Polska Złota 83 w Warszawie oficjalnie gotowa na wynajem!
Materiał partneraInwestycja przy ulicy Złotej 83 w Warszawie to kamienica Wolfa Krongolda, wzniesiona w latach 1896-1899. Bogato zdobiona, zwracała uwagę przechodniów swoimi starannie wykonanymi rzeźbami, przedstawiającymi siedzącego starca z brodą i muskularnego młodzieńca, symbolizujących przełom wieków XIX i XX, czyli czas jej powstania. Kamienica przez kilkadziesiąt lat gościła pod swoim dachem wielu prywatnych lokatorów, jak i przedsiębiorców. W czasie wojny budynek został uszkodzony, a następnie, przez lata ulegał powolnemu wyniszczeniu. Na początku XXI wieku kamienica była już opuszczona. Rok 2015 był dla nieruchomości przełomowy. Budynek został kupiony przez międzynarodowego inwestora, spółkę AFI Europe, która zaplanowała generalny remont i renowację. Inwestor był zdeterminowany, żeby przywrócić dany blask kamienicy. Dzisiaj możemy podziwiać wspaniale odrestaurowany budynek, który znów błyszczy swoją dawną świetnością. Kamienica przy Złotej 83 przypominam nam o historii, która tkwi wśród ulic Warszawy.
Inwestycja przy Złotej 83
Remont i modernizacja budynku zostały starannie zaplanowane, jak i następnie nadzorowane przez warszawskiego konserwatora zabytków. Historyczna przeszłość obiektu wymagała uzyskania nie tylko zgody stołecznego konserwatora, ale też licznych pozwoleń na budowę. Sam proces przygotowania niezbędnych zgód, pozwoleń i formalności trwał trzy lata. Dopiero po tym czasie inwestor mógł przystąpić do właściwych prac, których efektem było oddanie do użytku luksusowych apartamentów oraz powierzchni usługowych, handlowych i gastronomicznych, mieszczących się na łącznej powierzchni 7,8 tys. mkw.
AFI Europe to inwestor, który prężnie rozwija swoją działalność na rynku Europy Środkowej oraz Europy Wschodniej, prowadząc inwestycje w wielu miastach Europy, między innymi w Krakowie, Pradze, Warszawie, Belgradzie oraz Bukareszcie. Spółka stale poszerza swoje imponujące już portfolio. Do najnowszych zakończonych sukcesem inwestycji – obok kamienicy przy Złotej 83 – zaliczyć należy projekt Dajwór 8 oraz Bagry w Krakowie. Firma nie osiada jednak na laurach, obecnie prowadzi bowiem 14 projektów o różnej skali. Jeszcze na ten rok planowane jest oddanie do użytku kolejnej inwestycji mieszkaniowej w Krakowie - Osiedle Europejskie a także inwestycji Metro Park II w Warszawie.
Współpraca przy ostatnich szlifach
Za projekt eleganckiego i funkcjonalnego wykończenia odpowiadała znana pracownia Tremend, projektująca wnętrza dla najbardziej renomowanych sieci hoteli z grupy IHG, Marriott, Hilton czy Accor, zarówno na terenie Polski, jak i w całej Europie. Za jakość wykończenia oraz wyposażenie apartamentów przy Złotej 83 odpowiedzialny był lider rynku fit-out w Polsce – marka Tetris. Firma otrzymała zadanie doskonałego, pod kątem wizualnym i praktycznym, przygotowania niemal 7 tys. mkw. powierzchni mieszkaniowej.
Co znajdziemy na Złotej 83? Dziś zmodernizowany budynek AFI Home Złota 83 to monumentalna kamienica, imponująca doskonale stylizowaną fasadą, jak i swoim wnętrzem. Składa się on z historycznej kamienicy oraz nowo wybudowanej, połączonej z nią części. Powierzchnia mieszkalna kamienicy wynosi 6,7 tys. mkw., natomiast handlowa – 1,2 tys. mkw. Ponadto w budynku znajduje się również dwukondygnacyjny, podziemny garaż.
M na wynajem w centrum stolicy
Powierzchnia mieszkalna kamienicy jest niezwykle zróżnicowana, a co za tym idzie – dopasowana do różnych mieszkańców o odmiennych potrzebach i wymaganiach. Inwestycja składa się z 146 apartamentów, przeznaczonych zarówno dla singli, jak i młodych par, a także rodzin z dziećmi. W ofercie mieszkaniowej budynku znajdują się bowiem apartamenty o powierzchni od 27 do 98 mkw. Każdy z nich posiada starannie przemyślany, ergonomiczny układ pomieszczeń, oparty najczęściej na dużym pokoju dziennym, połączonym z aneksem kuchennym. Z części centralnej odchodzą dodatkowe pomieszczenia, które posłużyć mogą zarówno za sypialnie, jak i gabinety idealne do pracy zdalnej. Z niektórych apartamentów można dostać się również na rozległy taras, zlokalizowany na dachu budynku. Stąd rozpościera się widok na Śródmieście oraz inne dzielnice miasta.
Apartamenty zlokalizowane przy Złotej 83 dostępne są w dwóch standardach: Comfort i VIP. Pierwszy z nich to mieszkania o mniejszym metrażu, najczęściej jedno- lub dwupokojowe apartamenty. Standard VIP to natomiast wnętrza stworzone z myślą o bardziej wymagających mieszkańcach, ceniących sobie nie tylko wysoką estetykę i funkcjonalność wykończenia wnętrz, ale także ich przestronność.
Wygodnie i bezpiecznie
Każdy z mieszkańców kamienicy korzystać może nie tylko ze swojego, przestronnego i kompleksowo wyposażonego apartamentu, ale także części wspólnych budynku oraz jego licznych udogodnień. Są to między innymi wspomniany już dwupoziomowy parking oraz miejsce postoju dla rowerów, a także całodobowo działająca ochrona oraz recepcja. To również doskonale wyposażona siłownia i szeroki pakiet usług oraz wsparcie administracyjne dla najemców.
Proces komercjalizacji luksusowych apartamentów i lokali rozpoczął się na początku kwietnia. Na chwilę obecną skomercjalizowane zostało już około 40 proc. budynku. Wciąż jednak eleganckie apartamenty i doskonale zlokalizowane wnętrza usługowo-handlowe czekają na nowych najemców.
Skarb państwa ważnym graczem na rynku biur
Skarb państwa ważnym graczem na rynku biur
Walter Herz
W najbliższych latach instytucje administracyjne i spółki państwowe będą aktywnie stymulować kształtowanie się krajowego rynku biurowego. Nie tylko poprzez najem powierzchni. Skarb ...
Wyzwania i szanse dla sektora logistycznego w 2025 roku
Wyzwania i szanse dla sektora logistycznego w 2025 roku
ID Logistics Polska
Rok 2025 zapowiada się dla branży logistycznej jako okres wyzwań, ale i szans. Umiarkowany optymizm wśród polskich przedsiębiorców potwierdzają grudniowe dane z Miesięcznego Indeks ...
Branża retailowa zaczyna coraz bardziej napędzać wzrost najmu zwrotnego w Polsce
Branża retailowa zaczyna coraz bardziej napędzać wzrost najmu zwrotnego w Polsce
INWI
Firmy retailowe i FMCG coraz częściej korzystają z najmu zwrotnego nieruchomości. Uwalniają zamrożony w nich kapitał i inwestują go w innowacje, modernizację i ekspansję. Zwiększaj ...