Qumak dla biurowców
TechnologieSystem stosujący rozwiązania z zakresu automatyki budynkowej oraz zarządzania obiektem został już wdrożony w siedzibie jednej (chcącej pozostać anonimowej) z warszawskich agencji komunikacji.
Jak podkreślają przedstawiciele Qumaka, jednym z najistotniejszych wyzwań w realizacji projektu było stworzenie oprogramowania służącego do obsługi gości obiektu, które integrowałoby kilka najbardziej kluczowych systemów. Rozwiązanie opracowane przez Qumak łączy funkcje systemu parkingowego, zarządzania salami konferencyjnymi, digital signage oraz wymiany informacji za pomocą Microsoft Exchange z systemem obsługi gości. Celem przyświecającym realizacji tego projektu była poprawa jakości obsługi gości odwiedzających obiekt i ułatwienie zarządzania salami konferencyjnymi w trakcie pracy.
Istotną kwestią zrealizowanego projektu był poziom trudności obsługi związany z przyjmowaniem gości. Integracja kilku złożonych systemów ma ułatwiać zarządzanie samym budynkiem. Stworzone rozwiązanie pozwala przeprowadzić odwiedzającego od wejścia, przez wnętrze obiektu aż po opuszczenie budynku po zakończonym spotkaniu. Ułatwieniem jest też zautomatyzowany proces identyfikacji gości. W praktyce oznacza to, iż dla każdej osoby, która potwierdzi swoją obecność w biurze klienta tworzony jest automatyczny formularz zawierający podstawowe dane, m.in. imię i nazwisko oraz numer rejestracyjny auta. Każdy gość otrzymuje indywidualny numer PIN stanowiący alternatywy klucz dostępu do parkingu. Zweryfikowany i kompletny formularz przekazywany jest do kolejnych podsystemów, co umożliwia zarezerwowanie konkretnego miejsca parkingowego oraz miejsca w sali konferencyjnej. Zaproszony gość od momentu wjazdu na parking witany jest poprzez dowolne, spersonalizowane multimedialne informacje, wyświetlane na monitorach ledowych umiejscowionych nad wjazdem do garażu. Następnie prowadzony jest na miejsce parkingowe przy pomocy filmów i prezentacji wyświetlanych na 50-metrowym ekranie LED, zamontowanym na całej długości garażu. Drogę do recepcji klient pokonuje w towarzystwie multimedialnych treści wyświetlanych na małych monitorach LED.
Rozwiązanie Qumak współpracuje również z kamerami oraz systemem automatycznego rozpoznawania tablic rejestracyjnych. Oznacza to, że przybywająca na spotkanie osoba zostaje automatycznie zidentyfikowana i wpuszczona na teren obiektu. Po wyjściu z samochodu gość otrzymuje wskazówki kierujące go do windy, które wyświetlane są na ekranach umieszczonych w garażu.
Ważnym aspektem funkcjonowania systemu jest zapewnienie bezpieczeństwa i niedopuszczenie osób niepożądanych do przestrzeni biurowych. Dlatego każda osoba po wejściu do recepcji lub poprzez wjazd do garażu otrzymuje identyfikator z beaconem, który został przypisany przez system podczas wjazdu. Daje to możliwość automatycznej identyfikacji. Monitory digital signage zainstalowane w holach windowych, na korytarzach i przestrzeniach pracy, na których wyświetlane są odpowiednie informacje ułatwiające poruszanie się po budynku. Dla zaproszonego gościa, który znajdzie się w zasięgu monitora LED, wyświetlane są automatycznie spersonalizowane treści multimedialne w dowolnej, ustalonej wcześniej przez użytkownika formie. Proces ten jest możliwy dzięki wykorzystaniu jednej z technologii beaconów bazujących na technologii Bluetooth 4.0.
Qumak to polski integrator technologiczno-informatyczny. Działa na polskim rynku ITC od trzydziestu lat. Od połowy 2014 roku Qumak tworzy grupę kapitałową, w skład której wchodzą trzy spółki zależne – Star ITS, Skylar oraz MAE Multimedia Art & Education.
Październik w budownictwie mieszkaniowym – przybywa inwestycji
Październik w budownictwie mieszkaniowym – przybywa inwestycji
Polski Związek Firm Deweloperskich
Najnowsze dane GUS pokazują dużą aktywność na rynku mieszkaniowym i to zarówno jeśli chodzi o inwestycje rozpoczynane przez deweloperów, jak i budownictwo indywidualne. Październik ...
Przyspieszenie w elektromobilności: 10 tysięcy punktów ładowania na horyzoncie
Przyspieszenie w elektromobilności: 10 tysięcy punktów ładowania na horyzoncie
Powerdot Polska
9,8 tys. punktów ładowania aut elektrycznych jest już zarejestrowanych w systemie Urzędu Dozoru Technicznego. Dzięki dużym inwestycjom w infrastrukturę, Polska wypada coraz lepiej ...
Szanse na odbicie rynku prefabrykacji betonowej?
Szanse na odbicie rynku prefabrykacji betonowej?
PMR Market Experts
Problem z dostępnością pracowników na placach budów jest coraz większym wyzwaniem. Wpływ tego zjawiska na rosnącą popularność technologii prefabrykacji betonowej staje się bardziej ...