EN

Zasoby ludzkie

RSS
Zasoby ludzkie

Praca zmienia oblicze

schedule 06 listopada 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Roboty weszły do fabryk i biur a automatyzacja i sztuczna inteligencja zmieniają pracę w firmach. W rezultacie zmienia się również kultura organizacyjna firm – wynika z raportu „The 7 Drivers Shaping The Future of Work” – przygotowanego przez Talent Alpha oraz partnerów: Hays, KKS Savills, Transformant, Digital Readiness Institute oraz Inicjatywę Mobilności Pracy.

Zasoby ludzkie

Są zestresowani, chcą zmienić pracę i pracować w domu

schedule 05 listopada 2019
Opr./edited by AKL

POLSKA HR Design Group przeprowadziło kolejne badanie pracowników branży nieruchomości i budownictwa. Według zebranych danych, blisko 40 proc. badanych zamierza zmienić pracę w ciągu 12 miesięcy.

Zasoby ludzkie

Nowoczesne biuro kartą przetargową

schedule 28 października 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Tylko co piąta firma wpisuje technologie w swoją strategię. Zmieniające się potrzeby pracowników zmuszają jednak pracodawców do zaakceptowania faktu, że technologia ma kluczowe znaczenie w miejscu pracy – wynika z raportu CBRE „Proptech Index 2019 Zaawansowanie technologiczne biurowców a oczekiwania i potrzeby cyfrowe najemców”.

Specjaliści na wagę złota

schedule 22 października 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Z dziewiątej edycji badania „Aktywność specjalistów i menedżerów na rynku pracy” zrealizowanego przez firmę Antal wynika, że zdobycie specjalistów staje się dziś jednym z wyzwań polskich firm, które muszą rywalizować o talenty.

Amazon zatrudni przed świętami

schedule 21 października 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Firma Amazon stworzy ponad 9 tys. sezonowych miejsc pracy na okres przedświąteczny. Pracownicy sezonowi będą wsparciem przy realizacji świątecznych zamówień.

Zasoby ludzkie

Biuro powinno być czyste

schedule 15 października 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Liczy się czyste biuro w dogodnej lokalizacji. Pracownicy chcą mieć także wpływ na wygląd biura, w którym pracują – wynika z raportu "What Workers Want" firmy Savills.

Zasoby ludzkie

Hays o wyzwaniach rynku pracy

schedule 14 października 2019

ŚWIAT Wyhamowanie wzrostu płac jest fenomenem obserwowanym na całym świecie, mimo że w ostatnich latach globalna gospodarka doświadczyła spadku wskaźniku bezrobocia – wynika z najnowszego raportu Hays Global Skills Index 2019/20, opracowanego we współpracy z instytutem badawczym Oxford Economics.

Zasoby ludzkie

Cztery pokolenia na rynku pracy

schedule 07 października 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Obecnie na rynku pracy spotykają się przedstawiciele czterech pokoleń. W swoim najnowszym raporcie „Generacja dobrej kariery” firma Pracuj.pl zbadała ich stosunek do pracy.

Zasoby ludzkie

Brak pracowników to mit

schedule 04 października 2019
Opr./edited by AKL

POLSKA Polska Firma Doradcza przygotowuje raport na temat kondycji małych i średnich firm w Polsce. Pierwsze dane pokazują, że prawdziwym problemem ponad 90 proc. podmiotów, których menedżerowie zgłaszają brak pracowników, jest brak danych na temat zapotrzebowania na pracę ludzką, deficyt kompetencji oraz niewielka inicjatywa menedżerów średniego i wyższego szczebla. Badaniem objęte są MSP m.in. z branży produkcyjnej i usługowej, o obrotach przekraczających 30 mln zł rocznie i zatrudniających ponad 100 osób. Analizie poddane zostały przyczyny niskiej lub malejącej rentowności oraz brak znaczących przewag konkurencyjnych.

Zasoby ludzkie

Nowa praktyka u TPA

schedule 04 października 2019
Opr./edited by AKL

POLSKA TPA Poland uruchamia kolejną praktykę biznesową: Real Estate Service. Są to m.in. kompleksowe usługi brokerskie i doradztwa inwestycyjnego w zakresie nieruchomości komercyjnych, wycen, finansowania i refinansowania.

Zasoby ludzkie

Czas na emeryturę

schedule 20 września 2019
Opr./edited by AKL

POLSKA Po 23 latach pracy w spółce Globe Trade Centre, jej dyrektor generalny, Piotr Kroenke, postanowił przejść na emeryturę.

Zasoby ludzkie

Patryk Felmet odchodzi z Portu Gdańskiego

schedule 19 września 2019
Opr./edited by AKL

POLSKA Dyrektor Działu Marketingu i Komunikacji, Patryk Felmet, po dwóch latach rozstaje się z zarządem Morskiego Portu Gdańsk. Odchodzi ze spółki, by rozwijać własną agencję marketingową i zarządzać jednym z najbardziej rozpoznawalnych browarów rzemieślniczych w Trójmieście.

Zasoby ludzkie

W biurze liczy się osobowość

schedule 13 września 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA JLL oraz biurowa spółka firmy Skanska przyjrzały się preferencjom pracowników biur w Polsce. W efekcie wyróżniły pięć osobowości i stylów pracy, które mają różne potrzeby i oczekiwania względem biurowej przestrzeni.

Demografia to wyzwanie dla rynku pracy

schedule 12 września 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Proces starzenia się społeczeństwa będzie postępował. Zmiany demograficzne i zatrudnienie dojrzałych pracowników są więc wyzwaniem dla rynku pracy – oceniają eksperci firmy Hays Poland.

Tymczasowa praca sposobem na problemy firm

schedule 11 września 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Agencje pracy tymczasowej coraz częściej wspierają polskie firmy w procesie rekrutacji i bezpośrednim zatrudnianiu pracowników – wynika z raportu przeprowadzonego na zlecenie firmy Otto Work Force Polska.

Zasoby ludzkie

Słabnie zapał rekrutacyjny polskich firm

schedule 10 września 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Pomimo, że nadal 13 proc. polskich przedsiębiorstw chce powiększać swoje zespoły, optymizm pracodawców jest słabszy niż przed rokiem – wynika z najnowszego Barometru Perspektyw Zatrudnienia Manpower Group.

Chatbot w roli mentora

schedule 09 września 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Nowe technologie kuszą pracodawców optymalizacją kosztów, z drugiej strony budzą obawy pracowników. Zdaniem ekspertów firmy HRK mogą przynieść korzyści obu stronom, sprawdzając się zwłaszcza w szkoleniach.

Zasoby ludzkie

Ronson bez prezesa

schedule 04 września 2019
Opr./edited by AKL

POLSKA Zarząd spółki Ronson Development poinformował o rezygnacji z funkcji prezesa i członka zarządu spółki Nira Netzera.

Zasoby ludzkie

Moore Stephens połączony z TPA

schedule 02 września 2019
Opr./edited by TC

POLSKA Ponad 60 ekspertów i specjalistów podatkowych, księgowych i audytorów pracujących dotychczas pod szyldem Moore Stephens dołączyło do warszawskich działów doradztwa podatkowego, audytu oraz outsourcingu księgowości i płac firmy doradczej TPA Poland.

Zasoby ludzkie

Pokaż mi biuro, a powiem ci, czy chcę z Tobą pracować

schedule 26 sierpnia 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Z danych firmy Devire wynika, że już co drugi kandydat rozważa ofertę pracy biorąc pod uwagę siedzibę firmy i jej lokalizację.

Wydanie 11 (283) listopad 2023

Kategorie