EN

Zasoby ludzkie

RSS
Zasoby ludzkie

Polska Pożegnanie z PINKiem

schedule 01 lipca 2024
Opr./edited by JC

Agnieszka Hryniewiecka-Jachowicz, dyrektorka operacyjna i członkini zarządu Polskiej Izby Nieruchomości Komercyjnych, odchodzi na emeryturę. Ze stowarzyszeniem była związana od roku 2018.

Zasoby ludzkie

Polska Hybrydowe choroby organizacji

schedule 28 maja 2024
Opr./edited by ANZ

Dur efektywnościowy, apatioza organizacyjna, rozprosz złośliwy... W najnowszej publikacji z serii „Hybrid Work Insights” eksperci ds. środowiska pracy z Colliers Define opisują typowe objawy „chorób hybrydowych” wraz z metodami ich leczenia.

Zasoby ludzkie

Polska Ożywienie w branży

schedule 09 kwietnia 2024
Opr./edited by MR

Od kwietnia do końca czerwca trzy na 10 firm z sektora finansów i nieruchomości chce zatrudniać nowych pracowników. Niemal połowa pracodawców (46 proc.) nie chce w nadchodzących miesiącach zmian kadrowych – wynika z raportu „Barometr ManpowerGroup Perspektyw Zatrudnienia”.

Zasoby ludzkie

Raczej zwolnią niż zatrudnią

schedule 27 marca 2024
Opr./edited by MR

W II kwartale 2024 roku 34 proc. firm branży transportu, logistyki & motoryzacji chce zwalniać, a tylko 29 proc. pracodawców planuje zwiększać zatrudnienie – wynika z raportu „Barometr ManpowerGroup Perspektyw Zatrudnienia”. 

Zasoby ludzkie

Polska Wciąż za mało liderek

schedule 08 marca 2024
Opr./edited by JC

Jak wskazują dane zebrane przez ManpowerGroup, kobiety zajmują mniej niż 1/3 stanowisk kierowniczych oraz liderskich na całym świecie, choć stanowią połowę globalnej populacji aktywnej zawodowo.

Zasoby ludzkie

Polska Zarobki w branży budowlanej

schedule 07 marca 2024
Opr./edited by MR

Jak wynika z „Raportu Trendów & Wynagrodzeń 2024”, przygotowanego przez ManpowerGroup we współpracy z portalem pracy rocketjobs.pl, pracownicy sektora budowlanego w 2024 roku mogą liczyć na podwyżki w wysokości 10-15 proc.

Zasoby ludzkie

Polska Od sztucznej inteligencji do zielonych kołnierzyków

schedule 22 lutego 2024
Opr./edited by MR

Najważniejsze trendy rynku pracy 2024 według Manpower Group to rosnąca rola kobiet, talentów generacji Z i sztucznej inteligencji. Na podwyżki mogą liczyć specjaliści sprzedaży. Pracodawcy szukają „zielonych kołnierzyków”.

Zasoby ludzkie

Polska Finanse i nieruchomości walczą o talenty

schedule 09 stycznia 2024
Opr./edited by MR

66 proc. pracodawców w Polsce wskazuje na problem w rekrutacji kandydatów z niezbędnymi umiejętnościami. To najniższy wskaźnik niedoboru talentów od lat - wskazują eksperci ManpowerGroup. Finanse i nieruchomości to sektor z największą konkurencją o utalentowanych pracowników.

Zasoby ludzkie

Polska Więcej wypadków za biurkiem

schedule 08 stycznia 2024
Opr./edited by JC

Jak wynika ze wstępnych danych GUS, w okresie od stycznia do września 2023 zgłoszono 45 809 osób poszkodowanych w wypadkach przy pracy. To oznacza wzrost o 7,5 proc. w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku.

Zasoby ludzkie

Polska Polski Savills ma nowego szefa

schedule 08 stycznia 2024
Opr./edited by MR

Kamil Kowa został nowym dyrektorem zarządzającym Savillsa w Polsce. Wcześniej był członkiem zarządu firmy, a przez ostatnie dziewięć lat zajmował w niej stanowisko szefa działu Corporate Finance and Valuation.

Zasoby ludzkie

Polska Talenty nie idą na emeryturę

schedule 04 stycznia 2024
Opr./edited by MR

Dla 72 proc. polskich pracodawców podczas planowania strategii HR na 2024 rok priorytetem jest wellbeing pracowników, a dla 69 proc. z nich utrzymanie zatrudnienia na niezmienionym poziomie - wynika z badań ManpowerGroup.

Zasoby ludzkie

Polska Logistyka planuje rekrutacje

schedule 19 grudnia 2023
Opr./edited by MR

Trzech na 10 pracodawców branży transportu, logistyki i motoryzacji planuje dodatkowe rekrutacje z początkiem nowego roku - wynika z raportu „Barometr ManpowerGroup Perspektyw Zatrudnienia”.

Zasoby ludzkie

Polska W rekrutacji optymistycznie

schedule 12 grudnia 2023
Opr./edited by JC

Jak wynika z danych ManpowerGroup, w I kwartale 2024 roku 33 proc. polskich organizacji deklaruje chęć wzmacniania kadr, 16 proc. z nich liczy się z koniecznością redukcji stanowisk, a 49 proc. firm nie chce niczego zmieniać w swoich strukturach. Jedynie 2 proc. firm nie ma jeszcze takich planów.

Zasoby ludzkie

Polska Pracowita Azja i Afryka

schedule 06 grudnia 2023
Opr./edited by MR

Produkcja, logistyka, magazyny, handel oraz transport to branże cieszące się największym zainteresowaniem wśród kandydatów z Azji i Afryki, wybierających nasz kraj jako kierunek emigracji zarobkowej – wynika z raportu grupy Progres. 

Zasoby ludzkie

Polska Nowy szef retailu u Cushmana

schedule 17 października 2023
Opr./edited by ANZ

Michał Masztakowski objął stanowisko Head of Retail Agency Poland w Cushman & Wakefield. Będzie odpowiadł za przygotowanie i realizację strategii biznesowej działu, poszerzanie portfela klientów firmy i kierowanie zespołem doradzającym najemcom i inwestorom.

Zasoby ludzkie

Polska Zatrudniają zielone kołnierzyki

schedule 18 lipca 2023
Opr./edited by MR

63 proc. polskich firm prowadzi obecnie rekrutacje na stanowiska związane ze zrównoważonym rozwojem. Najbardziej intensywne działania deklarują przedsiębiorstwa z branży transportu, logistyki i motoryzacji (75 proc.), energetyki i usług komunalnych (75 proc.) oraz IT (74 proc.) – wynika z danych ManpowerGroup.

Zasoby ludzkie

Polska Rządzą w PLGBC

schedule 04 lipca 2023
Opr./edited by JC

Odbyło się walne zebranie członków Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC. Na trzyletnią kadencję powołano nowego prezydenta oraz zarząd, a także komisję rewizyjną.

Zasoby ludzkie

Europa Segro z większym zarządem

schedule 27 czerwca 2023
Opr./edited by MR

Segro powołała w skład zarządu nowych członków: Marco Simonettiego, Jamesa Craddocka, Paula Dunne’a i Andrew Pilswortha. Jednocześnie, Andy Gulliford, chief operating officer Segro ustępuje z roli członka zarządu. 

Zasoby ludzkie

Europa Środkowo-Wschodnia Tadeusza już nic nie rusza

schedule 20 października 2022
Opr./edited by MR

Tadeusz Jachowicz, dyrektor zarządzający Gleeds Polska i dyrektor regionalny Gleeds Europe Holding na Europę Środkowo-Wschodnią, po 27 latach pracy odchodzi z firmy i kończy karierę zawodową. Od stycznia 2023 roku jego obowiązki na stanowisku dyrektora regionalnego przejmie Vladimir Bily.

Zasoby ludzkie

Polska Jachna żegna się z 7R

schedule 14 lipca 2022
Opr./edited by JC

Łukasz Jachna, członek zarządu i szef działu rynków kapitałowych w 7R, podjął decyzję o odejściu z firmy. Kierownictwo nad capital markets będzie sprawował jeszcze do końca września.

Wydanie 7 (290) lipiec 2024

Kategorie