City One z certyfikatem
Zielone budownictwoschedule 27 czerwca 2018
Tomasz Cudowski
redaktor naczelny
redaktor naczelny
City One zaoferuje ponad 12 tys. mkw. biur i usług, całey kompleks - dwa razy tyle
1 / 1
POLSKA City One, pierwszy budynek wrocławskiego kompleksu City Forum, otrzymał certyfikat LEED na poziomie Gold, potwierdzający komfortowe warunki do pracy oraz energooszczędność i przyjazność środowisku.
W biurowcu City One architekci zaplanowali szereg nowoczesnych rozwiązań, które przekładają się na komfort pracy i efektywność kosztową. Do biur i węzłów sanitarnych docierać będzie powietrze o regulowanej wilgotności, w ilościach przewyższających lokalne regulacje. O odpowiednią temperaturę pomieszczeń zadba elastyczny system klimatyzacji i wentylacji, który pozwoli na strefową regulację. Poziom hałasu zostanie zminimalizowany dzięki zastosowaniu trzyszybowych elementów przeszklonych.
– W otoczeniu kompleksu zaprojektowaliśmy rozległe zaplecze dla odpoczynku i rekreacji w postaci tzw. ogrodu miejskiego o dużej bioróżnorodności. Ponadto rozwijamy zaplecze usługowe biurowca, kreując go na multifunkcyjne centrum wydarzeń z różnorodną ofertą dla pracowników i mieszkańców – wylicza Tomasz Sujak, członek zarządu Archicomu.
Deweloper przygotowuje również program promowania zdrowego trybu życia wśród pracowników przyszłych najemców. Wewnątrz obiektu powstanie 75 stojaków rowerowych, a także natryski i szafki dla rowerzystów.
– Kluczową rolę odgrywa również położenie w centrum Wrocławia. Warte podkreślenia są również wysokie oceny w zakresie dostępności do światła dziennego, widoków za oknem pozwalających na regenerację oraz otwartości przestrzeń wokół budynku. Liczymy, że ostateczny certyfikat (Post Construction) będzie równie satysfakcjonujący – komentuje Regina Gul, LEED AP, BREEAM assessor, BREEAM In-Use auditor.
Dzięki odpowiednim instalacjom oraz oświetleniu LED – zarówno w biurach jak i w częściach wspólnych – zużycie energii będzie o 53 proc. niższe w porównaniu do budynków referencyjnych, a oszczędność kosztów związanych z wykorzystaniem energii wyniesie 39 proc. Ekologiczne urządzenia sanitarne oraz specjalne systemy wykorzystujące deszczówkę pozwolą ograniczyć zużycie wody o ponad 40 proc. w stosunku do budynku bazowego. Za komfort i bezpieczeństwo użytkowników odpowiadać będzie system BMS, który zautomatyzuje pracę klimatyzacji, wentylacji, oświetlenia i ogrzewania oraz zoptymalizuje zużycie energii. Budynek wyróżniać się będzie technologiami zmniejszającymi zanieczyszczenie środowiska, głównie poprzez zastosowanie w 100 proc. niskoemisyjnych materiałów z kilku grup produktowych. Technologia białego dachu pozwoli na ponad 90 proc. odbicie i rozproszenie energii słonecznej, co zapobiegnie powstawaniu kolejnej wyspy ciepła w mieście.
City One zaoferuje ponad 12 tys. mkw. biur i usług. Kompleks będzie gotowy na przyjęcie nowych najemców w marcu 2019 roku. W pierwszym kwartale tego roku ruszyły również prace budowlane przy drugim budynku kompleksu o zbliżonej powierzchni najmu (około 12 tys. mkw.), termin zakończenia tego etapu to drugi kwartał 2020 roku, deweloper rozpoczął proces jego precertyfikacji w standardzie LEED.
Październik w budownictwie mieszkaniowym – przybywa inwestycji
Październik w budownictwie mieszkaniowym – przybywa inwestycji
Polski Związek Firm Deweloperskich
Najnowsze dane GUS pokazują dużą aktywność na rynku mieszkaniowym i to zarówno jeśli chodzi o inwestycje rozpoczynane przez deweloperów, jak i budownictwo indywidualne. Październik ...
Przyspieszenie w elektromobilności: 10 tysięcy punktów ładowania na horyzoncie
Przyspieszenie w elektromobilności: 10 tysięcy punktów ładowania na horyzoncie
Powerdot Polska
9,8 tys. punktów ładowania aut elektrycznych jest już zarejestrowanych w systemie Urzędu Dozoru Technicznego. Dzięki dużym inwestycjom w infrastrukturę, Polska wypada coraz lepiej ...
Szanse na odbicie rynku prefabrykacji betonowej?
Szanse na odbicie rynku prefabrykacji betonowej?
PMR Market Experts
Problem z dostępnością pracowników na placach budów jest coraz większym wyzwaniem. Wpływ tego zjawiska na rosnącą popularność technologii prefabrykacji betonowej staje się bardziej ...