EN

Zasoby ludzkie

RSS
Zasoby ludzkie

Zmiany na czele PFR Nieruchomości

schedule 19 grudnia 2019
Opr./edited by AKL

POLSKA PFN Nieruchomości zmienia kierownictwo. Prezes Mirosław Barszcz i wiceprezes zarządu Grzegorz Muszyński będą pełnić swoje funkcje do 31 grudnia 2019 roku. W styczniu zostanie ogłoszony konkurs, który wyłoni nowych członków zarządu.

Zasoby ludzkie

Tomasz Trzósło na czele EPP

schedule 17 grudnia 2019
Opr./edited by AKL

POLSKA Tomasz Trzósło zostanie nominowany na stanowisko prezesa zarządu EPP. Ma on zastąpić Hadley’a Deana, którego kadencja wygasa. Trzósło ma objąć stanowisko w maju 2020 roku, a nominacja wymaga zatwierdzenia przez walne zgromadzenie akcjonariuszy.

Zasoby ludzkie

Poligloci mogą przebierać w ofertach

schedule 13 grudnia 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Z ostatniego raportu firmy Devire „Rynek Zmiany Pracy” wynika, że w ciągu ostatniego roku podwyżkę otrzymała niemal połowa pracowników. Jednocześnie aż 61 proc. osób, które nie dostało podwyżki, chce zmienić pracę i aktywnie jej szuka. Wynagrodzenie nadal jest ważnym czynnikiem determinującym decyzje zawodowe.

Zasoby ludzkie

Nowe władze ABSL-u

schedule 10 grudnia 2019
Eurobuild CEE

POLSKA Walne zgromadzenie ABSL-u, organizacji branżowej sektora nowoczesnych usług dla biznesu, wybrało nowe władze. Dwuletnia kadencja rady strategicznej i komisji rewizyjnej rozpocznie się w styczniu 2020.

Zasoby ludzkie

Już nie rynek pracownika?

schedule 10 grudnia 2019
Opr./edited by AKL

POLSKA W pierwszym kwartale nowego roku 6 proc. polskich pracodawców będzie poszukiwać nowych pracowników, podczas gdy 3 proc. planuje redukować zespoły – wynika z raportu Manpowergroup na temat prognoz rekrutacyjnych firm. Najłatwiej o nową pracę będzie w budownictwie, produkcji przemysłowej oraz w energetyce, gazownictwie i wodociągach. Najtrudniej w restauracjach i hotelach. Szanse na znalezienie nowej pracy będą najmniejsze od dwóch lat.

Zasoby ludzkie

Ekologia staje się priorytetem dla firm

schedule 25 listopada 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Coraz więcej firm odczuwa presję, aby wprowadzać proekologiczne rozwiązania do swojej działalności, zarówno ze strony konsumentów, jak i samych pracowników – przekonują eksperci Hays Poland.

Zasoby ludzkie

Polacy nie boją się robotów

schedule 21 listopada 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Bankowość, ubezpieczenia, księgowość, inżynieria, produkcja, logistyka i magazynowanie – to branże, które najbardziej doświadczyły automatyzacji pracy. Z badania firmy Devire wynika jednak, że tylko 8 proc. respondentów obawia się utraty pracy z tego powodu.

Zasoby ludzkie

Żywe srebro rynku pracy

schedule 20 listopada 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Jaka jest sytuacja zawodowa pokolenia 50+? Czy polski rynek pracy jest gotowy na wykorzystanie potencjału tzw. silversów? Na te pytania starają się odpowiedzieć autorzy raportu „Pokolenie 50+ w pracy – prawda i stereotypy” opracowaego przez firmy Essilor Polonia i Bigram.

Zasoby ludzkie

Uczelnia bardziej dostępna

schedule 19 listopada 2019
Opr./edited by TC

POLSKA Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło wyniki konkursu "Uczelnia dostępna", do dofinansowania zostało wybranych 85 projektów na łączną kwotę ponad 320 mln zł. Konkurs jest jednym z działań w ramach rządowego programu Dostępność Plus.

Zasoby ludzkie

Ile zarabia się w nieruchomościach

schedule 18 listopada 2019
Opr./edited by AKL

POLSKA Najbardziej opłaca się pracować w sektorze zarządzania nieruchomościami bądź w sprzedaży i marketingu.

Jak będzie wyglądać praca w przyszłości?

schedule 14 listopada 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Cyfryzacja staje się wyzwaniem dla bezpieczeństwa i zdrowia pracowników. W ciągu najbliższych dziesięciu lat technologie zmienią sposób, w jaki pracujemy. Aby lepiej przewidzieć przyszłe zagrożenia Europejska Agencja Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy (EU-OSHA) opracowała scenariusze przyszlości.

Ubrania i buty górą

schedule 12 listopada 2019
Opr./edited by AKL

EUROPA Europejska Agencja Wykonawcza ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw (EASME) oraz Dyrekcja Generalna ds. Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i MŚP rozpoczynają kampanię finansowaną przez Komisję Europejską „Plan współpracy sektorowej w zakresie umiejętności. Rozwój kariery w sektorze tekstylnym/odzieżowym/skórzanym/obuwniczym (TCLF)”. Jej celem jest promowanie wśród osób poszukujących pracy – koncentrując się w szczególności na osobach do 30 roku życia – zatrudnienia w przemyśle TCLF, który wyróżnia się jako jeden z najbardziej strategicznych sektorów gospodarki UE.

Zasoby ludzkie

Praca zmienia oblicze

schedule 06 listopada 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Roboty weszły do fabryk i biur a automatyzacja i sztuczna inteligencja zmieniają pracę w firmach. W rezultacie zmienia się również kultura organizacyjna firm – wynika z raportu „The 7 Drivers Shaping The Future of Work” – przygotowanego przez Talent Alpha oraz partnerów: Hays, KKS Savills, Transformant, Digital Readiness Institute oraz Inicjatywę Mobilności Pracy.

Zasoby ludzkie

Są zestresowani, chcą zmienić pracę i pracować w domu

schedule 05 listopada 2019
Opr./edited by AKL

POLSKA HR Design Group przeprowadziło kolejne badanie pracowników branży nieruchomości i budownictwa. Według zebranych danych, blisko 40 proc. badanych zamierza zmienić pracę w ciągu 12 miesięcy.

Zasoby ludzkie

Nowoczesne biuro kartą przetargową

schedule 28 października 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Tylko co piąta firma wpisuje technologie w swoją strategię. Zmieniające się potrzeby pracowników zmuszają jednak pracodawców do zaakceptowania faktu, że technologia ma kluczowe znaczenie w miejscu pracy – wynika z raportu CBRE „Proptech Index 2019 Zaawansowanie technologiczne biurowców a oczekiwania i potrzeby cyfrowe najemców”.

Specjaliści na wagę złota

schedule 22 października 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Z dziewiątej edycji badania „Aktywność specjalistów i menedżerów na rynku pracy” zrealizowanego przez firmę Antal wynika, że zdobycie specjalistów staje się dziś jednym z wyzwań polskich firm, które muszą rywalizować o talenty.

Amazon zatrudni przed świętami

schedule 21 października 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Firma Amazon stworzy ponad 9 tys. sezonowych miejsc pracy na okres przedświąteczny. Pracownicy sezonowi będą wsparciem przy realizacji świątecznych zamówień.

Zasoby ludzkie

Biuro powinno być czyste

schedule 15 października 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Liczy się czyste biuro w dogodnej lokalizacji. Pracownicy chcą mieć także wpływ na wygląd biura, w którym pracują – wynika z raportu "What Workers Want" firmy Savills.

Zasoby ludzkie

Hays o wyzwaniach rynku pracy

schedule 14 października 2019

ŚWIAT Wyhamowanie wzrostu płac jest fenomenem obserwowanym na całym świecie, mimo że w ostatnich latach globalna gospodarka doświadczyła spadku wskaźniku bezrobocia – wynika z najnowszego raportu Hays Global Skills Index 2019/20, opracowanego we współpracy z instytutem badawczym Oxford Economics.

Zasoby ludzkie

Cztery pokolenia na rynku pracy

schedule 07 października 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Obecnie na rynku pracy spotykają się przedstawiciele czterech pokoleń. W swoim najnowszym raporcie „Generacja dobrej kariery” firma Pracuj.pl zbadała ich stosunek do pracy.

Wydanie 5 (288) maj 2024

Kategorie