EN

Polska W biznesie stawiamy na długoterminowe partnerstwo

Materiał partnera
Michał Ptaszyński, country manager Poland w firmie Logicor, mówi nam optymistycznie o przyszłości branży logistycznej w Polsce, najbliższych planach inwestycyjnych firmy oraz o tym, że warto działać na rzecz lokalnych społeczności

Jak ocenia Pan obecną sytuację na rynku nieruchomości logistycznych w Polsce? Czy jest na tyle stabilny, aby pokusić się o wiarygodne oceny i prognozy?

Michał Ptaszyński, country manager Poland, Logicor: W perspektywie średnioterminowej mogę stwierdzić, że prognozy dla rynku nieruchomości magazynowych są dobre. W dalszym ciągu widzimy zapotrzebowanie na wysoką jakość i dobrą lokalizację – bliskość kluczowych węzłów transportowych i ośrodków miejskich. Na tle innych nieruchomości komercyjnych sytuacja naszej branży na pewno jest najbardziej korzystna. W perspektywie krótkoterminowej, biorąc pod uwagę obecną dynamikę rynku, jesteśmy nieco bardziej ostrożni.

Mógłby pan wyjaśnić, dlaczego?

Jest to spowodowane obecną sytuacją makroekonomiczną. Przede wszystkim mamy do czynienia z wysoką inflacją napędzaną wzrostem cen energii, ogólną niepewnością w gospodarce oraz wyższymi stopami procentowymi – jednym słowem czynnikami, na które my jako branża, nie mamy większego wpływu.

Kiedy zatem możemy spodziewać się przyspieszenia na rynku magazynowym w Polsce?

Mniej zależy nam na przyśpieszeniu, a bardziej na zaobserwowaniu trwałego trendu wzrostu, który wyrażać się będzie w niższej inflacji, stabilnych stopach procentowych, czy uwolnieniu funduszy z Krajowego Planu Odbudowy.

Eksperci prognozują, że aktywność na rynku nieruchomości komercyjnych może wrócić już w drugiej połowie 2024 roku. Wszystko będzie zależało od tego czy spełnią się prognozy dotyczące ożywienia gospodarczego. Jeśli faktycznie w przyszłym roku sytuacja się poprawi, to odczujemy to także w naszym sektorze.

Musimy tchnąć trochę optymizmu w naszą gospodarkę. Pamiętajmy, że Polska leży w centrum kontynentu i jest hubem logistycznym Europy ze świetnie rozwiniętą infrastrukturą drogową. Od niedawna widzimy też nowy trend – nearshoring - polegający na globalnej reorganizacji łańcucha dostaw oznaczającej zwiększanie obecności międzynarodowych firm handlowych i produkcyjnych bliżej rynków zbytu. Polska, z racji swojego położenia, może stać się jego największym beneficjentem.

Ostatnie dane rynkowe pokazują, że nasz kraj, z portfelem prawie 31 mln mkw. powierzchni magazynowej, jest wśród pięciu największych rynków europejskich.

Jakie miejsce na rynku europejskim zajmuje Logicor?

Logicor jest wiodącym właścicielem, zarządcą i deweloperem europejskich nieruchomości logistycznych. Nasze portfolio posiadanych i zarządzanych nieruchomości obejmuje ponad 21 milionów mkw. powierzchni magazynowej w 18 krajach, z czego w Polsce - 1,6 miliona mkw. Naszym klientom oferujemy długoterminowe partnerstwo, czyli wynajem wysokiej jakości nieruchomości, którymi sami zarządzamy.

W pierwszym półroczu 2023 roku zwiększyliśmy tempo rozwoju aktywów oraz nabywania dobrze zlokalizowanych gruntów i istniejących aktywów na kluczowych europejskich rynkach – to umożliwia nam rozwój nowoczesnych, zrównoważonych nieruchomości magazynowych i logistycznych, które wspierają rozwój naszych klientów i zwiększają naszą obecność na rynku.

Dodatkowo zainwestowaliśmy w Europie 163 miliony euro w pozyskiwanie, rozwój i rozbudowę nowej powierzchni dla naszych klientów. W tym okresie ukończyliśmy siedem projektów, poszerzając nasze portfolio o 124 tys. mkw. dobrze zlokalizowanej, nowoczesnej powierzchni logistycznej. Kolejnych 10 projektów jest w toku i oczekuje się, że dostarczą naszym klientom 260 tys. mkw. powierzchni.

Jakie jest największe wyzwanie, które obecnie stoi przed Państwa firmą?

Przede wszystkim odpowiednie przygotowanie się do nieuchronnego odbicia rynku, którego pierwsze sygnały już w Polsce widzimy – niedawno podpisaliśmy dwie duże umowy najmu: z siecią hipermarketów budowlanych, która zajmie 50 tys. mkw. powierzchni magazynowej w Strykowie, oraz z polskim dystrybutorem części do samochodów ciężarowych, który zajmie ponad 43 tys. mkw. powierzchni magazynowej w Będzinie.

Oczywiście, planujemy też kolejne inwestycje deweloperskie, m.in w parkach logistycznych Święcice II i Mysłowice, które liczą ponad 20 tys. mkw. każdy. Klienci znajdą tam ostatnie innowacje w zakresie zrównoważonego budownictwa.

W dalszym ciągu szukamy okazji do nabycia ziemi lub istniejących aktywów w odpowiedniej lokalizacji; przygotowujemy grunty pod budowę – wszystko po to, aby w odpowiednim momencie, kiedy odbicie rynku zacznie być naprawdę zauważalne, stać już w blokach startowych.

A inne wyzwania? Z czym są związane?

Kluczowe stały się wyzwania środowiskowe, czyli wdrażanie strategii ESG. Zdajemy sobie sprawę, że nieruchomości w znaczący sposób przyczyniają się do globalnej emisji gazów cieplarnianych, dlatego też zobowiązujemy się do odpowiedzialnego działania na rzecz zrównoważonej przyszłości.

W 2020 r. jako firma ustaliliśmy 5-letni plan działania w zakresie ESG na rzecz pozytywnych zmian i poczyniliśmy znaczne postępy, a we wrześniu 2022 roku opublikowaliśmy nasze długoterminowe cele w zakresie dekarbonizacji i odporności na zmianę klimatu oraz sposób, w jaki zamierzamy ograniczyć nasze ślad węglowy o 36 proc. do roku 2030.

Odzwierciedla to nasze podejście do modernizacji istniejących budynków. W pierwszym półroczu 2023 roku zmodernizowaliśmy ponad 337 tys. mkw. oświetlenia LED i przeprowadziliśmy 34 modernizacje HVAC w Europie. Analizujemy także nasze projekty fotowoltaiczne, ponieważ ma to być istotny element naszej strategii dekarbonizacji. Wszystkie nasze nowe inwestycje spełniają wymogi co najmniej certyfikatu BREEAM Very Good. Staramy się również zwiększać różnorodność biologiczną w całym naszym portfolio poprzez przemyślane wykorzystanie lokalnych roślin i krzewów. Zwracamy uwagę na to, aby energia, którą kupujemy była zielona.

Wspomniane nowe parki logistyczne w Mysłowicach i Święcicach będą wyposażone w oświetlenie LED z automatyką DALI, panele fotowoltaiczne, stacje ładowania samochodów elektrycznych oraz szczegółowe liczniki zużycia mediów. Nasi klienci w tych obiektach będą także mogli korzystać z usługi carsharing.

Jednocześnie działamy na rzecz lokalnych społeczności. Na rynkach, na których jesteśmy obecni prowadzimy działalność charytatywną skupiając się na młodzieży i zrównoważonym rozwoju, a nasi pracownicy biorą udział w różnych wydarzeniach wspierających te szczytne cele.

Jakie tego typu inicjatywy prowadzicie w Polsce?

W tym roku zorganizowaliśmy po raz drugi „Race’n’Raise” - charytatywny wyścig kolarski o łącznej długości 300 km. Miał on miejsce w sercu Borów Tucholskich w północnej Polsce. Celem było pokonanie jak największej liczby kilometrów, bo za każdy kilometr pokonany przez pojedynczego uczestnika zobowiązaliśmy się przekazać pięć złotych na Program Stypendialny Horyzonty organizowany przez Fundację EFC. W ten sposób, wraz z naszymi partnerami biznesowymi, udało nam się zebrać kwotę 31 tys. złotych.

Niedawno, bo pod koniec września, zorganizowaliśmy pod Warszawą Dzień Środowiskowy – każdy z uczestników posadził własne drzewo, razem zasadziliśmy kilkadziesiąt krzewów i zebraliśmy 150 kg śmieci.

Ostatnio Logicor zmienił logo. Skąd ta zmiana?

Na rynku europejskim jesteśmy obecni już od ponad 10 lat. Nasza firma przez ten okres zmieniała się i przez cały czas ewoluuje - stąd też nowa identyfikacja marki, którą właśnie wdrożyliśmy. Ma ona lepiej odzwierciedlać historię wzrostu Logicor i zakomunikować ją naszym docelowym odbiorcom – pracownikom, klientom, społecznościom i inwestorom. Chcemy podkreślić, że potrafimy na bieżąco dostosowywać się do wymogów rynku i potrzeb klientów. Robimy to w sposób zrównoważony, w partnerstwie z naszymi klientami. Dzięki temu możemy skutecznie wspierać wszystkie sektory gospodarki, od których zależy jakość naszego codziennego życia.

Dziękujemy za rozmowę.


O naszym rozmówcy:

Michał Ptaszyński jako country manager Poland jest odpowiedzialny za nadzorowanie działalności inwestycyjnej i na terenie całego kraju, gwarantując bliską współpracę z klientami oraz wzrost wartości wszystkich aktywów w portfelu. Od początku swojej kariery zawodowej, czyli od ponad 20 lat, Michał Ptaszyński jest związany z sektorem nieruchomości komercyjnych. Poprzednio, przez 6 lat, pracował w firmie Prologis na stanowisku dyrektora w dziale Land & Development. Wcześniej zajmował stanowiska kierownicze w gdańskiej firmie deweloperskiej Torus, w Grupie Zarządzającej „Pomerania” i Agencji Rozwoju Pomorza.

Michał Ptaszyński jest absolwentem wydziału Geodezji i Gospodarki Przestrzennej na Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie. Posiada licencję zawodową w zakresie zarządzania nieruchomościami oraz tytuł CCIM (Certified Commercial Investment Member).

Ostatnie nowości

Biura i projekty wielofunkcyjne

Czechy Biurowiec wśród zieleni

schedule 18 kwietnia 2024
Opr./edited by ANZ

Grupa Passerinvest oddała do użytku biurowiec Roztyly Plaza. Obiekt znajduje się w dzielnicy Praga 11, tuż obok stacji metra Roztyly C. To pierwszy nowo otwarty budynek biurowy w Pradze w 2024 roku.

Materiał partnera

Polska Excellent Fern w Off Piotrkowska

schedule 04 kwietnia 2024
Eurobuild CEE

Ruszyła intensywna komercjalizacja wielofunkcyjnego budynku Fern powstającego w Off Piotrkowska Center. Nowoczesny budynek, którego realizacja rozpocznie się na przełomie 2024/2025, oferuje 4,7 tys. mkw. powierzchni usługowej i 2,7 tys. mkw. powierzchni biurowej.

Biura i projekty wielofunkcyjne

Polska Więcej pustostanów we Wrocławiu

schedule 18 kwietnia 2024
Opr./edited by MR

Według raportu firmy doradczej Brookfield Partners całkowite zasoby powierzchni biurowej we Wrocławiu na koniec 2023 roku wynosiły 1,49 mln mkw., z czego 1,15 mln mkw. to budynki klasy A, 331 tys. mkw. – budynki klasy B, a 12 tys. mkw. to obiekty klasy C.

Rynek inwestycyjny i finansowy

Estonia Fundusz z mniejszym portfelem

schedule 18 kwietnia 2024
Opr./edited by MR

East Capital Real Estate sfinalizował sprzedaż dwóch nieruchomości z portfela funduszu East Capital Baltic Property - budynku produkcyjnego w Maardu i obiektu handlowego Jewe Mööblimaja w Jõhvi.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Kolejne miasto na Karuzeli

schedule 18 kwietnia 2024
Opr./edited by JC

Karuzela Świebodzin powitała pierwszych klientów. Na łącznej powierzchni 15 tys. mkw. znajduje się blisko 20 sklepów, w większości należących do sieci debiutujących w mieście.

Powierzchnie magazynowe i produkcyjne

Niemcy Wybudują spekulacyjnie pod Kolonią

schedule 18 kwietnia 2024
Opr./edited by MR

Blackbrook w ramach joint venture z Trammel Crow Company zrealizuje spekulacyjny projekt logistyczny w Kerpen w rejonie Ren-Ruhra. Inwestycja będzie się składać z dwóch budynków o łącznej powierzchni 28 tys. mkw.

Rynek mieszkaniowy

Polska Reymont w Przystani

schedule 18 kwietnia 2024
Opr./edited by MR

Archicom rozpoczyna sprzedaż I etapu inwestycji Przystań Reymonta. Osiedle powstaje blisko centrum Wrocławia, nad brzegiem Odry i z widokiem na tereny zielone.

ESG

Polska Kreo sięga po BREEAM Outstanding

schedule 18 kwietnia 2024
Opr./edited by MR

Kreo, krakowski projekt Ghelamco, uzyskał certyfikację BREEAM na poziomie Outstanding. Biurowiec ma również precertyfikat WELL i Green Building Standard, jest także w procesie certyfikacji Smart Score, Wired Score oraz „Obiekt bez barier”.

Budownictwo

Polska Wmurowali kamień pod cyberpoligon

schedule 18 kwietnia 2024
Opr./edited by MR

Na terenie Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie wmurowano kamień węgielny pod budowę Centrum Innowacji i Cyberbezpieczeństwa WAT. Kontrakt generalnego wykonawcy, firmy Unibep ma wartość około 163 mln zł netto.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Słodko w Manufakturze

schedule 18 kwietnia 2024
Opr./edited by ANZ

Do grona najemców w łódzkiej Manufakturze dołączyła sieć Candy Pop, oferująca słodycze, napoje i przekąski z całego świata. To czwarty w Polsce i pierwszy w łódzkim regionie sklep marki.

Grunty inwestycyjne

Niemcy Kupili działkę do pary

schedule 18 kwietnia 2024
Opr./edited by JC

Garbe Industrial Real Estate kupiło kolejną działkę w niemieckim Rüdenhausen. Hamburski deweloper planuje na tym terenie budowę centrum logistycznego o łącznej powierzchni około 19,2 tys. mkw.

Rynek inwestycyjny i finansowy

Rumunia Mieszkania, biura i hotele

schedule 18 kwietnia 2024
Opr./edited by MR

One United Properties przedstawiło swoją strategię na najbliższe lata. W planach do 2030 roku jest potrojenie oferty mieszkaniowej, rozwijanie działalności w sektorze komercyjnym i budowa hoteli w Bukareszcie we współpracy z globalnymi markami.

Rynek inwestycyjny i finansowy

Polska Półtora miliarda euro na przejęcia w Polsce

schedule 18 kwietnia 2024
Opr./edited by MR

Baltisse i Straco Real Estate przejmują pakiet większościowy w firmie deweloperskiej Speedwell i wchodzą na rynek nieruchomości w Polsce. W najbliższych latach Speedwell chce wydać na przejęcia w Polsce co najmniej 1,5 mld euro. 

Powierzchnie magazynowe i produkcyjne

Polska Ożył magazynowy gigant na Targówku

schedule 17 kwietnia 2024
Eurobuild CEE

Firmy Partners Group i Peakside Capital Advisors zakończyły budowę pierwszej hali magazynowej w parku City Point Targówek. Obiekt o powierzchni 7 tys. mkw., w całości wynajęty przez DPD Polska, wchodzi w skład parku, który dostarczy łącznie blisko 100 tys. mkw. powierzchni logistycznej i stanie się największym kompleksem logistyki miejskiej w granicach Warszawy.

Biura i projekty wielofunkcyjne

Polska Pierwszy kwartał, cztery projekty

schedule 17 kwietnia 2024
Opr./edited by MR

Na koniec marca 2024 roku zasoby nowoczesnej powierzchni biurowej w Warszawie wyniosły niemal 6 mln 245 tys. mkw. - wynika z danych zebranych przez PINK.

Rynek mieszkaniowy

Polska Alstal wybuduje w Toruniu

schedule 17 kwietnia 2024
Opr./edited by ANZ

Budlex zrealizuje nowy projekt mieszkaniowy w Toruniu. Osiedle oferujące blisko sto nowych lokali powstanie przy ul. Lubickiej 54. Na generalnego wykonawcę inwestycji deweloper wybrał firmę Alstal Grupa Budowlana z Bydgoszczy.

Rynek inwestycyjny i finansowy

Polska Katowice z potencjałem biznesowym

schedule 17 kwietnia 2024
Opr./edited by ANZ

Ponad połowa badanych pracowników z Katowic stwierdza, że ich firma w ciągu trzech najbliższych lat będzie inwestowała w rozwój kapitału ludzkiego – wynika z raportu BEAS. Katowice to nie tylko około 280 tys. mieszkańców, ale też serce Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Style i wnętrza

Polska Hilti Polska z atmosferą kawiarni

schedule 17 kwietnia 2024
Opr./edited by ANZ

Polski oddział Hilti, firmy dostarczającej rozwiązania dla budownictwa komercyjnego, przeniósł się do nowego biura w budynku Royal Wilanów. Nowe przestrzenie zaprojektowali architekci z pracowni Aka Studio.

Powierzchnie magazynowe i produkcyjne

Polska Między Łodzią a Grodziskiem

schedule 17 kwietnia 2024
Opr./edited by MR

Harden Construction ukończył realizację dwóch obiektów o łącznej powierzchni ponad 40 tys. mkw. – City Logistics Łódź VI w Łodzi i Panattoni Park Grodzisk V w Grodzisku Mazowieckim.

Rynek mieszkaniowy

Niemcy W Berlinie bez zmian

schedule 17 kwietnia 2024
Opr./edited by ANZ

Według "Berlin 2024 Residential Market Report" przygotowanego przez firmy Berlin Hyp oraz CBRE, ceny zakupu mieszkań w Berlinie spadły, podczas gdy presja na rynku wynajmu mieszkań nadal rośnie. W rezultacie ceny wynajmu nadal gwałtownie rosną.

Najnowsze w Materiał partnera

schedule 07 marca 2024

Śląsk zaprasza do Cannes!

Zapraszamy na spotkanie: "Explore Silesia: Where Economic Resilience Meets Opportunity!", które odbędzie się na targach MIPIM w najbliższą środę. Śląsk i jego metropolia to jeden z najszybciej rozwijających się i innowacyjnych regionów w Europie, w trakcie dyskusji omówione zostaną okoliczności tego sukcesu, a także perspektywy regionu na przyszłość.

schedule 29 grudnia 2023

Deweloperzy Dzieciom – sukces po raz dwunasty!

Kilka dni temu roku odbył się finał 12. edycji Deweloperzy Dzieciom. W ramach akcji wyjątkowe prezenty otrzymały dzieci z publicznych rodzinnych domów dziecka oraz innych placówek opiekuńczo-wychowawczych z Wielkopolski. "Eurobuild" od wielu lat patronuje tej zaszczytnej akcji.

schedule 13 grudnia 2023

Deweloperzy Dzieciom po raz dwunasty!

Każdego roku, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia odbywa się akcja charytatywna Deweloperzy Dzieciom. Tegoroczna, już XII edycja tego wydarzenia wesprze tradycyjnie podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych z Poznania i Wielkopolski. "Eurobuild" kolejny raz jest patronem medialnym tego wydarzenia.

schedule 05 grudnia 2023

Lepsza jakość sprzątania to większa satysfakcja pracowników

Nowe badanie pokazuje jak czyste, dobrze funkcjonujące miejsce pracy wpływa na satysfakcję pracowników

schedule 30 listopada 2023

Transformacja energetyczna uratuje świat

Przyszłość jest fikcją, więc powinniśmy budować jutro w sposób zrównoważony, a Polska może czerpać w tej kwestii z doświadczeń Wielkiej Brytanii. O prognozach, zagrożeniach i możliwościach rozwoju opowiedziała znana brytyjska inżynier i architektka, Dame Jo Da Silva w Ambasadzie Brytyjskiej w Warszawie. "Eurobuild" był patronem medialnym tego wydarzenia.

schedule 16 listopada 2023

Żeby las był na zawsze

Hektar dojrzałego lasu może w ciągu swojego życia zakumulować 1,5 tysiąca tony CO2. Odpowiedzialny biznes musi zrozumieć tę zależność – przekonują przedstawiciele firmy MDC2, która wspiera Fundację Las Na Zawsze. O genezie i szczegółach tej współpracy opowiadają Magda Cieliczko, Lidia Jabłonowska-Luba i Jeremy Cordery

schedule 14 listopada 2023

W biznesie stawiamy na długoterminowe partnerstwo

Michał Ptaszyński, country manager Poland w firmie Logicor, mówi nam optymistycznie o przyszłości branży logistycznej w Polsce, najbliższych planach inwestycyjnych firmy oraz o tym, że warto działać na rzecz lokalnych społeczności

schedule 29 września 2023

Łódź zaprasza do Monachium!

Serdecznie zapraszamy wszystkich gości tegorocznego Expo Real na wydarzenia organizowane na stoisku Urzędu Miasta Łódź. "Eurobuild" będzie także na miejscu jako patron medialny łódzkich eventów. 

schedule 25 września 2023

Grunt to  doświadczenie

W ekskluzywnym wywiadzie dla „Eurobuildu” managerowie firmy doradczej Greenfields, Justyna Cymerman, dyrektorka działu urbanistyki, i Michał Różycki, dyrektor pionu nieruchomości gruntowych – sektor living, opowiadają o największych sukcesach firmy ostatnich lat, rosnącej roli idei ESG oraz coraz bardziej pożądanych terenach typu brownfield, ponadto zapowiadają jeszcze większą gorączkę na rynku inwestycji mieszkaniowych.

schedule 31 sierpnia 2023

Maksymalizacja higieny i minimalizacja śladu węglowego w całym cyklu życia produktu

Zmiany klimatu zmuszają firmy do wdrażania strategii biznesowych opartych na gospodarce obiegowej. Essity oraz jej światowa marka Tork® wykorzystują obiegowy cykl życia produktu w celu zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko, począwszy od pozyskiwania surowców, a skończywszy na utylizacji

schedule 22 sierpnia 2023

Dynamiczny rozwój Białołęki atutem Galerii Północnej

Białołęka zyskuje nowe inwestycje i mieszkańców, a Galeria Północna – klientów. Ale nie tylko rozwój dzielnicy pozytywnie wpływa na obiekt. Rośnie także rynek galerii, który obejmuje już swoim zasięgiem ponad 1 mln mieszkańców Warszawy i okolic. O roli dzielnicy, poszerzającym się catchmencie i potencjale Północnej opowiada Roman Bugajczyk, dyrektor obiektu.

schedule 29 czerwca 2023

Solidny związek na lata

Systemy operacyjno-finansowe wspierające zarządców nieruchomości nieustannie się rozbudowują i zmieniają, by nadążać za zmieniającymi się potrzebami rynku. Bezcenne pozostają dobre relacje między dostawcami i użytkownikami tych systemów oraz gotowość do wspólnego mierzenia się z wyzwaniami

schedule 05 czerwca 2023

Złota 83 w Warszawie oficjalnie gotowa na wynajem!

Wytyczona już pod koniec XVII wieku ulica Złota w Warszawie ma na swoim koncie wiele wyjątkowych historii, atrakcyjnych budynków i dobrze prosperujących zakładów przemysłowych. Dziś jedna z najważniejszych ulic stolicy doczekała się także prawdziwego diamentu, który przeszedł generalny remont i renowację. Nowo oddany do użytku apartamentowiec pod numerem 83 zapiera dech. 

schedule 08 maja 2023

Luksusowe Apartamenty Biały Kamień

Apartamenty Biały Kamień to kolejna inwestycja prestiżowego kompleksu hotelowego oraz wielokrotnie nagradzanego Hotelu & Medi-SPA Biały Kamień. Powstaną w odległości 50 m od istniejącego od 2008 r. Hotelu Biały Kamień, który oddalony jest zaledwie kilkaset metrów od centrum uzdrowiska Świeradów-Zdrój i od nowo wybudowanej wieży Sky Walk. Planowany obiekt położony będzie w otulinie góry Biały Kamień, co gwarantuje ciszę, spokój, a przede wszystkim malownicze widoki.

schedule 13 kwietnia 2023

Zyski z zakupu gruntów. Kluczem są kompetencje

Warszawa jest jedną z najbardziej przystępnych cenowo stolic do zamieszkania w Unii Europejskiej. Aby utrzymać tę konkurencyjność, należy przede wszystkim poszerzać ofertę gruntów.

schedule 18 stycznia 2023

Przebudowa hotelu w Zakopanem – postępowanie przetargowe

schedule 14 grudnia 2022

Pokój hotelowy – koszt, który staje się zyskiem

Grupa Arche rewitalizuje zabytki, by dać nowe życie budynkom, które straciły użytkowość. Dla firmy najważniejsze jest, by zatrzymać zabytek na tym etapie starzenia, na którym dotrwał do naszych czasów. Nie jest udoskonalane w nim nic, co miałoby zmienić jego wygląd. Uzupełniane jest tylko to co niezbędne, nie naruszając przy tym jego charakteru.

schedule 13 grudnia 2022

Biuro Na Miarę – kompleksowo, w całym kraju 

Biuro Na Miarę umacnia swoją pozycję na rynku nieruchomości komercyjnych jako wyspecjalizowana firma doradcza kompleksowo obsługująca najemców i wynajmujących.

schedule 05 grudnia 2022

Kształtowanie przyszłości przestrzeni elastycznych

Eksperci Colliers dyskutują na temat sposobu, w jaki rozwój hybrydowego modelu pracy w dalszym ciągu wpływa na rynek nieruchomości, dając początek interesującym możliwościom dla podmiotów wynajmujących nieruchomości i partnerów franczyzowych.

schedule 15 listopada 2022

Nieruchomość komercyjna na sprzedaż w Bielsku-Białej

mBank S.A. ogłasza pisemny nieograniczony przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej w Bielsku-Białej przy pl. Wolności 7 objętej księgą wieczystą BB1B/00070605/9. Działka zabudowana budynkiem o charakterze biurowo-usługowym o powierzchni ok. 1370 mkw. składającym się z trzech kondygnacji naziemnych oraz jednej kondygnacji podziemnej. Nieruchomość ma wewnętrzny dziedziniec z wjazdem od ul. Paderewskiego.

Wydanie 4 (287) kwiecień 2024

Ostatnie komentarze

Kategorie