EN

Polska Grunt to  doświadczenie

Materiał partnera
W ekskluzywnym wywiadzie dla „Eurobuildu” managerowie firmy doradczej Greenfields, Justyna Cymerman, dyrektorka działu urbanistyki, i Michał Różycki, dyrektor pionu nieruchomości gruntowych – sektor living, opowiadają o największych sukcesach firmy ostatnich lat, rosnącej roli idei ESG oraz coraz bardziej pożądanych terenach typu brownfield, ponadto zapowiadają jeszcze większą gorączkę na rynku inwestycji mieszkaniowych.

"Eurobuild CEE": Greenfields działa na polskim rynku od 2005 roku. Przypomnijcie Czytelnikom, w jakich segmentach rynku czujecie się najpewniej?

Michał Różycki: Nasza firma specjalizuje się w obsłudze transakcji na rynku nieruchomości gruntowych, głównie pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną, ale też – na mniejszą skalę – w zakresie zabudowy przemysłowej, usługowej oraz handlowej.

Justyna Cymerman: Świadczymy również usługi związane z kompleksowym przygotowaniem terenów inwestycyjnych, obejmujące uzyskiwanie decyzji o warunkach zabudowy, decyzji środowiskowych oraz pozwoleń na budowę. W ostatnim czasie szczególnie skoncentrowaliśmy się na uzyskiwaniu uchwał o lokalizacji inwestycji mieszkaniowych i towarzyszących (ULIM). Zapewniamy też doradztwo prawne i finansowe.

Z jakich transakcji ostatnich lat jesteście szczególnie dumni? Opowiedzcie, oczywiście jeśli NDA na to pozwalają.

MR: Szczególni dumni jesteśmy z kilku transakcji. Jedną z nich jest sprzedaż terenu inwestycyjnego, na którym powstało osiedle Aurora z około 900 mieszkaniami. Dostrzegliśmy potencjał tego terenu i przekonaliśmy inwestora, firmę deweloperską Dantex, do zakupu, co zaowocowało spektakularnym sukcesem komercyjnym całej inwestycji. Warto wymienić również jedną z naszych największych transakcji, jaką była sprzedaż działki przeznaczonej pod budowę osiedla Żoliborz Artystyczny II dla Dom Development na ok. 1,9 tys. mieszkań. Jest to przykład naszej zdolności do efektywnego wsparcia klientów przy realizacji dużych projektów inwestycyjnych. Mogę również zdradzić, że kolejną transakcję o podobnej skali będziemy finalizować na przełomie tego i przyszłego roku.

Ciekawym przypadkiem była sprzedaż rozpoczętej w 2004 roku i niedokończonej budowy w Wilanowie przy ul. Klimczaka, której potencjał przez wiele lat pozostał niezauważony przez inwestorów. My uwierzyliśmy w to miejsce i znaleźliśmy odpowiedniego nabywcę, firmę Yareal, która zrealizowała inwestycję mieszkaniową na około 290 mieszkań.

Wreszcie warto wspomnieć o kolejnej warszawskiej transakcji u zbiegu ulic Narwik i Lazurowej, którą zainicjowaliśmy przekonaniem grupy blisko 50 właścicieli do sprzedaży swoich niewielkich nieruchomości. Gdy to się udało, uzyskaliśmy decyzję o warunkach zabudowy oraz koordynowaliśmy pozyskanie wszelkich uzgodnień i opinii, a finalnie – pozwolenia na budowę. Projekt kupiła spółka Marvipol i zrealizowała inwestycję Lazurowa Concept z 232 mieszkaniami.

JC: Nie możemy zapomnieć o naszej pierwszej uchwale o lokalizacji inwestycji mieszkaniowej, którą, dzięki naszej determinacji i umiejętności skutecznego negocjowania z władzami miejskimi, uzyskaliśmy jako drugi podmiot w Warszawie. Zezwala ona na budowę kameralnego apartamentowca przy ul. Gdańskiej na Żoliborzu.

Jaką rolę w Waszej działalności odgrywają idee ESG?

JC: Jesteśmy grupą świadomych i odpowiedzialnych osób, które od lat konsekwentnie wdrażają idee ekologiczne i społeczne w naszych działaniach – zarówno zawodowych, jak i prywatnych. Kwestie zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności wobec środowiska naturalnego, ludzi i otoczenia implementujemy do każdego projektu deweloperskiego i już w początkowej fazie przygotowania inwestycji szukamy rozwiązań minimalizujących wpływ na środowisko naturalne oraz wspierających rozwój lokalnej społeczności.

MR: Mimo że nie jesteśmy dużą korporacją, nasze zaangażowanie w aspekty ESG jest priorytetowe, a w przypadku, gdy obowiązek raportowania ESG obejmie firmy podobne do naszej, jesteśmy dobrze przygotowani do tego wyzwania.

Jakie inne czynniki zdominowały dziś obrót terenami inwestycyjnymi?

MR: Jesteśmy obecnie stawiani przed trzema kluczowymi wyzwaniami: ograniczoną podażą gruntów, przewlekłymi procedurami administracyjnymi oraz wizją władz Warszawy (większość transakcji z udziałem naszej firmy odbywa się na rynku stołecznym), które zakładają bardzo ograniczone uwalnianie dużych terenów inwestycyjnych pod nowe projekty deweloperskie.

JC: W związku z tym koncentrujemy się na efektywnym zarządzaniu dostępnymi terenami, podejmowaniu skutecznych działań administracyjnych oraz starannym planowaniu i wykorzystaniu naszych zasobów w taki sposób, aby jak najlepiej wykorzystać możliwości rynkowe i osiągnąć sukces w tej niełatwej sytuacji.

MR: Oczywiście nie składamy broni i nie ustajemy w wysiłkach, aby pozyskać kolejne tereny inwestycyjne, które po uzyskaniu pakietu dokumentów urbanistycznych będziemy mogli zaoferować naszym klientom.

Czy często w obszarze zainteresowań Waszych klientów pojawiają się grunty typu brownfield? Jakie przewagi, ale i wyzwania tkwią w tego typu nieruchomościach?

JC: Mogę powiedzieć, że coraz częściej zajmujemy się tego typu działkami. Aktualnie mamy zakontraktowane ponad 160 tys. mkw. PUM gruntów typu brownfield, do których uzyskujemy ULIM. Co do przewag, zazwyczaj są to grunty położone blisko centrum, z doskonałym dostępem do środków komunikacji miejskiej oraz infrastrukturą drogową i techniczną, która kiedyś zasilała przemysł, a dziś może być wykorzystywana przez zabudowę mieszkaniową.

MR: Tereny brownfield to zazwyczaj duże, kilkuhektarowe działki, na których znacznie swobodniej można kształtować pełnowartościową urbanistykę i wdrażać ideę miasta 15-minutowego, inaczej niż na terenach zlokalizowanych w otoczeniu zwartej zabudowy. Oczywiście z takimi gruntami wiążą się również pewne wyzwania, związane chociażby z usunięciem zanieczyszczeń oraz koniecznością przekonania władz miasta, że uciążliwa działalność produkcyjna nie powinna być prowadzona na terenach zlokalizowanych blisko centrum miasta.

JC: Jednocześnie inwestycje na gruntach typu brownfield wymagają inwestycji w infrastrukturę społeczną. Mam tu na myśli remont lub budowę nowej szkoły czy przedszkola, urządzenie terenów wypoczynku, rekreacji i sportu oraz innych miejsc integracji sąsiedzkiej. To wymaga ścisłej i dynamicznej współpracy dużej grupy interesariuszy – od władz miasta po właścicieli terenów, z istotnym udziałem społeczności lokalnej.

Czy pokusicie się o prognozy dotyczące rynku gruntów oraz cen mieszkań na najbliższe miesiące?

MR: W całej Polsce, a szczególnie w Warszawie, dramatycznie brakuje mieszkań. Stolica wciąż przyciąga nowych mieszkańców, ponadto do naszego miasta przybyło kilkaset tysięcy uchodźców z Ukrainy. Obserwujemy również rosnący trend zakupów inwestycyjnych, które są ucieczką kapitału przed inflacją. Z drugiej strony, przewlekłość procedur administracyjnych i coraz trudniejsze uruchamianie projektów powodują, że deweloperzy nie są w stanie dynamicznie zwiększyć oferty nowych mieszkań.
Jesteśmy przekonani, że – w związku z ograniczoną podażą i rosnącym popytem – ceny mieszkań nadal będą szły w górę. Przewidujemy również dalsze niesłabnące zainteresowanie naszych klientów nabywaniem terenów inwestycyjnych pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną, co przy ograniczonej podaży przełoży się na wzrost cen gruntów.

JC: Jednak jako wiodący doradca na rynku nieruchomości gruntowych wiemy, jak szybciej dostarczać naszym klientom nowe tereny wraz z pełnym pakietem dokumentów urbanistycznych. Nie uda się to bez gruntownych zmian w polityce rozwoju Warszawy. Mamy nadzieję, że władze dostrzegą wreszcie widmo zbliżającego się kryzysu związanego z brakiem dostępności mieszkań i przełoży się to na dynamiczne uwalnianie kolejnych terenów inwestycyjnych, skrócenie procedur i otwarty dialog, a deweloperzy przestaną być postrzegani jako zło konieczne i kojarzeni z osławioną „patodeweloperką”, która jest bardziej mitem niż rzeczywistością.

Ostatnie nowości

Grunty inwestycyjne

Polska Archicom w samym centrum Łodzi

schedule 01 grudnia 2023
Opr./edited by MR

Archicom sfinalizował transakcję zakupu gruntu o wartości 90 mln zł w ścisłym centrum Łodzi. Działka znajduje się na terenie Nowego Centrum Łodzi, w bezpośrednim sąsiedztwie dworca Łódź Fabryczna.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Belvedere Café przy Trakcie Królewskim

schedule 01 grudnia 2023
Opr./edited by MR

W Warszawie na Krakowskim Przedmieściu, w pobliżu Pomnika Kopernika, otworzono Belvedere Café. Najnowszy koncept Anny Woźniak-Starak, oferuje śniadania, wytrawne i słodkie przekąski, tradycyjne wypieki i artystyczne desery.

Powierzchnie magazynowe i produkcyjne

Polska Tekstylnie w Ksawerowie

schedule 01 grudnia 2023
Opr./edited by MR

Spółka Sic Global Textiles rozpoczęła budowę siedziby i hali magazynowo-produkcyjnej w Ksawerowie koło Łodzi. Inwestycja obejmie  około 20 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Generalnym wykonawcą obiektu została firma Alstal Grupa Budowlana. 

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Multibrand w Manufakturze

schedule 01 grudnia 2023
Opr./edited by BL

W łódzkiej Manufakturze powiększono salon eobuwie.pl o nową przestrzeń, którą zajęła marka Modivo. Lokal ma teraz powierzchnię ponad 470 mkw.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Dekada Nysa z nowym najemcą

schedule 01 grudnia 2023
Opr./edited by BL

Do grona najemców Dekady Nysa dołączył sklep zoologiczny Family Pets & Zoo. Salon zajmuje powierzchnię ponad 250 mkw.

Rynek mieszkaniowy

Polska Pięćsetka z plusem na wynajem

schedule 01 grudnia 2023
Opr./edited by MR

W ciągu dwóch lat fiński deweloper YIT wybudował i przekazał funduszowi Nrep ponad pół tysiąca lokali na wynajem w Warszawie. Mieszkania powstały w trzech warszawskich dzielnicach – na Ursynowie, Bemowie i Mokotowie.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Zwieger w Sosnowcu

schedule 01 grudnia 2023
Opr./edited by BL

Do grona najemców Designer Outlet Sosnowiec dołączyła marka Zwieger, sprzedająca małe AGD do kuchni. Nowo otwarty salon ma 105 mkw.

ESG

Polska Tysiąc dębów od Dekpolu

schedule 01 grudnia 2023
Opr./edited by MR

Pracownicy spółki Dekpol Budownictwo zasadzili ponad tysiąc dębów w okolicach Poznania, na terenie wyznaczonym przez Nadleśnictwo Łopuchówko.

Biura i projekty wielofunkcyjne

Polska Zdecydowali się na ReadyFlex

schedule 01 grudnia 2023
Opr./edited by MR

Vastint Poland w ciągu ostatnich sześciu miesięcy wynajął ponad 2,6 tys. mkw. powierzchni ReadyFlex w Business Garden Wrocław. Nowe umowy najmu krótkoterminowego zostały podpisane z sześcioma firmami, jeden najemca przedłużył kontrakt.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Ochnik w Aurze

schedule 01 grudnia 2023
Opr./edited by BL

W centrum handlowym Aura Centrum Olsztyna powstał największy na Warmii i Mazurach salon marki Ochnik. Sklep zajmuje powierzchnię 433 mkw. i znalazł się w zmodernizowanym pasażu galerii na poziomie +2.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Dm sięga do Baranowa

schedule 01 grudnia 2023
Opr./edited by MR

Pierwsza drogeria dm w Baranowie koło Kępna otworzyła się w nowo otwartym Pasażu Kępińskim przy ul. Wrocławskiej. Powierzchnia sali sprzedaży wynosi około 540 mkw.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska KiK razy pięć

schedule 01 grudnia 2023
Opr./edited by BL

Elbląg, Baranów koło Kępna, Lubin, Ostróda i Połaniec – w tych miejscach KiK otworzył pięć nowych sklepów o łącznej powierzchni sprzedażowej 2,5 tys. mkw. Sieć jest bliska osiągnięcia liczby 500 salonów w Polsce.

ESG

Polska CMS pełne dobrostanu

schedule 01 grudnia 2023
Opr./edited by MR

Siedziba kancelarii CMS, mieszcząca się w Varso Tower, jako pierwsza aranżacja biurowa w Polsce otrzymała certyfikat WELL Platinum. Tym samym CMS, dołącza do grona czterech kancelarii prawnych na świecie, które mają biuro zgodne z najwyższymi standardami w zakresie dobrostanu użytkowników.

Biura i projekty wielofunkcyjne

Polska Mają duże biuro u Cavatiny

schedule 30 listopada 2023
Opr./edited by MR

Concentrix, dostawca rozwiązań i technologii z zakresu customer experience, wynajmie prawie 5,2 tys. mkw. brutto powierzchni w należącym do Cavatiny katowickim biurowcu Global Office Park. Umowa jest największą transakcją w Katowicach w 2023 roku.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Vendo Park zaprasza do Lubina

schedule 30 listopada 2023
Opr./edited by MR

Trei Real Estate Poland otworzyło w Lubinie swój 37 Vendo Park w Polsce. To trzecia tego typu inwestycja dewelopera w woj. dolnośląskim, po Jaworze i Świdnicy.

Rynek mieszkaniowy

Polska Trzecia inwestycja GH Development w sprzedaży

schedule 30 listopada 2023
Opr./edited by BL

Wystartowała sprzedaż nowej inwestycji mieszkaniowej belgijskiego dewelopera GH Development. Projekt Orzechowa znajduje się przy ulicy o tej samej nazwie we Włochach w Warszawie.

ESG

Polska CPI przechodzi na zielone umowy

schedule 30 listopada 2023
Opr./edited by ANZ

CPI Property Group wprowadza nowy standard w zakresie umów leasingowych – załączniki Green Lease.

Rynek inwestycyjny i finansowy

Polska 7R bierze kredyt z mBanku

schedule 30 listopada 2023
Opr./edited by MR

7R uzyskało kredyt inwestycyjny dla projektu 7R City Flex Katowice I. Finansowania w wysokości 15,5 mln euro udzielił mBank.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Nowy park w Nowej Wsi

schedule 30 listopada 2023
Opr./edited by BL

W Nowej Wsi obok Pruszkowa w nowym parku handlowym o powierzchni ponad 2,5 tys. mkw. zostały otwarte supermarket Biedronka, sklep Maxi Zoo oraz dyskont Pepco.

Materiał partnera

Polska / Świat Transformacja energetyczna uratuje świat

schedule 30 listopada 2023
Eurobuild CEE

Przyszłość jest fikcją, więc powinniśmy budować jutro w sposób zrównoważony, a Polska może czerpać w tej kwestii z doświadczeń Wielkiej Brytanii. O prognozach, zagrożeniach i możliwościach rozwoju opowiedziała znana brytyjska inżynier i architektka, Dame Jo Da Silva w Ambasadzie Brytyjskiej w Warszawie. "Eurobuild" był patronem medialnym tego wydarzenia.

Najnowsze w Materiał partnera

schedule 30 listopada 2023

Transformacja energetyczna uratuje świat

Przyszłość jest fikcją, więc powinniśmy budować jutro w sposób zrównoważony, a Polska może czerpać w tej kwestii z doświadczeń Wielkiej Brytanii. O prognozach, zagrożeniach i możliwościach rozwoju opowiedziała znana brytyjska inżynier i architektka, Dame Jo Da Silva w Ambasadzie Brytyjskiej w Warszawie. "Eurobuild" był patronem medialnym tego wydarzenia.

schedule 16 listopada 2023

Żeby las był na zawsze

Hektar dojrzałego lasu może w ciągu swojego życia zakumulować 1,5 tysiąca tony CO2. Odpowiedzialny biznes musi zrozumieć tę zależność – przekonują przedstawiciele firmy MDC2, która wspiera Fundację Las Na Zawsze. O genezie i szczegółach tej współpracy opowiadają Magda Cieliczko, Lidia Jabłonowska-Luba i Jeremy Cordery

schedule 14 listopada 2023

W biznesie stawiamy na długoterminowe partnerstwo

Michał Ptaszyński, country manager Poland w firmie Logicor, mówi nam optymistycznie o przyszłości branży logistycznej w Polsce, najbliższych planach inwestycyjnych firmy oraz o tym, że warto działać na rzecz lokalnych społeczności

schedule 29 września 2023

Łódź zaprasza do Monachium!

Serdecznie zapraszamy wszystkich gości tegorocznego Expo Real na wydarzenia organizowane na stoisku Urzędu Miasta Łódź. "Eurobuild" będzie także na miejscu jako patron medialny łódzkich eventów. 

schedule 25 września 2023

Grunt to  doświadczenie

W ekskluzywnym wywiadzie dla „Eurobuildu” managerowie firmy doradczej Greenfields, Justyna Cymerman, dyrektorka działu urbanistyki, i Michał Różycki, dyrektor pionu nieruchomości gruntowych – sektor living, opowiadają o największych sukcesach firmy ostatnich lat, rosnącej roli idei ESG oraz coraz bardziej pożądanych terenach typu brownfield, ponadto zapowiadają jeszcze większą gorączkę na rynku inwestycji mieszkaniowych.

schedule 31 sierpnia 2023

Maksymalizacja higieny i minimalizacja śladu węglowego w całym cyklu życia produktu

Zmiany klimatu zmuszają firmy do wdrażania strategii biznesowych opartych na gospodarce obiegowej. Essity oraz jej światowa marka Tork® wykorzystują obiegowy cykl życia produktu w celu zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko, począwszy od pozyskiwania surowców, a skończywszy na utylizacji

schedule 22 sierpnia 2023

Dynamiczny rozwój Białołęki atutem Galerii Północnej

Białołęka zyskuje nowe inwestycje i mieszkańców, a Galeria Północna – klientów. Ale nie tylko rozwój dzielnicy pozytywnie wpływa na obiekt. Rośnie także rynek galerii, który obejmuje już swoim zasięgiem ponad 1 mln mieszkańców Warszawy i okolic. O roli dzielnicy, poszerzającym się catchmencie i potencjale Północnej opowiada Roman Bugajczyk, dyrektor obiektu.

schedule 29 czerwca 2023

Solidny związek na lata

Systemy operacyjno-finansowe wspierające zarządców nieruchomości nieustannie się rozbudowują i zmieniają, by nadążać za zmieniającymi się potrzebami rynku. Bezcenne pozostają dobre relacje między dostawcami i użytkownikami tych systemów oraz gotowość do wspólnego mierzenia się z wyzwaniami

schedule 05 czerwca 2023

Złota 83 w Warszawie oficjalnie gotowa na wynajem!

Wytyczona już pod koniec XVII wieku ulica Złota w Warszawie ma na swoim koncie wiele wyjątkowych historii, atrakcyjnych budynków i dobrze prosperujących zakładów przemysłowych. Dziś jedna z najważniejszych ulic stolicy doczekała się także prawdziwego diamentu, który przeszedł generalny remont i renowację. Nowo oddany do użytku apartamentowiec pod numerem 83 zapiera dech. 

schedule 08 maja 2023

Luksusowe Apartamenty Biały Kamień

Apartamenty Biały Kamień to kolejna inwestycja prestiżowego kompleksu hotelowego oraz wielokrotnie nagradzanego Hotelu & Medi-SPA Biały Kamień. Powstaną w odległości 50 m od istniejącego od 2008 r. Hotelu Biały Kamień, który oddalony jest zaledwie kilkaset metrów od centrum uzdrowiska Świeradów-Zdrój i od nowo wybudowanej wieży Sky Walk. Planowany obiekt położony będzie w otulinie góry Biały Kamień, co gwarantuje ciszę, spokój, a przede wszystkim malownicze widoki.

schedule 13 kwietnia 2023

Zyski z zakupu gruntów. Kluczem są kompetencje

Warszawa jest jedną z najbardziej przystępnych cenowo stolic do zamieszkania w Unii Europejskiej. Aby utrzymać tę konkurencyjność, należy przede wszystkim poszerzać ofertę gruntów.

schedule 18 stycznia 2023

Przebudowa hotelu w Zakopanem – postępowanie przetargowe

schedule 14 grudnia 2022

Pokój hotelowy – koszt, który staje się zyskiem

Grupa Arche rewitalizuje zabytki, by dać nowe życie budynkom, które straciły użytkowość. Dla firmy najważniejsze jest, by zatrzymać zabytek na tym etapie starzenia, na którym dotrwał do naszych czasów. Nie jest udoskonalane w nim nic, co miałoby zmienić jego wygląd. Uzupełniane jest tylko to co niezbędne, nie naruszając przy tym jego charakteru.

schedule 13 grudnia 2022

Biuro Na Miarę – kompleksowo, w całym kraju 

Biuro Na Miarę umacnia swoją pozycję na rynku nieruchomości komercyjnych jako wyspecjalizowana firma doradcza kompleksowo obsługująca najemców i wynajmujących.

schedule 05 grudnia 2022

Kształtowanie przyszłości przestrzeni elastycznych

Eksperci Colliers dyskutują na temat sposobu, w jaki rozwój hybrydowego modelu pracy w dalszym ciągu wpływa na rynek nieruchomości, dając początek interesującym możliwościom dla podmiotów wynajmujących nieruchomości i partnerów franczyzowych.

schedule 15 listopada 2022

Nieruchomość komercyjna na sprzedaż w Bielsku-Białej

mBank S.A. ogłasza pisemny nieograniczony przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej w Bielsku-Białej przy pl. Wolności 7 objętej księgą wieczystą BB1B/00070605/9. Działka zabudowana budynkiem o charakterze biurowo-usługowym o powierzchni ok. 1370 mkw. składającym się z trzech kondygnacji naziemnych oraz jednej kondygnacji podziemnej. Nieruchomość ma wewnętrzny dziedziniec z wjazdem od ul. Paderewskiego.

schedule 21 października 2022

Raport Crido & Savills: Rynek PRS w Polsce – aspekty biznesowe, prawne i podatkowe

Polski rynek najmu instytucjonalnego na pewno znajduje się na początku swojej drogi. Jest niczym pierworodny syn rodu królewskiego w pierwszym latach swojego życia - ledwo zaczął mówić i chodzić, a już wzbudza ogromne zainteresowanie i oczekiwania, a jeszcze musi mierzyć się z mocną presją otoczenia.

schedule 19 września 2022

Przestrzeń elastyczna to korzyść dla każdej firmy… i nieruchomości

Jamal Brown, założyciel agencji nieruchomości komercyjnych z San Diego – The Ocean Company – uważa, że przestrzeń elastyczna jest przyszłością. Czy podmioty wynajmujące nieruchomości komercyjne pozostaną w tyle, jeśli nie uwzględnią jej w swoich ofertach?

schedule 02 sierpnia 2022

Ciarki na piasku

83 firmy, 1256 sprzedanych wejściówek i 56 drużyn – po dwuletniej przerwie JLL Polska wraca do organizacji jednego z najważniejszych wydarzeń sektora real estate – JLL Charytatywnego Turnieju Siatkówki Plażowej Branży Nieruchomości. Tegoroczne rozgrywki odbędą się już w najbliższy czwartek, 4 sierpnia, w Monta Beach Volley Club przy ulicy Zaruskiego 12 w Warszawie.

schedule 02 sierpnia 2022

Nowy raport ESG – Atrium

Atrium po raz szósty opublikowało raport ESG, prezentujący osiągnięcia firmy w 2021 roku. Raport podsumowuje kluczowe działania w zakresie realizacji strategii ESG. Firma wyznaczyła nowe, jeszcze bardziej ambitne średnioterminowe cele na 2030 rok, które obejmują zmniejszenie śladu węglowego swoich centrów handlowych o 40% w 2030 roku w porównaniu do 2019 roku. Do 2050 roku Atrium chce stać się organizacją neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla.

Wydanie 11 (283) listopad 2023

Ostatnie komentarze

Kategorie