EN

16 tys. nowych pokoi w budowie

Hotele
POLSKA Wysokie zyski przyciągają inwestorów do rynku apartamentów wypoczynkowych i condohoteli. Segment ten czeka w najbliższym czasie intensywny rozwój – uważają eksperci Emmerson Evaluation.

Według prognoz zawartych w raporcie „Rynek hoteli i condohoteli w Polsce 2018” firmy Emmerson Evaluation, do 2020 roku nad Bałtykiem liczba condohoteli i obiektów oferujących apartamenty wypoczynkowe wzrośnie o około połowę w stosunku do obecnej podaży i powiększy się o około 7 tys. nowych pokoi. O 5 tys. rozszerzy się także oferta w górach, o 3,5 tys. w największych polskich aglomeracjach, a na Warmii i Mazurach w tego typu obiektach przybędzie blisko 350 nowych pokoi.

Eksperci Emmerson Evaluation wskazują, że w takich miejscach wyższe stopy zwrotu z zainwestowanego kapitału częściej uzyskuje się z wynajmu krótkoterminowego (tzw. wynajmu na doby), niż z wynajmu lokalu mieszkalnego na długi termin jednemu najemcy. Duże znaczenie, zwłaszcza dla rozwoju rynku apartamentów wypoczynkowych, miał w ostatnich latach również wzrost atrakcyjności i popularności serwisów internetowych jak Booking.com czy AirBnB, dzięki którym oferta prywatnych inwestorów stała się konkurencyjna nawet wobec najlepszych pokoi hotelowych w danych lokalizacjach.

Jak podkreślają autorzy raportu, szansę na udany biznes dostrzegli na tym rynku także deweloperzy, którzy starając się maksymalizować zysk, zaczęli dostosowywać swój produkt do potrzeb klienta i tym samym tworzyć inwestycje oferujące apartamenty wypoczynkowe/wakacyjne, prawnie stanowiące samodzielne lokale mieszkalne lub użytkowe oraz tzw. condohotele. – Z punktu widzenia dewelopera takie przedsięwzięcie jest atrakcyjne, bo pozwala na uzyskanie znacznie większej marży niż w przypadku sprzedaży mieszkań. Ceny ofertowe lokali w takich inwestycjach są często wyższe, a w przypadku najbardziej luksusowych inwestycji mogą sięgać prawie 30 tys. zł netto/mkw. Nie dziwi więc, że mamy obecnie „wysyp” tego typu inwestycji na polskim rynku – mówi Robert Korczyński, członek zarządu Emmerson Evaluation.

W przypadku oferty obiektów z apartamentami wypoczynkowymi rynek jest bardzo zróżnicowany. Najbardziej okrojoną formą takiego obiektu jest budynek mieszkalny wielorodzinny, bez recepcji, rozbudowanych części wspólnych, nieoferujący żadnych usług dodatkowych, o różnorodnym standardzie wykończenia poszczególnych lokali, w którym obsługą najmu zajmuje się kilku operatorów, w tym właściciele. Tego typu inwestycje powstawały głównie w początkowej fazie rozwoju rynku apartamentów wakacyjnych, a ze względu na atrakcyjną lokalizację w popularnej destynacji turystycznej bardzo szybko znajdowały swoich nabywców – zaznaczają autorzy raportu „Rynek hoteli i condohoteli w Polsce 2018”. Wraz z rozwojem segmentu rynku nieruchomości wypoczynkowych, wzrostem konkurencji oraz oczekiwań ze strony nabywców, deweloperzy zaczęli tworzyć inwestycje mieszkaniowe wielorodzinne o podwyższonym lub wysokim standardzie wykończenia i wyposażenia, z bogatą ofertą usług dodatkowych. Często takie obiekty funkcjonują pod jedną nazwą marketingową i prowadzona jest dla nich indywidualna strona internetowa z możliwością rezerwacji poszczególnych apartamentów. W takich obiektach standard wykończenia i wyposażenia lokali również może być ujednolicony, co sprawia, że z punktu widzenia gości obiekt ten może nie różnić się od typowego hotelu.

– Zapisy miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego w atrakcyjnych lokalizacjach miejscowości turystycznych oraz aglomeracji miejskich bardzo często pozwalają jedynie na realizację inwestycji polegającej na budowie obiektu o funkcji usługowej – np. dla turystyki i rekreacji, czyli najczęściej hotelu lub pensjonatu. Z tego powodu wielu deweloperów, chcąc wykorzystać wysoki popyt ze strony inwestorów indywidualnych na nieruchomości w atrakcyjnych lokalizacjach, zaczęło tworzyć przedsięwzięcia typu condohotel. Z punktu widzenia gościa taki obiekt nie różni się od tradycyjnego hotelu, a deweloperowi umożliwia szybsze wyjście z inwestycji – tłumaczy Izabela Bednarczyk, analityczka Emmerson Evaluation.

W Polsce rynek condohoteli jest relatywnie młody i cały czas w fazie kształtowania się, zaznacza ekspertka. Definicja dla tego typu obiektu nie jest w Polsce jeszcze prawnie uregulowana. Emmerson Evaluation sformułował jednak opis charakteryzujący tego typu inwestycje. Wg autorów raportu condohotele to budynki hotelowe, w których wyodrębnione zostały prawnie samodzielne lokale niemieszkalne i powstało z nich kondominium (wspólnota właścicieli). Poszczególne lokale sprzedawane są w ujednoliconym standardzie wykończenia i wyposażenia. Funkcjonalnie lokale najczęściej składają się z jednego lub dwóch pokoi hotelowych i łazienki. Występują również condohotele, w skład których wchodzą apartamenty składające się z jednego lub dwóch pokoi hotelowych, aneksu kuchennego i łazienki.

Największą podażą obiektów typu condohotel oraz obiektów z apartamentami wypoczynkowymi charakteryzuje się nadmorski obszar naszego kraju. Według danych za pierwsze trzy kwartały 2018 roku w sumie funkcjonuje ich tam łącznie ponad 100. To też ponad 46 proc. wszystkich zidentyfikowanych obiektów w analizowanych rejonach. Oferta w pasie górskim stanowi 40 proc., w aglomeracjach około10 proc., na Warmii i Mazurach zaś jedynie około 4 proc.

Dominująca liczba obiektów na wynajem krótkoterminowy w pasie nadmorskim (prawie 75 proc.) znajduje się w województwie zachodniopomorskim. Obiekty z apartamentami wypoczynkowymi występują tu także zdecydowanie częściej niż condohotele, które stanowią około10 proc. wszystkich obiektów w pasie nadmorskim. Najbardziej popularnymi lokalizacjami dla obiektów z apartamentami wypoczynkowymi są: Świnoujście (znajduje się tam ponad 20 proc. obiektów z apartamentami wypoczynkowymi), Kołobrzeg (prawie 19 proc.), a także Władysławowo (ponad 14 proc.). Kilka obiektów funkcjonuje także w Międzyzdrojach, Mielnie, Dziwnowie, Rewalu. Pojedyncze obiekty działają także w Jastarni, Krynicy Morskiej, Ustce, Stegnie, Ustroniu Morskim, Trzebiatowie, Darłowie i na Helu.

Najwięcej condohoteli znajduje się w Kołobrzegu. Stanowią one ponad 50 proc. wszystkich zidentyfikowanych przez nas obiektów condohotelowych w pasie nadmorskim. Pojedyncze obiekty funkcjonują także w Świnoujściu, Władysławowie, Krynicy Morskiej, Jastarni i Mielnie.

Obecnie najwięcej obiektów przygotowywanych (w budowie lub planowanych) jest w miejscowościach województwa zachodniopomorskiego – Kołobrzegu, Dziwnowie, Świnoujściu i Międzyzdrojach. W sumie condohotele oraz obiekty z apartamentami wypoczynkowymi przygotowywane w województwie zachodniopomorskim stanowią niemal 90 proc. wszystkich obiektów tego typu realizowanych w pasie nadmorskim.

Według szacunków Emmerson Evaluation do końca 2020 roku najwięcej condohoteli i obiektów z apartamentami wypoczynkowymi (ponad 30) nadal będzie funkcjonowało w Kołobrzegu. Na kolejnych miejscach znajdą się Świnoujście z 28 obiektami oraz Władysławowo (16), Międzyzdroje (15) i Dziwnów (15). W sumie do końca 2020 roku w całym pasie nadmorskim przybędzie ponad 7 tys. nowych pokoi i apartamentów w condohotelach i obiektach z apartamentami wypoczynkowymi.

Kolejnym obszarem z największą liczbą condohoteli oraz obiektów z apartamentami wypoczynkowymi jest pas górski. Najwięcej funkcjonujących obiektów eksperci Emmerson Evaluation zidentyfikowali w rejonie Sudetów (ponad 42 proc.), następnie w rejonie Tatr (około 33 proc.) oraz Beskidów (około 24 proc.).

Najpopularniejsze miejscowości dla lokalizowania obiektów z apartamentami wypoczynkowymi to: Zakopane (około 31 proc. wszystkich obiektów z apartamentami wypoczynkowymi w pasie górskim), Karpacz (około 27 proc.) oraz Szklarska-Poręba (około 12 proc.). Obiekty z apartamentami wypoczynkowymi funkcjonujące w Wiśle i Krynicy-Zdroju stanowią po około10 proc. podaży w pasie górskim. Takie obiekty znajdują się również w Ustroniu, Szczyrku, Świeradowie-Zdroju, Polanicy-Zdroju oraz miejscowości Sienna k. Stronia Śląskiego.

Condohotele w obszarze pasa górskiego stanowią zdecydowaną mniejszość – jedynie około 4 proc. wszystkich zidentyfikowanych przez Emmerson Evaluation obiektów. Obecnie funkcjonują w Zakopanem oraz w miejscowości Podgórzyn w rejonie Sudetów.

Nowe inwestycje do 2020 roku w największej liczbie pojawią się w rejonie Tatr – w Zakopanem i Białce Tatrzańskiej. Będzie to prawie 40 proc. inwestycji będących w przygotowaniu w pasie górskim. Budowane lub projektowane obiekty z planowaną datą oddania do użytkowania w 2020 roku w rejonie Sudetów oraz Beskidów wygenerują po około 30 proc. nowej podaży. Łącznie pas górski do końca 2020 r. wzbogaci się o niemal 5 tys. nowych pokoi w obiektach condohotelowych i apartamentach wypoczynkowych.

W rejonie Warmii i Mazur podaż condohoteli i obiektów z apartamentami wypoczynkowymi jest zdecydowanie niższa niż w rejonie pasa nadmorskiego i górskiego. Obszar ten dopiero od jakiegoś czasu w tym segmencie zyskuje na atrakcyjności w oczach deweloperów i indywidualnych inwestorów, zaznaczają autorzy raportu „Rynek hoteli i condohoteli w Polsce 2018”.

Podobnie jak w przypadku pozostałych analizowanych regionów również tutaj dominują obiekty z apartamentami wypoczynkowymi. Stanowią ponad 60 proc. podaży nieruchomości tego typu w rejonie Warmii i Mazur. Condohotele można znaleźć jedynie w Mikołajkach i Olsztynie. Jednakże, w przygotowaniu jest kilka nowych obiektów z apartamentami wypoczynkowymi w Mikołajkach, Giżycku i jego okolicach, Rucianem-Nidzie, a condohoteli w Olsztynie. W rejonie Warmii i Mazur autorzy raportu szacują przyrost nowych pokoi i apartamentów do 2020 roku na poziomie ponad 350.

W raporcie Emmerson Evaluation analizie pod kątem obecności obiektów z apartamentami na wynajem oraz condohoteli poddano także rynki największych polskich aglomeracji. Ogółem, około70 proc. podaży stanowią obiekty oferujące apartamenty na wynajem krótkoterminowy. Występują one głównie w: Warszawie (około 30 proc. z podaży obiektów z apartamentami na wynajem krótkoterminowy), Szczecinie (około 20 proc.) oraz Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku (po około13 proc. w każdym z tych miast). W przypadku condohoteli podaż rozłożyła się pomiędzy Warszawę (około 70 proc.) oraz Gdańsk (około 30 proc.).

– Sytuacja dotycząca podaży będącej w przygotowaniu przedstawia się na korzyść condohoteli – do 2020 roku powstanie kilkanaście nowych obiektów. Będzie to niemal 60 proc. wszystkich obiektów tego typu będących w budowie lub na etapie projektowania. Największej liczby condohoteli oraz apartamentów na wynajem krótkoterminowy spodziewamy się w Warszawie, Wrocławiu oraz Łodzi – będzie to około75 proc. podaży będącej obecnie w przygotowaniu. Do końca 2020 roku szacujemy przyrost nowych lokali w condohotelach i apartamentów wypoczynkowych na poziomie 3,5 tys. – podaje Izabela Bednarczyk, analityczka Emmerson Evaluation.

Wraz ze wzrostem popularności inwestowania w rynek condohoteli i apartamentów wypoczynkowych oraz wysypem nowych obiektów, zaostrza się konkurencja. Deweloperzy oraz operatorzy zarządzający tego typu obiektami starają się dostosowywać swoją ofertę do wymagań klientów. Obecnie oferowane są lokale z gwarantowaną stopą zwrotu, dla których dokonujący zakupu inwestor ma zapewnioną i określoną w umowie wysokość zysku. Niekiedy zysk może być dość wysoki i sięgać nawet 8 proc., co jest znacznie lepszym wynikiem niż ten, który można uzyskać w przypadku wynajmu lokalu mieszkalnego na dłuższy okres.

Pomimo licznych zalet inwestowania kapitału w inwestycje condohotelowe czy apartamenty wypoczynkowe, wiąże się ono z potencjalnym ryzykiem, które należy uwzględnić, podkreślają autorzy raportu „Rynek hoteli i condohoteli w Polsce 2018”. – Biorąc pod uwagę fakt, że zdecydowana większość takich obiektów zlokalizowana jest w miejscowościach wypoczynkowych, należy zwrócić uwagę na sezonowość i obłożenie obiektów w poszczególnych okresach roku. Sezon turystyczny w Polsce, chociaż w ostatnich latach wydłuża się, nadal trwa jedynie kilka miesięcy w roku. Nie wiadomo więc, jak długo operatorzy będą w stanie oferować tak wysokie stopy zwrotu z inwestycji w obliczu coraz większej podaży, „starzenia się” obiektów i rosnącej konkurencji. Przewidujemy, że w kolejnych latach rynek ten zacznie dojrzewać i z biegiem czasu nasyci się. Bardzo wysoka podaż spowoduje, że nowe inwestycje będą pojawiać się wolniej i prawdopodobnie nie zaoferują już tak wysokich stóp zwrotu – prognozuje Robert Korczyński z Emmerson Evaluation.

Ostatnie nowości

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska/Hiszpania Grecka kuchnia rusza do Polski przez Rumunię

schedule 25 listopada 2024
Opr./edited by MR

Rumuńska sieć restauracji Spartan planuje wejście na polski rynek. Sieć będzie korzystać ze wsparcia zespołu Nhood, który pomoże marce także w ekspansji w Hiszpanii.

Rynek mieszkaniowy

Polska Białostocka Aleja z tarasem

schedule 25 listopada 2024
Opr./edited by MR

Przy ul. Studziennej w Białymstoku powstanie inwestycja mieszkaniowa Aleja. Budowa rozpocznie się w styczniu 2025 roku, a zakończenie praca zaplanowano na październik 2027 roku.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Outlet cyrkularny

schedule 25 listopada 2024
Opr./edited by MR

Leroy Merlin uruchamia swój pierwszy outlet, w sklepie w Rumi. To nowy koncept w ramach sklepów stacjonarnych. Można tu kupić produkty przecenione i towar z ekspozycji.

Rynek mieszkaniowy

Polska Pozwalają w Krakowie

schedule 25 listopada 2024
Opr./edited by JC

Develia uzyskała pozwolenie na użytkowanie ponad 340 mieszkań w swoich krakowskich inwestycjach. Klucze odbiorą wkrótce właściciele lokali w City Vibe oraz Bochenka Vita.

Powierzchnie magazynowe i produkcyjne

Rumunia Kartony pod Timisoarą

schedule 25 listopada 2024
Opr./edited by MR

VGP Park Timișoara ma nowego najemcę, firmę Rondocarton. Dostawca rozwiązań w zakresie opakowań kartonowych i z tektury falistej zajął około 4,6 tys. mkw.

Powierzchnie magazynowe i produkcyjne

Polska Polska kluczowym graczem

schedule 25 listopada 2024
Opr./edited by MR

Zgodnie z raportem Savills „Warehouse and Industrial market in Poland” rynek magazynowy i przemysłowy w Polsce wciąż wykazuje silny potencjał rozwojowy, mimo wyzwań globalnych i lokalnych.

Rynek mieszkaniowy

Polska Mieszkania i sztuka na Marcelińskiej

schedule 25 listopada 2024
Opr./edited by MR

Poznańska inwestycja Marcelińska 18 została oddana do użytku. Pierwsi lokatorzy odbierają już klucze do swoich nowych mieszkań. Osiedle zrealizowało Eiffage Immobilier Polska, generalnym wykonawcą jest Eiffage Polska Budownictwo.

Powierzchnie magazynowe i produkcyjne

Polska Na drugim miejscu w Europie

schedule 25 listopada 2024
Opr./edited by MR

Jak wynika z najnowszego raportu międzynarodowej agencji doradczej Cushman & Wakefield, wolumen podpisanych od stycznia do września 2024 roku umów najmu na rynku magazynowym plasuje Polskę na drugim miejscu w Europie.

Powierzchnie magazynowe i produkcyjne

Polska Fortis chce budować centra danych w Zabrzu

schedule 22 listopada 2024
Opr./edited by MR

Fortis Hub, spółka z grupy Fortis, przygotowuje projekt komercyjny, którego realizację planuje w rejonie ulic Hagera i Tarnogórskiej w Zabrzu. Zasadniczą częścią nowej inwestycji mają być nieruchomości przewidziane pod data centers oraz magazyny energii.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Patrizia Aryton w śląskim outlecie

schedule 22 listopada 2024
Opr./edited by MR

Patrizia Aryton otwiera jedyny na Śląsku salon outlet w Designer Outlet Sosnowiec. Polska marka oferująca modę premium zajęła około 90 mkw. 

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska HalfPrice otwiera się w Ostródzie

schedule 22 listopada 2024
Opr./edited by MR

HalfPrice wybrał park handlowy Big Ostróda na swój debiut w tym mieście. Sklep sieci off-price zajął w ostródzkim parku handlowym blisko 1,2 tys. mkw.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Luksusowy wellness i fitness

schedule 22 listopada 2024
Opr./edited by MR

W warszawskim Domu Mody Klif na początku 2025 roku otworzy się studio treningowe i jednocześnie showroom EMSO.  To pierwsza lokalizacja marki, która planuje zbudować sieć w oparciu o franczyzę.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Kosmetyki, sport, juniorzy i Żabka

schedule 22 listopada 2024
Opr./edited by MR

W Focus Parku w Rybniku pojawiły się dwie nowe marki, Rituals i 4F Junior. W styczniu w centrum handlowym zacznie działać Żabka.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Unisono w outlecie

schedule 22 listopada 2024
Opr./edited by JC

Do grona najemców Designer Outletu Sosnowiec dołączyła sieć Unisono. Marka odzieży damskiej zajmie w obiekcie 115 mkw. powierzchni.

Biura i projekty wielofunkcyjne

Polska Ruszył kolejny Chilliflex

schedule 22 listopada 2024
Opr./edited by JC

Na dziewiątym piętrze łódzkiej Bramy Miasta otwarto biuro Chilliflex. To siódma lokalizacja sieci w Polsce.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Można robić zakupy w Złotym Rogu

schedule 22 listopada 2024
Opr./edited by MR

Park handlowy Złoty Róg w Krasnymstawie przy ul. Okrzei uzyskał pozwolenie na użytkowanie i otwiera się dla klientów.

Zasoby ludzkie

Polska Sztuczna inteligencja dla każdego pracownika

schedule 22 listopada 2024
Opr./edited by MR

Rośnie zapotrzebowanie na umiejętności związane z AI, ale jednocześnie dostęp do szkoleń ze sztucznej inteligencji staje się nierówny. Tymczasem sprawiedliwy dostęp do technologii z tego obszaru może pomóc w rozwiązaniu problemu niedoboru talentów – wskazują raport firmy Randstad.

Powierzchnie magazynowe i produkcyjne

Polska Wzrost i regionalne różnice

schedule 22 listopada 2024
Opr./edited by MR

Rynek polskich powierzchni magazynowych w III kwartale 2024 roku wykazał dalszy wzrost, kontynuując trend z poprzednich kwartałów - w swoim raporcie oceniają eksperci grupy Redd.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Ewolucja parków handlowych

schedule 22 listopada 2024
Opr./edited by MR

Rynek parków handlowych i centrów convenience w Polsce przechodzi znaczącą transformację – wskazują eksperci JLL i Trei Real Estate Poland.

Powierzchnie magazynowe i produkcyjne

Czechy 7R i EQT Exeter spekulacyjnie pod Pragą

schedule 22 listopada 2024
Opr./edited by MR

7R i EQT Exeter wybudują park logistyczny niedaleko Pragi. Inwestcja o powierzchni 56 tys. mkw. będzie się składać z dwóch budynków zlokalizowanych przy autostradzie D8 obsługującej rejon Wielkiej Pragi.

Najnowsze w Hotele

schedule 20 listopada 2024

Kurort pod Starym Groniem

W Brennej w Beskidzie Śląskim powstanie kompleks hotelowo-konferencyjno-rekreacyjny. Hotel pod Starym Groniem zaprojektowała bielska pracownia Archas Design.

schedule 18 listopada 2024

Luksusowy nocleg w Belgradzie

W Belgradzie zaczął działać hotel The St. Regis Belgrade - pierwszy obiekt tej marki w Serbii. Znajduje się w w 42-piętrowym wieżowcu Belgrade Tower (Kula Beograd), wzniesionym u zbiegu rzeki Sawa i Dunaju.

schedule 15 listopada 2024

40 mln na budowę w Budapeszcie

Bank Gospodarstwa Krajowego udzielił kredytu do wysokości 40 mln euro węgierskiej spółce z grupy Puro. Finansowanie będzie przeznaczone na budowę czterogwiazdkowego hotelu typu premium w centrum Budapesztu. 

schedule 14 listopada 2024

Arche otwiera hotel w klasztorze

Arche otwiera swój dwudziesty pierwszy obiekt w Polsce. Kolejny hotel powstał we Wrocławiu, w ceglanym gmachu, w którym przez wieki mieścił się klasztor i szkoła sióstr zakonnych, żeńskie liceum z pensjonatem, a do 2012 roku szpital.

schedule 13 listopada 2024

Pierwszy Mercure w Bułgarii

Mercure, marka grupy Accor, ogłasza otwarcie pierwszego hotelu w Bułgarii. Nowy obiekt mieści się w jednej z najbardziej prestiżowych dzielnic Sofii, Manastirski Livadi, z łatwym dostępem do Narodowego Muzeum Historii i Parku Narodowego Vitosha.

schedule 08 listopada 2024

Pałac, folwark i domy w Łochowie

W Arche Pałacu i Folwarku Łochów powstaną 22 nowe domy dla przyjeżdżających tam gości. Budynki o modułowej drewnianej konstrukcji zostaną wyprodukowane w fabryce Grochowski Construction w Jagodnem.

schedule 04 listopada 2024

Praski hotel w nowych rękach

S Immo sfinalizowało sprzedaż hotelu Juliš w Pradze. Łączna powierzchnia obiektu wynosi około 6,7 tys. mkw.

schedule 23 października 2024

Pierwszy Pullman w Zagrzebiu

Pullman Hotels & Resorts, marka hotelowa Accor z segmentu premium, ogłasza otwarcie Pullman Zagrzeb – pierwszego obiektu tej sieci w Chorwacji.

schedule 10 października 2024

Duży pałac w Małej Wsi

W Małej Wsi pod Warszawą rozpoczęła się budowa Viculus Palace Hotel. Czterogwiazdkowy hotel będzie oferował 170 pokoi i 20 apartamentów. Przyjęcie pierwszych gości planowane jest na lato 2026 roku.

schedule 30 września 2024

4 Pory Roku w Świeradowie

W Świeradowie-Zdroju rusza nowy projekt inwestycyjny z segmentu nieruchomości condohotelowych. Inwestorem jest spółka Perfekt Place.

schedule 26 września 2024

Moxy planuje setkę

Marka Moxy Hotels zapowiada rozszerzenie europejskiego portfolio do 100 hoteli do końca 2025 roku. 

schedule 16 września 2024

AC Hotel zawinie do Portu Praskiego

W zrewitalizowanej kamienicy Karola Mintera na terenie Portu Praskiego za dwa lata otwarty zostanie pierwszy w Warszawie czterogwiazdkowy hotel marki AC Hotel, brandu z grupy Marriott International. Operatorem obiektu będzie Dobry Hotel.

schedule 11 września 2024

Prize by Radisson nad Motławą

Radisson Hotel Group wprowadza markę hotelową Prize by Radisson do Polski. Nowy hotel powstanie na Wyspie Spichrzów w Gdańsku.

schedule 06 września 2024

Hilton z historią i jeziorem

Hilton podpisał umowy o zarządzanie hotelem Hilton Frankfurt Gravenbruch. Obiekt z 225 pokojami zostanie po modernizacji otwarty w październiku tego roku.

schedule 30 sierpnia 2024

Ruch w warszawskich hotelach

Jak wynika z analiz agencji Cushman & Wakefield, popyt na rynku hotelowym w Warszawie jako jedynej ze stolic państw CEE-6, wrócił w I połowie 2024 roku do przedpandemicznych poziomów. Co ważne, eksperci prognozują dalszy wzrost.

schedule 09 sierpnia 2024

Noclegi i śniadania na Kosmatki

Spółka B&B Hotels Polska podpisała 20-letnią umowę najmu obiektu przy ul. Kosmatki 8 w Warszawie. B&B Hotel Warsaw East zacznie przyjmować gości we wrześniu tego roku.

schedule 08 sierpnia 2024

LIM bez Marriotta

Marriott International zerwał umowę licencyjną ze spółką LIM Center dotyczącą pięciogwiazdkowego hotelu w wieżowcu przez Dworcu Centralnym w Warszawie. Logo Marriotta widniało na budynku od 1989 roku.

schedule 02 sierpnia 2024

Ruch na placu budowy Mondriana

One United Properties rozpoczyna prace budowlane przy rewitalizacji budynku, który ma stać się lifestylowym hotelem Mondrian Bucharest.

schedule 01 sierpnia 2024

Nowy Element Wrocławia

Marka Element Hotels, należąca do portfolio Marriott Bonvoy, otworzy swój pierwszy hotel w Polsce. To podwójny debiut: wraz z Element Wrocław polski rynek hotelowy wzbogaci się o obiekt kategorii „longer stay”, wyspecjalizowany w pobytach powyżej trzech nocy.

schedule 29 lipca 2024

Kalisz na liście B&B Hotels

Międzynarodowa sieć hotelowa B&B Hotels otworzy hotel w Kaliszu. Obiekt zaoferuje około 100 pokoi. 

Wydanie 11 (293) listopad 2024

Ostatnie komentarze

Kategorie

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła? Resetuj hasło

Twoje zamówienie

Twoje dane
Utwórz hasło dostępu
Hasło pozwoli na dostęp do materiałów z dowolnego urządzenia
Dane fakturowe
Podsumowanie zamówienia
Zamówienie netto
Podatek VAT (%)
Zamówienie brutto
Posiadasz już konto? Zaloguj się
Bezpiecze płatności zapewnia