EN

Polska Grunt to  doświadczenie

Materiał partnera
W ekskluzywnym wywiadzie dla „Eurobuildu” managerowie firmy doradczej Greenfields, Justyna Cymerman, dyrektorka działu urbanistyki, i Michał Różycki, dyrektor pionu nieruchomości gruntowych – sektor living, opowiadają o największych sukcesach firmy ostatnich lat, rosnącej roli idei ESG oraz coraz bardziej pożądanych terenach typu brownfield, ponadto zapowiadają jeszcze większą gorączkę na rynku inwestycji mieszkaniowych.

"Eurobuild CEE": Greenfields działa na polskim rynku od 2005 roku. Przypomnijcie Czytelnikom, w jakich segmentach rynku czujecie się najpewniej?

Michał Różycki: Nasza firma specjalizuje się w obsłudze transakcji na rynku nieruchomości gruntowych, głównie pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną, ale też – na mniejszą skalę – w zakresie zabudowy przemysłowej, usługowej oraz handlowej.

Justyna Cymerman: Świadczymy również usługi związane z kompleksowym przygotowaniem terenów inwestycyjnych, obejmujące uzyskiwanie decyzji o warunkach zabudowy, decyzji środowiskowych oraz pozwoleń na budowę. W ostatnim czasie szczególnie skoncentrowaliśmy się na uzyskiwaniu uchwał o lokalizacji inwestycji mieszkaniowych i towarzyszących (ULIM). Zapewniamy też doradztwo prawne i finansowe.

Z jakich transakcji ostatnich lat jesteście szczególnie dumni? Opowiedzcie, oczywiście jeśli NDA na to pozwalają.

MR: Szczególni dumni jesteśmy z kilku transakcji. Jedną z nich jest sprzedaż terenu inwestycyjnego, na którym powstało osiedle Aurora z około 900 mieszkaniami. Dostrzegliśmy potencjał tego terenu i przekonaliśmy inwestora, firmę deweloperską Dantex, do zakupu, co zaowocowało spektakularnym sukcesem komercyjnym całej inwestycji. Warto wymienić również jedną z naszych największych transakcji, jaką była sprzedaż działki przeznaczonej pod budowę osiedla Żoliborz Artystyczny II dla Dom Development na ok. 1,9 tys. mieszkań. Jest to przykład naszej zdolności do efektywnego wsparcia klientów przy realizacji dużych projektów inwestycyjnych. Mogę również zdradzić, że kolejną transakcję o podobnej skali będziemy finalizować na przełomie tego i przyszłego roku.

Ciekawym przypadkiem była sprzedaż rozpoczętej w 2004 roku i niedokończonej budowy w Wilanowie przy ul. Klimczaka, której potencjał przez wiele lat pozostał niezauważony przez inwestorów. My uwierzyliśmy w to miejsce i znaleźliśmy odpowiedniego nabywcę, firmę Yareal, która zrealizowała inwestycję mieszkaniową na około 290 mieszkań.

Wreszcie warto wspomnieć o kolejnej warszawskiej transakcji u zbiegu ulic Narwik i Lazurowej, którą zainicjowaliśmy przekonaniem grupy blisko 50 właścicieli do sprzedaży swoich niewielkich nieruchomości. Gdy to się udało, uzyskaliśmy decyzję o warunkach zabudowy oraz koordynowaliśmy pozyskanie wszelkich uzgodnień i opinii, a finalnie – pozwolenia na budowę. Projekt kupiła spółka Marvipol i zrealizowała inwestycję Lazurowa Concept z 232 mieszkaniami.

JC: Nie możemy zapomnieć o naszej pierwszej uchwale o lokalizacji inwestycji mieszkaniowej, którą, dzięki naszej determinacji i umiejętności skutecznego negocjowania z władzami miejskimi, uzyskaliśmy jako drugi podmiot w Warszawie. Zezwala ona na budowę kameralnego apartamentowca przy ul. Gdańskiej na Żoliborzu.

Jaką rolę w Waszej działalności odgrywają idee ESG?

JC: Jesteśmy grupą świadomych i odpowiedzialnych osób, które od lat konsekwentnie wdrażają idee ekologiczne i społeczne w naszych działaniach – zarówno zawodowych, jak i prywatnych. Kwestie zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności wobec środowiska naturalnego, ludzi i otoczenia implementujemy do każdego projektu deweloperskiego i już w początkowej fazie przygotowania inwestycji szukamy rozwiązań minimalizujących wpływ na środowisko naturalne oraz wspierających rozwój lokalnej społeczności.

MR: Mimo że nie jesteśmy dużą korporacją, nasze zaangażowanie w aspekty ESG jest priorytetowe, a w przypadku, gdy obowiązek raportowania ESG obejmie firmy podobne do naszej, jesteśmy dobrze przygotowani do tego wyzwania.

Jakie inne czynniki zdominowały dziś obrót terenami inwestycyjnymi?

MR: Jesteśmy obecnie stawiani przed trzema kluczowymi wyzwaniami: ograniczoną podażą gruntów, przewlekłymi procedurami administracyjnymi oraz wizją władz Warszawy (większość transakcji z udziałem naszej firmy odbywa się na rynku stołecznym), które zakładają bardzo ograniczone uwalnianie dużych terenów inwestycyjnych pod nowe projekty deweloperskie.

JC: W związku z tym koncentrujemy się na efektywnym zarządzaniu dostępnymi terenami, podejmowaniu skutecznych działań administracyjnych oraz starannym planowaniu i wykorzystaniu naszych zasobów w taki sposób, aby jak najlepiej wykorzystać możliwości rynkowe i osiągnąć sukces w tej niełatwej sytuacji.

MR: Oczywiście nie składamy broni i nie ustajemy w wysiłkach, aby pozyskać kolejne tereny inwestycyjne, które po uzyskaniu pakietu dokumentów urbanistycznych będziemy mogli zaoferować naszym klientom.

Czy często w obszarze zainteresowań Waszych klientów pojawiają się grunty typu brownfield? Jakie przewagi, ale i wyzwania tkwią w tego typu nieruchomościach?

JC: Mogę powiedzieć, że coraz częściej zajmujemy się tego typu działkami. Aktualnie mamy zakontraktowane ponad 160 tys. mkw. PUM gruntów typu brownfield, do których uzyskujemy ULIM. Co do przewag, zazwyczaj są to grunty położone blisko centrum, z doskonałym dostępem do środków komunikacji miejskiej oraz infrastrukturą drogową i techniczną, która kiedyś zasilała przemysł, a dziś może być wykorzystywana przez zabudowę mieszkaniową.

MR: Tereny brownfield to zazwyczaj duże, kilkuhektarowe działki, na których znacznie swobodniej można kształtować pełnowartościową urbanistykę i wdrażać ideę miasta 15-minutowego, inaczej niż na terenach zlokalizowanych w otoczeniu zwartej zabudowy. Oczywiście z takimi gruntami wiążą się również pewne wyzwania, związane chociażby z usunięciem zanieczyszczeń oraz koniecznością przekonania władz miasta, że uciążliwa działalność produkcyjna nie powinna być prowadzona na terenach zlokalizowanych blisko centrum miasta.

JC: Jednocześnie inwestycje na gruntach typu brownfield wymagają inwestycji w infrastrukturę społeczną. Mam tu na myśli remont lub budowę nowej szkoły czy przedszkola, urządzenie terenów wypoczynku, rekreacji i sportu oraz innych miejsc integracji sąsiedzkiej. To wymaga ścisłej i dynamicznej współpracy dużej grupy interesariuszy – od władz miasta po właścicieli terenów, z istotnym udziałem społeczności lokalnej.

Czy pokusicie się o prognozy dotyczące rynku gruntów oraz cen mieszkań na najbliższe miesiące?

MR: W całej Polsce, a szczególnie w Warszawie, dramatycznie brakuje mieszkań. Stolica wciąż przyciąga nowych mieszkańców, ponadto do naszego miasta przybyło kilkaset tysięcy uchodźców z Ukrainy. Obserwujemy również rosnący trend zakupów inwestycyjnych, które są ucieczką kapitału przed inflacją. Z drugiej strony, przewlekłość procedur administracyjnych i coraz trudniejsze uruchamianie projektów powodują, że deweloperzy nie są w stanie dynamicznie zwiększyć oferty nowych mieszkań.
Jesteśmy przekonani, że – w związku z ograniczoną podażą i rosnącym popytem – ceny mieszkań nadal będą szły w górę. Przewidujemy również dalsze niesłabnące zainteresowanie naszych klientów nabywaniem terenów inwestycyjnych pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną, co przy ograniczonej podaży przełoży się na wzrost cen gruntów.

JC: Jednak jako wiodący doradca na rynku nieruchomości gruntowych wiemy, jak szybciej dostarczać naszym klientom nowe tereny wraz z pełnym pakietem dokumentów urbanistycznych. Nie uda się to bez gruntownych zmian w polityce rozwoju Warszawy. Mamy nadzieję, że władze dostrzegą wreszcie widmo zbliżającego się kryzysu związanego z brakiem dostępności mieszkań i przełoży się to na dynamiczne uwalnianie kolejnych terenów inwestycyjnych, skrócenie procedur i otwarty dialog, a deweloperzy przestaną być postrzegani jako zło konieczne i kojarzeni z osławioną „patodeweloperką”, która jest bardziej mitem niż rzeczywistością.

Ostatnie nowości

Rynek inwestycyjny i finansowy

Niemcy Panattoni Park Voerde zmienia właściciela

schedule 19 kwietnia 2024
Opr./edited by ANZ

Panattoni sfinalizowało transakcję sprzedaży w Niemczech. Spółka Clarion Partners Europe nabyła centrum logistyczne w pobliżu Duisburga za 75 mln euro.

Materiał partnera

Polska Excellent Fern w Off Piotrkowska

schedule 04 kwietnia 2024
Eurobuild CEE

Ruszyła intensywna komercjalizacja wielofunkcyjnego budynku Fern powstającego w Off Piotrkowska Center. Nowoczesny budynek, którego realizacja rozpocznie się na przełomie 2024/2025, oferuje 4,7 tys. mkw. powierzchni usługowej i 2,7 tys. mkw. powierzchni biurowej.

ESG

Polska Niskoemisyjny cykl życia u MDC²

schedule 19 kwietnia 2024
Opr./edited by MR

Analiza cyklu życia przeprowadzona przez PM Services wykazała, że MDC² Park Łódź South redukuje ilość wbudowanego węgla o 49 proc. w porównaniu do średniej krajowej.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Intermarché lubi Zieloną Górę

schedule 19 kwietnia 2024
Opr./edited by ANZ

Sieć supermarketów spożywczych Intermarché otworzyła drugi punkt sprzedaży w Zielonej Górze. Właścicielem sklepu jest Marcin Rusiniak. Sieć zapowiada kolejne otwarcie w mieście jeszcze w maju tego roku.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Castorama jest Smart w Grójcu

schedule 19 kwietnia 2024
Opr./edited by MR

Castorama otworzyła swój 103. sklep w Polsce. Placówka w kompaktowym koncepcie Smart mieści się w centrum handlowym Dekada, przy ul. Armii Krajowej w Grójcu.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Rzut oka na Supersam

schedule 19 kwietnia 2024
Opr./edited by JC

W katowickim Supersamie swój salon otworzy Kodano Optyk. W jego asortymencie klienci znajdą okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne oraz soczewki kontaktowe.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska House w Koronie

schedule 19 kwietnia 2024
Opr./edited by JC

Do grona najemców wrocławskiego centrum handlowego Korona dołączyła marka House. Oferta sieci skierowana jest głównie do młodzieży i obejmuje odzież, obuwie i akcesoria.

ESG

Polska Siłownia dla mózgu

schedule 19 kwietnia 2024
Opr./edited by MR

Ingka Centres otwiera w zarządzanych przez siebie centrach nowe, interaktywne przestrzenie ‒ Umysłową Siłkę. Siłka oferuje różnorodne aktywności poprawiające sprawność umysłową, by efektywniej przetwarzać i zapamiętywać informacje.

Biura i projekty wielofunkcyjne

Polska Biurowa mapa Krakowa

schedule 19 kwietnia 2024
Opr./edited by MR

Całkowite zasoby powierzchni biurowej w Krakowie na koniec 2023 roku wynosiły 1,75 mln mkw., z czego 1,45 mln mkw. to budynki klasy A, 288 tys. mkw. budynków klasy B oraz 10 tys. mkw. budynków klasy C - wynika z raportu Brookfield Partners ,,Office Market Pulse”.

Biura i projekty wielofunkcyjne

Czechy Biurowiec wśród zieleni

schedule 18 kwietnia 2024
Opr./edited by ANZ

Grupa Passerinvest oddała do użytku biurowiec Roztyly Plaza. Obiekt znajduje się w dzielnicy Praga 11, tuż obok stacji metra Roztyly C. To pierwszy nowo otwarty budynek biurowy w Pradze w 2024 roku.

Biura i projekty wielofunkcyjne

Polska Więcej pustostanów we Wrocławiu

schedule 18 kwietnia 2024
Opr./edited by MR

Według raportu firmy doradczej Brookfield Partners całkowite zasoby powierzchni biurowej we Wrocławiu na koniec 2023 roku wynosiły 1,49 mln mkw., z czego 1,15 mln mkw. to budynki klasy A, 331 tys. mkw. – budynki klasy B, a 12 tys. mkw. to obiekty klasy C.

Rynek inwestycyjny i finansowy

Estonia Fundusz z mniejszym portfelem

schedule 18 kwietnia 2024
Opr./edited by MR

East Capital Real Estate sfinalizował sprzedaż dwóch nieruchomości z portfela funduszu East Capital Baltic Property - budynku produkcyjnego w Maardu i obiektu handlowego Jewe Mööblimaja w Jõhvi.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Kolejne miasto na Karuzeli

schedule 18 kwietnia 2024
Opr./edited by JC

Karuzela Świebodzin powitała pierwszych klientów. Na łącznej powierzchni 15 tys. mkw. znajduje się blisko 20 sklepów, w większości należących do sieci debiutujących w mieście.

Powierzchnie magazynowe i produkcyjne

Niemcy Wybudują spekulacyjnie pod Kolonią

schedule 18 kwietnia 2024
Opr./edited by MR

Blackbrook w ramach joint venture z Trammel Crow Company zrealizuje spekulacyjny projekt logistyczny w Kerpen w rejonie Ren-Ruhra. Inwestycja będzie się składać z dwóch budynków o łącznej powierzchni 28 tys. mkw.

Rynek mieszkaniowy

Polska Reymont w Przystani

schedule 18 kwietnia 2024
Opr./edited by MR

Archicom rozpoczyna sprzedaż I etapu inwestycji Przystań Reymonta. Osiedle powstaje blisko centrum Wrocławia, nad brzegiem Odry i z widokiem na tereny zielone.

ESG

Polska Kreo sięga po BREEAM Outstanding

schedule 18 kwietnia 2024
Opr./edited by MR

Kreo, krakowski projekt Ghelamco, uzyskał certyfikację BREEAM na poziomie Outstanding. Biurowiec ma również precertyfikat WELL i Green Building Standard, jest także w procesie certyfikacji Smart Score, Wired Score oraz „Obiekt bez barier”.

Budownictwo

Polska Wmurowali kamień pod cyberpoligon

schedule 18 kwietnia 2024
Opr./edited by MR

Na terenie Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie wmurowano kamień węgielny pod budowę Centrum Innowacji i Cyberbezpieczeństwa WAT. Kontrakt generalnego wykonawcy, firmy Unibep ma wartość około 163 mln zł netto.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Słodko w Manufakturze

schedule 18 kwietnia 2024
Opr./edited by ANZ

Do grona najemców w łódzkiej Manufakturze dołączyła sieć Candy Pop, oferująca słodycze, napoje i przekąski z całego świata. To czwarty w Polsce i pierwszy w łódzkim regionie sklep marki.

Grunty inwestycyjne

Niemcy Kupili działkę do pary

schedule 18 kwietnia 2024
Opr./edited by JC

Garbe Industrial Real Estate kupiło kolejną działkę w niemieckim Rüdenhausen. Hamburski deweloper planuje na tym terenie budowę centrum logistycznego o łącznej powierzchni około 19,2 tys. mkw.

Rynek inwestycyjny i finansowy

Rumunia Mieszkania, biura i hotele

schedule 18 kwietnia 2024
Opr./edited by MR

One United Properties przedstawiło swoją strategię na najbliższe lata. W planach do 2030 roku jest potrojenie oferty mieszkaniowej, rozwijanie działalności w sektorze komercyjnym i budowa hoteli w Bukareszcie we współpracy z globalnymi markami.

Najnowsze w Materiał partnera

schedule 07 marca 2024

Śląsk zaprasza do Cannes!

Zapraszamy na spotkanie: "Explore Silesia: Where Economic Resilience Meets Opportunity!", które odbędzie się na targach MIPIM w najbliższą środę. Śląsk i jego metropolia to jeden z najszybciej rozwijających się i innowacyjnych regionów w Europie, w trakcie dyskusji omówione zostaną okoliczności tego sukcesu, a także perspektywy regionu na przyszłość.

schedule 29 grudnia 2023

Deweloperzy Dzieciom – sukces po raz dwunasty!

Kilka dni temu roku odbył się finał 12. edycji Deweloperzy Dzieciom. W ramach akcji wyjątkowe prezenty otrzymały dzieci z publicznych rodzinnych domów dziecka oraz innych placówek opiekuńczo-wychowawczych z Wielkopolski. "Eurobuild" od wielu lat patronuje tej zaszczytnej akcji.

schedule 13 grudnia 2023

Deweloperzy Dzieciom po raz dwunasty!

Każdego roku, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia odbywa się akcja charytatywna Deweloperzy Dzieciom. Tegoroczna, już XII edycja tego wydarzenia wesprze tradycyjnie podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych z Poznania i Wielkopolski. "Eurobuild" kolejny raz jest patronem medialnym tego wydarzenia.

schedule 05 grudnia 2023

Lepsza jakość sprzątania to większa satysfakcja pracowników

Nowe badanie pokazuje jak czyste, dobrze funkcjonujące miejsce pracy wpływa na satysfakcję pracowników

schedule 30 listopada 2023

Transformacja energetyczna uratuje świat

Przyszłość jest fikcją, więc powinniśmy budować jutro w sposób zrównoważony, a Polska może czerpać w tej kwestii z doświadczeń Wielkiej Brytanii. O prognozach, zagrożeniach i możliwościach rozwoju opowiedziała znana brytyjska inżynier i architektka, Dame Jo Da Silva w Ambasadzie Brytyjskiej w Warszawie. "Eurobuild" był patronem medialnym tego wydarzenia.

schedule 16 listopada 2023

Żeby las był na zawsze

Hektar dojrzałego lasu może w ciągu swojego życia zakumulować 1,5 tysiąca tony CO2. Odpowiedzialny biznes musi zrozumieć tę zależność – przekonują przedstawiciele firmy MDC2, która wspiera Fundację Las Na Zawsze. O genezie i szczegółach tej współpracy opowiadają Magda Cieliczko, Lidia Jabłonowska-Luba i Jeremy Cordery

schedule 14 listopada 2023

W biznesie stawiamy na długoterminowe partnerstwo

Michał Ptaszyński, country manager Poland w firmie Logicor, mówi nam optymistycznie o przyszłości branży logistycznej w Polsce, najbliższych planach inwestycyjnych firmy oraz o tym, że warto działać na rzecz lokalnych społeczności

schedule 29 września 2023

Łódź zaprasza do Monachium!

Serdecznie zapraszamy wszystkich gości tegorocznego Expo Real na wydarzenia organizowane na stoisku Urzędu Miasta Łódź. "Eurobuild" będzie także na miejscu jako patron medialny łódzkich eventów. 

schedule 25 września 2023

Grunt to  doświadczenie

W ekskluzywnym wywiadzie dla „Eurobuildu” managerowie firmy doradczej Greenfields, Justyna Cymerman, dyrektorka działu urbanistyki, i Michał Różycki, dyrektor pionu nieruchomości gruntowych – sektor living, opowiadają o największych sukcesach firmy ostatnich lat, rosnącej roli idei ESG oraz coraz bardziej pożądanych terenach typu brownfield, ponadto zapowiadają jeszcze większą gorączkę na rynku inwestycji mieszkaniowych.

schedule 31 sierpnia 2023

Maksymalizacja higieny i minimalizacja śladu węglowego w całym cyklu życia produktu

Zmiany klimatu zmuszają firmy do wdrażania strategii biznesowych opartych na gospodarce obiegowej. Essity oraz jej światowa marka Tork® wykorzystują obiegowy cykl życia produktu w celu zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko, począwszy od pozyskiwania surowców, a skończywszy na utylizacji

schedule 22 sierpnia 2023

Dynamiczny rozwój Białołęki atutem Galerii Północnej

Białołęka zyskuje nowe inwestycje i mieszkańców, a Galeria Północna – klientów. Ale nie tylko rozwój dzielnicy pozytywnie wpływa na obiekt. Rośnie także rynek galerii, który obejmuje już swoim zasięgiem ponad 1 mln mieszkańców Warszawy i okolic. O roli dzielnicy, poszerzającym się catchmencie i potencjale Północnej opowiada Roman Bugajczyk, dyrektor obiektu.

schedule 29 czerwca 2023

Solidny związek na lata

Systemy operacyjno-finansowe wspierające zarządców nieruchomości nieustannie się rozbudowują i zmieniają, by nadążać za zmieniającymi się potrzebami rynku. Bezcenne pozostają dobre relacje między dostawcami i użytkownikami tych systemów oraz gotowość do wspólnego mierzenia się z wyzwaniami

schedule 05 czerwca 2023

Złota 83 w Warszawie oficjalnie gotowa na wynajem!

Wytyczona już pod koniec XVII wieku ulica Złota w Warszawie ma na swoim koncie wiele wyjątkowych historii, atrakcyjnych budynków i dobrze prosperujących zakładów przemysłowych. Dziś jedna z najważniejszych ulic stolicy doczekała się także prawdziwego diamentu, który przeszedł generalny remont i renowację. Nowo oddany do użytku apartamentowiec pod numerem 83 zapiera dech. 

schedule 08 maja 2023

Luksusowe Apartamenty Biały Kamień

Apartamenty Biały Kamień to kolejna inwestycja prestiżowego kompleksu hotelowego oraz wielokrotnie nagradzanego Hotelu & Medi-SPA Biały Kamień. Powstaną w odległości 50 m od istniejącego od 2008 r. Hotelu Biały Kamień, który oddalony jest zaledwie kilkaset metrów od centrum uzdrowiska Świeradów-Zdrój i od nowo wybudowanej wieży Sky Walk. Planowany obiekt położony będzie w otulinie góry Biały Kamień, co gwarantuje ciszę, spokój, a przede wszystkim malownicze widoki.

schedule 13 kwietnia 2023

Zyski z zakupu gruntów. Kluczem są kompetencje

Warszawa jest jedną z najbardziej przystępnych cenowo stolic do zamieszkania w Unii Europejskiej. Aby utrzymać tę konkurencyjność, należy przede wszystkim poszerzać ofertę gruntów.

schedule 18 stycznia 2023

Przebudowa hotelu w Zakopanem – postępowanie przetargowe

schedule 14 grudnia 2022

Pokój hotelowy – koszt, który staje się zyskiem

Grupa Arche rewitalizuje zabytki, by dać nowe życie budynkom, które straciły użytkowość. Dla firmy najważniejsze jest, by zatrzymać zabytek na tym etapie starzenia, na którym dotrwał do naszych czasów. Nie jest udoskonalane w nim nic, co miałoby zmienić jego wygląd. Uzupełniane jest tylko to co niezbędne, nie naruszając przy tym jego charakteru.

schedule 13 grudnia 2022

Biuro Na Miarę – kompleksowo, w całym kraju 

Biuro Na Miarę umacnia swoją pozycję na rynku nieruchomości komercyjnych jako wyspecjalizowana firma doradcza kompleksowo obsługująca najemców i wynajmujących.

schedule 05 grudnia 2022

Kształtowanie przyszłości przestrzeni elastycznych

Eksperci Colliers dyskutują na temat sposobu, w jaki rozwój hybrydowego modelu pracy w dalszym ciągu wpływa na rynek nieruchomości, dając początek interesującym możliwościom dla podmiotów wynajmujących nieruchomości i partnerów franczyzowych.

schedule 15 listopada 2022

Nieruchomość komercyjna na sprzedaż w Bielsku-Białej

mBank S.A. ogłasza pisemny nieograniczony przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej w Bielsku-Białej przy pl. Wolności 7 objętej księgą wieczystą BB1B/00070605/9. Działka zabudowana budynkiem o charakterze biurowo-usługowym o powierzchni ok. 1370 mkw. składającym się z trzech kondygnacji naziemnych oraz jednej kondygnacji podziemnej. Nieruchomość ma wewnętrzny dziedziniec z wjazdem od ul. Paderewskiego.

Wydanie 4 (287) kwiecień 2024

Ostatnie komentarze

Kategorie