EN

Wydanie 5 (240) maj 2019

Od redakcji

Acykliczne produkty

Dobrze pamiętam zimno i wiatr hulający w czterech ścianach mimo późnej jesieni. Zawsze otwarte okno. Nie wiedziałam dlaczego, aż do czasu gdy… poznałam współlokatora mojego chłopaka.

Ewa Andrzejewska
Rynek inwestycyjny i finansowy

Płock liderem innowacyjności

POLSKA Płock, Opole, Wałbrzych, Tarnów i Piła to miasta wyróżniające się innowacyjnością wśród miast średniej wielkości w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego przez ABSL (Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych) na zlecenie Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. ABSL przeanalizował 35 miast średniej wielkości pod kątem ich atrakcyjności dla inwestorów poszukujących lokalizacji pod działalność biznesową i tworzenie nowych miejsc w sektorze usług biznesowych, czyli BPO, SSC, IT oraz R&D.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Przymiarki w (i do) realu

HubStyle – firma, która zarządza dwiema markami Sugarfree (fashion) i Cardio Bunny (sport fashion) dystrybuowanymi dotąd głównie przez internet – rozwija skrzydła i inwestuje w budowę sieci salonów stacjonarnych. Skąd taka decyzja?

Rozmawiała Aneta Cichla
Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Pasaż Grunwaldzki po wrocławsku

POLSKA Rozpoczyna się remont strefy gastronomicznej we wrocławskim centrum handlowym Pasaż Grunwaldzki. Nowa część restauracyjna będzie nawiązywać do tradycji miasta.

Rynek mieszkaniowy

W drodze do Nowego Świata

Objął Pan stanowisko prezesa Polnordu około czterech miesięcy temu, gdy w spółce nie działo się najlepiej. Co Pan tu zastał?

Rozmawiał Tomasz Cudowski
Powierzchnie magazynowe i produkcyjne

Pracowita wiosna w Panattoni

POLSKA Panattoni Europe rozpoczęło budowę Panattoni Park Sosnowiec II o powierzchni blisko 80 tys. mkw. To kolejne centrum dystrybucyjne dewelopera na Górnym Śląsku. Budowa nowego centrum dystrybucyjnego wystartowała w lutym tego roku. Panattoni Park Sosnowiec II docelowo będzie składać się z dwóch obiektów o łącznej powierzchni blisko 80 tys. mkw.

Raport giełdowy

Wiosenny optymizm

Światowe giełdy przywitały wiosnę dużą dawką optymizmu – indeks amerykańskiej giełdy Standard&Poors 500 dotarł do historycznie wysokich poziomów, wieści ze światowej gospodarki napawają optymizmem, podobnie jak opinie ekspertów, że dołek spowolnienia właśnie mija

Temat numeru

Czas akademików

Zbliża się przełom na polskim rynku akademików. Na zakupy przyszły pierwsze zachodnie fundusze

Rafał Ostrowski
Biura i projekty wielofunkcyjne

Biznes nakierowany na ludzi

Wszystko płynie – mawiał klasyk. Zmianom, i to zasadniczym, ulegają też nieruchomości – we wszystkich segmentach. O tym, jak rynek zmieniał się w ostatnich dekadach i czego możemy się spodziewać w najbliższych latach, rozmawiamy z Michaelem Newmanem, prezesem Golub & Company

Tomasz Szpyt-Grzegórski
Style i wnętrza

Architekt dla architekta

Coraz więcej firm oferujących produkty wykończeniowe oraz meble decyduje się na dotarcie do klienta biznesowego i architektów, którzy te wnętrza urządzają. Pomaga im w tym własny showroom. Jak go zatem zaprojektować?

Anna Pakulniewicz
Zarządzanie nieruchomościami

Biura na skraju dżungli

Zarządcy budynków biurowych w ścisłych centrach miast mają na głowie te same problemy, co ich koledzy w parkach biurowych na peryferiach, plus… kilka specyficznych kłopotów. Jak sobie z nimi radzą?

Tomasz Cudowski
Zagięta strona

Siódmy rok

Siedem to liczba mistyczna. Oznacza całość, dopełnienie i uosabia związek czasu i przestrzeni. Tak też można podsumować moją siedmioletnią pracę w Eurobuildzie, która właśnie dobiega końca

Aneta Cichla

Wydania

Kategorie