EN

Polska Dynamiczny rozwój Białołęki atutem Galerii Północnej

Materiał partnera
Białołęka zyskuje nowe inwestycje i mieszkańców, a Galeria Północna – klientów. Ale nie tylko rozwój dzielnicy pozytywnie wpływa na obiekt. Rośnie także rynek galerii, który obejmuje już swoim zasięgiem ponad 1 mln mieszkańców Warszawy i okolic. O roli dzielnicy, poszerzającym się catchmencie i potencjale Północnej opowiada Roman Bugajczyk, dyrektor obiektu.

Ostatnie lata przynoszą rozkwit północnych dzielnic Warszawy, w tym Białołęki, w której położona jest Galeria Północna. Dlaczego, myśląc o rozwoju, duże marki powinny zacząć spoglądać na prawą stronę Wisły?

Roman Bugajczyk: Ta część miasta ma przed sobą doskonałą perspektywę. Jeśli weźmiemy pod uwagę Białołękę, jest to obecnie najszybciej rozwijająca się dzielnica Warszawy i to w wielu aspektach. To właśnie w tej części stolicy jest najwięcej nowych inwestycji deweloperskich. Możemy więc śmiało mówić o boomie mieszkaniowym na Białołęce, który pociąga za sobą stosunkowo szybki wzrost liczby ludności. Dzielnicę zamieszkują już 153 tys. osób i pod tym względem zajmuje ona wysokie, bo 3. miejsce w Warszawie, z szansą na dalszy awans. Wyprzedza jednocześnie lubiany przez międzynarodowe brandy Mokotów. Na Białołęce obserwujemy więc największą w Warszawie dynamikę przyrostu mieszkańców, a co za tym idzie: potencjalnych klientów marek. Sama dzielnica też się przeobraża, przechodzi gentryfikację i inwestuje w siebie. Tylko w 2023 roku wydano tu już ponad 250 pozwoleń na budowę, które dotyczyły mieszkań, domów jednorodzinnych, ale także – co ważne – nowej infrastruktury. Skala wielowymiarowych zmian jest więc ogromna.

Co rozwój otoczenia Północnej oznacza w praktyce dla marek, które interesują się najmem w galerii?

R.B.: Przede wszystkim mają szansę lokować się na chłonnym rynku konsumenckim, który nieustannie rozrasta się „od środka”, a także w otoczeniu, które przechodzi spektakularną transformację. To, na co powinny marki szczególnie zwrócić uwagę, to fakt, że lokalizacja na Białołęce, w Galerii Północnej, zapewnia im niemal stały napływ nowych klientów. I to z mocno pożądanej w retailu grupy. Dzielnica stała się bowiem miejscem szalenie atrakcyjnym dla młodych rodzin, co widać chociażby w danych Urzędu Statystycznego w Warszawie. Podczas gdy w całej stolicy obserwuje się ujemny przyrost naturalny na średnim poziomie -2,27 na 1000 ludności, tylko na Białołęce notuje się jego wzrost i to rzędu aż +8,87 na 1000 ludności. Co więcej, na tle pozostałych dzielnic jest tu najwięcej dzieci chodzących do przedszkoli, a także najwięcej uczniów szkół podstawowych. To pokazuje, jak dynamiczna, przyszłościowa i młoda demograficznie jest to dzielnica, w dodatku - co trzeba podkreślić - o dużej sile nabywczej. Zwłaszcza że drugą grupą obok rodzin, która wybiera tę dzielnicę, są młodzi, dobrze zarabiający profesjonaliści. Fakt, że tak bardzo zmienia się demografia Białołęki, napędza też jej dalszy rozwój.

Nowi mieszkańcy, boom deweloperski to jedna strona rozwoju. Jest też druga – nowa infrastruktura, która ma również wpływ na atrakcyjność Północnej.

R.B.: Zdecydowanie, bo Białołęka nie tylko buduje się i zaludnia, ale przede wszystkim staje się coraz bardziej przyjazna mieszkańcom. W planach dzielnicy jest m.in. rozbudowa jednej ze szkół, stworzenie Strefy Sportu w Parku Picassa, a także budowa przy ul. Świderskiej kompleksu oświatowego. Co jednak najistotniejsze z perspektywy Północnej, to fakt, że obiekt jest coraz lepiej skomunikowany z resztą Warszawy. Już teraz można tu dojechać 10 liniami autobusowymi i 2 tramwajowymi. Kolejne nitki są w planach. Niebawem mają zacząć się prace nad tramwajem na Zieloną Białołękę, który umożliwi mieszkańcom wschodniej Białołęki szybki dojazd do stacji metra przy ul. Kondratowicza. Do tego trwa już rozbudowa zajezdni tramwajowej Annopol na Białołęce, która usprawni ruch i zapewni nowe połączenia. To wszystko czynić będzie dzielnicę doskonale skomunikowaną nowoczesnymi połączeniami. Północna na tym mocno skorzysta, bo wielu klientów, także z dalszych części miasta, będzie miało ułatwiony dojazd.

Potencjał dzielnicy i całej północnej części Warszawy rośnie, a jak ocenia Pan mieszkańców, którzy są przecież stałymi lub potencjalnymi klientami Północnej? To klient lubiący zakupy w galerii?

R.B.: To może być zaskoczeniem, ale mieszkańców Białołęki cechuje siła nabywcza zbliżona do siły nabywczej mieszkańców chociażby Targówka, Żoliborza, a nawet Śródmieścia, co jest jednym z największych atutów leasingowych Północnej i potencjałem, który mogą wykorzystać marki. W skali roku ta siła nabywcza oscyluje dziś na poziomie 18 821 zł dla handlu na rynku detalicznym. Dla porównania: średnia w całej Warszawie to 19 927 zł. To czyni Północną miejscem atrakcyjnym zarówno dla marek modowych i lifestylowych, jak również dla brandów z takich sektorów jak: home, DIY, elektronika, zdrowie, uroda czy gastronomia. Tym bardziej że jeśli przyjrzeć się uważnie wydatkom, to mieszkańcy Białołęki wydają sporo na zakupy. W skali roku nasz klient-mieszkaniec Białołęki na ubrania wydaje średnio 1953 zł, na meble - 1831 zł, na DIY - 1687 zł, na gastronomię - 1537 zł, na elektronikę - 1199 zł i rozrywkę - 1109 zł. Warte podkreślenia są wydatki zbliżone do średnich rocznych wydatków na osobę notowanych w całej Warszawie.

Lokalizacja na Białołęce to spory atut Północnej, a jeśli spojrzeć szerzej, jak dziś wygląda cały rynek galerii?

R.B.: Również rozwojowo. Rozwój to słowo, które często powtarzamy, bo nasz rynek stale się rozszerza, co pokazały chociażby badania GfK. Oczywiście najsilniejsi jesteśmy w pierwszej strefie zasięgu, która obejmuje Białołękę. Coraz lepszą pozycję galeria ma na Targówku oraz Pradze Północ i Południe, gdzie mieszka łącznie ponad 369 tys. osób, będących w drugiej strefie zasięgu. Już co dziesiąty kupujący w Północnej pochodzi z tych dzielnic. W ostatnich latach wzrosła także znacząco popularność galerii w miejscowościach, które przylegają do północnych obrzeży. Już 14% klientów przyjeżdża do nas z m.in.: Jabłonnej, Legionowa, Nowego Dworu Mazowieckiego czy Płońska. Te obszary zamieszkuje ponad 230 tys. osób. Dla ich mieszkańców jesteśmy najbliższą tak dużą galerią. Fakt, że rynek się rozrasta, sprawia, że przekształciliśmy się z centrum lokalnego w obiekt o zasięgu regionalnym, który działa na rynku liczącym sobie ponad 1 mln potencjalnych klientów. To duży sukces!

Sukces, za którym stoi… No właśnie, co? Potencjał dzielnicy to jedno, a potencjał samego obiektu to drugie. Co przyciąga dziś klienta do Północnej, a na co powinni też zwrócić uwagę potencjalni najemcy?

R.B.: Przede wszystkim staramy się być czymś więcej niż tylko miejscem udanego shoppingu, zapewniając klientom wielowymiarowe doświadczenie zakupowe. Z jednej strony, filarem i zarazem naszym największym atutem jest przemyślana oferta, mocno lifestylowa i modowa, prorodzinna, oparta na popularnych markach, a także brandach omnichannelowych i pożądanych konsumencko konceptach, chociażby ELDP czy off-price. Efekt? 95 proc. klientów pozytywnie ocenia nasz tenant-mix, co pokazały badania GfK. Z drugiej strony, nieustannie poszerzamy nasze funkcje, czy to poprzez rozwój oferty rozrywkowej i rekreacyjnej, gastronomicznej, coworkingowej, czy unikalne ogrody na dachu. Dzięki tej ostatniej inwestycji poszerzyliśmy swoje funkcje o dodatkowe, m.in. prozdrowotną, co zawdzięczamy tężni, czy food & chill, co umożliwia działająca wśród zieleni strefa kawiarniana. W rezultacie aż 80 proc. klientów jest zdania, że Północna to idealne miejsce do spędzania czasu wolnego.

Jakie plany na najbliższą przyszłość ma Północna?

R.B.: W telegraficznym skrócie: pracujemy obecnie nad wzmocnieniem naszego tenant-mixu przez nowe marki lifestylowe, co jest jednym z naszych priorytetów. Jednocześnie zwiększamy stale pulę prolongat z wieloletnimi partnerami. Od początku 2023 r. podpisaliśmy już aneksy opiewające na 3980,07 m kw. Fokusujemy się też na dalszym rozwoju naszego rynku na północ od Białołęki oraz na budowaniu lojalności klienta, który postrzega nas jako galerię pierwszego wyboru. Przed nami też kilka ciekawych projektów społecznościowych i marketingowych, które zawitają do nas jesienią.

Ostatnie nowości

Rynek mieszkaniowy

Polska Modern Mokotów w sercu Mordoru

schedule 22 września 2023
Opr./edited by MR

Archicom i Echo Investment rozpoczynają budowę Modern Mokotów w Warszawie. W miejscu zabudowy biurowej powstanie kwartał z budynkami mieszkalnymi, projekt typu "destination", bez ogrodzeń, powiązany architektonicznie i komunikacyjnie z okolicą.

Rynek mieszkaniowy

Polska Wysokie C w Katowicach

schedule 22 września 2023
Opr./edited by JC

Atal realizuje w Katowicach inwestycję Olimpijska, w ramach której powstaną trzy wysokościowce. Jednym z nich jest 17-piętrowy wieżowiec C, przy którym prowadzone są aktualnie prace fundamentowe.

ESG

Polska Punkt Zwrotny w F.S.O. Parku

schedule 21 września 2023
Opr./edited by MR

Na Pradze Północ w Warszawie zostało otwarte EkoCentrum Punkt Zwrotny. Miejsce służące edukacji młodzieży w zakresie cyrkularności i zrównoważonej mody powstało na terenie, na którym firma Okam będzie realizować F.S.O. Park.

Rynek inwestycyjny i finansowy

Czechy Ekofinansowanie dla Heimstaden

schedule 21 września 2023
Opr./edited by MR

Heimstaden Bostad pozyskało 700 mln euro finansowania bankowego na działania związane ze zrównoważonym rozwojem. Środki zostaną przeznaczone na inwestycje w projektach mieszkalnych grupy na czeskim rynku.

Architektura i urbanistyka

Słowacja Sky Park wciąż rośnie

schedule 21 września 2023
Opr./edited by JC

Alto Real Estate, właściciel kompleksu Sky Park w Bratysławie, ogłosił konkurs architektoniczny na dalszą rozbudowę projektu na sąsiednim terenie.

Biura i projekty wielofunkcyjne

Polska The Bridge na półmetku

schedule 21 września 2023
Opr./edited by ANZ

Przy placu Europejskim w Warszawie trwa budowa The Bridge, jedynego aktualnie realizowanego wieżowca biurowego w stolicy. Inwestycja przekroczyła właśnie półmetek. Budynek, który docelowo osiągnie wysokość 174 m i 40 pięter ma już 26 kondygnacji.  

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Fabryka na finiszu

schedule 21 września 2023
Opr./edited by JC

Fabryka Park w katowickiej dzielnicy Piotrowice wchodzi w ostatnią fazę realizacji. Mieszkańcy skorzystają z oferty retail parku jeszcze w tym roku.

Rynek mieszkaniowy

Polska Echo stawia na living

schedule 21 września 2023
Opr./edited by MR

Grupa Echo Investment planuje osiągnąć w 2023 roku poziom około 2 tys. sprzedanych mieszkań, a w przyszłych latach sprzedawać 4 tys. mieszkań rocznie. Grupa zamierza uruchomić do końca roku 11 nowych projektów mieszkaniowych i pracuje nad zwiększaniem banku ziemi.

Rynek mieszkaniowy

Polska Zielone światło dla zielonego projektu

schedule 21 września 2023
Opr./edited by JC

Łódzcy radni zagłosowali za przyszłością projektu T17 na Księżym Młynie w Łodzi. Oprócz osiedla mieszkaniowego na terenie inwestycji powstanie ogólnodostępny skwer.

Style i wnętrza

Polska Modernizacja w stylu modernizmu

schedule 21 września 2023
Opr./edited by ANZ

Hotel Wieniawa we Wrocławiu, wchodzący w skład Grupy PHH, przejdzie metamorfozę. Po remoncie hotel będzie funkcjonował pod marką należącą do Marriott International – Four Points by Sheraton. Wraz ze zmianą marki całkowitej renowacji zostaną poddane wszystkie pokoje.

Zarządzanie nieruchomościami

Polska Cube na wyłączność

schedule 21 września 2023
Opr./edited by JC

Firma Walter Herz została wyłącznym agentem ds. wynajmu powierzchni w kompleksie biurowym Cube Office Park w Gdańsku.

Biura i projekty wielofunkcyjne

Polska Upper One schodzi pod ziemię

schedule 21 września 2023
Opr./edited by MR

Deweloper Strabag Real Estate rozpoczyna realizację kondygnacji podziemnych kompleksu Upper One. Nowa warszawska inwestycja biurowo-hotelowa zgodnie z harmonogramem zostanie oddana do użytkowania w 2026 roku.

Technologie

Polska Inteligentny kontener na odpady

schedule 20 września 2023
Opr./edited by MR

W warszawskim kompleksie Plac Unii został zainstalowany inteligentny pojemnik do segregacji odpadów Smart Ecobox firmy Asekol PL. Pojemnik reaguje na korzystających z niego użytkowników i sam za pośrednictwem aplikacji przesyła informacje o stanie zapełnienia.

Powierzchnie magazynowe i produkcyjne

Polska Kontrola jazdy w Gliwicach

schedule 20 września 2023
Opr./edited by MR

Panattoni zrealizowało w Gliwicach obiekt BTS dla grupy Tenneco. Europejskie Centrum Inżynieryjne Monroe będzie obsługiwać firmy w zakresie konwencjonalnych systemów kontroli jazdy i zaawansowanych systemów zawieszenia. Firma zajmie łącznie 10 tys. mkw.

Rynek mieszkaniowy

Polska Vastint na Pastelowo

schedule 20 września 2023
Opr./edited by MR

Vastint rozpoczyna swoją pierwszą inwestycję PRS w Polsce. Projekt mieszkaniowy Pastelowo powstanie przy ul. Pastelowej w Poznaniu,  w sąsiedztwie kompleksu Business Garden.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Jula wybiera San Park Mysiadło

schedule 20 września 2023
Opr./edited by ANZ

Jula, szwedzka sieć multimarketów, planuje otwarcie kolejnego sklepu w aglomeracji warszawskiej. Nowa placówka powstanie na terenie obecnie realizowanego parku handlowego San Park Mysiadło. Sklep zajmie powierzchnię blisko 2,5 tys. mkw.

Biura i projekty wielofunkcyjne

Polska Dwujęzyczne przedszkolaki w Silesia Star

schedule 20 września 2023
Opr./edited by MR

Kids & Co., dwujęzyczne przedszkole z oddziałem żłobkowym, otworzyło swoją pierwszą placówkę w Katowicach, w biurowcu Silesia Star. To piąta placówka, którą Kids & Co. otworzyło w budynku z portfela Globalworth Poland. 

Biura i projekty wielofunkcyjne

Polska Look Up na szczycie Skylinera

schedule 20 września 2023
Opr./edited by MR

W warszawskim biurowcu Skyliner otworzyła się nowa przestrzeń eventowo-konferencyjna. Należący do Villi Foksal Look Up zajął dwa ostatnie piętra w zrealizowanym przez Karimpol wieżowcu. Za projekt blisko 830-metrowego wnętrza odpowiada wrocławskie studio MIXD.

Rynek inwestycyjny i finansowy

Polska i kraje bałtyckie Zielone obligacje od AEI

schedule 20 września 2023
Opr./edited by JC

Atsinaujinančios Energetikos Investicijos ogłosił emisję zielonych obligacji o wartości 13,22 mln euro z terminem zapadalności w grudniu 2025 roku. Firma zainwestuje te środki w budowę elektrowni słonecznych w Polsce.

Rynek inwestycyjny i finansowy

Polska Rekordowe dotacje na miejskie remonty

schedule 20 września 2023
Opr./edited by JC

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych w Poznaniu otrzymał od BGK dotacje o łącznej wartości ponad 92,5 mln zł. Dzięki przyznanemu wsparciu ZKZL sfinansuje nowe inwestycje, zmodernizuje kolejne miejskie kamienice oraz wyremontuje pustostany.

Najnowsze w Materiał partnera

schedule 31 sierpnia 2023

Maksymalizacja higieny i minimalizacja śladu węglowego w całym cyklu życia produktu

Zmiany klimatu zmuszają firmy do wdrażania strategii biznesowych opartych na gospodarce obiegowej. Essity oraz jej światowa marka Tork® wykorzystują obiegowy cykl życia produktu w celu zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko, począwszy od pozyskiwania surowców, a skończywszy na utylizacji

schedule 22 sierpnia 2023

Dynamiczny rozwój Białołęki atutem Galerii Północnej

Białołęka zyskuje nowe inwestycje i mieszkańców, a Galeria Północna – klientów. Ale nie tylko rozwój dzielnicy pozytywnie wpływa na obiekt. Rośnie także rynek galerii, który obejmuje już swoim zasięgiem ponad 1 mln mieszkańców Warszawy i okolic. O roli dzielnicy, poszerzającym się catchmencie i potencjale Północnej opowiada Roman Bugajczyk, dyrektor obiektu.

schedule 29 czerwca 2023

Solidny związek na lata

Systemy operacyjno-finansowe wspierające zarządców nieruchomości nieustannie się rozbudowują i zmieniają, by nadążać za zmieniającymi się potrzebami rynku. Bezcenne pozostają dobre relacje między dostawcami i użytkownikami tych systemów oraz gotowość do wspólnego mierzenia się z wyzwaniami

schedule 05 czerwca 2023

Złota 83 w Warszawie oficjalnie gotowa na wynajem!

Wytyczona już pod koniec XVII wieku ulica Złota w Warszawie ma na swoim koncie wiele wyjątkowych historii, atrakcyjnych budynków i dobrze prosperujących zakładów przemysłowych. Dziś jedna z najważniejszych ulic stolicy doczekała się także prawdziwego diamentu, który przeszedł generalny remont i renowację. Nowo oddany do użytku apartamentowiec pod numerem 83 zapiera dech. 

schedule 08 maja 2023

Luksusowe Apartamenty Biały Kamień

Apartamenty Biały Kamień to kolejna inwestycja prestiżowego kompleksu hotelowego oraz wielokrotnie nagradzanego Hotelu & Medi-SPA Biały Kamień. Powstaną w odległości 50 m od istniejącego od 2008 r. Hotelu Biały Kamień, który oddalony jest zaledwie kilkaset metrów od centrum uzdrowiska Świeradów-Zdrój i od nowo wybudowanej wieży Sky Walk. Planowany obiekt położony będzie w otulinie góry Biały Kamień, co gwarantuje ciszę, spokój, a przede wszystkim malownicze widoki.

schedule 13 kwietnia 2023

Zyski z zakupu gruntów. Kluczem są kompetencje

Warszawa jest jedną z najbardziej przystępnych cenowo stolic do zamieszkania w Unii Europejskiej. Aby utrzymać tę konkurencyjność, należy przede wszystkim poszerzać ofertę gruntów.

schedule 18 stycznia 2023

Przebudowa hotelu w Zakopanem – postępowanie przetargowe

schedule 14 grudnia 2022

Pokój hotelowy – koszt, który staje się zyskiem

Grupa Arche rewitalizuje zabytki, by dać nowe życie budynkom, które straciły użytkowość. Dla firmy najważniejsze jest, by zatrzymać zabytek na tym etapie starzenia, na którym dotrwał do naszych czasów. Nie jest udoskonalane w nim nic, co miałoby zmienić jego wygląd. Uzupełniane jest tylko to co niezbędne, nie naruszając przy tym jego charakteru.

schedule 13 grudnia 2022

Biuro Na Miarę – kompleksowo, w całym kraju 

Biuro Na Miarę umacnia swoją pozycję na rynku nieruchomości komercyjnych jako wyspecjalizowana firma doradcza kompleksowo obsługująca najemców i wynajmujących.

schedule 05 grudnia 2022

Kształtowanie przyszłości przestrzeni elastycznych

Eksperci Colliers dyskutują na temat sposobu, w jaki rozwój hybrydowego modelu pracy w dalszym ciągu wpływa na rynek nieruchomości, dając początek interesującym możliwościom dla podmiotów wynajmujących nieruchomości i partnerów franczyzowych.

schedule 15 listopada 2022

Nieruchomość komercyjna na sprzedaż w Bielsku-Białej

mBank S.A. ogłasza pisemny nieograniczony przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej w Bielsku-Białej przy pl. Wolności 7 objętej księgą wieczystą BB1B/00070605/9. Działka zabudowana budynkiem o charakterze biurowo-usługowym o powierzchni ok. 1370 mkw. składającym się z trzech kondygnacji naziemnych oraz jednej kondygnacji podziemnej. Nieruchomość ma wewnętrzny dziedziniec z wjazdem od ul. Paderewskiego.

schedule 21 października 2022

Raport Crido & Savills: Rynek PRS w Polsce – aspekty biznesowe, prawne i podatkowe

Polski rynek najmu instytucjonalnego na pewno znajduje się na początku swojej drogi. Jest niczym pierworodny syn rodu królewskiego w pierwszym latach swojego życia - ledwo zaczął mówić i chodzić, a już wzbudza ogromne zainteresowanie i oczekiwania, a jeszcze musi mierzyć się z mocną presją otoczenia.

schedule 19 września 2022

Przestrzeń elastyczna to korzyść dla każdej firmy… i nieruchomości

Jamal Brown, założyciel agencji nieruchomości komercyjnych z San Diego – The Ocean Company – uważa, że przestrzeń elastyczna jest przyszłością. Czy podmioty wynajmujące nieruchomości komercyjne pozostaną w tyle, jeśli nie uwzględnią jej w swoich ofertach?

schedule 02 sierpnia 2022

Ciarki na piasku

83 firmy, 1256 sprzedanych wejściówek i 56 drużyn – po dwuletniej przerwie JLL Polska wraca do organizacji jednego z najważniejszych wydarzeń sektora real estate – JLL Charytatywnego Turnieju Siatkówki Plażowej Branży Nieruchomości. Tegoroczne rozgrywki odbędą się już w najbliższy czwartek, 4 sierpnia, w Monta Beach Volley Club przy ulicy Zaruskiego 12 w Warszawie.

schedule 02 sierpnia 2022

Nowy raport ESG – Atrium

Atrium po raz szósty opublikowało raport ESG, prezentujący osiągnięcia firmy w 2021 roku. Raport podsumowuje kluczowe działania w zakresie realizacji strategii ESG. Firma wyznaczyła nowe, jeszcze bardziej ambitne średnioterminowe cele na 2030 rok, które obejmują zmniejszenie śladu węglowego swoich centrów handlowych o 40% w 2030 roku w porównaniu do 2019 roku. Do 2050 roku Atrium chce stać się organizacją neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla.

schedule 06 czerwca 2022

Wypróbuj pierwszy w Polsce automatyczny podziemny parking rowerowy!

Grupa Capital Park, inwestor Fabryki Norblina, dołączyła do inicjatywy Eurobuildu „Garnitury na rowery” zostając Sponsorem Finału Przejazdu. Uczestnicy tegorocznej edycji wydarzenia zakończą przejazd w zrewitalizowanym kompleksie i będą mogli przetestować pierwszy w Polsce automatyczny podziemny parking dla rowerów, który funkcjonuje na jego terenie.

schedule 18 maja 2022

MK Dach na sportowo

MK Dach System Sp. z o. o. ma przyjemność zaprosić do uczestnictwa w dwóch równolegle odbywających się wydarzeniach organizowanych przez Eurobuild CEE – 21. Dorocznym Turnieju Golfa oraz 17. Dorocznym Turnieju Tenisa dla branży nieruchomości.

schedule 04 kwietnia 2022

Coworking w Atlas Tower

W czasach niepewnej sytuacji pandemicznej i związanymi z nią obostrzeniami, coraz większą popularnością cieszą się biura coworkingowe, zapewniające znacznie większą elastyczność i swobodę najemcom. Dodajmy do tego skomplikowane prawo podatkowe dla przedsiębiorców i jasne staje się, czego małe i średnie firmy obecnie potrzebują – wsparcia merytorycznego i przestrzeni dostosowanej do ich potrzeb.

schedule 22 marca 2022

Trójmiasto przyciąga skandynawskim klimatem

Za chwilę miną dwa lata od momentu pojawienia się koronawirusa w Polsce. Co można powiedzieć o aktualnej kondycji naszego rynku biurowego?

schedule 01 lutego 2022

CMS z rozbudowanym zespołem nieruchomości i budownictwa

Ponad 40 specjalistów, w tym 5 partnerów, tworzy praktykę nieruchomości i budownictwa kancelarii CMS. Powstał jeden z największych i najbardziej doświadczonych zespołów tego sektora w Polsce.

Wydanie 9 (281) wrzesień 2023

Ostatnie komentarze

Kategorie