Livinn Kraków w budowie
Hoteleredaktor naczelny
W industrialnych wnętrzach znajdą się mieszkania jedno-, dwu-, trzy- i czteroosobowe, które łącznie zaoferują ponad 700 łóżek. Każdy lokal będzie mieć pokój dzienny z przestrzenią do nauki, sypialnię, kuchnię oraz łazienkę. Pokoje będą w pełni umeblowane oraz wyposażone w dostęp do szybkiego internetu.
– Livinn Kraków będzie miejscem, które poprzez niezwykle rozbudowane udogodnienia dla studentów, stanie się doskonałą przestrzenią nie tylko do nauki, ale także do rozwoju kreatywności, realizacji różnorodnych pasji oraz tworzenia i integrowania społeczności – mówi Czarek Jarząbek, założyciel i prezes zarządu Golub GetHouse.
Studenci będą mieli dostęp do sal do nauki indywidualnej i grupowej, stref gier i rozrywki, sali kinowej i kuchni umożliwiającej wspólne gotowanie. Na parterze akademika znajdą się ogólnodostępne przestrzenie dla gości. W budynku powstanie także siłownia, rowerownia i pralnia, a także wewnętrzny ogród i taras widokowy z panoramą Krakowa. Cały obiekt będzie nadzorowany przez telewizję CCTV oraz całodobową recepcję oraz ochronę. Budynek zostanie odrestaurowany z zachowaniem elementów historycznej, industrialnej tożsamości krakowskiego Zabłocia. Na parterze Livinn Kraków znajdą się także przestrzenie handlowo-usługowe, m.in. lokal o powierzchni 650 mkw. przeznaczony na sklep wielkopowierzchniowy. Inwestor przewidział także miejsce na kawiarnię.
– Projekt jest ambitny po względem architektonicznym i wykonawczym, także termin jest wymagający, ale wierzę, że wspólna dobra współpraca pozwoli na zbudowanie budynku zgodnie z przyjętymi założeniami – zapewnia Leszek Gołąbiecki, prezes firmy Unibep, która jest generalnym wykonawcą akademika.
Inwestor akademika współpracuje z krakowskimi uczelniami i instytucjami kulturalnymi, a pierwszym efektem takich działań jest przekazanie Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie napisu „Unitra Telpod”, który przez ostatnie kilkadziesiąt lat widniał na elewacji budynku. Partnerem Golub GetHouse przy realizacji projektu jest firma CA Ventures International z Chicago, która specjalizuje się w budowie akademików w Ameryce Północnej i Południowej (ma na koncie obiekty mieszczące łącznie ponad 10 tys. łóżek). Inwestycja jest finansowana ze środków funduszu nieruchomościowego Golub GetHouse. Za projekt przebudowy odpowiada krakowska pracownia IMB Asymetria. Zakończenie prac budowlanych zaplanowano na lato 2019 roku, obiekt będzie gotowy na przyjęcie pierwszych studentów wraz z rozpoczęciem roku akademickiego 2019/2020.
Golub GetHouse przygotowuje kolejny projekt z tego segmentu – akademik stanie przy ul. Jagiellońskiej w Warszawie niedaleko Akademii Leona Koźmińskiego.
Obecny wygląd budynku przy ul. Romanowicza 4 w Krakowie
Październik w budownictwie mieszkaniowym – przybywa inwestycji
Październik w budownictwie mieszkaniowym – przybywa inwestycji
Polski Związek Firm Deweloperskich
Najnowsze dane GUS pokazują dużą aktywność na rynku mieszkaniowym i to zarówno jeśli chodzi o inwestycje rozpoczynane przez deweloperów, jak i budownictwo indywidualne. Październik ...
Przyspieszenie w elektromobilności: 10 tysięcy punktów ładowania na horyzoncie
Przyspieszenie w elektromobilności: 10 tysięcy punktów ładowania na horyzoncie
Powerdot Polska
9,8 tys. punktów ładowania aut elektrycznych jest już zarejestrowanych w systemie Urzędu Dozoru Technicznego. Dzięki dużym inwestycjom w infrastrukturę, Polska wypada coraz lepiej ...
Szanse na odbicie rynku prefabrykacji betonowej?
Szanse na odbicie rynku prefabrykacji betonowej?
PMR Market Experts
Problem z dostępnością pracowników na placach budów jest coraz większym wyzwaniem. Wpływ tego zjawiska na rosnącą popularność technologii prefabrykacji betonowej staje się bardziej ...