EN

Zasoby ludzkie

RSS
Zasoby ludzkie

Mistrzowie zarządzania znów nad Bałtykiem

schedule 11 lipca 2018
Eurobuild CEE

POLSKA Wydział Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego rozpoczął rekrutację na studia podyplomowe Zarządzanie Nieruchomościami i Projektami Deweloperskimi, które są prowadzone we współpracy z firmami JLL oraz Euro Stylem. Zajęcia rozpoczną się w październiku 2018 i potrwają rok.

Zasoby ludzkie

Mileniansi (nie) idą do biura

schedule 04 lipca 2018
Anna Pakulniewicz

POLSKA Dla ponad 60 proc. milenialsów niestandardowe formy zatrudnienia są alternatywą dla etatu. Tylko niespełna trzech na dziesięciu przedstawicieli pokolenia Y planuje pozostać w dotychczasowej firmie dłużej niż pięć lat – wynika z badania Deloitte „2018 Deloitte Millennial Survey. Millennials disappointed in business, unprepared for Industry 4.0”.

Zasoby ludzkie

Marcin Pałażej wielką nadzieją Duki

schedule 27 czerwca 2018
Aneta Cichla

POLSKA Marcin Pałażej został prezesem firmy Duka International prowadzącej sieć salonów z akcesoriami kuchennymi. Ma wspomóc spółkę w ekspansji międzynarodowej i rozwoju sprzedaży internetowej.

Polska zatrudniająca

schedule 14 czerwca 2018
Anna Pakulniewicz

POLSKA Prognoza netto zatrudnienia dla Polski po korekcie sezonowej wynosi wzrost o 13 proc. To najlepszy wynik od ośmiu lat. W najbliższym kwartale największe szanse na znalezienie zatrudnienia czekają w produkcji przemysłowej, w budownictwie oraz w sektorze związanym z przemysłem wydobywczym. Wśród sześciu analizowanych regionów najbardziej optymistyczni są pracodawcy z północnej Polski – wynika z raportu „Barometr ManpowerGroup Perspektyw Zatrudnienia” dla trzeciego kwartału 2018 roku.

Zasoby ludzkie

Robot idzie do (naszej) pracy

schedule 12 czerwca 2018
Anna Pakulniewicz

POLSKA Jak sugerują autorzy raportu Workforce View in Europe 2018, który tworzy firma ADP, w 2018 roku nie można mówić o umiejętnościach zasobów ludzkich bez poruszenia tematu automatyzacji. W czasach, gdy sztuczna inteligencja (SI) i robotyka rozwijają się w gwałtownym tempie w różnych gałęziach przemysłu, wielu pracowników obawia się tego, co to oznacza dla ich przyszłości w miejscu pracy. W rzeczy samej, niemal jedna trzecia (28 proc.) zatrudnionych w Europie mówi, że obawiają się, iż ich praca zostanie prędzej czy później zautomatyzowana.

Zasoby ludzkie

Polka na czele Ikea Retail w Chinach

schedule 10 czerwca 2018
Eurobuild CEE

ŚWIAT Od września Anna Pawlak-Kuliga, dotychczasowa prezes Ikea Retail Polska, będzie odpowiadać za rozwój największego rynku Ikei na świecie – w Chinach.

Zasoby ludzkie

Sektor usług wciąż na fali

schedule 07 czerwca 2018
Rafał Ostrowski
dziennikarz

POLSKA W centrach usług w Polsce na koniec pierwszego kwartału 2018 pracowało 279 tys. osób – wynika z najnowszego raportu Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL). To o 35 tys. (13 proc.) więcej niż jeszcze rok temu.

BPO zatrzymuje w Łodzi

schedule 07 czerwca 2018
Anna Pakulniewicz

POLSKA Sektor SSC/BPO zatrudnia w Łodzi około 18 tys. osób. Tylko w ubiegłym roku odnotowano w tym sektorze 16-procentowy wzrost zatrudnienia, co przełożyło się na około 2,5 tys. nowych miejsc pracy. Jak wynika z raportu „Kapitał ludzki w regionie łódzkim” firmy Antal znacznej poprawie uległa infrastruktura, jakość życia w regionie czy też wciąż pojawiające się wysokiej klasy powierzchnie biurowe. W tym ostatnim obszarze w zeszłym roku odnotowano 20-procentowy wzrost.

Przetasowania w CBRE

schedule 14 maja 2018
Eurobuild CEE

POLSKA Firma doradcza CBRE informuje o zmianach struktury. Mianowano szefów poszczególnych sektorów, którzy będą odpowiadali za całościową koordynację działań poszczególnych linii usługowych. Sektorem handlowym pokieruje Magdalena Frątczak, biurowym – Łukasz Kałędkiewicz, a przemysłowym – Sean Doyle. Celem wdrażanych zmian jest usprawnienie procesu obsługi klienta i większa efektywność działań.

Idą w górę w C&W

schedule 08 maja 2018
Alex Hayes
dziennikarz

WĘGRY Firma Cushman & Wakefield poinformowała o awansie jedenastu osób, wśród których znaleźli się m.in. Tamara Szántó i Ádám Csikós – oboje promowani na stanowisko partnera.

Zasoby ludzkie

Jakie biuro ma "firma 4.0"

schedule 12 kwietnia 2018
Anna Pakulniewicz

POLSKA Jak wynika z kolejnej edycji globalnego badania „Human Capital Trends 2018”, przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte największy wpływ na zmiany w firmach mają: rosnąca siła jednostki, konieczność wypełniania przez firmy misji społecznej oraz technologie. Częściowo ma wpływ na to biuro, w którym pracuje firma.

Zasoby ludzkie

Cushman umacnia się na Bałkanach

schedule 09 kwietnia 2018
Eurobuild CEE

SERBIA/CZARNOGÓRA Międzynarodowa firma doradcza podpisała umowę o współpracy na zasadzie wyłączności z biurem stowarzyszonym CBS International na terenie Serbii i Czarnogóry.

Branża produkcyjna pełna optymizmu

schedule 20 marca 2018
Eurobuild CEE

POLSKA W polskiej produkcji przemysłowej tak dobrze nie było od dziesięciu lat. Prognoza netto zatrudnienia dla tego sektora, dla najbliższego kwartału wynosi +26 proc., co oznacza więcej ofert zatrudnienia i dobre perspektywy dla poszukujących pracy w branży produkcyjnej. To dwudziesty kwartał z rzędu, gdy firmy z tego sektora będą zwiększać swoje zespoły – czytamy w raporcie ManpowerGroup.

Zasoby ludzkie

SSC/BPO znaczącą gałęzią gospodarki

schedule 15 marca 2018
Anna Pakulniewicz

POLSKA Rynek usług wspólnych dla biznesu w Polsce się rozwija w dynamicznym tempie. Rynek pracy w Polsce się stabilizuje, pracownicy poszukują natomiast nowych wyzwań i coraz to lepszych warunków pracy i coraz bardziej skomplikowanych zadań. Nie trzeba już w tym celu wyjeżdżać za granicę – zagraniczne koncerny przychodzą w poszukiwaniu wysokiej obsługi swojego biznesu do Polski – otwierając centra usług wspólnych. O rynku pracy w sektorze usług wspólnych dla biznesu, jaki ma wpływ na rynek nieruchomości i najnowszym raporcie dla potencjalnych inwestorów, którego premiera została zaplanowana na targi inwestycyjne MIPIM 2018 w Cannes rozmawiamy z Katarzyną Potrzuską-Chwojnicką, starszym specjalistą ds. obsługi klienta z sektora SSC/BPO w firmie zajmującej się zasobami ludzkimi Randstad Polska.

Zasoby ludzkie

Argon zamiast Galta

schedule 08 marca 2018
Eurobuild CEE

POLSKA Kancelaria prawna Galt Legal zmienia nazwę i model biznesowy. Firma będzie działać pod nazwą Argon Legal i skupi się na obsłudze prawnej biznesu.

Zasoby ludzkie

Andrzej Wroński awansowany na asset managera w Europie

schedule 31 stycznia 2018
Rafał Ostrowski
dziennikarz

POLSKA Andrzej Wroński awansował na stanowisko dyrektora ds. zarządzania aktywami P3. Będzie odpowiadał za zarządzanie aktywami i obiektami w całym portfolio grupy.

Zasoby ludzkie

Skanska dzieli się na północ i południe

schedule 12 stycznia 2018
Rafał Ostrowski
dziennikarz

POLSKA Deweloper biurowy Skanska Property Poland przeprowadził zmiany i awanse w firmie. Są one wynikiem podziału organizacyjnego na dwa regiony projektowe: północny i południowy.

Awanse w Colliers International

schedule 11 stycznia 2018
Eurobuild CEE

POLSKA Dziewięcioro dotychczasowych partnerów spółki Colliers International otrzymało tytuły senior partnerów. Są to nowo utworzone stanowiska w firmie.

Zasoby ludzkie

Zmiany w Liebrecht & Wood

schedule 03 stycznia 2018
Anna Pakulniewicz

POLSKA Grupa Liebrecht & Wood powołała do kadry zarządzającej Magdalenę Bartkiewicz-Podobę na stanowisko dyrektora generalnego Liebrecht & Wood Poland.

Zasoby ludzkie

Orbis ma nowego dyrektora

schedule 03 stycznia 2018
Eurobuild CEE

POLSKA Jacek Stasikowski został powołany na stanowisko dyrektora ds. rozwoju Grupy Hotelowej Orbis w Polsce, odpowiedzialnego za umowy o franczyzę i zarządzanie.

Wydanie 4 (287) kwiecień 2024

Kategorie