accenture przejęła kolejną spółkę specjalizującą się w rozwiązaniach technologicznych i doradztwie dla sprzedawców wielokanałowych.

Wydanie 7 (290) lipiec 2024

Kategorie