EN

Zasoby ludzkie

RSS

Michael Page otwiera nowy oddział we Wrocławiu

schedule 12 sierpnia 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Firma Michael Page stworzyła we Wrocławiu oddział specjalizujący się w rekrutacji z zakresu sprzedaży i marketingu.

Zasoby ludzkie

Rozwój e-commerce zmienia rynek pracy

schedule 07 sierpnia 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Eksperci firmy Cushman & Wakefield przewidują, że w związku z rozwojem rynku e-commerce zapotrzebowanie na pracowników w magazynach będzie nadal rosnąć, mimo postępującej automatyzacji procesów logistycznych.

Zasoby ludzkie

Program dla pań, które chcą rozwinąć skrzydła

schedule 26 lipca 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Rusza Program Mentoringowy dla młodych kobiet, które chcą budować swoją karierę na rynku nieruchomości. Zgłoszenia można składać do 10 sierpnia przez stronę topwoman.pl. Program trwać będzie od września 2019 do czerwca 2020 roku.

Murapol szuka z polecenia

schedule 23 lipca 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Grupa deweloperska Murapol uruchamia system rekrutacji specjalistycznej kadry oparty o polecenia zewnętrze.

Zasoby ludzkie

Krawat czy trampki?

schedule 19 lipca 2019
Opr./edited by AKL

POLSKA Tropikalne temperatury dały się we znaki wielu pracownikom w Polsce, a to nie koniec upałów tego lata. W takie dni mocniej niż zazwyczaj wraca temat ubioru do pracy. Według badań Pracuj.pl, więcej niż siedmiu na dziesięciu badanych Polaków oczekuje w swojej firmie swobody ubioru przy zachowaniu określonych zasad i granic. Jak te postawy przekładają się na codzienność w pracy?

Zasoby ludzkie

Więcej e-handlu pod Wrocławiem

schedule 04 lipca 2019
Anna Pakulniewicz

POLSKA Centrum produkcyjno-logistyczne brytyjskiej firmy e-commerce The Hut Group znajdujące się w Magnicach pod Wrocławiem otworzyło nową linię produkcyjną i szuka pracowników.

Zasoby ludzkie

Budimex wśród pożądanych pracodawców

schedule 03 lipca 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Budimex znalazł się kolejny raz w pierwszej trójce najbardziej pożądanych pracodawców w kategorii inżynieria wśród studentów i absolwentów uczelni wyższych – wynika z ogólnopolskiego badania Most Attractive Employers Poland 2019.

Colliers kontra jego CEO

schedule 26 czerwca 2019
Eurobuild CEE

ŚWIAT Dylan Taylor został zwolniony ze stanowiska CEO dywizji usług dla nieruchomości Colliers z powodu "niewłaściwego postępowania, obejmującego niezgodny z przepisami obrót papierami wartościowymi Colliers w sposób, stanowiący naruszenie obowiązków pracowniczych" - podaje firma.

Zasoby ludzkie

Transport i logistyka potrzebują rąk do pracy

schedule 25 czerwca 2019
Opr./edited by AKL

POLSKA Co piąta firma zajmująca się transportem i logistyką chce w najbliższym kwartale zwiększyć liczbę pracowników, co trzydziesta planuje redukcje etatów. Choć dla osób zainteresowanych pracą w tej branży to bardzo dobra informacja, tak dla firm to sygnał, że będą mieć wielu konkurentów w rywalizacji o kadry.

Lewe zwolnienie? Komputer je wytropi

schedule 19 czerwca 2019
Opr./edited by TC

ŚWIAT Big data i analizy predykcyjne pozwalają przewidywać nieobecności pracowników lub nawet ich odejścia z pracy – wynika z badania "Workforce of the Future" przeprowadzonego przez PwC.

Mniej optymizmu wśród pracodawców

schedule 11 czerwca 2019
Anna Pakulniewicz

POLSKA W nadchodzącym kwartale najwięcej pracowników będą poszukiwać firmy działające w transporcie i logistyce, w produkcji przemysłowej oraz w przemyśle wydobywczym. Niewielkie redukcje etatów planują przedsiębiorstwa z sektora energetyki, gazownictwa i wodociągów. W ujęciu regionalnym najwięcej rąk do pracy będzie potrzebnych w Polsce południowo-zachodniej i właśnie tam w najbliższym kwartale można spodziewać się zwiększonej liczby ofert pracy i silnej rywalizacji o kadry. Polscy pracodawcy są dużo bardziej ostrożni w swoich deklaracjach niż przed rokiem – wynika z raportu „Barometr ManpowerGroup Perspektyw Zatrudnienia”.

Zasoby ludzkie

Stanislav Frnka w Griffinie

schedule 10 czerwca 2019
Rafał Ostrowski
dziennikarz

POLSKA Stanislav Frnka, były prezes zarządu firmy HB Reavis w Polsce, dołączył do spółki Griffin Real Estate jako senior partner.

Zasoby ludzkie

Zmiany w Ceetrusie

schedule 05 czerwca 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Firma Ceetrus przeprowadza zmiany w strukturze zarządzania.

Zasoby ludzkie

Jeronimo kusi studentów

schedule 05 czerwca 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Firma Jeronimo Martins Polska (JMP) znalazła się w gronie najbardziej pożądanych pracodawców wśród studentów. Właściciel sieci sklepów Biedronka zajął piąte miejsce w badaniu międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC w kategorii Pracodawca Roku.

Zasoby ludzkie

Profilaktyka podstawą bezpieczeństwa w pracy

schedule 05 czerwca 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Z danych GUS wynika, że w ubiegłym roku utworzono blisko 50 tys. nowych miejsc pracy w transporcie i gospodarce magazynowej. To wzrost o blisko 20 tys. w ciągu ostatnich czterech lat. Dla rozwoju branży to szansa i zarazem wyzwanie.

Dyrektor od szczęścia

schedule 04 czerwca 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Chief Happiness Officer (CHO), czyli dyrektor ds. szczęścia to stanowisko, które coraz częściej pojawia się w zachodnich firmach. Do zadań takiej osoby jest m.in. zwiększenie zadowolenia pracowników oraz budowanie ich zaangażowania, dzięki czemu staną się bardziej efektywni w pracy. Według ekspertów stanowisko za kilka lat pojawi się również w Polsce.

Zasoby ludzkie

Kask z warkoczem

schedule 04 czerwca 2019
Eurobuild CEE

POLSKA Jeszcze kilkanaście lat temu sektor budowlany był uznawany za typowo męski, a kobiety nie odgrywały w nim pierwszoplanowych ról. Dziś, ze względu na zacieranie się granic wynikających z różnic płci, kobiety coraz częściej można spotkać na placach budowy. Już 12 proc. kierowników budowy to kobiety – wynika z badania firmy doradztwa personalnego HRK.

Zasoby ludzkie

Taki młody, a już FRICS

schedule 04 czerwca 2019
Opr./edited by TC

EUROPA W wieku 32 lat Łukasz Skowroński, dyrektor zarządzający Global Development LLP, został najmłodszym posiadaczem tytułu RICS Fellow (FRICS) w Europie Środkowo-Wschodniej oraz w krajach WNP.

Zasoby ludzkie

Hotelowa unia personalna

schedule 28 maja 2019
Anna Pakulniewicz

POLSKA Prezes Polskiego Holdingu Hotelowego (PHH), Gheorghe Marian Cristescu został wybrany na prezesa społki AMW Hotele. Taką decyzję podjęła rada nadzorcza spółki.

Skuteczność w biznesie nie ma płci

schedule 24 maja 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Z tegorocznego raportu firmy Hays Poland „Kobiety na rynku pracy 2019” wynika, że kobiety są obecnie w podobnym stopniu zadowolone z zajmowanego stanowiska, jak mężczyźni. Uprzedzenia w pracy są z kolei wynikiem kierowania się stereotypami. Dlatego ocena pracowników powinna odbywać się przez pryzmat ich kompetencji.

Wydanie 11 (283) listopad 2023

Kategorie