EN

Polska W biznesie stawiamy na długoterminowe partnerstwo

Materiał partnera
Michał Ptaszyński, country manager Poland w firmie Logicor, mówi nam optymistycznie o przyszłości branży logistycznej w Polsce, najbliższych planach inwestycyjnych firmy oraz o tym, że warto działać na rzecz lokalnych społeczności

Jak ocenia Pan obecną sytuację na rynku nieruchomości logistycznych w Polsce? Czy jest na tyle stabilny, aby pokusić się o wiarygodne oceny i prognozy?

Michał Ptaszyński, country manager Poland, Logicor: W perspektywie średnioterminowej mogę stwierdzić, że prognozy dla rynku nieruchomości magazynowych są dobre. W dalszym ciągu widzimy zapotrzebowanie na wysoką jakość i dobrą lokalizację – bliskość kluczowych węzłów transportowych i ośrodków miejskich. Na tle innych nieruchomości komercyjnych sytuacja naszej branży na pewno jest najbardziej korzystna. W perspektywie krótkoterminowej, biorąc pod uwagę obecną dynamikę rynku, jesteśmy nieco bardziej ostrożni.

Mógłby pan wyjaśnić, dlaczego?

Jest to spowodowane obecną sytuacją makroekonomiczną. Przede wszystkim mamy do czynienia z wysoką inflacją napędzaną wzrostem cen energii, ogólną niepewnością w gospodarce oraz wyższymi stopami procentowymi – jednym słowem czynnikami, na które my jako branża, nie mamy większego wpływu.

Kiedy zatem możemy spodziewać się przyspieszenia na rynku magazynowym w Polsce?

Mniej zależy nam na przyśpieszeniu, a bardziej na zaobserwowaniu trwałego trendu wzrostu, który wyrażać się będzie w niższej inflacji, stabilnych stopach procentowych, czy uwolnieniu funduszy z Krajowego Planu Odbudowy.

Eksperci prognozują, że aktywność na rynku nieruchomości komercyjnych może wrócić już w drugiej połowie 2024 roku. Wszystko będzie zależało od tego czy spełnią się prognozy dotyczące ożywienia gospodarczego. Jeśli faktycznie w przyszłym roku sytuacja się poprawi, to odczujemy to także w naszym sektorze.

Musimy tchnąć trochę optymizmu w naszą gospodarkę. Pamiętajmy, że Polska leży w centrum kontynentu i jest hubem logistycznym Europy ze świetnie rozwiniętą infrastrukturą drogową. Od niedawna widzimy też nowy trend – nearshoring - polegający na globalnej reorganizacji łańcucha dostaw oznaczającej zwiększanie obecności międzynarodowych firm handlowych i produkcyjnych bliżej rynków zbytu. Polska, z racji swojego położenia, może stać się jego największym beneficjentem.

Ostatnie dane rynkowe pokazują, że nasz kraj, z portfelem prawie 31 mln mkw. powierzchni magazynowej, jest wśród pięciu największych rynków europejskich.

Jakie miejsce na rynku europejskim zajmuje Logicor?

Logicor jest wiodącym właścicielem, zarządcą i deweloperem europejskich nieruchomości logistycznych. Nasze portfolio posiadanych i zarządzanych nieruchomości obejmuje ponad 21 milionów mkw. powierzchni magazynowej w 18 krajach, z czego w Polsce - 1,6 miliona mkw. Naszym klientom oferujemy długoterminowe partnerstwo, czyli wynajem wysokiej jakości nieruchomości, którymi sami zarządzamy.

W pierwszym półroczu 2023 roku zwiększyliśmy tempo rozwoju aktywów oraz nabywania dobrze zlokalizowanych gruntów i istniejących aktywów na kluczowych europejskich rynkach – to umożliwia nam rozwój nowoczesnych, zrównoważonych nieruchomości magazynowych i logistycznych, które wspierają rozwój naszych klientów i zwiększają naszą obecność na rynku.

Dodatkowo zainwestowaliśmy w Europie 163 miliony euro w pozyskiwanie, rozwój i rozbudowę nowej powierzchni dla naszych klientów. W tym okresie ukończyliśmy siedem projektów, poszerzając nasze portfolio o 124 tys. mkw. dobrze zlokalizowanej, nowoczesnej powierzchni logistycznej. Kolejnych 10 projektów jest w toku i oczekuje się, że dostarczą naszym klientom 260 tys. mkw. powierzchni.

Jakie jest największe wyzwanie, które obecnie stoi przed Państwa firmą?

Przede wszystkim odpowiednie przygotowanie się do nieuchronnego odbicia rynku, którego pierwsze sygnały już w Polsce widzimy – niedawno podpisaliśmy dwie duże umowy najmu: z siecią hipermarketów budowlanych, która zajmie 50 tys. mkw. powierzchni magazynowej w Strykowie, oraz z polskim dystrybutorem części do samochodów ciężarowych, który zajmie ponad 43 tys. mkw. powierzchni magazynowej w Będzinie.

Oczywiście, planujemy też kolejne inwestycje deweloperskie, m.in w parkach logistycznych Święcice II i Mysłowice, które liczą ponad 20 tys. mkw. każdy. Klienci znajdą tam ostatnie innowacje w zakresie zrównoważonego budownictwa.

W dalszym ciągu szukamy okazji do nabycia ziemi lub istniejących aktywów w odpowiedniej lokalizacji; przygotowujemy grunty pod budowę – wszystko po to, aby w odpowiednim momencie, kiedy odbicie rynku zacznie być naprawdę zauważalne, stać już w blokach startowych.

A inne wyzwania? Z czym są związane?

Kluczowe stały się wyzwania środowiskowe, czyli wdrażanie strategii ESG. Zdajemy sobie sprawę, że nieruchomości w znaczący sposób przyczyniają się do globalnej emisji gazów cieplarnianych, dlatego też zobowiązujemy się do odpowiedzialnego działania na rzecz zrównoważonej przyszłości.

W 2020 r. jako firma ustaliliśmy 5-letni plan działania w zakresie ESG na rzecz pozytywnych zmian i poczyniliśmy znaczne postępy, a we wrześniu 2022 roku opublikowaliśmy nasze długoterminowe cele w zakresie dekarbonizacji i odporności na zmianę klimatu oraz sposób, w jaki zamierzamy ograniczyć nasze ślad węglowy o 36 proc. do roku 2030.

Odzwierciedla to nasze podejście do modernizacji istniejących budynków. W pierwszym półroczu 2023 roku zmodernizowaliśmy ponad 337 tys. mkw. oświetlenia LED i przeprowadziliśmy 34 modernizacje HVAC w Europie. Analizujemy także nasze projekty fotowoltaiczne, ponieważ ma to być istotny element naszej strategii dekarbonizacji. Wszystkie nasze nowe inwestycje spełniają wymogi co najmniej certyfikatu BREEAM Very Good. Staramy się również zwiększać różnorodność biologiczną w całym naszym portfolio poprzez przemyślane wykorzystanie lokalnych roślin i krzewów. Zwracamy uwagę na to, aby energia, którą kupujemy była zielona.

Wspomniane nowe parki logistyczne w Mysłowicach i Święcicach będą wyposażone w oświetlenie LED z automatyką DALI, panele fotowoltaiczne, stacje ładowania samochodów elektrycznych oraz szczegółowe liczniki zużycia mediów. Nasi klienci w tych obiektach będą także mogli korzystać z usługi carsharing.

Jednocześnie działamy na rzecz lokalnych społeczności. Na rynkach, na których jesteśmy obecni prowadzimy działalność charytatywną skupiając się na młodzieży i zrównoważonym rozwoju, a nasi pracownicy biorą udział w różnych wydarzeniach wspierających te szczytne cele.

Jakie tego typu inicjatywy prowadzicie w Polsce?

W tym roku zorganizowaliśmy po raz drugi „Race’n’Raise” - charytatywny wyścig kolarski o łącznej długości 300 km. Miał on miejsce w sercu Borów Tucholskich w północnej Polsce. Celem było pokonanie jak największej liczby kilometrów, bo za każdy kilometr pokonany przez pojedynczego uczestnika zobowiązaliśmy się przekazać pięć złotych na Program Stypendialny Horyzonty organizowany przez Fundację EFC. W ten sposób, wraz z naszymi partnerami biznesowymi, udało nam się zebrać kwotę 31 tys. złotych.

Niedawno, bo pod koniec września, zorganizowaliśmy pod Warszawą Dzień Środowiskowy – każdy z uczestników posadził własne drzewo, razem zasadziliśmy kilkadziesiąt krzewów i zebraliśmy 150 kg śmieci.

Ostatnio Logicor zmienił logo. Skąd ta zmiana?

Na rynku europejskim jesteśmy obecni już od ponad 10 lat. Nasza firma przez ten okres zmieniała się i przez cały czas ewoluuje - stąd też nowa identyfikacja marki, którą właśnie wdrożyliśmy. Ma ona lepiej odzwierciedlać historię wzrostu Logicor i zakomunikować ją naszym docelowym odbiorcom – pracownikom, klientom, społecznościom i inwestorom. Chcemy podkreślić, że potrafimy na bieżąco dostosowywać się do wymogów rynku i potrzeb klientów. Robimy to w sposób zrównoważony, w partnerstwie z naszymi klientami. Dzięki temu możemy skutecznie wspierać wszystkie sektory gospodarki, od których zależy jakość naszego codziennego życia.

Dziękujemy za rozmowę.


O naszym rozmówcy:

Michał Ptaszyński jako country manager Poland jest odpowiedzialny za nadzorowanie działalności inwestycyjnej i na terenie całego kraju, gwarantując bliską współpracę z klientami oraz wzrost wartości wszystkich aktywów w portfelu. Od początku swojej kariery zawodowej, czyli od ponad 20 lat, Michał Ptaszyński jest związany z sektorem nieruchomości komercyjnych. Poprzednio, przez 6 lat, pracował w firmie Prologis na stanowisku dyrektora w dziale Land & Development. Wcześniej zajmował stanowiska kierownicze w gdańskiej firmie deweloperskiej Torus, w Grupie Zarządzającej „Pomerania” i Agencji Rozwoju Pomorza.

Michał Ptaszyński jest absolwentem wydziału Geodezji i Gospodarki Przestrzennej na Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie. Posiada licencję zawodową w zakresie zarządzania nieruchomościami oraz tytuł CCIM (Certified Commercial Investment Member).

Ostatnie nowości

Biura i projekty wielofunkcyjne

Polska Mają duże biuro u Cavatiny

schedule 30 listopada 2023
Opr./edited by MR

Concentrix, dostawca rozwiązań i technologii z zakresu customer experience, wynajmie prawie 5,2 tys. mkw. brutto powierzchni w należącym do Cavatiny katowickim biurowcu Global Office Park. Umowa jest największą transakcją w Katowicach w 2023 roku.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Vendo Park zaprasza do Lubina

schedule 30 listopada 2023
Opr./edited by MR

Trei Real Estate Poland otworzyło w Lubinie swój 37 Vendo Park w Polsce. To trzecia tego typu inwestycja dewelopera w woj. dolnośląskim, po Jaworze i Świdnicy.

Rynek mieszkaniowy

Polska Trzecia inwestycja GH Development w sprzedaży

schedule 30 listopada 2023
Opr./edited by BL

Wystartowała sprzedaż nowej inwestycji mieszkaniowej belgijskiego dewelopera GH Development. Projekt Orzechowa znajduje się przy ulicy o tej samej nazwie we Włochach w Warszawie.

ESG

Polska CPI przechodzi na zielone umowy

schedule 30 listopada 2023
Opr./edited by ANZ

CPI Property Group wprowadza nowy standard w zakresie umów leasingowych – załączniki Green Lease.

Rynek inwestycyjny i finansowy

Polska 7R bierze kredyt z mBanku

schedule 30 listopada 2023
Opr./edited by MR

7R uzyskało kredyt inwestycyjny dla projektu 7R City Flex Katowice I. Finansowania w wysokości 15,5 mln euro udzielił mBank.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Nowy park w Nowej Wsi

schedule 30 listopada 2023
Opr./edited by BL

W Nowej Wsi obok Pruszkowa w nowym parku handlowym o powierzchni ponad 2,5 tys. mkw. zostały otwarte supermarket Biedronka, sklep Maxi Zoo oraz dyskont Pepco.

Materiał partnera

Polska / Świat Transformacja energetyczna uratuje świat

schedule 30 listopada 2023
Eurobuild CEE

Przyszłość jest fikcją, więc powinniśmy budować jutro w sposób zrównoważony, a Polska może czerpać w tej kwestii z doświadczeń Wielkiej Brytanii. O prognozach, zagrożeniach i możliwościach rozwoju opowiedziała znana brytyjska inżynier i architektka, Dame Jo Da Silva w Ambasadzie Brytyjskiej w Warszawie. "Eurobuild" był patronem medialnym tego wydarzenia.

Rynek inwestycyjny i finansowy

Niemcy Zielony fundusz Empiry

schedule 30 listopada 2023
Opr./edited by JC

Grupa Empira ogłosiła uruchomienie funduszu "Empira Transition to Green Fund SCSp SICAV-RAIF". Produkt inwestycyjny skoncentruje się na zrównoważonej transformacji energetycznej nieruchomości mieszkalnych na terenie Niemiec.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska RTV Euro AGD razy trzy

schedule 30 listopada 2023
Opr./edited by BL

W listopadzie RTV Euro AGD otworzyło nowe sklepy w trzech miastach, w których sieć nie była wcześniej obecna: w Olkuszu, Lubinie i Ostródzie. RTV Euro AGD ma obecnie 331 salonów sprzedaży w ponad 220 miastach w Polsce.

Powierzchnie magazynowe i produkcyjne

Polska Atrakcyjna Polska magazynowa

schedule 30 listopada 2023
Opr./edited by MR

Polski rynek magazynowy jest jednym z najszybciej rozwijających się w Europie. W ciągu roku łączna powierzchnia magazynów w naszym kraju urosła o 12 proc. i wynosi 30,5 mln mkw. – wynika z najnowszych danych CBRE.

Powierzchnie magazynowe i produkcyjne

Polska Universal Express zadomowił się w Pruszkowie

schedule 30 listopada 2023
Opr./edited by BL

Firma Universal Express przedłużyła na kolejny okres najem obiektu w ramach parku MLP Pruszków II. Spółka jest najemcą centrum logistycznego MLP już prawie 10 lat.

Biura i projekty wielofunkcyjne

Polska Poznań z największą podażą w budowie

schedule 30 listopada 2023
Opr./edited by ANZ

Eksperci Knight Franka podsumowali aktywność na poznańskim rynku biurowym. Zasoby biurowe w Poznaniu od początku roku powiększyły się o 32,4 tys. mkw. W budowie znajduje się nieco ponad 69 tys. mkw. powierzchni, co jest najwyższym wynikiem spośród rynków regionalnych.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Pora wezwać posiłki

schedule 30 listopada 2023
Opr./edited by JC

W publikacji pt. „Wspólne jedzenie – wspólne przestrzenie” eksperci Colliersa zarysowują rozwój konceptów gastronomicznych, rolę jedzenia w budowaniu relacji społecznych oraz aktualne trendy w tym obszarze.

Rynek mieszkaniowy

Polska Kaliska Park po raz trzeci

schedule 30 listopada 2023
Opr./edited by ANZ

Grupa Antczak rozpoczęła sprzedaż III etapu osiedla Kaliska Park w Turku. W dwóch budynkach powstanie łącznie 49 mieszkań.

Rynek mieszkaniowy

Polska Yareal w trybie specustawy na Służewcu

schedule 30 listopada 2023
Opr./edited by MR

Yareal realizuje swój pierwszy projekt lex deweloper na warszawskim Służewcu. Deweloper rozpoczął przedsprzedaż ponad 200 mieszkań w budynku Mokopolis.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Castorama numer 100

schedule 30 listopada 2023
Opr./edited by MR

Castorama otworzyła swój setny sklep – Castorama Piaseczno w gminie Lesznowola. Nowy obiekt mieści się w powstającym parku handlowym w podwarszawskim Mysiadle.

Hotele

Polska Siódmy Accor w Krakowie

schedule 30 listopada 2023
Opr./edited by MR

W Krakowie powstaje nowy hotel. Będzie to siódmy obiekt grupy AccorInvest / Orbis w stolicy Małopolski pod marką Accoru w segmencie lifestyle. Otwarcie hotelu zaplanowano na II kwartał 2025 roku. 

Rynek inwestycyjny i finansowy

Polska Galeria Tarnovia zmienia właściciela

schedule 30 listopada 2023
Opr./edited by MR

Europejska firma inwestycyjna z siedzibą w Londynie sfinalizowała zakup Galerii Tarnovia - to jedna z największych transakcji na polskim rynku nieruchomości handlowych w tym roku. Tarnowska galeria ma około 17 tys. mkw. powierzchni najmu (36,5 tys. mkw. powierzchni całkowitej).

Budownictwo

Polska Miliardy na projekty energetyczno-przemysłowe

schedule 29 listopada 2023
Opr./edited by MR

Od początku 2022 roku obserwowany jest wyraźny wzrost liczby i wartości zapowiadanych inwestycji w obszarze transformacji energetycznej polskiej gospodarki. Aktualna wartość największych realizowanych i planowanych projektów energetycznych sięga już ponad 530 mld zł – podaje Spectis.

Rynek mieszkaniowy

Polska Zielona Dolina vol. 3

schedule 29 listopada 2023
Opr./edited by ANZ

Ruszyła budowa III etapu osiedla Zielona Dolina, inwestycji mieszkaniowej realizowanej przez TDJ Estate w północnej części Zabrza. W ramach projektu powstaną 172 mieszkania oraz osiem lokali usługowych. Zakończenie prac zaplanowano na maj 2025 roku.

Najnowsze w Materiał partnera

schedule 30 listopada 2023

Transformacja energetyczna uratuje świat

Przyszłość jest fikcją, więc powinniśmy budować jutro w sposób zrównoważony, a Polska może czerpać w tej kwestii z doświadczeń Wielkiej Brytanii. O prognozach, zagrożeniach i możliwościach rozwoju opowiedziała znana brytyjska inżynier i architektka, Dame Jo Da Silva w Ambasadzie Brytyjskiej w Warszawie. "Eurobuild" był patronem medialnym tego wydarzenia.

schedule 16 listopada 2023

Żeby las był na zawsze

Hektar dojrzałego lasu może w ciągu swojego życia zakumulować 1,5 tysiąca tony CO2. Odpowiedzialny biznes musi zrozumieć tę zależność – przekonują przedstawiciele firmy MDC2, która wspiera Fundację Las Na Zawsze. O genezie i szczegółach tej współpracy opowiadają Magda Cieliczko, Lidia Jabłonowska-Luba i Jeremy Cordery

schedule 14 listopada 2023

W biznesie stawiamy na długoterminowe partnerstwo

Michał Ptaszyński, country manager Poland w firmie Logicor, mówi nam optymistycznie o przyszłości branży logistycznej w Polsce, najbliższych planach inwestycyjnych firmy oraz o tym, że warto działać na rzecz lokalnych społeczności

schedule 29 września 2023

Łódź zaprasza do Monachium!

Serdecznie zapraszamy wszystkich gości tegorocznego Expo Real na wydarzenia organizowane na stoisku Urzędu Miasta Łódź. "Eurobuild" będzie także na miejscu jako patron medialny łódzkich eventów. 

schedule 25 września 2023

Grunt to  doświadczenie

W ekskluzywnym wywiadzie dla „Eurobuildu” managerowie firmy doradczej Greenfields, Justyna Cymerman, dyrektorka działu urbanistyki, i Michał Różycki, dyrektor pionu nieruchomości gruntowych – sektor living, opowiadają o największych sukcesach firmy ostatnich lat, rosnącej roli idei ESG oraz coraz bardziej pożądanych terenach typu brownfield, ponadto zapowiadają jeszcze większą gorączkę na rynku inwestycji mieszkaniowych.

schedule 31 sierpnia 2023

Maksymalizacja higieny i minimalizacja śladu węglowego w całym cyklu życia produktu

Zmiany klimatu zmuszają firmy do wdrażania strategii biznesowych opartych na gospodarce obiegowej. Essity oraz jej światowa marka Tork® wykorzystują obiegowy cykl życia produktu w celu zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko, począwszy od pozyskiwania surowców, a skończywszy na utylizacji

schedule 22 sierpnia 2023

Dynamiczny rozwój Białołęki atutem Galerii Północnej

Białołęka zyskuje nowe inwestycje i mieszkańców, a Galeria Północna – klientów. Ale nie tylko rozwój dzielnicy pozytywnie wpływa na obiekt. Rośnie także rynek galerii, który obejmuje już swoim zasięgiem ponad 1 mln mieszkańców Warszawy i okolic. O roli dzielnicy, poszerzającym się catchmencie i potencjale Północnej opowiada Roman Bugajczyk, dyrektor obiektu.

schedule 29 czerwca 2023

Solidny związek na lata

Systemy operacyjno-finansowe wspierające zarządców nieruchomości nieustannie się rozbudowują i zmieniają, by nadążać za zmieniającymi się potrzebami rynku. Bezcenne pozostają dobre relacje między dostawcami i użytkownikami tych systemów oraz gotowość do wspólnego mierzenia się z wyzwaniami

schedule 05 czerwca 2023

Złota 83 w Warszawie oficjalnie gotowa na wynajem!

Wytyczona już pod koniec XVII wieku ulica Złota w Warszawie ma na swoim koncie wiele wyjątkowych historii, atrakcyjnych budynków i dobrze prosperujących zakładów przemysłowych. Dziś jedna z najważniejszych ulic stolicy doczekała się także prawdziwego diamentu, który przeszedł generalny remont i renowację. Nowo oddany do użytku apartamentowiec pod numerem 83 zapiera dech. 

schedule 08 maja 2023

Luksusowe Apartamenty Biały Kamień

Apartamenty Biały Kamień to kolejna inwestycja prestiżowego kompleksu hotelowego oraz wielokrotnie nagradzanego Hotelu & Medi-SPA Biały Kamień. Powstaną w odległości 50 m od istniejącego od 2008 r. Hotelu Biały Kamień, który oddalony jest zaledwie kilkaset metrów od centrum uzdrowiska Świeradów-Zdrój i od nowo wybudowanej wieży Sky Walk. Planowany obiekt położony będzie w otulinie góry Biały Kamień, co gwarantuje ciszę, spokój, a przede wszystkim malownicze widoki.

schedule 13 kwietnia 2023

Zyski z zakupu gruntów. Kluczem są kompetencje

Warszawa jest jedną z najbardziej przystępnych cenowo stolic do zamieszkania w Unii Europejskiej. Aby utrzymać tę konkurencyjność, należy przede wszystkim poszerzać ofertę gruntów.

schedule 18 stycznia 2023

Przebudowa hotelu w Zakopanem – postępowanie przetargowe

schedule 14 grudnia 2022

Pokój hotelowy – koszt, który staje się zyskiem

Grupa Arche rewitalizuje zabytki, by dać nowe życie budynkom, które straciły użytkowość. Dla firmy najważniejsze jest, by zatrzymać zabytek na tym etapie starzenia, na którym dotrwał do naszych czasów. Nie jest udoskonalane w nim nic, co miałoby zmienić jego wygląd. Uzupełniane jest tylko to co niezbędne, nie naruszając przy tym jego charakteru.

schedule 13 grudnia 2022

Biuro Na Miarę – kompleksowo, w całym kraju 

Biuro Na Miarę umacnia swoją pozycję na rynku nieruchomości komercyjnych jako wyspecjalizowana firma doradcza kompleksowo obsługująca najemców i wynajmujących.

schedule 05 grudnia 2022

Kształtowanie przyszłości przestrzeni elastycznych

Eksperci Colliers dyskutują na temat sposobu, w jaki rozwój hybrydowego modelu pracy w dalszym ciągu wpływa na rynek nieruchomości, dając początek interesującym możliwościom dla podmiotów wynajmujących nieruchomości i partnerów franczyzowych.

schedule 15 listopada 2022

Nieruchomość komercyjna na sprzedaż w Bielsku-Białej

mBank S.A. ogłasza pisemny nieograniczony przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej w Bielsku-Białej przy pl. Wolności 7 objętej księgą wieczystą BB1B/00070605/9. Działka zabudowana budynkiem o charakterze biurowo-usługowym o powierzchni ok. 1370 mkw. składającym się z trzech kondygnacji naziemnych oraz jednej kondygnacji podziemnej. Nieruchomość ma wewnętrzny dziedziniec z wjazdem od ul. Paderewskiego.

schedule 21 października 2022

Raport Crido & Savills: Rynek PRS w Polsce – aspekty biznesowe, prawne i podatkowe

Polski rynek najmu instytucjonalnego na pewno znajduje się na początku swojej drogi. Jest niczym pierworodny syn rodu królewskiego w pierwszym latach swojego życia - ledwo zaczął mówić i chodzić, a już wzbudza ogromne zainteresowanie i oczekiwania, a jeszcze musi mierzyć się z mocną presją otoczenia.

schedule 19 września 2022

Przestrzeń elastyczna to korzyść dla każdej firmy… i nieruchomości

Jamal Brown, założyciel agencji nieruchomości komercyjnych z San Diego – The Ocean Company – uważa, że przestrzeń elastyczna jest przyszłością. Czy podmioty wynajmujące nieruchomości komercyjne pozostaną w tyle, jeśli nie uwzględnią jej w swoich ofertach?

schedule 02 sierpnia 2022

Ciarki na piasku

83 firmy, 1256 sprzedanych wejściówek i 56 drużyn – po dwuletniej przerwie JLL Polska wraca do organizacji jednego z najważniejszych wydarzeń sektora real estate – JLL Charytatywnego Turnieju Siatkówki Plażowej Branży Nieruchomości. Tegoroczne rozgrywki odbędą się już w najbliższy czwartek, 4 sierpnia, w Monta Beach Volley Club przy ulicy Zaruskiego 12 w Warszawie.

schedule 02 sierpnia 2022

Nowy raport ESG – Atrium

Atrium po raz szósty opublikowało raport ESG, prezentujący osiągnięcia firmy w 2021 roku. Raport podsumowuje kluczowe działania w zakresie realizacji strategii ESG. Firma wyznaczyła nowe, jeszcze bardziej ambitne średnioterminowe cele na 2030 rok, które obejmują zmniejszenie śladu węglowego swoich centrów handlowych o 40% w 2030 roku w porównaniu do 2019 roku. Do 2050 roku Atrium chce stać się organizacją neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla.

Wydanie 11 (283) listopad 2023

Ostatnie komentarze

Kategorie