EN

Polska Biuro Na Miarę – kompleksowo, w całym kraju 

Materiał partnera
Biuro Na Miarę umacnia swoją pozycję na rynku nieruchomości komercyjnych jako wyspecjalizowana firma doradcza kompleksowo obsługująca najemców i wynajmujących.

Już dziś, po zaledwie siedmiu latach od rozpoczęcia działalności zbieramy najlepsze opinie, jesteśmy rozpoznawalni, ale przede wszystkim mamy potwierdzoną skuteczność. Każdego dnia jedna firma zawiera transakcję najmu za naszym pośrednictwem – mówi Michał Nisengolc, wspólnik i wiceprezes spółki.

Poza obsługą wynajmu biur, firma działa też w obszarach Fit-out, Capital Markets, Retail i obsługi prawnej, przy negocjacjach umów najmu oraz sprzedaży nieruchomości komercyjnych.

Ogólnopolski zasięg, lokalni specjaliści

Nasi specjaliści cechują się inicjatywą i wyjątkowym zaangażowaniem w trakcie obsługi klienta - mówi Tomasz Węglarz, który przez ostatnie lata był odpowiedzialny za budowę sieci oddziałów Biuro Na Miarę w największych polskich miastach, gdzie obecnie pełni rolę lidera zespołu.

Aktualnie jesteśmy w stanie obsługiwać procesy jednej firmy w 10 największych miastach jednocześnie nie tracąc na dynamice procesu. W każdym z nich mamy swojego przedstawiciela na miejscu.

Wzmocnienie naszej obecności w miastach regionalnych jest naturalnym kierunkiem rozwoju, o który zamierzamy dbać w najbliższych latach, przy jednoczesnym zwiększaniu kompetencji naszych fantastycznych ludzi - dodaje.

Rynki, na których aktualnie działamy to Warszawa, Trójmiasto, Poznań, Łódź, Wrocław, Katowice, Kraków, Rzeszów i Lublin. Wartość umów najmu podpisanych w tych miastach za naszym pośrednictwem przekroczy 100.000.000 PLN w 2022 roku.

Landlord Representation - usługa oparta o wyniki i zaufanie

Dzięki naszemu doświadczeniu, jesteśmy w stanie wynajmować budynki biurowe każdej klasy, nawet w najtrudniejszych czasach dla rynku.

Usługę komercjalizacji rozpoczęliśmy w środku pandemii reprezentując właściciela jednej z kamienic biurowych na warszawskiej Pradze. Pomimo specyficznej sytuacji na rynku udało nam się w pełni wynająć cały budynek – wspomina Jakub Bereś, menedżer działu Landlord Representation w Biuro Na Miarę.

W każdym budynku dostrzegamy jego wyjątkowe atuty, które maksymalnie eksponujemy z wykorzystaniem najbardziej skutecznych środków promocji. Młody i zaangażowany zespół w oparciu o najnowsze standardy tworzy materiały marketingowe, a wyszkoleni specjaliści sprawnie przeprowadzają procesy; naszych agentów cechuje dostępność, responsywność oraz świetna znajomość budynków.

Dobra współpraca z wynajmującym, zarządcą, architektem oraz innymi osobami zaangażowanymi w proces komercjalizacji są kluczowe dla całego procesu – dodaje Jakub Bereś.

Otrzymane dotychczas zaufanie pozwoliło wynajmującym na osiągnięcie wymiernych korzyści, właściciele biurowców chcą nas widzieć jako agenta wyłącznego przy kolejnych projektach.

Elastyczne biura dla właścicieli

Uzupełnieniem usługi reprezentacji wynajmującego w standardowym modelu, jest przygotowanie, komercjalizacja i zarządzanie powierzchnią coworkingową. Lubimy adaptować zastane, gotowe układy pomieszczeń, używając przy tym prostych i skutecznych rozwiązań, aby tchnąć w nie nowe życie. Trend posiadania własnej powierzchni elastycznej jest coraz mocniej widoczny na rynku, ale nie każdy wie jak to robić. U nas w ramach współpracy możemy komercjalizować budynek w sposób tradycyjny i elastyczny.

Retail - partery w biurowcach trzeba traktować odrębnie

Wynajmującym przyprowadzamy sprawdzonych najemców; badamy ich wiarygodność, sytuację finansową, dogłębnie staramy się zrozumieć biznes, który prowadzą lub dopiero co tworzą. Naszymi klientami są zarówno firmy sieciowe, instytucje państwowe jak i prywatni przedsiębiorcy. Po drugiej stronie zazwyczaj fundusze i deweloperzy. Wiemy kiedy i jak połączyć ze sobą obydwie odmienne strony transakcji. W naszej opinii, aby skutecznie zapełniać partery nowymi podmiotami, należy wyraźnie oddzielić od siebie najemców biurowych i tych z branż handlowo-usługowych.

Widzimy pole to poprawienia procesów i szybszego wynajmowania parterów, przy minimalizowaniu ryzyka dla właściciela budynku. Przede wszystkim najemcy lokali usługowych potrzebują więcej zrozumienia i indywidualnego traktowania – mówi Karolina Kunciak, specjalistka ds. najmu lokali handlowych i usługowych.

Fit-Out - wsparcie niezbędne w procesie wynajmu biura

Przy rosnących cenach materiałów i wykończenia jesteśmy zmuszeni poszukiwać alternatywnych rozwiązań dla wynajmujących i najemców, aby efektywniej zarządzać budżetami na wykończenie i wyposażenie powierzchni biurowych.

Organizacja przetargów, wspieranie wyborów, rozstrzyganie konfliktów to nasz chleb powszedni – mówi Alexandra Kwapisiński, Główna Koordynatorka Projektów w dziale Fit-out. Idąc ramię w ramię z brokerami uszczelniamy procesy, aby szybciej, sprawniej i taniej realizować przedsięwzięcia naszych kontrahentów. Obecnie prowadzimy budowy biur jako menedżerowie projektu i koordynujemy zamówienia elementów wyposażenia biura.

Capital Markets - sprawnie kupisz biurowiec

Łączymy strony transakcji zainteresowane produktami inwestycyjnymi w obrocie budynkami i gruntami na rynku nieruchomości komercyjnych. W portfolio produktów mamy zarówno mniejsze kameralne projekty z atrakcyjną stopą zwrotu, w pełni skomercjalizowane budynki klasy A, jak i działki przeznaczone pod projekty PRS. Uzupełnieniem obsługi transakcyjnej jest doradztwo prawne w ramach usługi Legal.

Obsługa doświadczonego prawnika nie tylko pomaga naszym klientom w zrozumieniu często zawiłych konstrukcji prawnych, ale przede wszystkim służy wsparciem na każdym etapie transakcji, pomagając w sprawnym jej zamknięciu – zaznacza Agnieszka Chrzanowska, Legal Counsel w Biuro Na Miarę.

Nasze atuty - stabilny rozwój i retencja pracowników

Naszą największą dumą jest fakt, że jak ktoś decyduje się na pracę w naszej firmie to zostaje z nami na dłużej. Są z nami osoby od początku istnienia firmy i ciągle stają się lepsi, personalnie i zawodowo. Doceniamy ich indywidualne umiejętności, proponujemy atrakcyjne warunki wynagrodzenia, dajemy możliwość rozwoju, a oni lubią nasz niekorporacyjny styl pracy. Ciągle tworzymy i wiele od siebie wymagamy. Korzystamy z nowinek technologicznych i szybko adaptujemy się do zmian. Nasza firma od samego początku jest dochodowa i transparentna. Rośniemy w tempie ponad 20 proc. r-d-r., a 2022 będzie jeszcze lepszy. I to nas nakręca!

Jerzy Węglarz

prezes zarządu, Biuro Na Miarę

www.biuronamiare.pl

Ostatnie nowości

Biura i projekty wielofunkcyjne

Polska Wzrost aktywności w Krakowie

schedule 08 lutego 2023
Opr./edited by AKL

Widoczne ożywienie najemców w Krakowie w 2022 roku może wskazywać na powrót popytu do poziomu sprzed pandemii. Wolumen transakcji był o 27 proc. wyższy w porównaniu do 2021 roku. Deweloperzy zaś w dalszym ciągu bacznie obserwują sytuację gospodarczą przed podjęciem finalnych decyzji, podsumowują eksperci z Knight Franka.

Materiał partnera

Polska Przebudowa hotelu w Zakopanem – postępowanie przetargowe

schedule 18 stycznia 2023
Eurobuild CEE

Biura i projekty wielofunkcyjne

Polska Wybrali Equal Business Park

schedule 08 lutego 2023
Opr./edited by MR

Apollo-Rida, właściciel i zarządca kompleksu biurowego Equal Business Park w Krakowie, podpisał umowę najmu z firmą Superior Logistics, która zajmie w kompleksie biuro o powierzchni ponad 1,2 tys. mkw. 

Biura i projekty wielofunkcyjne

Polska Nowe coworkingi od IWG

schedule 08 lutego 2023
Opr./edited by JC

Zajmująca się pracą hybrydową firma IWG otwiera swoje pierwsze przestrzenie coworkingowe w Białymstoku i Krakowie. Do spółki należą takie marki jak Spaces i Regus.

Obiekty użyteczności publicznej

Polska Sportowy przetarg w Szczecinie

schedule 08 lutego 2023
Opr./edited by MR

W ramach planowanego Szczecińskiego Domu Sportu powstanie nowy basen i większa hala sportowa. W przetargu na budowę obiektu zgłosiły się cztery firmy, najkorzystniejszą ofertę złożył Budimex.

Rynek mieszkaniowy

Polska Ekologia w Zenicie

schedule 08 lutego 2023
Opr./edited by JC

Mieszkańcy osiedla Zenit, zaprojektowanego zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju miasta Łodzi, mogą odbierać klucze do zakupionych lokali. Pierwsza faza inwestycji przy ul. Widzewskiej 22 jest już niemal całkowicie wyprzedana.

ESG

Polska Siłownia w łańcuchu logistycznym

schedule 08 lutego 2023
Opr./edited by MR

W parku logistycznym MDC² w Gliwicach powstaje zewnętrzna siłownia realizowana we współpracy z Fundacją Truckers Life. MDC² Gliwice zostanie oddany do użytku w tym roku.

Rynek inwestycyjny i finansowy

Polska Interpierre kupuje Bolero

schedule 08 lutego 2023
Opr./edited by JC

Real Management sfinalizował sprzedaż budynku biurowo-technologicznego Bolero Office Point 2, zlokalizowanego przy ul. Równoległej 4 w Warszawie. Nabywcą projektu został fundusz Interpierre Europe Centrale, zarządzany przez PAREF Gestion.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Coworking z czytelnią w Zielonej Górze

schedule 08 lutego 2023
Opr./edited by MR

W centrum handlowym Focus Mall Zielona Góra otwarto bezpłatną strefę coworkingową. Obiekt rozpoczyna też współpracę z Fundacją Bookcrossing Polska. 

Infrastruktura

Polska Wybudują energetyczną hybrydę

schedule 08 lutego 2023
Opr./edited by MR

Electrum buduje dla grupy Lewandpol pierwszą w Polsce elektrownię hybrydową typu słońce-wiatr. Wartość kontraktu dla grupy inżynieryjno-technologicznej to około 500 mln zł.

Zielone budownictwo

Polska .Ktw II jest Excellent

schedule 08 lutego 2023
Opr./edited by AKL

Biurowiec .Ktw II, zrealizowany przez TDJ Estate, uzyskał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Dokument stanowi końcową ocenę oddziaływania budynku na środowisko. Budynek osiągnął wynik 80,6 proc.

Rynek mieszkaniowy

Polska Towarowa Towers coraz wyżej

schedule 08 lutego 2023
Opr./edited by AKL

Towarowa Towers, inwestycja powstająca w pobliżu Ronda Daszyńskiego w Warszawie, osiągnie niebawem docelową wysokość. Około 65 proc. lokali w obu wieżach znalazło swoich właścicieli.

Rynek inwestycyjny i finansowy

Polska Livos wchodzi, Catella wychodzi

schedule 08 lutego 2023
Opr./edited by AKL

Nabyciem 63 lokali mieszkalnych w warszawskiej wieży mieszkalnej Złota 44 niemiecka grupa przedsiębiorstw Livos zadebiutowała na polskim rynku nieruchomości. Sprzedawca, spółka Catella Residential Investment Management, wycofała się w ten sposób z polskiego rynku.

Biura i projekty wielofunkcyjne

Polska Więcej pustostanów w Łodzi

schedule 07 lutego 2023
Opr./edited by AKL

Porównywalny z poprzednimi latami wolumen nowej podaży na łódzkim rynku biurowym w 2022 roku w połączeniu z relatywnie niskim popytem, przyczyniły się do znacznego wzrostu współczynnika pustostanów. Na koniec 2022 roku wyniósł 21 proc. i był najwyższym współczynnikiem pustostanów odnotowanym w miastach regionalnych, podsumowują eksperci z Knight Franka.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Karuzela szuka wykonawcy

schedule 07 lutego 2023
Opr./edited by MR

Rozpoczął się przetarg na wybór wykonawcy parku handlowego Karuzela w Jastrzębiu Zdroju. Obiekt ma mieć powierzchnię najmu prawie 12 tys. mkw., powstanie na terenie około 3 ha.

Rynek inwestycyjny i finansowy

Polska Pół miliarda dla Varso Place

schedule 07 lutego 2023
Opr./edited by AKL

Konsorcjum czterech banków przyznało firmie HB Reavis kredyt refinansujący realizację kompleksu Varso Place w centrum Warszawy. Kwota kredytu wynosi 475 mln euro, co czyni go największą tego typu transakcją w historii rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce.

Infrastruktura

Polska Rusza przebudowa dworca Czyżew

schedule 07 lutego 2023
Opr./edited by AKL

Rozpoczęły się prace budowlane związane z przebudową dworca Czyżew. Inwestycja jest realizowana w ramach Programu Inwestycji Dworcowych z dofinansowaniem ze środków unijnych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Nosem w nos

Polska Nosem w nos z... Arkadiuszem Rudzkim

schedule 07 lutego 2023
Eurobuild CEE

Zapraszamy na premierę czwartego sezonu rozmów "Nosem w nos"! Serię otwiera Arkadiusz Rudzki, wiceprezes Skanska Commercial Development Europe!

Powierzchnie magazynowe i produkcyjne

Polska Nowy lokator pod Pruszkowem

schedule 07 lutego 2023
Opr./edited by JC

Spółka Kucera Logistics Group zdecydowała się na otwarcie nowego centrum dystrybucyjnego w Panattoni Park Pruszków V. W nowej lokalizacji najemca zajmie prawie 3,3 tys. mkw. powierzchni magazynowej i biurowej.

Powierzchnie magazynowe i produkcyjne

Europa MLP wynajmie więcej

schedule 07 lutego 2023
Opr./edited by AKL

MLP Group w minionym roku wynajął około 240 tys. mkw. powierzchni. Najwięcej umów zostało zawartych w podwarszawskim parku MLP Pruszków II oraz MLP Poznań West. W bieżącym roku planowane jest zwiększenie poziomu komercjalizacji o około 20 proc.

Najnowsze w Materiał partnera

schedule 14 grudnia 2022

Pokój hotelowy – koszt, który staje się zyskiem

Grupa Arche rewitalizuje zabytki, by dać nowe życie budynkom, które straciły użytkowość. Dla firmy najważniejsze jest, by zatrzymać zabytek na tym etapie starzenia, na którym dotrwał do naszych czasów. Nie jest udoskonalane w nim nic, co miałoby zmienić jego wygląd. Uzupełniane jest tylko to co niezbędne, nie naruszając przy tym jego charakteru.

schedule 13 grudnia 2022

Biuro Na Miarę – kompleksowo, w całym kraju 

Biuro Na Miarę umacnia swoją pozycję na rynku nieruchomości komercyjnych jako wyspecjalizowana firma doradcza kompleksowo obsługująca najemców i wynajmujących.

schedule 05 grudnia 2022

Kształtowanie przyszłości przestrzeni elastycznych

Eksperci Colliers dyskutują na temat sposobu, w jaki rozwój hybrydowego modelu pracy w dalszym ciągu wpływa na rynek nieruchomości, dając początek interesującym możliwościom dla podmiotów wynajmujących nieruchomości i partnerów franczyzowych.

schedule 15 listopada 2022

Nieruchomość komercyjna na sprzedaż w Bielsku-Białej

mBank S.A. ogłasza pisemny nieograniczony przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej w Bielsku-Białej przy pl. Wolności 7 objętej księgą wieczystą BB1B/00070605/9. Działka zabudowana budynkiem o charakterze biurowo-usługowym o powierzchni ok. 1370 mkw. składającym się z trzech kondygnacji naziemnych oraz jednej kondygnacji podziemnej. Nieruchomość ma wewnętrzny dziedziniec z wjazdem od ul. Paderewskiego.

schedule 21 października 2022

Raport Crido & Savills: Rynek PRS w Polsce – aspekty biznesowe, prawne i podatkowe

Polski rynek najmu instytucjonalnego na pewno znajduje się na początku swojej drogi. Jest niczym pierworodny syn rodu królewskiego w pierwszym latach swojego życia - ledwo zaczął mówić i chodzić, a już wzbudza ogromne zainteresowanie i oczekiwania, a jeszcze musi mierzyć się z mocną presją otoczenia.

schedule 19 września 2022

Przestrzeń elastyczna to korzyść dla każdej firmy… i nieruchomości

Jamal Brown, założyciel agencji nieruchomości komercyjnych z San Diego – The Ocean Company – uważa, że przestrzeń elastyczna jest przyszłością. Czy podmioty wynajmujące nieruchomości komercyjne pozostaną w tyle, jeśli nie uwzględnią jej w swoich ofertach?

schedule 02 sierpnia 2022

Ciarki na piasku

83 firmy, 1256 sprzedanych wejściówek i 56 drużyn – po dwuletniej przerwie JLL Polska wraca do organizacji jednego z najważniejszych wydarzeń sektora real estate – JLL Charytatywnego Turnieju Siatkówki Plażowej Branży Nieruchomości. Tegoroczne rozgrywki odbędą się już w najbliższy czwartek, 4 sierpnia, w Monta Beach Volley Club przy ulicy Zaruskiego 12 w Warszawie.

schedule 02 sierpnia 2022

Nowy raport ESG – Atrium

Atrium po raz szósty opublikowało raport ESG, prezentujący osiągnięcia firmy w 2021 roku. Raport podsumowuje kluczowe działania w zakresie realizacji strategii ESG. Firma wyznaczyła nowe, jeszcze bardziej ambitne średnioterminowe cele na 2030 rok, które obejmują zmniejszenie śladu węglowego swoich centrów handlowych o 40% w 2030 roku w porównaniu do 2019 roku. Do 2050 roku Atrium chce stać się organizacją neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla.

schedule 06 czerwca 2022

Wypróbuj pierwszy w Polsce automatyczny podziemny parking rowerowy!

Grupa Capital Park, inwestor Fabryki Norblina, dołączyła do inicjatywy Eurobuildu „Garnitury na rowery” zostając Sponsorem Finału Przejazdu. Uczestnicy tegorocznej edycji wydarzenia zakończą przejazd w zrewitalizowanym kompleksie i będą mogli przetestować pierwszy w Polsce automatyczny podziemny parking dla rowerów, który funkcjonuje na jego terenie.

schedule 18 maja 2022

MK Dach na sportowo

MK Dach System Sp. z o. o. ma przyjemność zaprosić do uczestnictwa w dwóch równolegle odbywających się wydarzeniach organizowanych przez Eurobuild CEE – 21. Dorocznym Turnieju Golfa oraz 17. Dorocznym Turnieju Tenisa dla branży nieruchomości.

schedule 04 kwietnia 2022

Coworking w Atlas Tower

W czasach niepewnej sytuacji pandemicznej i związanymi z nią obostrzeniami, coraz większą popularnością cieszą się biura coworkingowe, zapewniające znacznie większą elastyczność i swobodę najemcom. Dodajmy do tego skomplikowane prawo podatkowe dla przedsiębiorców i jasne staje się, czego małe i średnie firmy obecnie potrzebują – wsparcia merytorycznego i przestrzeni dostosowanej do ich potrzeb.

schedule 22 marca 2022

Trójmiasto przyciąga skandynawskim klimatem

Za chwilę miną dwa lata od momentu pojawienia się koronawirusa w Polsce. Co można powiedzieć o aktualnej kondycji naszego rynku biurowego?

schedule 01 lutego 2022

CMS z rozbudowanym zespołem nieruchomości i budownictwa

Ponad 40 specjalistów, w tym 5 partnerów, tworzy praktykę nieruchomości i budownictwa kancelarii CMS. Powstał jeden z największych i najbardziej doświadczonych zespołów tego sektora w Polsce.

schedule 01 lutego 2022

Jak wrócić do biura w dobrej kondycji?

Skanska przeprowadziła już trzecie badanie, które dotyczyło powrotu do biur w czterech krajach – w Polsce, Rumunii, Czechach i na Węgrzech. Poprzednie edycje koncentrowały się na potrzebach pracowników oraz ich oczekiwaniach względem biur w nowej rzeczywistości. Tym razem deweloper skupił się na badaniu wpływu pandemii na zdrowie psychiczne i dobrostan użytkowników biur.

schedule 06 grudnia 2021

INWI oferuje pracownikom udziały i szuka co-founderów

Nowoczesne systemy motywacyjne dostrzegają zależności pomiędzy zaangażowaniem pracownika wykazującym inicjatywę a zyskiem firmy. Większa motywacja przekłada się na realnie lepsze wyniki. Daniel Radkiewicz, prezes INWI, polskiej spółki, która zrewolucjonizowała rynek nieruchomości, jest o tym przekonany.

schedule 08 listopada 2021

Zrównoważone przyciąganie

Z naszych badań wynika, że 65% pracowników w regionie CEE chce pracować w certyfikowanym, zrównoważonym biurze. Przewidujemy migrację najemców do nowych budynków, które lepiej odpowiadają na ich potrzeby – zapowiada Paweł Warda z firmy Skanska Commercial Development Europe

schedule 26 października 2021

Spacerem przez Varso

WIREP (Women in Real Estate in Poland) Property Walk 2021 już za nami, tym razem członkinie oraz tegoroczni partnerzy wydarzenia spotkali się w kompleksie Varso Place.

schedule 22 października 2021

MAPIC wraca do Cannes

Podczas wrześniowych edycji MIPIM w Cannes i Mapic Italy w Mediolanie opuściliśmy wirtualną przestrzeń. To doświadczenie fizycznej obecności i żywego kontaktu potwierdziło, jak bardzo potrzebujemy i jak bardzo tęskniliśmy za powrotem do dynamicznej, wielowymiarowej i bezpośredniej komunikacji, społecznej i biznesowej

schedule 15 października 2021

Warto się przejść po Promenadzie

W ostatnim czasie Atrium Promenada znacząco wzmocniła swoje portfolio. W jednym z flagowych obiektów handlowych Grupy Atrium otwarto lokal amerykańskiej marki Guess w nowym koncepcie handlowym. Ofertę galerii wzbogaciła także DUKA. Swój pierwszy lokal w prawobrzeżnej części Warszawy otworzyła ponadto szkoła tańca Egurrola Dance Kids.

schedule 12 października 2021

Centra handlowe stawiają na coworking

Raporty branżowe jasno wskazują, że pracownicy oczekują miejsc pracy możliwie blisko domu, przez co firmy oraz korporacje stawiają na multilokalizacje. Świetnie wyposażone, nowoczesne przestrzenie coworkingowe to przyszłość wielokanałowych centrów handlowych. 

Kategorie