EN

Zasoby ludzkie

RSS
Zasoby ludzkie

Menedżerowie dostrzegają atuty mniejszych miast  

schedule 21 stycznia 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA Z dziewiątej edycji badania firmy Antal "Aktywność specjalistów i menedżerów na rynku pracy" wynika, że relokację zawodową rozważa blisko 68 proc. specjalistów i menedżerów. W czołówce miast najbardziej atrakcyjnych pod tym kątem są: Warszawa, Wrocław, Kraków i Trójmiasto. Rośnie także zainteresowanie przeprowadzką do Poznania, Katowic i Łodzi i pierwszy raz w historii badania – do Rzeszowa.

Zasoby ludzkie

Nowy szef JLL na Europę Środkowo-Wschodnią

schedule 20 stycznia 2020
Tomasz Szpyt-Grzegórski

EUROPA Sabine Eckhardt została nowym CEO JLL na Europę Środkową. Stanowisko obejmie 1 maja. Podlegać jej będą m.in. Polska, Czechy, Węgry, Rumunia i Słowacja.

Zasoby ludzkie

Rynek pracy się stabilizuje

schedule 16 stycznia 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA W 2019 roku pracodawcy zamieścili na portalu Pracuj.pl ponad 556 tys. ofert pracy. Jak podaje Pracuj.pl to drugi najlepszy wynik w ostatnich 20 latach i zarazem trzeci z rzędu, w którym liczba ogłoszeń na portalu przekroczyła pół miliona.

Zasoby ludzkie

Sektor usług dla biznesu ma nowe wyzwania

schedule 15 stycznia 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA Coraz więcej firm z sektora usług dla biznesu obawia się wyzwań związanych z kosztami zatrudnienia, rotacją pracowników i rosnącą konkurencją – wynika z najnowszego raportu płacowego firmy Hays Poland.

Zasoby ludzkie

Mniej ofert z początkiem roku

schedule 03 stycznia 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA W pierwszym kwartale 2020 roku najwięcej ofert pracy będzie we wschodnim i północno-zachodnim regionie kraju. Na drugim biegunie znajduje się Polska południowo-zachodnia i centralna, gdzie nowych stanowisk będzie mniej – wynika z raportu „Barometr Manpower Group Perspektyw Zatrudnienia”.

Zasoby ludzkie

Relacje z kolegami i przełożonymi najważniejsze

schedule 23 grudnia 2019
Opr./edited by TC

POLSKA Na przestrzeni tego roku średnio 46 proc. Polaków było zadowolonych z wysokości swojego wynagrodzenia – pokazują wyniki badania „Confidence Index” podsumowujące cztery kwartały 2019 roku. Jednak niesatysfakcjonujące zarobki były czynnikiem motywującym do zmiany pracy dla podobnego odsetka ankietowanych (43 proc.).

Zasoby ludzkie

Cushman stawia na zaufanie i elastyczność

schedule 19 grudnia 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Firma Cushman & Wakefield wprowadziła dla swoich pracowników w Polsce elastyczny model pracy. Celem ma być swobodne zarządzanie czasem i osiągnięcie równowagi między życiem prywatnym a pracą.

Zasoby ludzkie

Mniej wakatów w transporcie i logistyce

schedule 19 grudnia 2019
Opr./edited by AZ

EUROPA W sektorze transportu i logistyki ofert będzie mniej niż przed rokiem, a konkurencja o miejsce pracy większa – wynika z raportu Manpower Group.

Zasoby ludzkie

Zmiany na czele PFR Nieruchomości

schedule 19 grudnia 2019
Opr./edited by AKL

POLSKA PFN Nieruchomości zmienia kierownictwo. Prezes Mirosław Barszcz i wiceprezes zarządu Grzegorz Muszyński będą pełnić swoje funkcje do 31 grudnia 2019 roku. W styczniu zostanie ogłoszony konkurs, który wyłoni nowych członków zarządu.

Zasoby ludzkie

Tomasz Trzósło na czele EPP

schedule 17 grudnia 2019
Opr./edited by AKL

POLSKA Tomasz Trzósło zostanie nominowany na stanowisko prezesa zarządu EPP. Ma on zastąpić Hadley’a Deana, którego kadencja wygasa. Trzósło ma objąć stanowisko w maju 2020 roku, a nominacja wymaga zatwierdzenia przez walne zgromadzenie akcjonariuszy.

Zasoby ludzkie

Poligloci mogą przebierać w ofertach

schedule 13 grudnia 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Z ostatniego raportu firmy Devire „Rynek Zmiany Pracy” wynika, że w ciągu ostatniego roku podwyżkę otrzymała niemal połowa pracowników. Jednocześnie aż 61 proc. osób, które nie dostało podwyżki, chce zmienić pracę i aktywnie jej szuka. Wynagrodzenie nadal jest ważnym czynnikiem determinującym decyzje zawodowe.

Zasoby ludzkie

Nowe władze ABSL-u

schedule 10 grudnia 2019
Eurobuild CEE

POLSKA Walne zgromadzenie ABSL-u, organizacji branżowej sektora nowoczesnych usług dla biznesu, wybrało nowe władze. Dwuletnia kadencja rady strategicznej i komisji rewizyjnej rozpocznie się w styczniu 2020.

Zasoby ludzkie

Już nie rynek pracownika?

schedule 10 grudnia 2019
Opr./edited by AKL

POLSKA W pierwszym kwartale nowego roku 6 proc. polskich pracodawców będzie poszukiwać nowych pracowników, podczas gdy 3 proc. planuje redukować zespoły – wynika z raportu Manpowergroup na temat prognoz rekrutacyjnych firm. Najłatwiej o nową pracę będzie w budownictwie, produkcji przemysłowej oraz w energetyce, gazownictwie i wodociągach. Najtrudniej w restauracjach i hotelach. Szanse na znalezienie nowej pracy będą najmniejsze od dwóch lat.

Zasoby ludzkie

Ekologia staje się priorytetem dla firm

schedule 25 listopada 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Coraz więcej firm odczuwa presję, aby wprowadzać proekologiczne rozwiązania do swojej działalności, zarówno ze strony konsumentów, jak i samych pracowników – przekonują eksperci Hays Poland.

Zasoby ludzkie

Polacy nie boją się robotów

schedule 21 listopada 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Bankowość, ubezpieczenia, księgowość, inżynieria, produkcja, logistyka i magazynowanie – to branże, które najbardziej doświadczyły automatyzacji pracy. Z badania firmy Devire wynika jednak, że tylko 8 proc. respondentów obawia się utraty pracy z tego powodu.

Zasoby ludzkie

Żywe srebro rynku pracy

schedule 20 listopada 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Jaka jest sytuacja zawodowa pokolenia 50+? Czy polski rynek pracy jest gotowy na wykorzystanie potencjału tzw. silversów? Na te pytania starają się odpowiedzieć autorzy raportu „Pokolenie 50+ w pracy – prawda i stereotypy” opracowaego przez firmy Essilor Polonia i Bigram.

Zasoby ludzkie

Uczelnia bardziej dostępna

schedule 19 listopada 2019
Opr./edited by TC

POLSKA Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło wyniki konkursu "Uczelnia dostępna", do dofinansowania zostało wybranych 85 projektów na łączną kwotę ponad 320 mln zł. Konkurs jest jednym z działań w ramach rządowego programu Dostępność Plus.

Zasoby ludzkie

Ile zarabia się w nieruchomościach

schedule 18 listopada 2019
Opr./edited by AKL

POLSKA Najbardziej opłaca się pracować w sektorze zarządzania nieruchomościami bądź w sprzedaży i marketingu.

Jak będzie wyglądać praca w przyszłości?

schedule 14 listopada 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Cyfryzacja staje się wyzwaniem dla bezpieczeństwa i zdrowia pracowników. W ciągu najbliższych dziesięciu lat technologie zmienią sposób, w jaki pracujemy. Aby lepiej przewidzieć przyszłe zagrożenia Europejska Agencja Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy (EU-OSHA) opracowała scenariusze przyszlości.

Ubrania i buty górą

schedule 12 listopada 2019
Opr./edited by AKL

EUROPA Europejska Agencja Wykonawcza ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw (EASME) oraz Dyrekcja Generalna ds. Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i MŚP rozpoczynają kampanię finansowaną przez Komisję Europejską „Plan współpracy sektorowej w zakresie umiejętności. Rozwój kariery w sektorze tekstylnym/odzieżowym/skórzanym/obuwniczym (TCLF)”. Jej celem jest promowanie wśród osób poszukujących pracy – koncentrując się w szczególności na osobach do 30 roku życia – zatrudnienia w przemyśle TCLF, który wyróżnia się jako jeden z najbardziej strategicznych sektorów gospodarki UE.

Wydanie 11 (283) listopad 2023

Kategorie