EN

Technologie

RSS
Technologie

Sprzedaż mobilna nową siłą napędową New Look

schedule 17 sierpnia 2015
Agata Kłapeć

ŚWIAT W pierwszym kwartale roku obrotowego 2015/2016 brytyjska grupa odzieżowa New Look odnotowała wzrost liczby zamówień online składanych za pośrednictwem urządzeń mobilnych o 97 proc. w ujęciu rok do roku.

Galeria Malta w kontakcie z klientami

schedule 17 sierpnia 2015

POLSKA Galeria Malta w Poznaniu przetestowała bikony. W czerwcu zostało zamontowanych 37 nadajników. Obecnie trwa akcja informacyjna, podczas której do klientów wysyłane są zaproszenia na zakupy i informacje o wyprzedażach. Montażem nadajników oraz planowaniem i analizą komunikacji zajęła się firma Qpony.pl.

Technologie

Systemy zarządzania mieszkaniem coraz popularniejsze

schedule 12 sierpnia 2015
Eurobuild CEE

POLSKA Działający w Polsce deweloperzy mieszkaniowi coraz częściej wdrażają „inteligentne” systemy zarządzania domowymi instalacjami w swoich inwestycjach. Wśród nich są m.in. Robyg, Ronson, Okam, DOR i Mill-Yon.

Technologie

Silesia City Center testuje bikony

schedule 03 sierpnia 2015

POLSKA Silesia City Center, katowicka galeria handlowa, wprowadza bikony i otwiera nowy lokal.

Technologie

Rumuńskie centra handlowe przekonują się do bikonów

schedule 30 lipca 2015
Agata Kłapeć

RUMUNIA Deweloper AFI Europe Romania zainstalował w swoim bukareszteńskim centrum handlowym AFI Palace Cotroceni system mikrolokalizacji, który pozwoli najemcom galerii skuteczniej komunikować się z klientami.

Technologie

LOT zamiesza na rynku przesyłek kurierskich?

schedule 23 lipca 2015
Agata Kłapeć

POLSKA Polska Grupa Pocztowa wykorzysta samoloty LOT i sieć paczkomatów na wszystkich lotniskach krajowych i w największych portach lotniczych Unii Europejskiej, aby dostarczać paczki. Jej usługa lotnicza PostInAir ma ruszyć w ciągu najbliższych tygodni.

Technologie

Apple Pay ląduje w Europie

schedule 15 lipca 2015
Agata Kłapeć

WIELKA BRYTANIA Apple uruchamia swój system mobilnych płatności – Apple Pay, który pozwala klientom sklepów tradycyjnych i internetowych płacić jedynie przy pomocy iPhona, iPada lub zegarka Apple Watch.

Technologie

Blue City wprowadza bikony

schedule 06 lipca 2015
Aneta Cichla

POLSKA Od lipca w warszawskim centrum handlowym Blue City działa program sprzedażowy oparty na bikonach i aplikacji mobilnej dostarczonych przez firmę Qpony. W obiekcie zainstalowano 120 urządzeń Q-Beacon.

Technologie

IHG inwestuje w technologie

schedule 03 lipca 2015
Agata Kłapeć

ŚWIAT InterContinental Hotels Group nie daje się zostawić w tyle za konkurencją. Spółka – która jest właścicielem takich sieci jak Crowne Plaza, Holiday Inn, Holiday Inn Express i InterContinental – jest w trakcie testowania i wdrażania szeregu cyfrowych rozwiązań do obsługi gości, w tym bikonów, narzędzi pozwalających wykorzystywać urządzenia mobilne do otwierania drzwi do pokoju oraz nowych funkcjonalności dla aplikacji na smartwatch.

Technologie

Bikony pomogą poznać preferencje zakupowe klientów NoVa Park

schedule 03 lipca 2015
Aneta Cichla

POLSKA W centrum handlowym NoVa Park w Gorzowie Wielkopolskim działają bikony. Instalacja urządzeń jest efektem współpracy z serwisem Qpony.pl.

Technologie

Usługa „zamów, podróżuj i odbierz” coraz popularniejsza

schedule 24 czerwca 2015
Agata Kłapeć

WIELKA BRYTANIA Brytyjski operator infrastruktury kolejowej Network Rail, który prowadzi sieć 34 obsługiwanych przez peronel punktów odbioru i zwrotu przesyłek na swoich największych stacjach – Doddle – do końca tego roku ma mieć łącznie 100 tego typu lokali.

Technologie

Posnania wychodzi w miasto

schedule 24 czerwca 2015
Aneta Cichla

POLSKA Posnania – centrum handlowe powstające w Poznaniu – uruchomiła aplikację mobilną przeznaczoną dla mieszkańców miasta. Posiadacze smartfonów i tabletów po zainstalowaniu programu będą mieli dostęp do informacji o najważniejszych imprezach i wydarzeniach kulturalnych odbywających się w Poznaniu.

Technologie

Japoński gigant inwestuje w wielokanałową obsługę klienta

schedule 22 czerwca 2015
Agata Kłapeć

ŚWIAT Japońska grupa handlowa Fast Retailing, do której należą takie marki odzieżowe jak Uniqlo, GU, Theory, Comptoir des Cotonniers oraz Princesse, nawiązała współpracę z Accenture w zakresie pełnej digitalizacji obsługi klienta we wszystkich kanałach sprzedaży.

Technologie

Samsung kusi sprzedawców bezdotykowymi ekranami

schedule 18 czerwca 2015
Agata Kłapeć

ŚWIAT Samsung Display, producent wyświetlaczy OLED i LCD, wprowadził lustrzane i transparentne panele wyświetlaczy OLED, które – reagując na mimikę twarzy i gesty rąk – mają zapewniać klientom tradycyjnych sklepów bardziej spersonalizowane doświadczenia zakupowe i lepszy dostęp do istotnych dla nich informacji.

Technologie

Westfield otwiera małą, handlową Dolinę Krzemową

schedule 11 czerwca 2015
Agata Kłapeć

USA Deweloper centrów handlowych Westfield oddał do użytku Bespoke – specjalną powierzchnię przeznaczoną do współpracy, organizacji wydarzeń, prezentacji i testów najnowszych rozwiązań technologicznych w handlu. Być może nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że znajdzie się one w centrum handlowym Westfield w San Francisco.

Technologie

300 bikonów w Manufakturze

schedule 11 czerwca 2015
Aneta Cichla

POLSKA Na terenie galerii handlowej Manufaktura w Łodzi zamontowano 300 bikonów. Zbiegło się to w czasie z premierą nowej aplikacji mobilnej dla klientów centrum.

Technologie

Tesco wysyła mobilne kupony przechodniom

schedule 03 czerwca 2015
Agata Kłapeć

WIELKA BRYTANIA Tesco testuje nową funkcjonalność mobilną wspierającą sprzedaż tradycyjną. Spółka chce zwiększyć liczbę osób odwiedzających jej sklepy poprzez rozsyłanie kuponów rabatowych w czasie rzeczywistym przechodzącym w ich pobliżu ludziom.

Technologie

NASA ogłasza konkurs na projekt budowy marsjańskiego osiedla

schedule 26 maja 2015
Agata Kłapeć

ŚWIAT Amerykańska agencja kosmiczna NASA oraz National Additive Manufacturing Innovation Institute organizuje konkurs dla architektów i inżynierów budownictwa na projekt budowy pozaziemskiego osiedla, które będzie można stworzyć z elementów wyprodukowanych na miejscu za pomocą drukarek 3D. Pula nagród sięga 2,25 mln dolarów.

Technologie

Westfield zaznajamia klientów z wirtualną rzeczywistością

schedule 22 maja 2015
Agata Kłapeć

WIELKA BRYTANIA Deweloper handlowy Westfield postanowił przekonać klientów dwóch londyńskich centrów handlowych, że wirtualna rzeczywistość może przydać się na zakupach.

Technologie

Czy Uber wstrząśnie światem tradycyjnych usług kurierskich?

schedule 20 maja 2015
Agata Kłapeć

STANY ZJEDNOCZONE Dostawca usług wspólnego przejazdu organizowanych przy użyciu aplikacji – Uber – realizuje podobno wraz z grupą największych graczy branży handlowej pilotażowy program dostaw przesyłek ekspresowych.

Wydanie 6 (289) czerwiec 2024

Kategorie