Dostawca usług logistycznych HGL podpisał umowę na najem dodatkowych 10 tys. mkw. w megaparku HelloParks Maglód, zlokalizowanym w pobliżu międzynarodowego lotniska im. Ferenca Liszta w Budapeszcie.
Gdzie szukać nowych inwestycji mieszkaniowych? Jakie kryteria sprawdzić? Gdzie będzie najlepsza relacja ceny do innych wymogów? Warto szukać w rozwijających się dzielnicach dużych miast, gdzie dostępne są jeszcze atrakcyjne grunty, a lokalna infrastruktura dynamicznie się rozbudowuje.
Rynek hotelowy w regionie CEE odnotowuje dynamiczne ożywienie, które przewyższa wcześniejsze prognozy ekspertów. Praga pozostaje najczęściej odwiedzanym miastem regionu, a rosnące zaufanie inwestorów sprawia, że rynek szybko zbliża się do poziomów sprzed pandemii, wynika z najnowszej analizy CBRE.
Do grona najemców biurowca Vilharia w Lublanie dołączył bank Delavska Hranilnica i firma doradczo‑księgowa LeitnerLeitner. Obiekt jest obecnie wynajęty w 75 proc.
Rohlig Suus Logistics uruchomił w Kaliszu terminal cross-dock, ponad dwukrotnie zwiększając swoją powierzchnię operacyjną względem poprzedniej lokalizacji.
Ruszyły prace przy realizacji parku handlowego Smart Park Grodków. Inwestycja powstaje przy ul. Sienkiewicza w Grodkowie, tuż przy wjeździe do miasta. Otwarcie obiektu planowane jest na przełom 2025 i 2026 roku.
Niepubliczne technikum programistyczne Techni Schools zajęło całe trzecie piętro, ponad 1,7 tys. mkw. powierzchni, w warszawskim budynku Adgar PDT Wola. To kolejny przykład na to, jak przestrzenie biurowe mogą ewoluować w kierunku nowych funkcji, również edukacyjnych.
Chorwacka sieć sklepów spożywczych Studenac pozyskała 300 mln euro finansowania od grupy instytucji finansowych, z Bankiem Pekao jako koordynatorem.
W krakowskiej dzielnicy Krowodrza otwiera się akademik Zeitraum – Racławicka. Obiekt oferuje prawie 300 łóżek, głównie w pokojach jednoosobowych.
Wszystkie lokale handlowo-usługowe w biurowcu Office House zostały wynajęte. Pierwszy budynek projektu Towarowa22 wkrótce powita nowe koncepty gastronomiczne serwujące kuchnię polską, azjatycką, włoską i śródziemnomorską.
Buma przedłużyła umowy najmu na ponad 6 tys. mkw. powierzchni biurowej w krakowskim Park Clubie z czterema firmami: Oshee Polska, CD Projekt, Grid Dynamics Poland oraz Airhelp Services Poland.
Segro rozpoczęło kompleksową certyfikację BREEAM In-Use swojego polskiego portfolio. Pierwszy etap przedsięwzięcia, realizowany w 2025 roku, obejmie 16 budynków o łącznej powierzchni blisko 335 tys. mkw.
Logicor zebrał ponad 40 tys. zł w ramach IV edycji charytatywnego wyścigu kolarskiego Race’n’Raise. Zebrane pieniądze po raz kolejny zostaną przeznaczone na wsparcie Programu Stypendialnego Horyzonty Fundacji EFC.
Firma Schaeffler, działająca w branży technologii mobilności, wybrała Prologis Park Ujazd (woj. opolskie) jako lokalizację swojego nowego Wschodnioeuropejskiego Regionalnego Centrum Dystrybucji i Kompletacji.
Firma Arup opracowała przewodnik „Small Modular Reactors and Their Potential” prezentujący możliwości kompaktowych reaktorów SMR. Jak podają eksperci, technologia ta zyskuje coraz większe zainteresowanie jako przyszłościowe źródło stabilnego, niskoemisyjnego zasilania.
We wrocławskim Sky Tower, pod marką Prize by Radisson, powstanie hotel liczący ponad 200 pokoi. Otwarcie planowane jest na koniec 2026 roku.
Develia podpisała ze spółką Vastint Poland umowę sprzedaży wielofunkcyjnego budynku Arkady Wrocławskie, który obecnie znajduje się w procesie rozbiórki. Wartość transakcji to 42,967 mln euro.
W Smart Parku Tarnowskie Góry (woj. śląskie) trwają prace wykończeniowe. Otwarcie zaplanowano na sierpień.
Jak wynika z raportu Colliersa "Green Real Estate Financing: Banks’ Approach and Expectations", już wkrótce właściciele nieruchomości komercyjnych stawiający na zrównoważone budownictwo będą mogli liczyć na preferencyjne warunki finansowania.
Warszawskie centrum handlowe Promenada poszerza swoje portfolio. W ostatnich tygodniach w obiekcie pojawiły się cztery nowe marki: Studio planowania i zamówień Ikea, lodziarnia Magia d’Italia, sklep alkoholowy Bottlery oraz biuro podróży Join UP! Polska.
Rząd znosi od 28 marca obowiązek noszenia maseczek, poza pewnymi wyjątkami. Nie będzie też wprowadzana izolacja chorych i kwarantanna.
1 marca ma przestać obowiązywać większość obostrzeń covidowych - ogłosili podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski.
Rząd zdecydował się na wprowadzenie w okolicach świąt i Nowego Roku kolejnych obostrzeń. Wraca nauka zdalna w szkołach, a limity w gastronomii, kinach czy innych placówkach mają być obniżone do 30 proc.
W związku ze znacznym wzrostem zachorowań na Covid-19 i pojawieniem się nowego wariantu wirusa, rząd zdecydował się na wprowadzenie od 1 grudnia dodatkowych obostrzeń dotyczących m.in. limitów osób w kościołach, kinach i teatrach, a także wydłużenia kwarantanny w niektórych przypadkach. Nowe zasady mają obowiązywać do 17 grudnia.
CA Immo uzyskało dla wszystkich swoich biurowców w Bukareszcie międzynarodowy certyfikat przyznawany przez Safe Asset Group. Dokument potwierdza wprowadzenie w rumuńskich biurowcach odpowiednich środków i protokołów dotyczących zdrowia i higieny, w tym rozwiązań związanych z wirusem Covid-19.
Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego wystosowała apel do premiera, wicepremiera i ministra zdrowia o niewprowadzanie jesienią lockdownu, obejmującego hotele. Autorzy apelu powołują się m.in. na fakt, że branża hotelarska podlega wielu wymogom sanitarnym i regularnie jest kontrolowana, a korzystanie z hoteli ma marginalny wpływ na rozprzestrzenianie się koronawirusa.
W związku z normującą się sytuacją epidemiczną i dalszym spadkiem zachorowań rząd wprowadza kolejne etapu luzowania obostrzeń.
4 maja ma rozpocząć się luzowanie obostrzeń - ogłoszono podczas środowej konferencji, w której udział wzięli premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski. Na początek ruszają galerie handlowe, sklepy meblowe, muzea i hotele.
Rząd znosi część obostrzeń w 11 województwach – w poniedziałek 26 kwietnia otwarte zostaną salony urody, zakłady kosmetyczne i fryzjerskie, zaś dzieci z klas 1-3 wrócą do hybrydowego trybu nauki.
Podczas dzisiejszej konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o przedłużeniu obowiązujących obostrzeń do 25 kwietnia bądź 3 maja. Wyjątek stanowią przedszkola i żłobki, które ruszą od najbliższego poniedziałku. Umożliwiono też uprawianie sportu na świeżym powietrzu.
Rząd przedłużył zapowiadany wcześniej do 9 kwietnia twardy lockdown. Obostrzenia mają obowiązywać do 18 kwietnia, ogłosił podczas środowej konferencji minister zdrowia, Adam Niedzielski.
Fundacja Globalworth udostępniła samorządowi Bukaresztu należącą do Globalworthu przestrzeń biurową. Lokal na parterze biurowca City Offices o powierzchni ponad 300 mkw. zostanie wykorzystany na potrzeby zorganizowania punktu szczepień.
Od najbliższej soboty będzie obowiązywał twardy lockdown – na dwa tygodnie zostaną zamknięte sklepy meblowe i budowlane, niektóre punkty usługowe, a także przedszkola i żłobki. Wprowadzone zostają też mniejsze limity klientów w działających sklepach i punktach usługowych.
W związku ze wzrostem zachorowań na koronawirusa surowsze obostrzenia zostają od 20 marca na trzy tygodnie rozszerzone na całą Polskę, poinformował na konferencji prasowej Adam Niedzielski, minister zdrowia.
Do województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego, objętych dodatkowymi obostrzeniami, od poniedziałku 15 marca dołączą mazowieckie i lubuskie. Jak tłumaczy minister zdrowia, ma to związek z dużym wzrostem zachorowań w tych regionach.
Ze względu na wzrost zachorowań na Covid-19 rząd zdecydował o wprowadzeniu dodatkowych obostrzeń od 13 do 20 marca w woj. pomorskim. Do 20 marca przedłużone zostały też obostrzenia na Warmii i Mazurach.
Podczas środowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o utrzymaniu dotychczasowych obostrzeń. Wyjątkiem jest woj. warmińsko-mazurskie. Tam od soboty 27 lutego na dwa tygodnie znów zamknięte będą galerie handlowe, hotele, kina, muzea i baseny. Dzieci wracają do nauki zdalnej.
Od 12 lutego – w reżimie sanitarnym i warunkowo na dwa tygodnie – ruszą hotele. Działać też zaczną stoki narciarskie, kina, teatry i baseny – poinformował na dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.
Od 1 lutego w reżimie sanitarnym otwarte zostaną sklepy w galeriach handlowych, a także galerie sztuki i muzea. Rząd podjął również decyzję o zniesieniu "godzin dla seniora".
Podczas konferencji prasowej ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i doradcy premiera ds. Codiv-19 Andrzeja Horbana ogłoszono kwarantannę narodową. Od 28 grudnia do 17 stycznia mają być zamknięte galerie handlowe, hotele i stoki narciarskie.
Zakończyła się przebudowa części placu Defilad w ramach Nowego Centrum Warszawy. Przed PKiN powstał plac Centralny, na którym widać układ alejek oraz ...
Do grona najemców biurowca Vilharia w Lublanie dołączył bank Delavska Hranilnica i firma doradczo‑księgowa LeitnerLeitner. Obiekt jest obecnie wynajęt ...
Jak podaje firma badawcza Spectis, perspektywy rozwoju polskiego rynku budowlanego są coraz bardziej zróżnicowane regionalnie. Jedno pozostaje jednak ...
"Eurobuild" gościł dziś w warszawskim hotelu Arche Poloneza na konferencji dotyczącej sytuacji mieszkaniowej uchodźców z Ukrainy. Patronat nad tym wyd ...
Biedronka uruchomiła sprzedaż online zakupów spożywczych, drogeryjnych, dla domu oraz dla zwierząt. Sieć oferuje produkty z opcją zaplanowania dostawy ...
Segro rozpoczęło kompleksową certyfikację BREEAM In-Use swojego polskiego portfolio. Pierwszy etap przedsięwzięcia, realizowany w 2025 roku, obejmie 1 ...
Rafał Garpiel, dyrektor Pionu Relacji i Nieruchomości w spółce CPK, w trakcie zeszłotygodniowej konferencji „CPK: Nowa era dla Polski i rynku nierucho ...
W najnowszym wydaniu znajdziecie, jak zawsze, porcję aktualnych analiz, prognozy, rozmowy z ekspertami, komentarze i dużo inspiracji.
Firma Invest Komfort rozpoczyna prace przygotowawcze pod badania archeologiczne na terenie dawnej Fabryki Opakowań Blaszanych w Gdańsku.
Rynek hotelowy w regionie CEE odnotowuje dynamiczne ożywienie, które przewyższa wcześniejsze prognozy ekspertów. Praga pozostaje najczęściej odwiedzan ...
Spółka Ocean Winds oraz należąca do PGE i Ørsted spółka Elektrownia Wiatrowa Baltica-2 podpisały umowę rezerwacyjną, która umożliwi wykorzystanie term ...
Rząd znosi od 28 marca obowiązek noszenia maseczek, poza pewnymi wyjątkami. Nie będzie też wprowadzana izolacja chorych i kwarantanna.
Gdzie szukać nowych inwestycji mieszkaniowych? Jakie kryteria sprawdzić? Gdzie będzie najlepsza relacja ceny do innych wymogów? Warto szukać w rozwija ...
Uroczysta Gala przyniosła odpowiedź na pytanie – kto zwyciężył w 14. edycji konkursu Eurobuild Awards? Jury i goście zebrani w hotelu Double Tree by H ...
Po dłuższej przerwie zapraszamy na kolejną odsłonę podkastu "Nosem w nos"! W najnowszym odcinku rozmawiamy z Władysławem Grochowskim, szefem i założyc ...
W Miejskim Ogrodzie Zoologicznym im. Antoniny i Jana Żabińskich w Warszawie wybudowany zostanie nowy pawilon dla pingwinów przylądkowych. Obiekt, na k ...
Ruszyły prace przy realizacji parku handlowego Smart Park Grodków. Inwestycja powstaje przy ul. Sienkiewicza w Grodkowie, tuż przy wjeździe do miasta. ...
Dostawca usług logistycznych HGL podpisał umowę na najem dodatkowych 10 tys. mkw. w megaparku HelloParks Maglód, zlokalizowanym w pobliżu międzynarodo ...
Chorwacka sieć sklepów spożywczych Studenac pozyskała 300 mln euro finansowania od grupy instytucji finansowych, z Bankiem Pekao jako koordynatorem.
W krakowskiej dzielnicy Krowodrza otwiera się akademik Zeitraum – Racławicka. Obiekt oferuje prawie 300 łóżek, głównie w pokojach jednoosobowych.
Panattoni BTS i Commercecon wspierają powstawanie drugiego w Polsce ośrodka Fundacji Centaurus, która ratuje m.in. konie przeznaczone do uboju. Dzięki ...
Firma JLL zakończyła kompleksową modernizację swojej warszawskiej siedziby w kompleksie Warsaw Spire. Biuro zostało zaprojektowane w duchu idei „ReThi ...
Firma Arup opracowała przewodnik „Small Modular Reactors and Their Potential” prezentujący możliwości kompaktowych reaktorów SMR. Jak podają eksperci, ...
Poprosiliśmy Susannę Graziano, Business Development Manager w firmie ASK4, zaangażowaną w promocję polskiego rynku PBSA i flex living, o podzielenie s ...
Logicor zebrał ponad 40 tys. zł w ramach IV edycji charytatywnego wyścigu kolarskiego Race’n’Raise. Zebrane pieniądze po raz kolejny zostaną przeznacz ...
Colliers przejął w zarządzanie biurowiec Alpha, będący częścią kompleksu Airport City Gdańsk. Obiekt oferuje 8,5 tys. mkw. powierzchni najmu, w tym 79 ...
JLL rozszerza struktury zarządcze w Polsce. Do zarządu firmy dołącza pięciu doświadczonych menedżerów, którzy od początku lipca obejmą nowe funkcje, w ...
Przy ul. Powązkowskiej 42 na Żoliborzu zadebiutowało kolejne centrum dentystyczne należące do sieci Medicover Stomatologia. Podobnie jak powstałe wcze ...
Niemiecka firma zarządzająca aktywami KGAL Investment Management utworzy dla swojego funduszu inwestycyjnego KGAL ESPF 5 spółkę joint venture do budow ...
Budujemy na domysłach
Budujemy na domysłach
PlanRadar
Według analiz aż 90 proc. inwestycji budowlanych nie kończy się w planowanym terminie. Główna przyczyna? Nie brak funduszy czy materiałów, ale niedokładna, rozproszona i przestarza ...
Koniec ukrywania cen mieszkań
Koniec ukrywania cen mieszkań
Legal Hub Wojnarowska Ścigała Irlik
Jawność cen na rynku mieszkaniowym Nowelizacja ustawy deweloperskiej, która wejdzie w życie 11 lipca 2025 roku (a dla inwestycji z rozpoczętą sprzedażą – od 11 września), wp ...
Jak Małopolska może pomóc Ukrainie?
Jak Małopolska może pomóc Ukrainie?
Rohlig SUUS Logistics
Małopolska to jeden z kluczowych regionów logistycznych w Polsce. To doskonały hub nie tylko na rynek krajowy, ale także do Europy Środkowo-Wschodniej i na Bałkany. Sprzyja temu do ...