EN

Zasoby ludzkie

RSS
Zasoby ludzkie

CCC zmienia sternika

schedule 01 marca 2019
Opr./edited by AC

POLSKA Dariusz Miłek, prezes zarządu CCC, zrezygnował z pełnienia tej funkcji i członkostwa w zarządzie spółki CCC. Będzie się natomiast ubiegał o objęcie stanowiska przewodniczącego w radzie nadzorczej firmy.

Zasoby ludzkie

Kadrowe roszady w Desilvie

schedule 27 lutego 2019
Eurobuild CEE

POLSKA Sieć hotelowa Hotele Desilva wprowadziła zmiany w zarządzie firmy.

Targi pracy dla prawników

schedule 27 lutego 2019
Anna Pakulniewicz

POLSKA 12 marca 2019 roku odbędą się Dziewiąte Prawnicze Targi Praktyk i Pracy.

Zasoby ludzkie

Proptech w DLA Piper

schedule 21 lutego 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Od początku 2019 roku w międzynarodowych strukturach DLA Piper działa wyspecjalizowany zespół wspierający klientów w segmencie proptech.

Zasoby ludzkie

JLL wraca do korzeni

schedule 20 lutego 2019
Ewa Andrzejewska

EUROPA ŚRODKOWO-WSCHODNIA Tomasz Trzósło został dyrektorem zarządzającym JLL w Europie Środkowo-Wschodniej pozostając jednocześnie na tym stanowisku w Polsce. W wywiadzie z redaktor naczelną EurobuildCEE Tomasz Trzósło ujawnia plany rozwoju firmy w regionie.

W handlu brakuje rąk do pracy

schedule 13 lutego 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA W polskim handlu jest rekordowa liczba wakatów i to pomimo ustawy ograniczającej handel w niedzielę, rozwoju sklepów samoobsługowych oraz wycofywania się niektórych sieci handlowych z Polski.

Rutyna tylko dla robotów

schedule 04 lutego 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Cyfrowa transformacja wyeliminuje powtarzalne, rutynowe zawody, zastępując je nowymi. W tym wieku może pojawić się 23 mln nowych miejsc pracy – wynika z najnowszego raportu Banku Światowego.

Nowe rządy w Sfinksie

schedule 24 stycznia 2019
Rafał Ostrowski
dziennikarz

POLSKA Rada nadzorcza spółki Sfinks Polska powołała zarząd na nową, pięcioletnią kadencję.

Zasoby ludzkie

Biedronka szuka menedżerów

schedule 22 stycznia 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Dwa lata szkoleń i praca na różnych stanowiskach, a potem szansa na stanowisko menedżera w Jeronimo Martins oferuje Biedronka w ramach programu Operations Management Trainees.

Zasoby ludzkie

Płace znów wzrosną

schedule 22 stycznia 2019
Anna Pakulniewicz

POLSKA Według badania Grant Thornton obecnie aż 36 proc. przedsiębiorstw w Polsce planuje podnosić wynagrodzenia swoim pracownikom.

Zasoby ludzkie

Co-living polską specjalnością

schedule 21 stycznia 2019
Opr./edited by TC

POLSKA/ŚWIAT Przemysław Chimczak został laureatem międzynarodowego konkursu Archi-World Academy 2017-2019, w którym są nagradzane najlepsze architektoniczne prace dyplomowe. Projekt "Coliving. Perspektywy wprowadzenia nowej formy mieszkaniowej do Polski" został wybrany spośród kilku tysięcy prac z całego świata.

Zasoby ludzkie

Most wanted

schedule 18 stycznia 2019
Anna Pakulniewicz

POLSKA W 2018 roku pracodawcy zamieścili na Pracuj.pl 571 804 ofert pracy – o 7,1 proc. więcej niż rok wcześniej. To drugi rok z rzędu, w którym liczba ogłoszeń na portalu przekroczyła pół miliona. Nadal najczęściej poszukiwano handlowców, specjalistów obsługi klienta i ekspertów ds. IT. Ubiegły rok przyniósł również wzrost zainteresowania specjalistami technicznymi oraz pracownikami fizycznymi.

Dobrze, ale bez awansów

schedule 18 stycznia 2019
Anna Pakulniewicz

POLSKA Większość polskich pracowników dobrze ocenia miniony rok na rynku pracy, a obecny rok ma być jeszcze lepszy, jak wynika z rocznego podsumowania badania „Confidence Index” przygotowanego przez Michael Page'a, w 2018 roku. Usatysfakcjonowanych swoją sytuacją zawodową i krajowym rynkiem pracy było 63 proc. badanych. Zdaniem ankietowanych, w ciągu najbliższych miesięcy ich sytuacja zawodowa jeszcze się poprawi.

Zasoby ludzkie

Reorganizacja u Immofinanza

schedule 17 stycznia 2019
Eurobuild CEE

POLSKA Austriacki inwestor, Immofinanz, przeprowadził reorganizację w strukturach firmy, łącząc w działach biurowym i handlowym dwie kompetencje – wynajmu i zarządzania nieruchomościami.

Zasoby ludzkie

Agnieszka Krzekotowska wzmacnia RICS w Polsce

schedule 19 grudnia 2018
Eurobuild CEE

POLSKA Agnieszka Krzekotowska, dyrektor działu zarządzania nieruchomościami w Colliers International, została powołana w skład panelu doradczego RICS w Polsce.

Zasoby ludzkie

Zmiany na szczytach Globalworth Poland

schedule 12 grudnia 2018
Opr./edited by AZ

POLSKA Dimitris Raptis zastąpi na stanowisku CEO Globalworth Poland Małgorzatę Turek, która pełniła tę funkcję od września 2017 roku.

Pracownicy budowlani wciąż poszukiwani

schedule 11 grudnia 2018
Rafał Ostrowski
dziennikarz

POLSKA 15 proc. firm budowlanych planuje zwiększenie zatrudnienia w pierwszym kwartale przyszłego roku, wynika z raportu „Barometr ManpowerGroup Perspektyw Zatrudnienia”. To więcej niż rok temu, gdy 11 proc. firm planowało zwiększenie zatrudnienia w pierwszym kwartale 2018.

Zasoby ludzkie

Linkleaders wchodzi w EB

schedule 04 grudnia 2018
Opr./edited by TC

POLSKA Agencja PR Linkleaders stworzyła nową spółkę o nazwie Strill, która będzie specjalizować się w branży EB (Employer Branding), czyli budowaniu i komunikowaniu marki pracodawcy. Strill będzie rozwijał specjalizację konsultingową i strategiczną, a wdrożeniem tych strategii, czyli częścią operacyjną projektów, zajmie się Linkleaders.

Niedobór pracowników bez wpływu na sytuację niepełnosprawnych

schedule 03 grudnia 2018
Anna Pakulniewicz

POLSKA Od trzech lat liczba pracowników z niepełnosprawnością nie przekroczyła 460 tys., a firmy, które decydują się na ich zatrudnienie, to nadal tylko niewielki odsetek na tle polskiego biznesu – wynika z raportu agencji zatrudnienia Manpower.

Elastyczny rodzic

schedule 22 listopada 2018
Eurobuild CEE

POLSKA Nowe badania przeprowadzone przez firmę Regus – dostawcę przestrzeni do pracy – pokazują, że coraz więcej pracowników, którzy są rodzicami, będzie oczekiwać od pracodawców możliwości pracy elastycznej.

Wydanie 1 (285) styczeń 2024

Kategorie