EN

Zasoby ludzkie

RSS
Zasoby ludzkie

Transport i logistyka potrzebują rąk do pracy

schedule 25 czerwca 2019
Opr./edited by AKL

POLSKA Co piąta firma zajmująca się transportem i logistyką chce w najbliższym kwartale zwiększyć liczbę pracowników, co trzydziesta planuje redukcje etatów. Choć dla osób zainteresowanych pracą w tej branży to bardzo dobra informacja, tak dla firm to sygnał, że będą mieć wielu konkurentów w rywalizacji o kadry.

Lewe zwolnienie? Komputer je wytropi

schedule 19 czerwca 2019
Opr./edited by TC

ŚWIAT Big data i analizy predykcyjne pozwalają przewidywać nieobecności pracowników lub nawet ich odejścia z pracy – wynika z badania "Workforce of the Future" przeprowadzonego przez PwC.

Mniej optymizmu wśród pracodawców

schedule 11 czerwca 2019
Anna Pakulniewicz

POLSKA W nadchodzącym kwartale najwięcej pracowników będą poszukiwać firmy działające w transporcie i logistyce, w produkcji przemysłowej oraz w przemyśle wydobywczym. Niewielkie redukcje etatów planują przedsiębiorstwa z sektora energetyki, gazownictwa i wodociągów. W ujęciu regionalnym najwięcej rąk do pracy będzie potrzebnych w Polsce południowo-zachodniej i właśnie tam w najbliższym kwartale można spodziewać się zwiększonej liczby ofert pracy i silnej rywalizacji o kadry. Polscy pracodawcy są dużo bardziej ostrożni w swoich deklaracjach niż przed rokiem – wynika z raportu „Barometr ManpowerGroup Perspektyw Zatrudnienia”.

Zasoby ludzkie

Stanislav Frnka w Griffinie

schedule 10 czerwca 2019
Rafał Ostrowski
dziennikarz

POLSKA Stanislav Frnka, były prezes zarządu firmy HB Reavis w Polsce, dołączył do spółki Griffin Real Estate jako senior partner.

Zasoby ludzkie

Zmiany w Ceetrusie

schedule 05 czerwca 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Firma Ceetrus przeprowadza zmiany w strukturze zarządzania.

Zasoby ludzkie

Jeronimo kusi studentów

schedule 05 czerwca 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Firma Jeronimo Martins Polska (JMP) znalazła się w gronie najbardziej pożądanych pracodawców wśród studentów. Właściciel sieci sklepów Biedronka zajął piąte miejsce w badaniu międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC w kategorii Pracodawca Roku.

Zasoby ludzkie

Profilaktyka podstawą bezpieczeństwa w pracy

schedule 05 czerwca 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Z danych GUS wynika, że w ubiegłym roku utworzono blisko 50 tys. nowych miejsc pracy w transporcie i gospodarce magazynowej. To wzrost o blisko 20 tys. w ciągu ostatnich czterech lat. Dla rozwoju branży to szansa i zarazem wyzwanie.

Dyrektor od szczęścia

schedule 04 czerwca 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Chief Happiness Officer (CHO), czyli dyrektor ds. szczęścia to stanowisko, które coraz częściej pojawia się w zachodnich firmach. Do zadań takiej osoby jest m.in. zwiększenie zadowolenia pracowników oraz budowanie ich zaangażowania, dzięki czemu staną się bardziej efektywni w pracy. Według ekspertów stanowisko za kilka lat pojawi się również w Polsce.

Zasoby ludzkie

Kask z warkoczem

schedule 04 czerwca 2019
Eurobuild CEE

POLSKA Jeszcze kilkanaście lat temu sektor budowlany był uznawany za typowo męski, a kobiety nie odgrywały w nim pierwszoplanowych ról. Dziś, ze względu na zacieranie się granic wynikających z różnic płci, kobiety coraz częściej można spotkać na placach budowy. Już 12 proc. kierowników budowy to kobiety – wynika z badania firmy doradztwa personalnego HRK.

Zasoby ludzkie

Taki młody, a już FRICS

schedule 04 czerwca 2019
Opr./edited by TC

EUROPA W wieku 32 lat Łukasz Skowroński, dyrektor zarządzający Global Development LLP, został najmłodszym posiadaczem tytułu RICS Fellow (FRICS) w Europie Środkowo-Wschodniej oraz w krajach WNP.

Zasoby ludzkie

Hotelowa unia personalna

schedule 28 maja 2019
Anna Pakulniewicz

POLSKA Prezes Polskiego Holdingu Hotelowego (PHH), Gheorghe Marian Cristescu został wybrany na prezesa społki AMW Hotele. Taką decyzję podjęła rada nadzorcza spółki.

Skuteczność w biznesie nie ma płci

schedule 24 maja 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Z tegorocznego raportu firmy Hays Poland „Kobiety na rynku pracy 2019” wynika, że kobiety są obecnie w podobnym stopniu zadowolone z zajmowanego stanowiska, jak mężczyźni. Uprzedzenia w pracy są z kolei wynikiem kierowania się stereotypami. Dlatego ocena pracowników powinna odbywać się przez pryzmat ich kompetencji.

Zmiany kadrowe w Amreście

schedule 16 maja 2019
Eurobuild CEE

ŚWIAT Spółka Amrest Holdings poinformowała o zmianach kadrowych. Nowym prezesem (CEO) został Mark Chandler, a nowym dyrektorem finansowym Eduardo Zamarrip. Powołano też nowych niezależnych dyrektorów, którymi zostali Romana Sadurska i Emilio Fullaondo Botella.

Zasoby ludzkie

Poszukiwani specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa

schedule 14 maja 2019
Anna Pakulniewicz

POLSKA W polskich firmach brakuje 5 tys. specjalistów ds. cyberbepieczeństwa. Za rok będzie to już do 10 tys. osób.

Budownictwo i HoReCa poszkodowane przez brak pracowników najbardziej

schedule 10 maja 2019
Anna Pakulniewicz

POLSKA Małe i średnie firmy liczą na sezonowy wzrost sprzedaży, ale sen z powiek spędza im brak pracowników – wynika z Barometru EFL.

Zasoby ludzkie

Elastyczność ważniejsza niż prestiż

schedule 30 kwietnia 2019
Eurobuild CEE

POLSKA Ponad połowa respondentów twierdzi, że możliwość korzystania z elastycznych form pracy jest dla nich ważniejsza niż praca dla firmy cieszącej się prestiżem – wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez IWG, operatora elastycznych przestrzeni do pracy.

Pieniądze i rozwój i... etyka

schedule 24 kwietnia 2019
Anna Pakulniewicz

POLSKA Sześciu na 10 Polaków jest przekonanych, że nową pracę znajdzie w czasie krótszym niż trzy miesiące – wynika z badania Confidence Index przeprowadzonego w pierwszym kwartale 2019 roku przez firmę rekrutacyjną Michael Page. Ponadto możliwość zdobycia nowych umiejętności, perspektywa wyższych zarobków i chęć rozwoju zawodowego, to z kolei najczęstsze powody, dla których Polacy decydują się na zmianę pracodawcy.

Zasoby ludzkie

Średnia płaca rośnie wolniej

schedule 19 kwietnia 2019
Anna Pakulniewicz

POLSKA W marcu średnie wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw było o 5,7 proc. wyższe niż przed rokiem – wynika z raportu firmy Gerda Broker.

Zasoby ludzkie

PRCH wzmacnia zarząd

schedule 18 kwietnia 2019
Anna Pakulniewicz

POLSKA Eksperci z firm Amrest, Apsys, Atrium, Dentons, Pradera, Unibail i Yes zostali nowymi członkami zarządu Polskiej Rady Centrów Handlowych (PRCH).

Amazon rekrutuje

schedule 02 kwietnia 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Firma Amazon ogłosiła, że stworzy ponad 1 tys. nowych stałych miejsc pracy w nowym centrum logistyki e-commerce w Pawlikowicach pod Łodzią.

Wydanie 4 (287) kwiecień 2024

Kategorie