EN

Zasoby ludzkie

RSS
Zasoby ludzkie

Brak pracowników to mit

schedule 04 października 2019
Opr./edited by AKL

POLSKA Polska Firma Doradcza przygotowuje raport na temat kondycji małych i średnich firm w Polsce. Pierwsze dane pokazują, że prawdziwym problemem ponad 90 proc. podmiotów, których menedżerowie zgłaszają brak pracowników, jest brak danych na temat zapotrzebowania na pracę ludzką, deficyt kompetencji oraz niewielka inicjatywa menedżerów średniego i wyższego szczebla. Badaniem objęte są MSP m.in. z branży produkcyjnej i usługowej, o obrotach przekraczających 30 mln zł rocznie i zatrudniających ponad 100 osób. Analizie poddane zostały przyczyny niskiej lub malejącej rentowności oraz brak znaczących przewag konkurencyjnych.

Zasoby ludzkie

Nowa praktyka u TPA

schedule 04 października 2019
Opr./edited by AKL

POLSKA TPA Poland uruchamia kolejną praktykę biznesową: Real Estate Service. Są to m.in. kompleksowe usługi brokerskie i doradztwa inwestycyjnego w zakresie nieruchomości komercyjnych, wycen, finansowania i refinansowania.

Zasoby ludzkie

Czas na emeryturę

schedule 20 września 2019
Opr./edited by AKL

POLSKA Po 23 latach pracy w spółce Globe Trade Centre, jej dyrektor generalny, Piotr Kroenke, postanowił przejść na emeryturę.

Zasoby ludzkie

Patryk Felmet odchodzi z Portu Gdańskiego

schedule 19 września 2019
Opr./edited by AKL

POLSKA Dyrektor Działu Marketingu i Komunikacji, Patryk Felmet, po dwóch latach rozstaje się z zarządem Morskiego Portu Gdańsk. Odchodzi ze spółki, by rozwijać własną agencję marketingową i zarządzać jednym z najbardziej rozpoznawalnych browarów rzemieślniczych w Trójmieście.

Zasoby ludzkie

W biurze liczy się osobowość

schedule 13 września 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA JLL oraz biurowa spółka firmy Skanska przyjrzały się preferencjom pracowników biur w Polsce. W efekcie wyróżniły pięć osobowości i stylów pracy, które mają różne potrzeby i oczekiwania względem biurowej przestrzeni.

Demografia to wyzwanie dla rynku pracy

schedule 12 września 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Proces starzenia się społeczeństwa będzie postępował. Zmiany demograficzne i zatrudnienie dojrzałych pracowników są więc wyzwaniem dla rynku pracy – oceniają eksperci firmy Hays Poland.

Tymczasowa praca sposobem na problemy firm

schedule 11 września 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Agencje pracy tymczasowej coraz częściej wspierają polskie firmy w procesie rekrutacji i bezpośrednim zatrudnianiu pracowników – wynika z raportu przeprowadzonego na zlecenie firmy Otto Work Force Polska.

Zasoby ludzkie

Słabnie zapał rekrutacyjny polskich firm

schedule 10 września 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Pomimo, że nadal 13 proc. polskich przedsiębiorstw chce powiększać swoje zespoły, optymizm pracodawców jest słabszy niż przed rokiem – wynika z najnowszego Barometru Perspektyw Zatrudnienia Manpower Group.

Chatbot w roli mentora

schedule 09 września 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Nowe technologie kuszą pracodawców optymalizacją kosztów, z drugiej strony budzą obawy pracowników. Zdaniem ekspertów firmy HRK mogą przynieść korzyści obu stronom, sprawdzając się zwłaszcza w szkoleniach.

Zasoby ludzkie

Ronson bez prezesa

schedule 04 września 2019
Opr./edited by AKL

POLSKA Zarząd spółki Ronson Development poinformował o rezygnacji z funkcji prezesa i członka zarządu spółki Nira Netzera.

Zasoby ludzkie

Moore Stephens połączony z TPA

schedule 02 września 2019
Opr./edited by TC

POLSKA Ponad 60 ekspertów i specjalistów podatkowych, księgowych i audytorów pracujących dotychczas pod szyldem Moore Stephens dołączyło do warszawskich działów doradztwa podatkowego, audytu oraz outsourcingu księgowości i płac firmy doradczej TPA Poland.

Zasoby ludzkie

Pokaż mi biuro, a powiem ci, czy chcę z Tobą pracować

schedule 26 sierpnia 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Z danych firmy Devire wynika, że już co drugi kandydat rozważa ofertę pracy biorąc pod uwagę siedzibę firmy i jej lokalizację.

Michael Page otwiera nowy oddział we Wrocławiu

schedule 12 sierpnia 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Firma Michael Page stworzyła we Wrocławiu oddział specjalizujący się w rekrutacji z zakresu sprzedaży i marketingu.

Zasoby ludzkie

Rozwój e-commerce zmienia rynek pracy

schedule 07 sierpnia 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Eksperci firmy Cushman & Wakefield przewidują, że w związku z rozwojem rynku e-commerce zapotrzebowanie na pracowników w magazynach będzie nadal rosnąć, mimo postępującej automatyzacji procesów logistycznych.

Zasoby ludzkie

Program dla pań, które chcą rozwinąć skrzydła

schedule 26 lipca 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Rusza Program Mentoringowy dla młodych kobiet, które chcą budować swoją karierę na rynku nieruchomości. Zgłoszenia można składać do 10 sierpnia przez stronę topwoman.pl. Program trwać będzie od września 2019 do czerwca 2020 roku.

Murapol szuka z polecenia

schedule 23 lipca 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Grupa deweloperska Murapol uruchamia system rekrutacji specjalistycznej kadry oparty o polecenia zewnętrze.

Zasoby ludzkie

Krawat czy trampki?

schedule 19 lipca 2019
Opr./edited by AKL

POLSKA Tropikalne temperatury dały się we znaki wielu pracownikom w Polsce, a to nie koniec upałów tego lata. W takie dni mocniej niż zazwyczaj wraca temat ubioru do pracy. Według badań Pracuj.pl, więcej niż siedmiu na dziesięciu badanych Polaków oczekuje w swojej firmie swobody ubioru przy zachowaniu określonych zasad i granic. Jak te postawy przekładają się na codzienność w pracy?

Zasoby ludzkie

Więcej e-handlu pod Wrocławiem

schedule 04 lipca 2019
Anna Pakulniewicz

POLSKA Centrum produkcyjno-logistyczne brytyjskiej firmy e-commerce The Hut Group znajdujące się w Magnicach pod Wrocławiem otworzyło nową linię produkcyjną i szuka pracowników.

Zasoby ludzkie

Budimex wśród pożądanych pracodawców

schedule 03 lipca 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Budimex znalazł się kolejny raz w pierwszej trójce najbardziej pożądanych pracodawców w kategorii inżynieria wśród studentów i absolwentów uczelni wyższych – wynika z ogólnopolskiego badania Most Attractive Employers Poland 2019.

Colliers kontra jego CEO

schedule 26 czerwca 2019
Eurobuild CEE

ŚWIAT Dylan Taylor został zwolniony ze stanowiska CEO dywizji usług dla nieruchomości Colliers z powodu "niewłaściwego postępowania, obejmującego niezgodny z przepisami obrót papierami wartościowymi Colliers w sposób, stanowiący naruszenie obowiązków pracowniczych" - podaje firma.

Wydanie 4 (287) kwiecień 2024

Kategorie