EN

Technologie

RSS
Technologie

Factory Poznań wykorzystało beacony

schedule 29 kwietnia 2015
Ewa Andrzejewska

POLSKA W drugiej połowie kwietnia centrum wyprzedażowe Factory Poznań wspólnie z aplikacją mobilną Qpony wykorzystał beacony do promocji trzech salonów: Reserved, Puma, Home&Cook i samej marki Factory.

Technologie

Sprzęty domowe same zaopatrzą się w sklepie Amazona

schedule 09 kwietnia 2015
Agata Kłapeć

STANY ZJEDNOCZONE Firma Amazon opracowała rozwiązanie pozwalające dowolnym podłączonym do internetu urządzeniom domowym na samodzielne zamawianie w sieci produktów, które są na wyczerpaniu. Funkcja samoczynnego uzupełniania zapasów w sklepie Amazona – Dash Replenishment Service (DRS) – będzie dostępna dla każdego urządzenia podłączonego do internetu bezpośrednio lub przez proxy.

Technologie

Posnania w wirtualnej rzeczywistości

schedule 08 kwietnia 2015
Aneta Cichla

POLSKA Firma Apsys Polska zaprezentowała interaktywną wizualizację powstającej w Poznaniu galerii handlowej Posnania w technologii wirtualnej rzeczywistości. Aplikację umożliwiającą wirtualną wycieczkę po obiekcie stworzyła firma Immersion.

Technologie

Hotelarze inwestują w zegarki

schedule 20 marca 2015
Agata Kłapeć

ŚWIAT Dwaj światowi potentaci hotelowi Starwood i Accor w kwietniu zamierzają uruchomić swoje pierwsze aplikacje obsługujące nowe dziecko Appla, Apple Watch.

Technologie

Startup współfinansowany przez C&W zmieni tradycyjny handel?

schedule 20 marca 2015
Agata Kłapeć

WIELKA BRYTANIA Wilde Rooms, brytyjska firma z sektora nowych technologii wymyśliła koncept handlowy, który ma szansę skutecznie zmienić sposób, w jaki robimy zakupy.

Technologie

Warszawę czeka beaconowa rewolucja

schedule 19 marca 2015
Agata Kłapeć

POLSKA Warszawa zakontraktowała kolejny program pilotażowy wykorzystujący technologię mikro-lokalizacji na terenie miasta. Tym razem beacony pojawią się na niemal całym Powiślu, w tym także na stacji metra Centrum Nauki Kopernik (CNK) i w środkach transportu miejskiego.

Technologie

Perfumerie Sephora coraz bardziej naszpikowane elektroniką

schedule 13 marca 2015
Agata Kłapeć

STANY ZJEDNOCZONE Aby podnieść sprzedaż, sieć salonów kosmetycznych Sephora coraz śmielej wprowadza w swoich amerykańskich sklepach rozwiązania technologicze. Wkrótce wszystkie sklepy marki w tym kraju zostaną wyposażone w beacony, a klienci będą mogli używać aplikacji mobilnej wykorzystującej rzeczywistość rozszerzoną w perfumeriach.

Technologie

Rozszerzona rzeczywistość wkracza do magazynów

schedule 10 marca 2015
Agata Kłapeć

HOLANDIA DHL przeprowadził w holenderskim magazynie firmy Ricoh testy rozwiązania, które wykorzystuje rzeczywistość rozszerzoną do pomocy personelowi w kompletowaniu przesyłek.

Technologie

Skanska wzmocni sieci mobilne w budynkach

schedule 09 marca 2015
Agata Kłapeć

ŚWIAT Spółka dewelopersko-budowlana Skanska zamierza poprawić mobilną infrastrukturę sieci 3G jak i LTE w swoich budynkach. To odpowiedź na rosnącą potrzebę, aby budynki wspierały coraz bardziej zaawansowane usługi głosowe i transmisję danych, w tym także na potrzeby Internetu Rzeczy.

Technologie

Nowa siedziba Google zaciera granice

schedule 06 marca 2015
Agata Kłapeć

STANY ZJEDNOCZONE Gigant technologiczny Google ma przebudować swój kompleks biurowy w kalifornijskim Mountain View. Firma właśnie przedstawiła Radzie Miejskiej Mountain View odważne plany zabudowy, które przewidują stworzenie budynków o lekkiej konstrukcji, które – podobnie jak klocki – będzie można z łatwością rekonfigurować w zależności od bieżących potrzeb firmy. Obiekty będą znajdować się pod lekkimi dachami przypominającymi namoty, które mają zapewniać kontrolę warunków panujących wewnątrz, a jednocześnie przepuszczać światło i powietrze.

Technologie

Neiman Marcus umożliwia zakupy przez... stół

schedule 19 lutego 2015
Agata Kłapeć

STANY ZJEDNOCZONE Amerykańska sieć ekskluzywnych domów towarowych Neiman Marcus opracowała interaktywne stoły sklepowe, które pozwalają klientom na przeglądanie oraz filtrowanie towaru dostępnego zarówno w sklepie, jak i online, a także tworzenie listy życzeń i wysyłanie mailem linków do natychmiastowego zakupu. W przyszłości stoły mają też obsługiwać zarówno fizyczne, jak i internetowe płatności.

Technologie

Modelowanie 3D w rzeczywistości rozszerzonej staje się realne

schedule 18 lutego 2015
Agata Kłapeć

WIELKA BRYTANIA Londyńska spółka Gravity opracowała zestaw narzędzi pozwalających na tworzenie szkiców w rzeczywistości rozszerzonej. Rozwiązanie, na które składa się specjalny długopisu, pad oraz zakładany na głowę zestaw gogli do rzeczywistości rozszerzonej nie wymaga od projektantów korzystania z żadnego ekranu ani komputera, co ma pozwalić im pracować w bardziej intuicyjny sposób.

Technologie

Ze smartfona na smartwatcha w sieci Carrefour

schedule 11 lutego 2015
Agata Kłapeć

FRANCJA Sieć supermarketów Carrefour testuje nową funkcję swojej aplikacji mobilnej, która ma pozwolić klientom przenosić listy zakupów oraz karty lojalnościowe ze smartfonów na współpracujące z nimi inteligentne zegarki oraz robić przy ich pomocy zakupy w sklepie tradycyjnym.

Technologie

Nadchodzi era zakupów ze smartwatchem

schedule 29 stycznia 2015
Agata Kłapeć

WIELKA BRYTANIA Oferująca produkty organiczne sieć sklepów spożywczych Whole Foods Market nawiązała współpracę z firmą technologiczną Rehabstudio, której przedmiotem jest opracowanie systemu obsługi sperzonalizowanych zakupów w sklepach sieci przy pomocy urządzeń noszonych przy lub na sobie przez klienta (wearables), takich jak coraz popularniejszy smartwatch.

Technologie

OK Glass, zrób zakupy!

schedule 22 stycznia 2015
Agata Kłapeć

WIELKA BRYTANIA Sieć Tesco opracowała i wdrożyła aplikację, która pozwala użytkownikom inteligentnych okularów Google Glass na wyszukiwanie produktów znajdujących się w jej sklepie internetowym, a także dodawanie ich do wirtualnego koszyka poprzez... spojrzenie na produkt znajdujący się w świecie realnym.

Technologie

Sieć marketów budowlanych testuje roboty-sprzedawców

schedule 16 stycznia 2015
Agata Kłapeć

STANY ZJEDNOCZONE Sieć marketów Orchard Supply Hardware, która jest własnością amerykańskiego giganta sprzedaży detalicznej artykułów budowlanych i wyposażenia wnętrz Lowe, wprowadziła w kliku swoich sklepach roboty, które pomagają klientom szybciej znajdować towary dostępne na półkach lub w sklepie internetowym firmy i sprawniej poruszać się po markecie. Mobilne roboty o nazwie OSHbot mają około 150 cm wysokości i zupełnie jak prawdziwi sprzedawcy potrafią zaprowadzić klienta do półki z poszikiwanym towarem, a także przekazać informacje o produkcie, ich dostępności w okolicznych sklepach i na platformie online oraz o trwających promocjach.

Technologie

Marriott i MIT pracują nad stworzeniem aplikacji opartej na LinkedIn

schedule 29 grudnia 2014
Agata Kłapeć

ŚWIAT Hotelarski gigant Marriott razem z inżynierami z Massachusetts Institute of Technology opracowuje platformę networkingową Six Degrees, która pozwali gościom hotelowym znaleźć i poznać potencjalnych partnerów biznesowych, jak również starych znajomych z pracy i studiów, którzy aktualnie przebywają w hotelach sieci Marriott. Pomóc im w tym ma specjalna aplikacja mobilna, a także skorelowane z nią, interaktywne stoły i ekrany w lobby.

Technologie

Windy, które jeżdżą w bok

schedule 23 grudnia 2014
Eurobuild CEE

ŚWIAT Niemiecki koncern ThyssenKrupp opracował technologię, która pozwala poruszać się windom bez pomocy lin. Silniki zamontowane w kabinach windowych pozwolą poruszać im się zarówno w pionie jak i w poziomie. Możliwe jest też umieszczenie po kilka wind w jednym szybie.

Gap łączy siły z Zalando

schedule 22 grudnia 2014
Agata Kłapeć

ŚWIAT Amerykańska sieć odzieżowa Gap będzie współpracować z platformą internetową Zalando, aby zapewnić sobie lepszy dostęp do odzieżowych rynków europejskich. W ramach współpracy od połowy 2015 roku, Gap, który prowadzi własny sklep internetowy dla klientów z wielu krajów Starego Kontynentu, będzie oferować produkty Gap Women, Gap Men, GapKids i BabyGap także za pośrednictwem strony Zalando.

Technologie

Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato... z podróży

schedule 15 grudnia 2014
Agata Kłapeć

ŚWIAT Należąca do Marriotta sieć hotelowa Residence Inn podjęła współpracę z wydawcą mediów edukacyjnych Cricket Media, aby ułatwić rodzicom podróżującym służbowo kontakt z ich dziećmi.

Wydanie 4 (287) kwiecień 2024

Kategorie