EN

Zasoby ludzkie

RSS
Zasoby ludzkie

Nowy doradca startuje na rynku

schedule 05 maja 2020
Opr./edited by TSG

POLSKA Robert Z. Karniewski stanął na czele spółki Reina Partners – nowego podmiotu na rynku nieruchomości komercyjnych, którego podstawą działalności ma być doradztwo transakcyjne i reprezentacja najemcy. Specyfika firmy polega na poszerzaniu usług poprzez zrzeszanie niezależnych ekspertów z rynku.

Zasoby ludzkie

Antal: wynagrodzenia nie powinny spaść

schedule 29 kwietnia 2020
Opr./edited by TSG

POLSKA Antal opublikował 9. edycję Raportu Płacowego, wskazującego poziom wynagrodzeń na stanowiskach specjalistycznych i menedżerskich. Eksperci firmy prognozują, że mimo iż wzrost wynagrodzeń nie będzie tak odczuwalny w bieżącym roku, to w większości przypadków poziom płac utrzyma się na podobnym poziomie do ubiegłego roku.

Zasoby ludzkie

Nowy szef Cushmana w Polsce

schedule 22 kwietnia 2020
Opr./edited by TSG

POLSKA Krzysztof Misiak został nowym dyrektorem polskiego oddziału międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield. Zastąpi on na tym stanowisku Charlesa Taylora, który rozstaje się z firmą po 30 latach pracy.

Zasoby ludzkie

Dachser z nowym zarządem

schedule 27 marca 2020
Opr./edited by AKL

ŚWIAT Po 31 latach współpracy w zarządzie Dachser prezes firmy, Bernhard Simon, i jego zastępca, Michael Schilling, COO Road Logistics, przejdą w 2021 roku do rady nadzorczej operatora logistycznego, przy czym Bernhard Simon zajmie stanowisko przewodniczącego. Burkhard Eling, który dołączył do władz Dachser w 2013 roku jako członek zarządu odpowiedzialny za finanse, zostanie 1 stycznia 2021 roku nowym prezesem.

Zasoby ludzkie

Praca zdalna – jak to robią w Colliersie?

schedule 24 marca 2020
Eurobuild CEE

POLSKA Firmom, które dostrzegły korzyść i zaczęły już wcześniej wdrażać tryb pracy zdalnej, z pewnością łatwiej było przejść na masowy home office spowodowany pandemią koronawirusa. Colliers International już w 2014 roku uruchomił biuro, które działa w formie elastycznej i jest w pełni przystosowane od strony infrastruktury technicznej do pracy zdalnej – podaje Collers.

Zasoby ludzkie

Zmiany na szczycie

schedule 19 marca 2020
Opr./edited by AKL

EUROPA Oliver Schumy, dyrektor generalny Immofinanz AG, zrezygnował 18 marca 2020 roku ze stanowiska członka zarządu spółki.

Zasoby ludzkie

Sześć zasad efektywnej pracy z domu

schedule 17 marca 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA Eksperci CBRE wskazują na sześć zasad, które pomogą jak najlepiej zorganizować pracę w domu. Należą do nich m.in. stworzenie przestrzeni biurowej w mieszkaniu i szczegółowy plan dnia.

Zasoby ludzkie

Koronawirus – firmy przechodzą na zdalną pracę

schedule 11 marca 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA W dużych aglomeracjach kolejne firmy zamykają siedziby i decydują się na pracę zdalną ze względu na zagrożenie koronawirusem. Spotkania przenoszą się do świata technologii, co wcześniej było trendem, a dziś stanowi konieczność. Z raportu firmy Devire „Rynek Zmiany Pracy” wynika, że firmy, które dotychczas nie były otwarte na takie rozwiązania, muszą zmienić swoją politykę i dostosować do realiów.

Zasoby ludzkie

Demografia działa na korzyść miast azjatyckich

schedule 19 lutego 2020
Opr./edited by AZ

ŚWIAT Z raportu „Demographic Shifts: The World in 2030”, przygotowanego przez firmę Cushman & Wakefield, wynika, że niebawem blisko 693 mln osób z powojennego wyżu demograficznego osiągnie wiek emerytalny, a 1,3 mld ludzi z pokolenia Z będzie wchodzić na rynek pracy. Zyskać na tym ma Azja, stracą natomiast Europa i Ameryka Północna.

Zasoby ludzkie

Budowlanka w gorszym humorze

schedule 03 lutego 2020
Opr./edited by TC

POLSKA Początek roku 2020 przyniósł gwałtowne pogorszenie nastrojów wśród firm budowlanych w Polsce, szczególnie jeśli chodzi o postrzeganie uciążliwości kosztów zatrudnienia oraz obciążeń fiskalnych – podaje firma badawcza Spectis. Główne przyczyny spadku nastrojów to ponad 15-procentowy wzrost płacy minimalnej, 10-procentowy wzrost kwoty obowiązkowych składek na ubezpieczenia społeczne dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą w budownictwie, a także wprowadzenie w większych firmach budowlanych Pracowniczych Planów Kapitałowych lub – alternatywnych dla nich – Pracowniczych Planów Emerytalnych.

Zasoby ludzkie

Colliers inwestuje w pracownika

schedule 30 stycznia 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA Przyjazne i kreatywne środowisko pracy oraz pozytywne opinie pracowników zapewniły firmie Colliers tytuł „Inwestor w Kapitał Ludzki”, przyznawany przez Fundację Digital Knowledge Observatory.

Zasoby ludzkie

Wyższa płaca i kontrole PIP-u

schedule 30 stycznia 2020
Opr./edited by AKL

POLSKA Handel jest jednym z fundamentów rozwoju gospodarczego, szczególnie na obszarach mniej uprzemysłowionych. W Polsce w sektorze tym pracuje 1,3 mln osób i pod tym względem handel ustępuje miejsca tylko przemysłowi. Zdaniem ekspertów kancelarii Deloitte Legal zmiany w prawie, w tym podwyższenie płacy minimalnej, mogą znacząco wpłynąć na branżę handlową. W związku z tym, że poziom wynagrodzeń w poszczególnych sektorach wyrówna się, sieci handlowe będą musiały zintensyfikować działania, aby wzmocnić swoją markę pracodawcy.

Zasoby ludzkie

Menedżerowie dostrzegają atuty mniejszych miast  

schedule 21 stycznia 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA Z dziewiątej edycji badania firmy Antal "Aktywność specjalistów i menedżerów na rynku pracy" wynika, że relokację zawodową rozważa blisko 68 proc. specjalistów i menedżerów. W czołówce miast najbardziej atrakcyjnych pod tym kątem są: Warszawa, Wrocław, Kraków i Trójmiasto. Rośnie także zainteresowanie przeprowadzką do Poznania, Katowic i Łodzi i pierwszy raz w historii badania – do Rzeszowa.

Zasoby ludzkie

Nowy szef JLL na Europę Środkowo-Wschodnią

schedule 20 stycznia 2020
Tomasz Szpyt-Grzegórski

EUROPA Sabine Eckhardt została nowym CEO JLL na Europę Środkową. Stanowisko obejmie 1 maja. Podlegać jej będą m.in. Polska, Czechy, Węgry, Rumunia i Słowacja.

Zasoby ludzkie

Rynek pracy się stabilizuje

schedule 16 stycznia 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA W 2019 roku pracodawcy zamieścili na portalu Pracuj.pl ponad 556 tys. ofert pracy. Jak podaje Pracuj.pl to drugi najlepszy wynik w ostatnich 20 latach i zarazem trzeci z rzędu, w którym liczba ogłoszeń na portalu przekroczyła pół miliona.

Zasoby ludzkie

Sektor usług dla biznesu ma nowe wyzwania

schedule 15 stycznia 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA Coraz więcej firm z sektora usług dla biznesu obawia się wyzwań związanych z kosztami zatrudnienia, rotacją pracowników i rosnącą konkurencją – wynika z najnowszego raportu płacowego firmy Hays Poland.

Zasoby ludzkie

Mniej ofert z początkiem roku

schedule 03 stycznia 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA W pierwszym kwartale 2020 roku najwięcej ofert pracy będzie we wschodnim i północno-zachodnim regionie kraju. Na drugim biegunie znajduje się Polska południowo-zachodnia i centralna, gdzie nowych stanowisk będzie mniej – wynika z raportu „Barometr Manpower Group Perspektyw Zatrudnienia”.

Zasoby ludzkie

Relacje z kolegami i przełożonymi najważniejsze

schedule 23 grudnia 2019
Opr./edited by TC

POLSKA Na przestrzeni tego roku średnio 46 proc. Polaków było zadowolonych z wysokości swojego wynagrodzenia – pokazują wyniki badania „Confidence Index” podsumowujące cztery kwartały 2019 roku. Jednak niesatysfakcjonujące zarobki były czynnikiem motywującym do zmiany pracy dla podobnego odsetka ankietowanych (43 proc.).

Zasoby ludzkie

Cushman stawia na zaufanie i elastyczność

schedule 19 grudnia 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Firma Cushman & Wakefield wprowadziła dla swoich pracowników w Polsce elastyczny model pracy. Celem ma być swobodne zarządzanie czasem i osiągnięcie równowagi między życiem prywatnym a pracą.

Zasoby ludzkie

Mniej wakatów w transporcie i logistyce

schedule 19 grudnia 2019
Opr./edited by AZ

EUROPA W sektorze transportu i logistyki ofert będzie mniej niż przed rokiem, a konkurencja o miejsce pracy większa – wynika z raportu Manpower Group.

Wydanie 4 (287) kwiecień 2024

Kategorie