EN

Zasoby ludzkie

RSS
Zasoby ludzkie

Student rozwiąże bolączki rynku pracy?

schedule 15 listopada 2018
Anna Pakulniewicz

POLSKA Z ostatniego raportu przeprowadzonego na zlecenie Otto Work Force wnika, że 83 proc. studentów podejmuje pracę już podczas edukacji. Co trzeci badany rozważa po zakończeniu studiów wyjazd za granicę w celach zarobkowych. W roku akademickim 2016/17 uczyło się w Polsce 65,8 tys. mkw. studentów zagranicznych z 166 krajów, czyli o ponad 8,5 tys. więcej niż rok wcześniej.

Deloitte znów bierze trendy na ząb

schedule 13 listopada 2018
Anna Pakulniewicz

POLSKA Dynamicznie zmieniający się rynek pracy zmusza pracodawców do szybkiego reagowania na potrzeby pracowników. Aby trafniej przewidywać zachodzące w tym obszarze zmiany Deloitte po raz siódmy zaprasza HR-owców, liderów biznesowych oraz kadrę zarządzającą do wzięcia udziału w globalnym badaniu „Global Human Capital Trends”. Ankiety można wypełniać do 30 listopada.

Czekamy na karty podarunkowe

schedule 06 listopada 2018
Anna Pakulniewicz

POLSKA Dla polskich pracowników atrakcyjne miejsce pracy to takie, które pozwala się rozwijać i zdobywać nowe umiejętności. Przy wyborze pracodawcy duże znaczenie dla kandydatów mogą mieć także dodatki pozapłacowe. Choć najbardziej pożądane są szkolenia, pakiet medyczny czy też prywatne ubezpieczenie, to mile widziane przez pracowników są również dodatkowe dni urlopowe, czy darmowe przekąski w biurze – wynika z badania Confidence Index przeprowadzonego w trzecim kwartale 2018 roku przez firmę rekrutacyjną Michael Page.

Zasoby ludzkie

Capgemini zatrudnia masowo

schedule 24 października 2018
Anna Pakulniewicz

POLSKA Wystartowała ogólnopolska kampania rekrutacyjna Capgemini „Open for Open Minds”. Firma, działająca w obszarze doradztwa biznesowego, usług technologicznych i transformacji cyfrowej, poszukuje nowych talentów do swoich oddziałów, głównie w Małopolsce oraz na Śląsku.

Polowanie na magazynierów

schedule 23 października 2018
Opr./edited by TC

POLSKA Wraz z rosnącym rynkiem magazynowym zwiększa się zapotrzebowanie firm na pracowników tej specjalizacji. W połowie października na portalu Pracuj.pl kierowanych było do nich 1,4 tys. ogłoszeń o pracę.

Zasoby ludzkie

Budimex rekrutuje masowo i nietypowo

schedule 23 października 2018
Opr./edited by TC

POLSKA Budimex szuka ponad 1,1 tys. pracowników do końca 2019 roku, ponadto wprowadza zewnętrzny program rekomendacji nowych pracowników.

Zasoby ludzkie

Zmiana za sterami HB Reavis w Polsce

schedule 17 października 2018
Opr./edited by TSG

POLSKA HB Reavis powołał Petera Pecnika na stanowisko prezesa zarządu swojego oddziału w Polsce. Zastąpi on na tym stanowisku Stanislava Frnkę, który odchodzi z firmy po 12 latach.

Studenci wiedzą, o co chodzi

schedule 04 października 2018
Anna Pakulniewicz

POLSKA Już przy wyborze kierunku studiów młodzi Polacy rozpoczynają planowanie swojej kariery zawodowej. Jak wynika z analiz portalu Pracuj.pl, 76 proc. studentów chce po skończeniu uczelni rozwijać się zgodnie z wybranym kierunkiem.

Go Sport szuka pracowników-pasjonatów

schedule 01 października 2018
Opr./edited by AZ

POLSKA Sieć sportowa Go Sport chce nawiązać kontakt z pasjonatami sportu, którzy szukają pracy. W tym celu firma uruchomiła platformę Kariera.go-sport.pl.

279 tys. osób w centrach biznesowych

schedule 24 września 2018
Anna Pakulniewicz

POLSKA W ubiegłym roku liczba ofert pracy w SSC/BPO, R&D i IT wzrosła aż o 13 proc. Firmy szukają przede wszystkim kandydatów z biegłą znajomością języków obcych, wyspecjalizowanych w księgowości, finansach, obsłudze klienta, IT czy HR. Pracownicy zatrudnieni w centrach biznesowych mogą liczyć na wyższe wynagrodzenia, atrakcyjne benefity i szybką ścieżkę rozwoju kariery. O trendach w zatrudnieniu w centrach usług wspólnych mówi najnowszy raport firmy rekrutacyjnej Antal.

Elastyczność w cenie

schedule 24 września 2018
Anna Pakulniewicz

POLSKA Ponad połowa polskich pracowników – 51 proc. – chciałaby od czasu do czasu pracować z domu. Jeszcze więcej, bo ponad 66 proc. doceniłaby możliwość pracy w elastycznych godzinach – wynika z cyklicznego badania Confidence Index przeprowadzonego w drugim kwartale 2018 roku przez firmę rekrutacyjną Michael Page.

Zasoby ludzkie

Maszyny jednak nie zabiorą nam pracy

schedule 18 września 2018
Anna Pakulniewicz

POLSKA Rynek pracy jutra będzie opanowany przez rozwiązania tworzone przez ludzi i dla ludzi. Ludzkie umiejętności są i pozostaną niezastąpione, a technologia będzie raczej uzupełniać, usprawniać i redefiniować istniejące miejsca pracy, niż je zastępować, wynika z raportu „Rynek pracy jutra”, w którym eksperci z firmy rekrutacyjnej Michael Page, analizują trendy na rynku pracy.

Zasoby ludzkie

Najlepiej od dziewięciu lat

schedule 11 września 2018
Anna Pakulniewicz

POLSKA Plany rekrutacyjne polskich pracodawców na okres październik-grudzień przyniosą największe od dziewięciu lat szanse na znalezienie nowej pracy – wynika z raportu „Barometr ManpowerGroup Perspektyw Zatrudnienia”.

Zasoby ludzkie

Gwiazda Morza z zarządem

schedule 31 sierpnia 2018
Opr./edited by TC

POLSKA Spółka Gwiazda Morza ogłosiła skład managementu hotelu we Władysławowie, który ma zostać otwarty wiosną 2019 roku.

Inżynier na północy poszukiwany

schedule 01 sierpnia 2018
Anna Pakulniewicz

POLSKA W Polsce północnej brakuje inżynierów, a w południowo-zachodniej – pracowników służby zdrowia – wynika z raportu ManpowerGroup.

Zasoby ludzkie

Płace w nieruchomościach będą rosły

schedule 16 lipca 2018
Eurobuild CEE

POLSKA Obecny trend wzrostu płac w sektorze nieruchomości będzie się umacniał. Zależy to jednak od sytuacji gospodarczej – twierdzi Oskar Kasiński, CEO & Partner w HR Design Group - Property & Construction recruitment.

Zasoby ludzkie

Mistrzowie zarządzania znów nad Bałtykiem

schedule 11 lipca 2018
Eurobuild CEE

POLSKA Wydział Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego rozpoczął rekrutację na studia podyplomowe Zarządzanie Nieruchomościami i Projektami Deweloperskimi, które są prowadzone we współpracy z firmami JLL oraz Euro Stylem. Zajęcia rozpoczną się w październiku 2018 i potrwają rok.

Zasoby ludzkie

Mileniansi (nie) idą do biura

schedule 04 lipca 2018
Anna Pakulniewicz

POLSKA Dla ponad 60 proc. milenialsów niestandardowe formy zatrudnienia są alternatywą dla etatu. Tylko niespełna trzech na dziesięciu przedstawicieli pokolenia Y planuje pozostać w dotychczasowej firmie dłużej niż pięć lat – wynika z badania Deloitte „2018 Deloitte Millennial Survey. Millennials disappointed in business, unprepared for Industry 4.0”.

Zasoby ludzkie

Marcin Pałażej wielką nadzieją Duki

schedule 27 czerwca 2018
Aneta Cichla

POLSKA Marcin Pałażej został prezesem firmy Duka International prowadzącej sieć salonów z akcesoriami kuchennymi. Ma wspomóc spółkę w ekspansji międzynarodowej i rozwoju sprzedaży internetowej.

Polska zatrudniająca

schedule 14 czerwca 2018
Anna Pakulniewicz

POLSKA Prognoza netto zatrudnienia dla Polski po korekcie sezonowej wynosi wzrost o 13 proc. To najlepszy wynik od ośmiu lat. W najbliższym kwartale największe szanse na znalezienie zatrudnienia czekają w produkcji przemysłowej, w budownictwie oraz w sektorze związanym z przemysłem wydobywczym. Wśród sześciu analizowanych regionów najbardziej optymistyczni są pracodawcy z północnej Polski – wynika z raportu „Barometr ManpowerGroup Perspektyw Zatrudnienia” dla trzeciego kwartału 2018 roku.

Wydanie 1 (285) styczeń 2024

Kategorie